Skocz do zawartości

Mi6 a soft xiaomi.eu


Q77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze problem z odblokowaniem BL, wypelnilem wszytko, konto ma 100pkt i w ostatnim kroku (juz po pdaniu danych imienia, telefonu itp  w koncowym oknie ) wpisujac kod z sms z prosba o odblokowanie wyskakuje mi info ze zablokowane ip czy cos takiego (napis jest po chinsku) probowalem z innego kompa i na inny numer telefonui ciagle to samo;/ mial ktos tak?

Edytowane przez piotrekj66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swojego Mi6, kupionego w sklepie Tomtop. Soft niby Global Stable, ale bootloader nie przeszedł, na drugim kroku stanęło przy 99% i wyrzuciło komunikat, że urządzenie nie jest przypisane do tego konta Xiaomi. Jakimś sposobem za pomocą aplikacji z XDA XiaoMITool udało mi się przejść na China Dev (jakimś bo tryb EDL jest zablokowany, resetuje się zamiast wejść w ten tryb) i bootloader bez problemu przeszedł. Z tego wnioskuję, że jest możliwość, że telefon był na jakimś syfMiui. Mógłby mi ktoś poradzić w jaki sposób teraz po odblokowaniu bootloadera przeinstalować "na czysto" rom, tak żeby pozbyć się całego syfMiui i innych śmieci od Chińczyków, bez wykorzystania trybu EDL (bo nie mogę w niego wejść) lub z wytłumaczeniem w jaki sposób w niego wejść (mimo blokady), aby zrobić instalację na czysto. Chciałbym mieć czysty soft i potem wgrać xiaomi.eu, bez żadnych ukrytych śmieci itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Mon Aug 07 2017 o 20:13, piotrekj66 napisał:

Mam jeszcze problem z odblokowaniem BL, wypelnilem wszytko, konto ma 100pkt i w ostatnim kroku (juz po pdaniu danych imienia, telefonu itp  w koncowym oknie ) wpisujac kod z sms z prosba o odblokowanie wyskakuje mi info ze zablokowane ip czy cos takiego (napis jest po chinsku) probowalem z innego kompa i na inny numer telefonui ciagle to samo;/ mial ktos tak?

Też próbowałem dzisiaj wysłać prośbę o odblokowanie bootloadera i miałem ten sam problem. Rozwiązaniem jest wpisanie chińskiego proxy. Jeśli korzystasz z Google Chrome lub IE to musisz je wpisać w Panel sterowania -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Ustawienia sieci Lan -> Włącz opcję "Użyj skryptu automatycznej konfiguracji" i wpisz jakieś chińskie proxy, np. stąd https://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-cn/

Edytowane przez AmyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Immortel napisał:

 

Po nadaniu zgody na odblokowanie powinien byc wyslany sms z taka informacja

 

Nie przychodzi zaden sms informujacy o przyznaniu zgody. Moze w zamierzchlych czasach przychodzil. Ja skladalem juz wiele requestow o odblokwanie i nigdy zadnego smsa nie dostawalem, a zgode zazwyczaj dostawalem od kilku minut do kilku dni.

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klkam unlock to pokauje mi sie ta niebieska strona z przyciskiem unlock now i jak to klikne to zamiast formularza ktory wypelnialem przenosi mnie do pobrania programu, czy to oznacza ze dostep zostal nadany? dziwne jest to ze jak sie wyloguje albo zaloguje na inne konto to sie dzieje to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem tutaj nowy chciałbym kupić Xiaomi Mi6 w Media Markt mam teraz kilka pytań.

 

1. Czy jeżeli kupując Xiaomi Mi6 w Media Markt będzie to jakiś normalny ROM bez trojanów itp. ?. Czy będę musiał coś wgrywać

2. Pod jaką nazwą będzie ten ROM ? jestem początkującym jeżeli chodzi o Xiaomi więc nie zbyt kumam te nazwy global,dev ? jaką będę miał wersje wiecie może ?.

3. Czy po zakupie w Media Markt OTA będzie działało ? czy będzie sklep play język Polski czy będę musiał odblokowywać bootloadera i wgrywać inną wersje?.

Proszę o pomoc z Góry serdecznie dziękuje oraz pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebakiller napisał:

Witam serdecznie. Jestem tutaj nowy chciałbym kupić Xiaomi Mi6 w Media Markt mam teraz kilka pytań.

 

1. Czy jeżeli kupując Xiaomi Mi6 w Media Markt będzie to jakiś normalny ROM bez trojanów itp. ?. Czy będę musiał coś wgrywać

2. Pod jaką nazwą będzie ten ROM ? jestem początkującym jeżeli chodzi o Xiaomi więc nie zbyt kumam te nazwy global,dev ? jaką będę miał wersje wiecie może ?.

3. Czy po zakupie w Media Markt OTA będzie działało ? czy będzie sklep play język Polski czy będę musiał odblokowywać bootloadera i wgrywać inną wersje?.

Proszę o pomoc z Góry serdecznie dziękuje oraz pozdrawiam :).

1 tak nic nie będziesz musiał wgrywać ale i tak pewnie po pewnym czasie sam zdecydujesz się na miuipolska ale instrukcja instalacji jest na forum.

2 Global stable (oficjalny od xiaomi bezpieczny bez wirusów)

3 wszystko będzie działać certyfikat Google Play jest i język polski a także ota dla global stable (co ok 1-2 miesiące jeśli nie ma poślizgu jakiegoś)

Edytowane przez Snajper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli kupie Mi6 w X-KOM to te pytania i odpowiedz @Snajper będzie się zgadzała ?

 

1. Czy jeżeli kupując Xiaomi Mi6 w Media Markt będzie to jakiś normalny ROM bez trojanów itp. ?. Czy będę musiał coś wgrywać

2. Pod jaką nazwą będzie ten ROM ? jestem początkującym jeżeli chodzi o Xiaomi więc nie zbyt kumam te nazwy global,dev ? jaką będę miał wersje wiecie może ?.

3. Czy po zakupie w Media Markt OTA będzie działało ? czy będzie sklep play język Polski czy będę musiał odblokowywać bootloadera i wgrywać inną wersje?.

Proszę o pomoc z Góry serdecznie dziękuje oraz pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.08.2017 o 11:31, boroch napisał:

Mam tak samo. Próbowałem wipe, twrp 3.1.1.1 i twrp z linku z xiaomi.pl Godzinę czekałem, ale tylko logo mi i latające kropeczki. Wróciłem do globala miflashem i ten działa.
Proszę o sugestie co robię źle. Oczywiście bootloader odblokowalem.

Próbowałem też flashować innym romem (7.7.14) i to samo jest :(

Czy ktoś mógłby mi podać link do twrp. przez które dało się wgrać rom 7.7.20? Podejrzewam, że to może wina twrp.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ten sam problem. Komuś udało się ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po instalacji: system działa szybciej (chociaż myślę, że to może być wrażenie spowodowane nowymi animacjami), kilka fajnych dodatków, ale...
Mam wrażenie, że jakość zdjęć z aparatu bardzo pogorszyła się po instalacji miuipolska/xiaomi.eu. Dodaktowo dochodzi bardzo duży drain baterii podczas używania aparatu. Czy ktoś miał podobne doświadczenia, czy to tylko moja paranoja? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po instalacji: system działa szybciej (chociaż myślę, że to może być wrażenie spowodowane nowymi animacjami), kilka fajnych dodatków, ale...
Mam wrażenie, że jakość zdjęć z aparatu bardzo pogorszyła się po instalacji miuipolska/xiaomi.eu. Dodaktowo dochodzi bardzo duży drain baterii podczas używania aparatu. Czy ktoś miał podobne doświadczenia, czy to tylko moja paranoja?
O której aktualizacji mowa?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do 7.8.31. Problem z aparatem wynikł zapewne z testowania go w słabym świetle - wszystko wskazuje na to, że po prostu tak już jest, i ten aparat nie radzi sobie za dobrze w innych warunkach niż pełne słońce :/ W słońcu jest OK. Co ciekawe, czasem potrafi sobie nieźle poradzić nawet w bardzo ciemnym otoczeniu - ale to ruletka. Jakościowo są jednak odrobinę lepsze niż zdjęcia z mi5s. Drain baterii w aparacie nadal ogromny (na mi5s to samo), ale jakoś przywyknę - widać to sprawa techniczna. Zwłaszcza, że global nie daje gwarancji, że będzie lepiej, a miui9 na xiaomi.eu używa się naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...