Skocz do zawartości

Mi6 a soft xiaomi.eu


Q77

Rekomendowane odpowiedzi

A da się wgrać Global do mi6 bez odblokowany bootloader? nie chce czekać 72h... help

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

 

hej a jak wgram global stable to zeby potemprzejsc na global dev bede musial flashowac znowu jak sie pojawi ? i czy warto ten global dev over global stable.

 

global wybieram bo chce ota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, czyli jak chcę zamówić z ibg mi6 i tam jest info: 

Ibuygou install the global multi-language for the Mi6. It supports OTA updates.
 
To wybierać to czy prosić o coś innego? Chcę raczej przejść na miui Polska. I jestem kompletnym swiezakiem i to wszystko to póki co dla mnie czarna magia :) więc chciałabym jak najmniej roboty by dojść do nakładki polskiej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pepepl napisał:

Czy posiadając taką wersję Global mogę od razu odblokować bootloadera czy muszę instalować China Stable?

Możesz spróbować. Powinno pójść. W kilku telefonach odblokowałem bootloader właśnie na ROMie Global. Jeśli się nie uda, wówczas zawsze możesz wgrać ROM chiński.

 

1 godzinę temu, Jackolote napisał:

Rozumiem, że w MiuiPolska romy (aktualizacje) można flashować z poziomu telefonu nie trzeba nawet wchodzić do recovery?

A czytałeś poradniki? Każdy ROM MIUI POlska/EU instaluje się w TWRP. Tylko Global ma aktualizację w ramach OTA.

 

2 godziny temu, ewa1807 napisał:

Hej, czyli jak chcę zamówić z ibg mi6 i tam jest info: 

Ibuygou install the global multi-language for the Mi6. It supports OTA updates.
 
To wybierać to czy prosić o coś innego? Chcę raczej przejść na miui Polska. I jestem kompletnym swiezakiem i to wszystko to póki co dla mnie czarna magia :) więc chciałabym jak najmniej roboty by dojść do nakładki polskiej :)

ibuygou.com "z urzędu" instaluje ROMy Global. Przynajmniej tak jest od pewnego czasu. Jeśli nie chcesz bawić się w odblokowanie bootloadera i instalację MIUI Polska/EU, to nic nie musisz robić, tylko zamówić, zapłącić i czekać na telefon. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Możesz spróbować. Powinno pójść. W kilku telefonach odblokowałem bootloader właśnie na ROMie Global. Jeśli się nie uda, wówczas zawsze możesz wgrać ROM chiński.

 

Przeczytałem kilka poradników, obejrzałem filmy i komu jak pasuje - jedni mowią że trzeba China Stable inni że trzeba Global. i powoli już się gubię :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pepepl napisał:

Przeczytałem kilka poradników, obejrzałem filmy i komu jak pasuje - jedni mowią że trzeba China Stable inni że trzeba Global. i powoli już się gubię :-D 

Dopóki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział. Cała zaleta procesu odblokowania jest taka, że w przeciwieństwie do operacji flashowania czy wgrywania ROMu, raczej nie wiąże się z ryzykiem uwalenia telefonu. Po prostu, albo nie odblokujesz bootloadera albo odblokujesz. I tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Dopóki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział. Cała zaleta procesu odblokowania jest taka, że w przeciwieństwie do operacji flashowania czy wgrywania ROMu, raczej nie wiąże się z ryzykiem uwalenia telefonu. Po prostu, albo nie odblokujesz bootloadera albo odblokujesz. I tyle. :)

:) Po pomyślnym odblokowaniu reszta już idzie normalnie? Mam na myśli instalacja TWRP i miuipolska? To jest mój 4 fon od Xiaomi ale mam jakieś dziwne obawy związane z odblokowaniem. Wcześniej wszystko udało się pomyślnie. Strasznie mi baterie drenuje na tym Global co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pepepl napisał:

:) Po pomyślnym odblokowaniu reszta już idzie normalnie? Mam na myśli instalacja TWRP i miuipolska? To jest mój 4 fon od Xiaomi ale mam jakieś dziwne obawy związane z odblokowaniem. Wcześniej wszystko udało się pomyślnie. Strasznie mi baterie drenuje na tym Global co mam

Tak. TWRP w fastboot, a potem MIUI Polska/EU w TWRP. No i ewentualnie dodatki MIUI Polska. Również w TWRP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pepepl napisał:

:) Po pomyślnym odblokowaniu reszta już idzie normalnie? Mam na myśli instalacja TWRP i miuipolska? To jest mój 4 fon od Xiaomi ale mam jakieś dziwne obawy związane z odblokowaniem. Wcześniej wszystko udało się pomyślnie. Strasznie mi baterie drenuje na tym Global co mam

Dobra, bootloader dało się odblokować na tym Global co miałem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, shacoon napisał:

a czujesz roznice? jest lepiej czy nie zauważyłeś roznicy?

Oczywiście, że czuję...bateria trzyma trochę dłużej, ale nie jest to samo co w moim poprzednim MI5s PLUS. No i twórcom miuipolska można zaufać, nie ma syfu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z flashowaniem TWRP, ściągam tego oficjalnego ze strony miuipolska ale po sflashowaniu recovery nadal pozostaje to stockowe - czarny ekran z wyborem 3 opcji - reboot, wipe data i kontakt z miassistant. W razie czego mam MIUI Global 8.2.2.0 (NCAMIEC) - odblokowanie bootloadera przeszło bez żadnych problemów. Czy w tym wypadku muszę dodatkowo bawić się w china dev i dopiero TWRP po instalacji nie będzie wywalany?

a i dodatkowo też próbowałem "oficjalny" ze strony twrp.me i też jest zastępowany po reebocie przez stockowe recovery

Edytowane przez Fiszu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niby można źle flashować skoro przechodzi mi przez proces w cmd, raczej trudno jest pomylić się w 3 linijkach, tutaj log:


D:\adb>adb devices
List of devices attached
371e0cdb        device

D:\adb>adb reboot bootloader

D:\adb>fastboot flash recovery twrp1.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (26044 KB)...
OKAY [  0.821s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.244s]
finished. total time: 1.064s

D:\adb>fastboot reboot
rebooting...

finished. total time: 0.001s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopuszczasz do uruchomienie telefonu po wgraniu TWRP to zostaje ono zastąpione stockowym. Po wgraniu wciśniej klawisz podgłaszania i trzymaj power aż się wyłączy i poczujesz wibrację i zobaczysz logo MI, wtedy puść power i chwilę poczekaj trzymając głośność - pojawi się TWRP i możesz wrzucać miuipolska. Było o tym w każdym możliwym dziale forum i ciągle nikt nie czyta.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tpawel napisał:


Jak ta różnica dokładnie wygląda?

A różnica jest m.in taka, że nateria dobija do 5 h na SOT, wcześniej było max. 3.5 h

 

19858499_1480409362011975_1770424400_n.png

14 godzin temu, Fiszu666 napisał:

Mam problem z flashowaniem TWRP, ściągam tego oficjalnego ze strony miuipolska ale po sflashowaniu recovery nadal pozostaje to stockowe - czarny ekran z wyborem 3 opcji - reboot, wipe data i kontakt z miassistant. W razie czego mam MIUI Global 8.2.2.0 (NCAMIEC) - odblokowanie bootloadera przeszło bez żadnych problemów. Czy w tym wypadku muszę dodatkowo bawić się w china dev i dopiero TWRP po instalacji nie będzie wywalany?

a i dodatkowo też próbowałem "oficjalny" ze strony twrp.me i też jest zastępowany po reebocie przez stockowe recovery

Ja korzystałem z tego poradnika. Po zakonczeniu podaj komendę: fastboot boot twrp1.img 

Resztę masz na filmiku :)

Jest po włosku, ale dasz radę...

Edytowane przez pepepl
dopisanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy kilka pytań

Testowałem globala 8220NCAMIEC około tygodnia, nie znalazłem jakichś błedów oprócz tego że nie uaktualniają mi sie w google play apki automatycznie no i następująca rzecz

 w aplikacji cleanmaster pojawiają mi sie reklamy ?dlaczego to taki "dodatek" czy malware. Specjalnie nie instalowałem nic spoza google store Eset nic nie wykrywa

Czy na rom xiaomi.eu (Polska) też tak jest?

Czy jest szansa przy TWRP i rom miui Polska na zaszyfrowanie danych osobistych aby przy zgubieniu telefonu nie wpadły w niepowołane ręce?

No i ostatnie pytanie, w tej ostatniej wersji romu zmienił mi sie TWRP z mojego 3.1.0-0 do TEAM WIN 3.1.1-0, wyskoczył też komunikat "unmodified system partition" Należy zezwolic?

Czy jeśli się nie zezwoli, jak rozumiem później można to naprawić odznaczając pole "zamontuj partycję systemową tylko do odczytu" w zakładce ZAMONTUJ

"fastboot boot twrp.img - ta komenda bootuje do tego nowego twrp tylko że trzeba przytrzymać klawisze power i volum+ aż pokaże się logo Mi " w ktorym momencie mam wcisnąć przyciski, jak tylko wyskoczy w wierszu polecenia komenda "finished. total time: 0.552s"

Dzięki

 

Screenshot_2017-07-05-13-46-12-916_com.miui.cleanmaster.png

IMG_20161231_133047_HDR.jpg.0a2bc983130b6e1408ddbaa05f67831d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...