Skocz do zawartości

Xiaomi Philips LED Ceiling Lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Nowość.

Original Xiaomi Philips LED Ceiling Lamp.

Na razie info z Gearbest lub tu:

https://home.mi.com/detail?gid=596

http://www.gearbest.com/flush-ceiling-lights/pp_633589.html?wid=21&lkid=10741656
Kupon: MiPhilips za 89,99 USD

Przesyłka 2,69 Priority Line.

Działa z Mi Band 2 - wychodząc z domu gasi światło.

Pilot tu:

Kupon: TSLamp za 16,99 USD - http://www.gearbest.com/led-accessories/pp_633590.html?lkid=10742418

Zamówiona :)

Obraz1.png

Edytowane przez milenium17
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, szabubabaobaba napisał:

I jak wrazenia @milenium17?

Z tego co widze pilot jest juz dostepny osobno: 

http://www.gearbest.com/led-accessories/pp_633590.html

Pilot od poczatku byl dostepny osobno. Lampa jest fajna, duzo wieksza niz sufitowa Yeelight. Wykonanie troche gorsze, w widac, ze philips bral przy tym udzial. Świeci mocniej od yeelighta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 11:07, szabubabaobaba napisał:

I jak wrazenia @milenium17?

Z tego co widze pilot jest juz dostepny osobno: 

http://www.gearbest.com/led-accessories/pp_633590.html

W przyszłym tygodniu zrobię reckę - jak działa z Mi Band 2 - bo na dziś dzień jeszcze nie doszła. A i pilot tez dojdzie na dniach bo miałem kupon na obniżenie ceny.

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to jest lampa sufitowa tak? Jak ją się montuje do sufitu? Pytam bo nie widzę nigdzie w necie, a na zdjęciach reklamowych wisi oczywiście dość płasko pod sufitem :). Mam ją w koszyku na GB z kodem i musze się zdecydować w ciągu 1-2 dni max.

Ogólnie polecacie jako główną lampę do 20 m2 pokoju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20M2 oświetlisz spokojnie "starą" Yeelight, ma 2000 lumenów ( tyle co 2 porządne żaróki energooszczędne 20W).

Ta Philipsa widze ze jest mocniejsza - ma 3000L, poprzednią mocuje sie normalnie na 2 kołki rozporowe ( bazę), lampe wieszasz na zaczepach do bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Wczoraj dotarła do mnie ta lampa. Podłączyłem ją, ale nie mogę w żaden sposób uruchomić sterowaniem lampy za pomocą smartfona i aplikacji Mi Home. Aplikacja widzi urządzenie, podłącza je do sieci WiFi. Lampa jest widoczna na liście urządzeń w aplikami Mi Home i to niestety tyle. Nie ma nigdzie opcji sterowania tą lampą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Wam jeszcze po kolei jak konfiguruje lampę w aplikacji MiHome.

 

Po zainstalowaniu apki MiHome ze Sklepu Play wybieram serwer The U.S. (the U.S. serwer) ponieważ tylko na tym serwerze wykrywa lampę:

Spoiler

Screenshot_20170818-200241.png

 

Następnie aplikacja wykrywa lampę, pyta o hasło do WiFi. Po jego wpisaniu następuje dodawanie / parowanie urządzenia:

Spoiler

Screenshot_20170818-200533.png

 

Po kilkunastu sekundach lampa jest dodana / sparowana. Można też sobie dodać skrót, przez który powinno się dać wejść w ustawienia lampy, ale on nie działa:

Spoiler

Screenshot_20170818-200610.png

 

Lampa pojawia się na liście w moich urządzeniach w aplikacji MiHome i to tyle. Jak w nią klikam to nic się nie dzieje. Jak przytrzymam dłużej to mam opcje zmiany nazwy, usunięcia, dodania skrótu który jak napisałem wyżej nie działa, itd.. itp... 

Spoiler

Screenshot_20170818-202933.png

 

Tak mam skonfigurowane ustawienia. Zmiana języka na angielski nic nie daje, zmiana serwera powoduje, że aplikacja wcale nie wykrywa lampy. W dalszym ciągu nie można sterować lampą za pomocą aplikacji MiHome:

Spoiler

Screenshot_20170818-203121.png


I to by było na tyle. Dobrze że kupiłem od razu pilota (remote controller), dzięki niemu choć w tej sposób jestem w stanie sterować lampą. Czy ktoś kto ma lub miał odczynienia z tym urządzeniem mógłby mi pomóc? Z góry serdecznie dzięki.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie miał jeszcze podobny problem, to sobie tutaj doczyta co trzeba zrobić

 A zapytam jeszcze, czy można do sterowania lamą używać jednocześnie aplikacji MiHome i Yeelight ? Zainstalowałem tą drugą aplikację, ale tam mogę dodać tylko wirtualne urządzenie. Dodaje Yeelight LED Celing Light, ale nie da się sterować moją lampą. Na liście urządzeń nie mam do wyboru konkretnie mojej lampy.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 19:35, milenium17 napisał:

@Lector 
w recenzji do której link był na tym forum jest napisane, że lampa działa z aplikacją Yeelight. Skoro autor o tym pisze, to zapewne to sprawdził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdzie nie znalazłem info (oprócz tego artykułu) aby aplikacja Yeelight działała z tym "plafonem".

Nawet na filmikach prezentujących artykuł w sklepach nie ma nic, tak samo w aplikacji nie mam tej lampy.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie pisania recenzji była dostępna w Yeelight. Teraz jej nie ma nawet jak się przełączy na China lub Singapur. Może coś zmienili i chcą rozdzielić Philips a Xiaomi. Żarówkę Philips też przez krotki czas miałem w Yeelight.

Na tą chwilę używam tylko Mi Home bo wcześniej Yeelight była nie stabilna i miałem problemy z nią gdy była na pasku w telefonie.

Odnośnie info na temat lampy np. z Gearbest. Przykład - mam teraz nowy zegarek Amazfit Huami BIP który wg wcześniejszych opisów miał się różnić tylko instrukcją - wersja China a International. Mam zrzuty ekranu gdzie były pytania i odpowiedzi że jest język EN i CN do wyboru. Teraz to info zniknęło a support twierdzi że od razu informowali że China to China.....walczę z nimi ;)

Przykład 2 - szczoteczka Soocas  - info na stronie że jest możliwość jej połączenia w Mi Home oraz w odrębnej aplikacji w EN. W instrukcji jest link ale nie prowadzi do niej. GP tez jej nie znajduje. Trzeba było poszukać "inaczej"

Przykład 3 - nowy smart switch - na początku brak współpracy z Mi home - teraz nagle działa.

Opisy są różne i się zmieniają tak jak aplikacje. W tym wypadku tak się stało.

Edytowane przez milenium17
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Stałem się posiadaczem tej lampy i przez 2 działała poprawnie. Ale wczoraj przestała świecić. W aplikacji jest widoczna i wyświetla poprawnie status online lub offline (bez zasilania), ale nie zapala się ani lampa ani tryb "midnight". Usuniecie i ponowne dodanie lampy nic nie daje (pamięta ustawienia). Jedna opcja która nie działa (nie chce się pokazać) to wybór ustawień świecenia za pomocą włącznika sieciowego. Wcześniej też był z tym problem ale lampa ustawiła się tylko na tryb "midnight".

Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetem przez włącznik też próbowałem, chyba że musi być szybciej, bo robiłem to z częstotliwością ok 1s na cykl wyłącz/włącz, czyli 5 cyklów ok 5s. Spróbuję jeszcze raz szybciej jak będę w domu.

Martwi mnie to, że nie mogę wyświetlić właśnie w aplikacji ustawień Wall Switch - i czy te ustawienia są gdzieś trzymane na serwerze, czy tylko na urządzeniu (lampie) bo aplikację już kilkakrotnie przeinstalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Dnia 23.01.2018 o 21:27, gabkak napisał:

Witam. Stałem się posiadaczem tej lampy i przez 2 działała poprawnie. Ale wczoraj przestała świecić. W aplikacji jest widoczna i wyświetla poprawnie status online lub offline (bez zasilania), ale nie zapala się ani lampa ani tryb "midnight". Usuniecie i ponowne dodanie lampy nic nie daje (pamięta ustawienia). Jedna opcja która nie działa (nie chce się pokazać) to wybór ustawień świecenia za pomocą włącznika sieciowego. Wcześniej też był z tym problem ale lampa ustawiła się tylko na tryb "midnight".

Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

Witam, czy komuś udało się przywrócić do życia uszkodzą lampę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Philips LED Ceiling Lamp

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...