Skocz do zawartości

Mi6 a soft xiaomi.eu


Q77

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, sp4ubw napisał:

Spróbowałby przeładować cokolwiek :) Działa dobrze i nie wiem czy byłbym w stanie wrócić do czegoś słabszego niż snap 835. Tego telefonu używa się jak szybkiej I7 z SSD :)

No wiesz, Mi 5 mimo 4 GB potrafi przeładować, więc nigdy nie mów hop :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fb już potrafi psuć telefony np sony z1 więc to nie najlepszy przykład bo potrafi zamulać najlepszy sprzęt po jej aktualizacja ale to nie dziwne że padają na tej aplikacji najlepsi programiści bo umieścić tyle mechanizmów apk to poprostu sukces i nie da się stworzyć za każdym razem idealnej aktualizacji.gorsze to niż wirus ale się nie da bez tego.

Mam jedno pytanie używa ktoś mi6 na karcie wirtualnego operatora (np.rbm,virgin mobile,Viking mobile) wchodzi wam np ręczne wybieranie roamingu na Xiaomi.eu?

Gdzieś to pisze jak przełączy się na roming np rbm(T-Mobile) na pasku lub w ustawieniach-informacjie o telefonie-sieć bo chciałbym się upewnić czy nie będzie to samo co rn3 se który po sekundzie wracał spowrotem na play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 6GB wolne 1GB to raczej rozpacz, że telefon nie potrafi zarządzać pamięcią.. Z takim podejściem to za 2 lata będą ładować po 16 GB. Sami wiecie, że przy ok 700 MB miui potrafi już zamykać aplikacje.

W op3 jest średnio 2.5 GB wolnej pamięci. Może wreszcie coś poprawią przy miui 9

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Slawek189 napisał:

Przy 6GB wolne 1GB to raczej rozpacz, że telefon nie potrafi zarządzać pamięcią.. Z takim podejściem to za 2 lata będą ładować po 16 GB. Sami wiecie, że przy ok 700 MB miui potrafi już zamykać aplikacje.

W op3 jest średnio 2.5 GB wolnej pamięci. Może wreszcie coś poprawią przy miui 9

A gdzie to odcztyjesz bo jeśli z miui tego menedżer to muszę Ci powiedzieć że nie raz oszukuje.(a i miui 8 to naprawdę sobie nieraz nieradzi ale to kwestia ustawień,oszczędzania bateri trochę trzeba posiedzieć żeby nie rzarło) 

A do bicia rekordów antutu to costum rom (LineageOS i jego pochodne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sp4ubw napisał:

Te 1GB to około, ogólnie bardziej realna wartość to 1.8GB. Mniej więcej tyle jest wolnego ciągle. Bez zamykania aplikacji. Nie ma problemu z ubijaniem czegokolwiek i nie zapowiada się na to.

Jakby przy 6 GB miało się coś przeładowywać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jackolote napisał:

Aktualnie siedzę na 8.2.27.0(NCACNEC) xiaomi.eu. Czy jest sens bawić się w wersje cotygodniowe? Czy lepiej siedzieć na stable jeśli nie chce mi się tracić czasu w razie jakby coś nie działało?

To zależy od Ciebie :) Ze swojej strony mogę powiedzieć, że mając Mi5 siedziałem na Globalu, teraz mam Mi6 i zainstalowany dev MIUIPolska (xiaomi.eu) i na pewno nie wrócę do wersji Global. Dlaczego? Na Globalu jest za dużo zainstalowanego syfu od Google którego nie można usunąć ... dla mnie syfem jest Google Duo, Google Hangouts, Filmy Google, Muzyka Google, itp. - tych aplikacji po prostu nigdy nie używam, gdyż nie pasują mi. Dodatkowo w wersji Global masz reklamy w Panelu Sterowania co jest trochę irytujące :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaxPrime napisał:

To zależy od Ciebie :) Ze swojej strony mogę powiedzieć, że mając Mi5 siedziałem na Globalu, teraz mam Mi6 i zainstalowany dev MIUIPolska (xiaomi.eu) i na pewno nie wrócę do wersji Global. Dlaczego? Na Globalu jest za dużo zainstalowanego syfu od Google którego nie można usunąć ... dla mnie syfem jest Google Duo, Google Hangouts, Filmy Google, Muzyka Google, itp. - tych aplikacji po prostu nigdy nie używam, gdyż nie pasują mi. Dodatkowo w wersji Global masz reklamy w Panelu Sterowania co jest trochę irytujące :)

Nie bardzo chyba się zrozumieliśmy. Aktualnie mam wgraną wersję 8.2.27.0(NCACNEC) xiaomi.eu - to nie jest global tylko wersja stabilna od Xiaomi.eu. Zastanawiam się tylko czy warto przejść do wersji cotygodniowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jackolote napisał:

Nie bardzo chyba się zrozumieliśmy. Aktualnie mam wgraną wersję 8.2.27.0(NCACNEC) xiaomi.eu - to nie jest global tylko wersja stabilna od Xiaomi.eu. Zastanawiam się tylko czy warto przejść do wersji cotygodniowych :)

Nie wiem z jakiej racji według Ciebie wersja 8.2.27.0(NCACNEC) to xiaomi.eu skoro według tego oznaczenie jest to China Stable ...

 

Mi6 Stable China.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaxPrime napisał:

To zależy od Ciebie :) Ze swojej strony mogę powiedzieć, że mając Mi5 siedziałem na Globalu, teraz mam Mi6 i zainstalowany dev MIUIPolska (xiaomi.eu) i na pewno nie wrócę do wersji Global. Dlaczego? Na Globalu jest za dużo zainstalowanego syfu od Google którego nie można usunąć ... dla mnie syfem jest Google Duo, Google Hangouts, Filmy Google, Muzyka Google, itp. - tych aplikacji po prostu nigdy nie używam, gdyż nie pasują mi. Dodatkowo w wersji Global masz reklamy w Panelu Sterowania co jest trochę irytujące :)

Hej. Też mam obecnie globala 8.2.2.0 (NCAMIEC) i zastanawiam sie nad xiaomi.eu - czy oprócz tego co napisałeś zauważyłeś inne plusy ? jak np. lepsze zarządzanie baterią itp. ?

I jeszcze jedno .... jak sie pozbyć tego napisu w lewym dolnym rogu na zdjęciu ? :D

Edytowane przez christo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o usunięcie tego znaczka to znajdziesz to w opcjach aparatu (musisz poszukać) :) mniej więcej: otwórz apkę aparatu > kliknij "Tryby" > ikonkę trybiku (ustawienia) > i odznacz "Znak wodny" (czy też będzie lista do wyboru, to wybierz "bez znaku wodnego" watermark)

Bateria na wersji deweloperskiej (dev) działa bardzo dobrze - póki co :D Pamiętam jak miałem Mi4 i instalowałem cotygodniowe aktualizacje i z baterią była loteria, raz działało genialnie a raz do d... co ciekawe nie u każdego heh

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie największą wadą xiaomi.eu ROM to brak możliwości zaszyfrowania telefonu.

testowałem zarówno Settings > Personal > Security (po 9-ciu godzinach wyłączyłem telefon bo wg mnie zawiesiło proces)

testowałem też fastboot --wipe-and-use-fbe 

niestety pomimo wyniku OKAY [  0.061s] finished. total time: 6.498s nic się nie zmieniło, dalej brak szyfrowania.

Jeśli komu się udało lub ma wiedzę co jest przyczyną albo jak zaszyfrować to prośba o info

Gdyby nie powyższe, używałbym właśnie tego ROM'u

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 21:20, MaxPrime napisał:

To zależy od Ciebie :) Ze swojej strony mogę powiedzieć, że mając Mi5 siedziałem na Globalu, teraz mam Mi6 i zainstalowany dev MIUIPolska (xiaomi.eu) i na pewno nie wrócę do wersji Global. Dlaczego? Na Globalu jest za dużo zainstalowanego syfu od Google którego nie można usunąć ... dla mnie syfem jest Google Duo, Google Hangouts, Filmy Google, Muzyka Google, itp. - tych aplikacji po prostu nigdy nie używam, gdyż nie pasują mi. Dodatkowo w wersji Global masz reklamy w Panelu Sterowania co jest trochę irytujące :)

Nieprawda, na globalu możesz odchudzić sobie system bez root. Włączając debugowanie w terminalu, oraz po wklepaniu kilku poleceń możesz usunąć każdą aplikację (włącznie z tymi google i z xiaomi), ale wiadomo nie każdy sobie poradzi.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slawek189 napisał:

Nieprawda, na globalu możesz odchudzić sobie system bez root. Włączając debugowanie w terminalu, oraz po wklepaniu kilku poleceń możesz usunąć każdą aplikację (włącznie z tymi google i z xiaomi), ale wiadomo nie każdy sobie poradzi.

Nie odpowiadam za uszkodzenia, i błędy a wszystko robisz na własne ryzyko

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

na global

pm list packages | grep 'miui'
(Poniżej tylko kawałek listy )


package:com.miui.systemAdSolution
package:com.miui.analytics

sagit:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.miui.analytics
Success
sagit:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.miui.systemAdSolution
Success
sagit:/ $ pm uninstall -k --user 0 'com.miui.systemAdSolution'
Failure [not installed for 0]
sagit:/ $

pozdrawiam

Edytowane przez Wojtoo
za długi post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z mi6.

 Po instalacji twrp przez faastboot a nastepnie wrzuceniu najnowszego miui polska przy wlaczaniu telefonu czekam ponad pol godziny i tylko kropki lataja:(

 

Wipe nic nie daje.

 Czy ktos pomoze jak wrzucic najnowszy miui polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
29 minut temu, szymam napisał:

Pobierasz ROM na telefon. W aplikacji Aktualizacje wybierasz Zainstaluj z pliku .zip i wybierasz paczkę. Wszystko zrobi się samo. Nic więcej nie musisz robić.

Nie polecaj tej metody.

Restartujesz telefon do TWRP, tam wybierasz zip i robisz flash. To zadziała zawsze, wersja z aktualizacji - niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było różnicy to bym nie napisał :) Akurat w MI6 zadziała ale info dotyczy ogólnego flashowania. Często były z tym problemy, dlatego lepiej posługiwać się poprawną metodą, żeby potem nie pisać na forum, że nie chce działać.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2017 o 23:35, sarzyk napisał:
Witam mam taki problem z mi6.
 Po instalacji twrp przez faastboot a nastepnie wrzuceniu najnowszego miui polska przy wlaczaniu telefonu czekam ponad pol godziny i tylko kropki lataja:(
 
Wipe nic nie daje.
 Czy ktos pomoze jak wrzucic najnowszy miui polska?

Mam tak samo. Próbowałem wipe, twrp 3.1.1.1 i twrp z linku z xiaomi.pl Godzinę czekałem, ale tylko logo mi i latające kropeczki. Wróciłem do globala miflashem i ten działa.
Proszę o sugestie co robię źle. Oczywiście bootloader odblokowalem.

Próbowałem też flashować innym romem (7.7.14) i to samo jest :(

Czy ktoś mógłby mi podać link do twrp. przez które dało się wgrać rom 7.7.20? Podejrzewam, że to może wina twrp.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez boroch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...