Skocz do zawartości

Mi6 a soft xiaomi.eu


Q77

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem na mojego MI6 z syfmiui (Global 8.2  Stabilna 8.2.0.2 (NCAMIEC)) MiuiPolska/Xiaomi.eu. Jeśli ktoś jest zainteresowany oto wykonane kroki:

#1.  Nie mogąc wejść do trybu EDL (i czytając np. "We know that EDL mode has been removed/disabled on 8.1 onwards, so you only can flash your device using fastboot mode if your bootloader unlocked") postanowiłem odblokować bootloadera, czyli standardowo:

#2. Instalacja China Stable za pomocą MiFlash przez fastboot (instrukcja w dziale "tutoriale") - działa.
Bootloader był dalej odblokowany (nie wiem czy nie powinienem zaznaczyć "lock" w MiFlash aby przeładowało bootloadera i go zablokowało).

#3 instalacja TWRP od xiaomi.eu (https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 - TWRP_sagit.zip), instrukcja http://en.miui.com/thread-236576-1-1.html

#4 Flashowanie najnowszego ZIP'a z ROM'em xiaomi.eu/MiuiPolska, potem flashowanie root z http://www.supersu.com/download i restart

Z problemami opisanymi poniżej (konieczność wipe internal storage bo w recovery miałem wszystkie pliki zaszyfrowane) ale udało się i działa mi xiaomi.eu/miuipolska. 

 

 

Edytowane przez nightman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nightman napisał:

Wgrałem na mojego MI6 z syfmiui (Global 8.2  Stabilna 8.2.0.2 (NCAMIEC)) MiuiPolska/Xiaomi.eu. Jeśli ktoś jest zainteresowany oto wykonane kroki:

#1.  Nie mogąc wejść do trybu EDL (i czytając np. "We know that EDL mode has been removed/disabled on 8.1 onwards, so you only can flash your device using fastboot mode if your bootloader unlocked") postanowiłem odblokować bootloadera, czyli standardowo:

#2. Instalacja China Stable za pomocą MiFlash (instrukcja w dziale "tutoriale"), działa, bootloader dalej odblokowany

#3 instalacja TWRP (https://eu.dl.twrp.me/sagit/), instrukcja http://en.miui.com/thread-236576-1-1.html

#4 Flashowanie najnowszego ZIP'a z xiaomi.eu

Na razie czekam aż ładowanie się skończy i system się odpali

 

 

Cześć dzięki za dobre info, a jak się ma 7.6.8 global beta, oficialną wersję to też trzeba flashowac chinski? Czy prosto do recovery i tam już format all i install zip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nightman napisał:

Wgrałem na mojego MI6 z syfmiui (Global 8.2  Stabilna 8.2.0.2 (NCAMIEC)) MiuiPolska/Xiaomi.eu. Jeśli ktoś jest zainteresowany oto wykonane kroki:

#1.  Nie mogąc wejść do trybu EDL (i czytając np. "We know that EDL mode has been removed/disabled on 8.1 onwards, so you only can flash your device using fastboot mode if your bootloader unlocked") postanowiłem odblokować bootloadera, czyli standardowo:

#2. Instalacja China Stable za pomocą MiFlash (instrukcja w dziale "tutoriale"), działa, bootloader dalej odblokowany

#3 instalacja TWRP (http://en.miui.com/thread-236576-1-1.html - sagit), instrukcja http://en.miui.com/thread-236576-1-1.html

#4 Flashowanie najnowszego ZIP'a z xiaomi.eu

Na razie czekam aż ładowanie się skończy i system się odpali

 

 

1. A jak próbowałeś wejść w EDL bo ja próbowałem volUp + volDown i podlaczylem do kompa to MiFlash wykryl mi urzadzenie pod COM10.

2. Więc odblokowales bootloader na syfMIUI?

3. China Stable instalowałeś przez fastboota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, matys1497 napisał:

1. A jak próbowałeś wejść w EDL bo ja próbowałem volUp + volDown i podlaczylem do kompa to MiFlash wykryl mi urzadzenie pod COM10.

2. Więc odblokowales bootloader na syfMIUI?

3. China Stable instalowałeś przez fastboota?

1. Mi się nie udało, nie wykrywało mi telefonu nawet przy 10 próbach, nie miałem czarnego podświetlonego ekranu. 

2. Tak

3. Tak

22 godziny temu, Elcomendante napisał:

Mam problem ....mam odblokowany bootloader, wgrany twrp i podczas kopiowania miui 8 coś się zawiesiło i teraz nie mogę wejść do twrp i mam coś takiego [attachment=20443:IMG_0680.

Mi zwykle twrp nie pozwoliło zainstalować xiaomi.eu - nie doczytałem że trzeba instalować to od xiaomi.eu - miałem ciągle ładowanie systemu (tylko logo MI przez 3h) , a recovery było przywracane stare przy ładowaniu się systemu (musiałem za każdym razem jeszcze raz wgrywać przez fastboot). Zainstalowałem to z linka z mojego posta wyżej (https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678) i zadziałało. 

Z tym recovery od xiaomi.eu miałem wszystkie pliki zaszyfrowane i musiałem zrobić pełny wipe przed instalacją xiaomi.eu, włącznie z internal storage. 

Na stronie https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/advanced/flashtwrp piszą że:

Cytat

Download the image file of the recovery that you want to flash.

Official TWRP (for custom ROMs only) Download

Unofficial TWRP (for custom ROMs only) Download

Cofface TWRP (for both official and custom ROMs) Download

Ale Cofface nie widzę dla MI6, więc radzę używać to recovery od xiaomi.eu.

Edytowane przez nightman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro muszę czekać te 72h to na tym chinolu 8.2.25.0 (NCACNEC)przydałyby się kontakty ale mam problem ze po instalacji google play services oraz google play mam tylko komunikat "checking info" jak wchodzę np aby dodać konto google - ktoś się spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tutek napisał:

skoro muszę czekać te 72h to na tym chinolu 8.2.25.0 (NCACNEC)przydałyby się kontakty ale mam problem ze po instalacji google play services oraz google play mam tylko komunikat "checking info" jak wchodzę np aby dodać konto google - ktoś się spotkał?

Ale to chyba działa tak, że jak odczekasz 72h na syfMIUI to potem wystarczy na chinola sie przesiasc i znow mozesz normalnie odblokowac bez czekania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo to się liczy 72h od momentu sparowania telefonu z kontem xiaomi, a dokładniej to chyba od wybrania w opcjach programistycznych opcji mi unlock status i później add account and device, mi jeszcze godzina została do odblokowania, bo teraz jestem na dev chinolu 7.5.25 i od razu przesiadam się na 7.6.10 xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz china stable i tutaj już zwykła instalacja usług google chyba nic nie da (mi na china też nie działało, ale wiem, że się jakoś dało sposobem dodać sklep play na chinolu np. na Redmi Note 3SD to i tutaj pewnie się uda, ale lepiej zaczekać na unlock i wgrać xiaomi.eu, a ono już ma wszystko czego potrzeba), z tego co wiem to na tym odblokujesz bez problemu, na 'syfmiui' odblokowywali to i na oficjalnym musi pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z brakami w tłumaczeniu ma sofcie 7.6.10? Bo na xiaomi.eu 8.2.25.0 zauważyłem braki np w aplikacji Zegar (brak tłumaczenia dla godzin i minut) oraz przy połączeniu urządzenia bluetooth za pomocą NFC, pairing "słuchawki", paired "słuchawki". Może ktoś sprawdzić na 7.6.10 czy jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matys1497 napisał:

Jak z brakami w tłumaczeniu ma sofcie 7.6.10? Bo na xiaomi.eu 8.2.25.0 zauważyłem braki np w aplikacji Zegar (brak tłumaczenia dla godzin i minut) oraz przy połączeniu urządzenia bluetooth za pomocą NFC, pairing "słuchawki", paired "słuchawki". Może ktoś sprawdzić na 7.6.10 czy jest tak samo?

U mnie na 7.6.8 te tłumaczenia są poprawne. 7.6.10 chyba nie ma dla MI6 (https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=189393)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nightman napisał:

U mnie na 7.6.8 te tłumaczenia są poprawne. 7.6.10 chyba nie ma dla MI6 (https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=189393)

7.6.10 jest dla Mi6, ale nie w folderze 7.6.10 tylko w 7.6.8 bo tam widziałem wczoraj bodajże, a jak ogólnie wrażenia na 7.6.8, czemu akurat 7.6.8 a nie 8.2.25.0? jakieś bugi? jak bateria? bo aktualnie jestem na 8.2.25.0 i trochę irytują te braki w tłumaczeniu

Edytowane przez matys1497
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matys1497 napisał:

7.6.10 jest dla Mi6, ale nie w folderze 7.6.10 tylko w 7.6.8 bo tam widziałem wczoraj bodajże, a jak ogólnie wrażenia na 7.6.8, czemu akurat 7.6.8 a nie 8.2.25.0? jakieś bugi? jak bateria? bo aktualnie jestem na 8.2.25.0 i trochę irytują te braki w tłumaczeniu

Dlaczego 7.6.8? Nie testowałem oficjalnego MIUI więc nie mam porównania ale xiaomi.eu w zupełności mi wystarcza. Z zalet to integracja z Googlem i dużo dodatkowych smaczków. Dodatkowo w Play'u przerywa mi rozmowy przy przełaczaniu z LTE na 3G a w ustawieniach Xiaomi.eu mogę wymusić "Automatyczne 3G", które rozwiązuje problem.

Odnosnie baterii to bardzo spoko, porównywalnie z syfmiui. Z bugów - nie działa szyfrowanie telefonu oraz odpalanie google now przy dłuższym przytrzymaniu home'a.

Edytowane przez nightman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nightman napisał:

Dlaczego 7.6.8? Nie testowałem oficjalnego MIUI więc nie mam porównania ale xiaomi.eu w zupełności mi wystarcza. Z zalet to integracja z Googlem i dużo dodatkowych smaczków. Dodatkowo w Play'u przerywa mi rozmowy przy przełaczaniu z LTE na 3G a w ustawieniach Xiaomi.eu mogę wymusić "Automatyczne 3G", które rozwiązuje problem.

Odnosnie baterii to bardzo spoko, porównywalnie z syfmiui. Z bugów - nie działa szyfrowanie telefonu oraz odpalanie google now przy dłuższym przytrzymaniu home'a.

Odnośnie 8.2.25.0 chodziło mi właśnie też o xiaomi.eu, i tutaj też nie działa przytrzymanie home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam swojego Mi6 od wczoraj z Globalem 8.2.0.2 NCAMIEC. Na razie próbowałem wgrać nowszą wersje globala do 8.2.17.0 (OTA nic nie wyszukuje) ręcznie z pliku. Przy sprawdzaniu pliku wyświetla mi komunikat "nie można zweryfikowac aktualizacji - other reason). O co kaman?

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Soplus napisał:

Cześć.

Mam swojego Mi6 od wczoraj z Globalem 8.2.0.2 NCAMIEC. Na razie próbowałem wgrać nowszą wersje globala do 8.2.17.0 (OTA nic nie wyszukuje) ręcznie z pliku. Przy sprawdzaniu pliku wyświetla mi komunikat "nie można zweryfikowac aktualizacji - other reason). O co kaman?

Nie masz z Globalem, bo globala nie ma. Masz syfMIUI, nie zrobisz żadnej aktualizacji, musisz odblokować bootloader potem sie przesiąść na china stable i dopiero potem ewentualie xiaomi.eu

21 minut temu, dave napisał:

Da się cos zrobić z ta dioda powiadomien? To jest w ogóle dioda RGB?

W recenzjach piszą, że dioda tylko ma kolor biały

Edytowane przez matys1497
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, matys1497 said:

Nie masz z Globalem, bo globala nie ma. Masz syfMIUI, nie zrobisz żadnej aktualizacji, musisz odblokować bootloader potem sie przesiąść na china stable i dopiero potem ewentualie xiaomi.eu

 

Czyli jak odblokuję bootloader to ew. mogę wgrać wersję stable z Xiaomi http://en.miui.com/download-326.html ? Kupowałem stąd https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi6-Prime-Mi-6-Mobile-Phone-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core/32808137542.html?spm=2114.13010608.0.0.SlcLOd (tylko taniej).

 

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odblokujesz bootloader to wgrasz wszystko na co będziesz miał ochotę, wtedy nic Cię nie ogranicza :) A co do wersji 8.2.0.2 tego fake globala to jest możliwość aktualizacji go do globala w wersji beta, a jak kogoś to interesuje to dorzucam link do pierwszego z brzegu poradnika Update romu 8.2.0.2, poradnik w języku angielskim i w sumie chodzi tam o to żeby w MiPCSuite wyszukać aktualizację przez opcję R. Flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tu pisze o czekaniu 72h ... A ja dostałem telefon w Poniedziałek, uruchomiłem, zalogowałem się na konto Xiaomi i powiązałem telefon z kontem. Wyskoczył tylko komunikat, że wszystko połączone (Successful) - tę operację udało mi się zrobić w pracy. Wieczorem, tego samego dnia podpiąłem telefon do kompa, pobrałem Mi Unlock 2.2 i w 30 sekund, może nawet krócej odblokowałem Bootloader. Dalej to już wgranie TWRP i MIUIPolska zajęło 5 minut :) Wszystko śmiga aż miło.

A może ma to związek z tym, że ja zgodę na odblokowanie dostałem już ponad miesiąc temu? Albo, że jestem jako Diamond Member ... no nie mam pojęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPrime  Różnie bywa, ciesz się, że tak miałeś.

@galakty jutro spróbuję zrobić jakieś testy, jako, że MI5 wysyłam w piątek dopiero to pewnie porównanie też zrobię. Tak na szybko, jak wracałem z parkingu do domu sieknąłem i tym i tym i zdecydowanie lepiej jest w MI6 niż w MI5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

@MaxPrime  Różnie bywa, ciesz się, że tak miałeś.

@galakty jutro spróbuję zrobić jakieś testy, jako, że MI5 wysyłam w piątek dopiero to pewnie porównanie też zrobię. Tak na szybko, jak wracałem z parkingu do domu sieknąłem i tym i tym i zdecydowanie lepiej jest w MI6 niż w MI5.

Lepiej jest, widziałem krótkie porównania, ale niezbyt rzetelne. Jakość na pewno się polepszyła, ale ciekawi mnie czy wyeliminowali odwieczną bolączkę, czyli nagrywamy stojący obiekt, a autofocus lata w przód i tył ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soplus napisał:

Tak mozesz, ale mozesz to zrobic tez bez odblokowywania jezeli Ci sie uda dostac do EDL, a jesli juz odblokujesz to po co wgrywac china stable jak mozesz xiaomi.eu z pelnym polskim tlumaczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sp4ubw napisał:

Podejrzewam, że lata. Co prawda ja i filmy to dwie różne rzeczy ale coś tam nakręcę. Używam tylko do zdjęć i to sporadycznie. Wolę jednak lustra :)

Właśnie widziałem dwa testy, w jednym focus nie latał, a w drugim niestety typowy "contrast focus", mimo super warunków oświetleniowych i tak musiał bujnąć w przód i w tył... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...