ZduneX25

MIUI 7.5.18

Recommended Posts

To ja mam jakiegoś mega pecha :-( powróciłem do wcześniejszej wersji w twrp i zainstalowałem na nowo jeszcze raz i dokładnie to samo, z desperacji wrzuciłem ostatnie stable i jest ok.
Ja mam mi4c 3/32 jeśli to ma jakieś znaczenie.

Jak na razie wszystko Ok łącznie ze zmianą rozmiaru siatki oczywiście też posiadam MI4C 3/32 od 2015 r.c7e296de42217d0f9b7384d6043f0209.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, tadzik1 napisał:

Jak na razie wszystko Ok łącznie ze zmianą rozmiaru siatki emoji3.png oczywiście też posiadam MI4C 3/32 od 2015 r.

A nie grzeje Ci się za bardzo? 

Od czasu zainstalowania 7.4.27 na czysto i cotygodniowej aktualizacji mam problem z widgetami. Mianowice chodzi o to, że jak mam domyślny styl i chcę zmienić widget zegara z pogodą na jakiś inny (z innego pobranego stylu), to po zmianie i zatwierdzeniu ciągle mam domyślny widget zegara.

A jeśli zmienię styl na ten pobrany, to widget bez problemu działa (ale po zmianie na inny widget i próbie powrotu do tego wcześniejszego, znowu ustawia się domyślny). Jest to jakiś bug, czy jak?

Instalowałem potem jeszcze raz na czysto wersję 7.5.4 i ciągle to samo miałem. Dodatkowo nie mam napisu LTE tylko 4G (była kiedyś zmiana na napis LTE :) )

Kolejny rom, gdzie bateria jest niczym. Gratuluję!

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, tadzik1 napisał:

Jak na razie wszystko Ok łącznie ze zmianą rozmiaru siatki emoji3.png oczywiście też posiadam MI4C 3/32 od 2015 r.c7e296de42217d0f9b7384d6043f0209.jpg

A nie ucina Ci czcionki przy ikonce numer 9 w folderze?

U mnie to tak wygląda... 

@wolf45 moja luba na redmi 3 również się z tym boryka od wielu wydań, u mnie na kenzo wszystko spoko...

Edited by fi9o
A bo tak

No ja wróciłem właśnie z resurrection remix, instalowałem na czysto i myślę że znowu muszę wybrać jakiś inny rom, bo to co się dzieje z baterią na miui to jest jakaś kpina. Czuję się jakby miała połowę tej pojemności która ponoć ma.

• Like 1

A nie grzeje Ci się za bardzo? 

Nie nie grzeje się wszystko jak zawsze ok

W tym wydaniu GPS - źle liczy trasę na rowerze/bieg w programach typu: Runtastic czy Navime Tracker. Już któryś rom ostatnio też tak miał, ale z kolejnym  się naprawiło. W tym jest lipa--po weekendowych testach wracam do 7.5.11

Tylko nie krzyczcie na mnie ;) bo nie śledziłem tematów od 6.10.13

Czy problem spowolnienia wifi przy jednocześnie włączonym bluetoothu został rozwiązany dla Redmi Note 3 Pro?

30 minut temu, dzik napisał:

Tylko nie krzyczcie na mnie ;) bo nie śledziłem tematów od 6.10.13

Czy problem spowolnienia wifi przy jednocześnie włączonym bluetoothu został rozwiązany dla Redmi Note 3 Pro?

Ja nawet nie wiem że coś takiego miało miejsce :D u mnie wifi śmiga z pełną prędkością, a bt mam 24/7

• Like 1

Czy użytkownicy Mi5 mogą powiedzieć jak nagrywa Wam dźwięk podczas nagrywania filmów przednią kamerką?

U mnie straszna jakość dźwięku.

Witam niech ktoś z tel.mi4c sprawdzi czy poprawili błąd z HDR na kamerce, przy włączonym trybie HDR wchodzimy w ustawienia i następnie z nich wchodzimy,w  kamerze przestaje działać automatyczna regulacja jasności .Wyłączenie HDR i ponowne uruchomienie naprawia problem dzieje się tak od 2 ostatnich aktualizacji

Dnia 19.05.2017 o 11:04, ZduneX25 napisał:

MIUI 7.5.18

• Możliwość wyboru różnych rozmiarów siatki pulpitu 4×5, 4×6, 5×5, 5×6 (Edycja > Siatka lub Ustawienia > Pulpit > Rozmiar siatki) (xiaomi.eu)
  • Xiaomi.eu dla MI6 (twrp: sagit)
  • Mix/Note 2/Mi5s/5sPlus: brak aktualizacji. Przygotowania do Androida 7.
  • Redmi 4X: ostatnie wydanie na Androidzie 6. Potem przygotowania do Androida 7.
  • 19 maj: poprawione aktualizacje dla MIMAX o mod siatki pulpitu

Nie mogę znaleźć ustawień siatki.

Czyli następne MIUI które zainstaluje będzie miało Android 7.0 dla mojego telefonu? Gdzie różnica? Czy 7 jest lepsza?

23 minuty temu, adrianakotkot napisał:

Witam niech ktoś z tel.mi4c sprawdzi czy poprawili błąd z HDR na kamerce, przy włączonym trybie HDR wchodzimy w ustawienia i następnie z nich wchodzimy,w  kamerze przestaje działać automatyczna regulacja jasności .Wyłączenie HDR i ponowne uruchomienie naprawia problem dzieje się tak od 2 ostatnich aktualizacji

Czy w auto czy w żywy -obecnie  żadnych problemów - raz mi się zdarzyło ale nie pamiętam na której wersji , na pewno ponad dwa tygodnie temu. - Aktualizuję na bieżąco.

20 minut temu, angry napisał:

Czyli następne MIUI które zainstaluje będzie miało Android 7.0 dla mojego telefonu? Gdzie różnica? Czy 7 jest lepsza?

W MIUI wersja Androida nie ma większego znaczenia.

Po aktualizacji dalej jest podobnie przestaje działać automatyczna ostrość

1 godzinę temu, newelco napisał:

Czy w auto czy w żywy -obecnie  żadnych problemów - raz mi się zdarzyło ale nie pamiętam na której wersji , na pewno ponad dwa tygodnie temu. - Aktualizuję na bieżąco.

Jest nadal jakiś problem w kamerce powiązany z ustawieniami              W romie  7.4.27 z 27 kwietnia tego błędu nie ma i hdr nie głupieje zainstalowałam i sprawdziłam

zarówno w 7.5.11 jak i 7.5.18 nie działa funkcja ekranu bezprzewodowego (Redmi Pro) :?

natomiast jak np oglądam YT to mogę przesłać na TV teledysk i oglądać na dużym ekranie

Mam wrażenie że synchronizacja z chmurą xiaomi nie działa automatycznie. Trzeba ją z palca wymusić

RN3Pro + Tapatalk

14 godzin temu, wolf45 napisał:

Kolejny rom, gdzie bateria jest niczym. Gratuluję!

No nie do końca się z Tobą zgadzam.Jest lepiej niż na poprzednim wydaniu

Screenshot_2017-05-22-09-37-26-903_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-05-22-09-37-35-752_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-05-22-09-37-45-348_com.miui.securitycenter.png

Podczas rozmowy słyszę czasami swój zniekształcony głos w oddali :?: sieć PLUS

Ustawienie tych opcji jak niżej może pomóc? w lepszej jakości rozmów?

Przesył danych podczas roamingu
Ustawienia tej opcji Przesył danych podczas roamingu
 nie będzie skutkować pobieraniem i zmniejszenia się  pakietu danych internetowych?
file.html

Ta opcja Roaming Kraj też ma być zaznaczona?

file.html

Edited by max35

Koledzy czy ktoś mógłby napisać ja z nowszej wersji dev przejść na starszą(7.5.18 -> 7.5.4) - nie do przeskoczenia jest dla mnie brak harmonogramowania SMSów - próbowałem alternatyw, ale tylko niepotrzebnie tracę na to zdrowie i nerwy(albo nie w pełni kompatybilne, albo zbyt duży drenaż baterii) - mnożenie aplikacji z podstawowymi funkcjonalnościami nie jest dla mnie rozwiązaniem.

Mam ostrą wkoorwe od ostatnich 2 wydań za brak tej funkcjonalności i ten fakt jest dla mnie nie do zaakceptowania - poczekam aż przywrócą - nowe ficzery nie powalają na kolana i w pełni mogę z nich zrezygnować

Domyślam się, że w twrp czyszczę cache/data/system - ale jak wykonać backup danych by jak najsprawniej potem to wszystko przywrócić - również z zewnętrznymi aplikacjami i ich ustawieniami.

Wiem wiem na przyszłość robić backup przed każdym update :) - cache/data/system - wystarczy?

Z góry dzięki za pomoc

DO czego służyło to harmongramowanie? Tak z czystej ciekawości pytam bo nigdy nie używałem i nawet nie wiem co to jest.

I tak, możesz wrócić bez problemu i bez wipe, wszystko zadziała prawidłowo.

@sp4ubw możesz sobie zaplanować wysyłkę sms o określonym czasie w przyszłości - np żeby o czymś nie zapomnieć lub komuś o czymś przypomnieć itd.... Tam gdzie wpisujesz treść wiadomości - po lewej stronie masz + naciskało się i pojawiała się ikona zegara, gdzie można było określić kiedy dany sms miał zostać wysłany.

Komuś to przeszkadzało i zostało wyłączone :angry:

• Like 1

38 minut temu, krzygaj napisał:

@sp4ubw możesz sobie zaplanować wysyłkę sms o określonym czasie w przyszłości - np żeby o czymś nie zapomnieć lub komuś o czymś przypomnieć itd.... Tam gdzie wpisujesz treść wiadomości - po lewej stronie masz + naciskało się i pojawiała się ikona zegara, gdzie można było określić kiedy dany sms miał zostać wysłany.

Komuś to przeszkadzało i zostało wyłączone :angry:

A próbowałeś klasyczną podmiankę na starą aplikację SMS? Nie śledziłem wątku, może takie próby już były.

Z któregoś z release notes wynikało że ta funkcjonalność była w sekcji " delete".

Raczej marne szanse że przywroca

'Ta opcja Roaming Kraj też ma być zaznaczona?'

Gdzie jest ta opcja?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Faktycznie mam to w SMSach :). Weź aplikację SMS z ROMa w którym to było i wrzuć do systemu i sprawdź. Jak zadziała to zrób sobie zip do TWRP i przy zmianie softu dograsz po romie i tyle.

@krzygaj Bierzesz apk z ROMu, gdzie ta funkcja była i w obecnym ROMie wrzucasz do system/priv-app/MMS. Nadaj tylko odpowiednie uprawnienia. Musisz mieć roota.

EDIT. O, widzisz, koledze @sp4ubw działa :)

Edited by don_kamillo

Guest
This topic is now closed to further replies.