Skocz do zawartości

Mi6 a soft xiaomi.eu


Q77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem świeżym posiadaczem mi6 jest mój pierwszy telefon od Xiaomi stąd mam kilka pytań odnośnie samej aktualizacji softu dodam że czytałem poradniki ale warto zasięgnąć opinii w tej sprawie specjalistów od Xiaomi ;)

 

Poniżej przesyłam screen jaki obecnie posiadam Miui 

Stąd moje pytanie : czy to jest global ROM ? Czy jakiś syf ?

Wiem że pojawił się soft na stronie miuipolska i tutaj pytanie czy warto aktualizować mi6 w ten sposób ? Czy może czekać i aktualizacja jakaś wpadnie z poziomu telefonu z polskim językiem ? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

 

Screenshot_2017-05-18-13-37-40-826_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie telefon zgrabny i szybki , dośc cięzki - trzeba się przyzwyczaić , ale jest mały mankament wgrany jest soft miui 8.2 stabilna 8.2.0.2 (ncamiec) telefon resetuje się przy wejściu w czujniki w apce aida64 , aparat robi zdjęca gorsze niż mi5s ( mam nadzieje że to wina softu) otrzymałem zgodę na odblokowanie ale aplikacja miunlock każe czekać 72 godziny - żart w mi5s tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dostalem maila z ibg

As for the rom of mi6, we could offer an unofficial xiaomi rom, which supports multi languages and comes with the google store. But this unofficial xiaomi rom does not support OTA .
 

czy jesli poprosze o oficjalny bez zmian rom w mi6 to bede mial tam jezyk angielski i google store 

czy bede mogl juz wgrac jakis oficjany angielski google store z jakiegos poradnika jesli w moim nie bedzie

czy brac ten unoficial od nich i potem wgrac sobie oficjalny jakis z ota

 

chce miec google play ota i angielski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zeork napisał:


Gdzie ? W oficjalnym romie china stable, dev Nie ma google play, jest jedynie ota, a co wiadomo pod mi6 narazie jest 1 stable.
A globala pod mi6 nie ma.

Niemniej jednak niech zostawią china stable oficjalny bez dodatków i bez scracowanego bootloadera. To przyjdzie to sobie odblokuje btl i wgra xiaomi.eu

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Jak ostatnio mówiłem, że Globala nie ma to wszyscy mówili, że jest... Jest Global, tylko podobno nie wspiera OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zeork napisał:


Hahah przeciez popatrz to co mu nawet odpisało ibg. Oferują mu ala global czyli nie oficjalny rom multilang z sklepem google play , bez ota. No jak ma mieć ota skoro to przeróbka pewnie ze scrackowanym bootloaderem a drugą opcję to oficjalny rom china ktory ma ota ale jest bez google play.
Ostatnio użytkownik tego forum wpierał mi, że przyszedł z ibg mu mi5c oficjalny rom china ze sklepem play i językiem PL :-) bo mu się numerki zgadzały itp a bootloader míał odblokowany.
Taki sam soft mi inny sprzedawca proponował, odmówiłem bo chciałem oficjalne china w obawie przed komplikacjami bo mi5c nie ma edl przecież.
To samo jest tutaj z mi6.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Dwie wersje mają, w drugiej aukcji piszą "multi-lang supported but not in OTA", ja już nie wiem, robią tyle tych wersji, china dev, stable, global dev stable, xiaomi.eu dev stable, potem jakieś chińskie syfy, multilangi... I potem się dziwić, że nowi użytkownicy mają problem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że o tyle fajnie że mając tego ROM'a wgranego przez ibuygoyou itp., jak rozumiem, nie będziemy musieli sami odblokowywać bootloadera gdy będziemy chcieli flashować xiaomi.eu (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi). 

 

Poza tym na stronie IBG piszą

Cytat

Ibuygou install the global Rom for this model. it does not support the OTA updates. Ibuygou promise  it is clean global rom without any bloatware .

 

Edytowane przez nightman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie sprawa jest prosta. Bierzcie z IBG Mi6 z chińskim romem. Na nim odblokujecie bootloader w 5 minut normalną metodą i potem wgracie MIUIPOLSKA. Ktoś kto weźmie z IBG telefon z tym fake Globalem będzie musiał dodatkowo wgrać najpierw china stable przez EDL. Więc po co utrudniać sobie? I tak musicie przejść na MIUIPolska póki nie ma Globala dostępnego.

Global na Mi6 jest już jako dev ale niepubliczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie sprawa jest prosta. Bierzcie z IBG Mi6 z chińskim romem. Na nim odblokujecie bootloader w 5 minut normalną metodą i potem wgracie MIUIPOLSKA. Ktoś kto weźmie z IBG telefon z tym fake Globalem będzie musiał dodatkowo wgrać najpierw china stable przez EDL. Więc po co utrudniać sobie? I tak musicie przejść na MIUIPolska póki nie ma Globala dostępnego.

Global na Mi6 jest już jako dev ale niepubliczny.

Właśnie kupiłem na ibg. Jestem po płatności. Gdzie im napisać żeby nic nie wygrywali tylko zostawili oryginalny chiński rom? To moje pierwsze zakupy na ibg.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mariusz Kowalski napisał:


Właśnie kupiłem na ibg. Jestem po płatności. Gdzie im napisać żeby nic nie wygrywali tylko zostawili oryginalny chiński rom? To moje pierwsze zakupy na ibg.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Mi napisali że domyślnie wgrywają ten multi-language ROM, jeśli się nie chce to trzeba im to zaznaczyć.

Wczoraj do mnie napisali że mój telefon jest już w kolejce do wysłania i zapytali się czy chcę oryginalny ROM czy ten multi-language bez OTA. Wybrałem ten multi-language bo chcę zobaczyć czy bootloader jest odblokowany czy nie.

Edytowane przez nightman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zeork napisał:


Teraz już kabelek rzadko działa :-) skołczyły się te myki w nowych xiaomi.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

No właśnie... Nie śledzę tych EDL. Co jak kupię Mi6 z syfem i chcę wgrać xiaomi.eu a EDL nie działa ani kabelek? Przez ten MiPcsuite chiński?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zeork napisał:

Acid Ci napisał, jak najlepiej zrobić. No jest scrackowany bootloader. Ale i tak nie będziesz miał ota. No chyba , że chcesz siedzieć na tym romie już zawsze to super posuniecie :-) a wgranie innego romu spowoduje, że wróci zablokowany oryginalny bootloader. Więc jaki miało to sens?

Proste, ten telefon to prezent dla osoby dla której język polski systemu jest bardzo ważny. To mój pierwszy zakup telefonu od Xiaomi i jak zrozumiałem nie ma problemu z wrzuceniem tam oficjalnego globala jak już wyjdzie. Czy tak nie jest?

Ktoś osobie zielonej w kontakcie z Xiaomi ale z doświadczeniem we flashowaniu innych telefonów podrzuci kilka linków aby zapoznać się z tym co go czeka? Jakie możliwe problemy mnie czekają jeśli będę chciał wgrać oficjalnego globala (lub xiaomi.eu)? Coś jak https://forum.xda-developers.com/mi-6/development/links-files-xiaomi-mi-6-sagit-twrp-roms-t3607821 ale z opisem problemów przy scrackowanym bootloaderze.

Edytowane przez nightman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tpawel napisał:


Nie wierzę w to co czytam :D
Od nienawiści do miłości jak widać niedaleko emoji14.png

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie nie, to było pytanie czysto teoretyczne, użyłem swojej osoby by nakreślić jego sens, ale niech będzie "co jak ktoś kupi" :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to było pytanie czysto teoretyczne, użyłem swojej osoby by nakreślić jego sens, ale niech będzie "co jak ktoś kupi"  

Pogadamy za miesiąc jak się okaże że jakiegoś białego mi6 da się kupić za 350$ :D

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy używałes programu Mi Unlock 1.1. Teraz musisz mieć Mi Unlock 2 aby odblokować Mi6 i tu jest już to ograniczenie.

Możesz rozwinąć o co chodzi z tymi wersjami mi unlock? Czyli na mi unlock 2 będę czekać 72h na odblokowanie? Nie rozumiem tego.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tpawel napisał:


Pogadamy za miesiąc jak się okaże że jakiegoś białego mi6 da się kupić za 350$ :D

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Najprędzej na święta, minie rok czy półtora jak mam Mi4C. A wtedy już ceny spadną i wyjdzie MIUI9 zapewne, nakreśli się moje zdanie o tej marce ostatecznie ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Możesz rozwinąć o co chodzi z tymi wersjami mi unlock? Czyli na mi unlock 2 będę czekać 72h na odblokowanie? Nie rozumiem tego
Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Tak się teraz czeka, po otrzymaniu zgody i dodaniu konta w telefonie trzeba poczekać 72h. Też się zdziwiłem jak to zobazczylem ostatnio

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Najprędzej na święta, minie rok czy półtora jak mam Mi4C. A wtedy już ceny spadną i wyjdzie MIUI9 zapewne, nakreśli się moje zdanie o tej marce ostatecznie ;) 

Tymczasem będziesz nas raczył swoją (nie)wiedzą na temat telefonu, którego nie miałeś w rękach i nic o nim nie wiesz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mariusz Kowalski napisał:


Ale ja już zgodę mam od dawna.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Przecież napisał "po dodaniu konta w telefonie". Musisz mieć login w systemie, tam powłączać te opcje i wtedy odczekać aż się zsynchronizuje wszystko. 

Kiedyś wystarczyło wpisać komendę w adb, ale to już nie wróci.

Przed chwilą, tpawel napisał:


To zobacz czy masz dalej bo mi anulowali. 4 miesiące unlockera nie używałem i zgodą poszła się...

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Mi rok zgoda wytrzymała, potem anulowali jak się zaczęły jajca z andkiem 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodę mam już prawie 2 lata, wciąż nie anulowali.

Ale nowy Mi Unlock 2 zmienił coś, że teraz zanim odblokujesz, musisz w telefonie zalogować się na konto Xiaomi (na systemie, jaki dostajesz). Dopiero po 72h od zalogowania możesz odblokować nim bootloadera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nightman napisał:

Proste, ten telefon to prezent dla osoby dla której język polski systemu jest bardzo ważny. To mój pierwszy zakup telefonu od Xiaomi i jak zrozumiałem nie ma problemu z wrzuceniem tam oficjalnego globala jak już wyjdzie. Czy tak nie jest?

Ktoś osobie zielonej w kontakcie z Xiaomi ale z doświadczeniem we flashowaniu innych telefonów podrzuci kilka linków aby zapoznać się z tym co go czeka? Jakie możliwe problemy mnie czekają jeśli będę chciał wgrać oficjalnego globala (lub xiaomi.eu)? Coś jak https://forum.xda-developers.com/mi-6/development/links-files-xiaomi-mi-6-sagit-twrp-roms-t3607821 ale z opisem problemów przy scrackowanym bootloaderze.

Tak informacyjnie, gdy zapytałem support IBG o flashowanie oficjalnego globala (gdy będzie dostępny) na telefonie z tym nieoficjalnym ROM'em, dostałem odpowiedź:

Cytat
There is not any link or instruction.
Please do not worry.
If you want to flash official global ROM when it will be available, our technical colleagues will tell you how to do it.

Mam nadzieję że nie będzie tak źle bo rzeczywiście perspektywa zostania z nieaktualizowanym ROM'em mi się nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...