Skocz do zawartości

Mi3 problemy z konfiguracją


niemamloginu

Rekomendowane odpowiedzi

btw. Xiaomishop nie jest oficjalnym sklepem. Jest sklepem jak ibuygou. Po prostu tak sobie załatwili domenę.

Choć z tego co wiem mają oryginały.

 

Wiem, ale z tego, co się orientowałam, to raczej nie trafiła się od nich podróbka.

No chyba, że są tak dobrze zrobione, że ciężko się zorientować ;)

Acid, czy ten log cokolwiek wyjaśnił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z naszej strony.

http://miuipolska.pl/miui-v5/

 

4.5.30 jest na kitkacie.

Dzięki. Już się za to biorę.

Niestety, wyskakuje mi taki błąd w MiFlash, jak w załączeniu. Myślałam, że może plik uszkodzony, ściągnęłam kilka razy, ale nie. Po prostu nie chce przejść.

P. S.

W jaki sposób wyprowadzić telefon z trybu fastboot?

post-2554-0-91747600-1401901216_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko wygląda ok. Nawet liczyłem właśnie na napis: "Data: działa" bo ten jest dopiero w kitkacie.

Wygląda na to, że tak jakby telefon wcale nie sygnalizował, że nie ma przesyłu danych. Wg. systemu i telefonu wszystko gra.

Jedynie logcat pokazał dziwne rzeczy ale też tam było napisane, że system nie może nawiązać połączenia ze zdalnym hostem.

Tak jakby sama usługa danych nie była aktywna. Ale próbowałaś na innych sim (zawsze z upewnieniem czy apny się zaktualizowały?) także tu też pewnie trzeba wykluczyć.

 

Nie wiem co jest nie tak.

 

Już MiFlash (który robiłaś?) powinien wszystko wyzerować i nawet błędny flash modemu czy kernela powinien być naprawiony. MiFlash robi prostą rzecz. Przez fastboota rozpakowuje obrazy partycji w odpowiednie miejsca w pamięci rom urządzenia. Np. system.img wchodzi na /system, cache.img, czy boot.img. Także zawsze jest to na świeżo instalowane. Jeśli robiłaś poprawnie MiFlash to nie ma siły by ze strony programowej coś było nadal popsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko wygląda ok. Nawet liczyłem właśnie na napis: "Data: działa" bo ten jest dopiero w kitkacie.

Wygląda na to, że tak jakby telefon wcale nie sygnalizował, że nie ma przesyłu danych. Wg. systemu i telefonu wszystko gra.

Jedynie logcat pokazał dziwne rzeczy ale też tam było napisane, że system nie może nawiązać połączenia ze zdalnym hostem.

Tak jakby sama usługa danych nie była aktywna. Ale próbowałaś na innych sim (zawsze z upewnieniem czy apny się zaktualizowały?) także tu też pewnie trzeba wykluczyć.

 

Nie wiem co jest nie tak.

 

Już MiFlash (który robiłaś?) powinien wszystko wyzerować i nawet błędny flash modemu czy kernela powinien być naprawiony. MiFlash robi prostą rzecz. Przez fastboota rozpakowuje obrazy partycji w odpowiednie miejsca w pamięci rom urządzenia. Np. system.img wchodzi na /system, cache.img, czy boot.img. Także zawsze jest to na świeżo instalowane. Jeśli robiłaś poprawnie MiFlash to nie ma siły by ze strony programowej coś było nadal popsute.

 

No więc nie wiem już, co mam robić :( tak, za każdym razem po włożeniu innej karty sim sprawdzałam, czy pociągnął sobie ustawienia tej drugiej sieci i za każdym razem robił to w mgnieniu oka bez pytania.

z MiFlash też zrobiłam wszystko, co mówiliście. Logcat niestety nic mi nie mówi, więc tu się nie będę wypowiadać. Ale wszystko, abslutnie każdy pomysł, który tutaj padł sprawdziłam.

I co teraz? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak czy inaczej bardzo Wam dziękuję za Wasze starania i porady. Naprawdę doceniam, że próbowaliście na wszelkie sposoby. Pewnie teraz przejdę drugi raz to samo z Xiaomishop.com, no ale trudno - będę musiała, żeby go na gwarancji przyjęli.

 

Dzięki wielkie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskaj, argumentując że dzieje się to na różnych kartach SIM, niestety kupno w Chinach wiąże się i z takim ryzykiem, że mogą nie przyjąć. W Polsce po prostu opisujesz problem, załączasz dowód zakupu i wysyłasz to kurierem za potwierdzeniem odbioru muszą przyjąć reklamację, tu sprawa wygląda inaczej ( nikt się chyba nie odważy wysłać telefonu w ciemno).

Naciskaj poprzez mail, chat, stronę Facebook może coś się ruszy.

Ostatecznie możesz skontaktować się z MI Center Bułgaria z tym że oni przyjmują tylko telefony zakupione na Ibuygou ( ale spróbować zapytać zawsze można - to nic nie kosztuje) chociaż nie mogę teraz znaleźć ich strony - 404 Not Found

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na ich miejscu też bym wyciągnął takie wnioski. Ponieważ telefon nie wskazuje na problem z przesyłem danych mobilnych.

Wszystkie ustawienia, parametry, informacje o telefonie wskazują, że połączenie jest prawidłowe. Tak jakby od strony sieci nic nie szło.

Jedynie logcat miał dziwną informację, która jednak niekoniecznie oznacza problem z telefonem.

 

Hm jeśli nic Ci nie zostanie do wyboru to wyślij mi telefon (20 zł kurierem, odeślę na swój koszt). Wtedy jeśli ja nic nie zdziałam to sporządzę raport w PDF dla nich z możliwie jak największą ilością dowodów wskazujących na brak danych mobilnych.

Mogę się nawet podpisać im skąd jestem bo oni mają nasze multilangi ;) więc kojarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak się cieszę, że trafiłam na ludzi, na których pomoc naprawdę mogę liczyć. Spróbuję jeszcze ponegocjować i jeśli to nic nie da, jestem skłonna Ci go wysłać (z nadzieją, że wróci hi hi ;) ). A tak poważnie - czy przy okazji wysyłki jest jeszcze coś, co mógłbyś sprawdzić/wypróbować, czego ja jeszcze nie zrobiłam? Dzięki jeszcze raz.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Już dostawałem telefony do naprawy z forum i miuipolska. Zresztą, na co mi Twój MI3 ;p Mam już dwa ;)

 

Nie wiem co jeszcze możesz zrobić... prawdę mówiąc zdalnie zrobiliśmy co się da. Ja podepnę telefon i swoimi narzędziami sprawdzę wszystko jeszcze raz. I jak trzeba będzie zrobię miflasha na kilku wersjach. Tylko musiałbym mieć jeszcze tę kartę SIM dołączoną do telefonu. Bo sprawdzę też na swoich kartach.

 

Jak nic nie wyjdzie ze sklepem i będziesz chciała wysłać to odezwij się do mnie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z moim Mi3. 4 h temu zniknęły mi sieci komórkowe. Nie mogę nawet otworzyć listy ustawień (jasno szara czcionka). Nagle zniknęły ikony telefonu, aparatu, kontaktów, kalendarza i smsów. Nie mogę używać telefonu i sklepu Google, działa net przez Wi-Fi. Napiszcie proszę co się mogło stać i co mogę z tym zrobić. Mam wersję MIUI 4.5.30 i nie wiem czy wgranie najnowszej aktualizacji coś może pomóc lub bardziej zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie :)

Zabawy mam ciąg dalszy.

Dobre i złe wiadomości: dobra to taka, że Xiaomi wczoraj się poddało bo kilku próbach rozwiązania problemu i napisali, żebym go odesłała.

Gorsza taka, że dzisiaj rano telefon zaczął się ciąć, więc chciałam go zresetować. I umarł na logo...

System nie wstaje. Postawiłam nowy już dwa razy, i robiłam wipe data i nic...

Co mam teraz zrobić?

Na bank mi nie uwierzą w Xiaomi, jak im prawdę napiszę. Możecie mi wierzyć lub nie, ale naprawdę nic więcej mu nie zrobiłam, że tak się zamknął w sobie :(


Aha no i grzeje się jak diabli - górna część ekranu i okolice głośnika. Pracuje na wysokich obrotach, czy co? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dwa razy stawiałam system tak przez MiFlash, jak na początku radziliście. I nic. Wreszcie ściągnęłam ze strony Xiaomi ten oryginalny, z chińskim i angielskim tylko i wyłącznie. I wreszcie ruszył. Żaden wipe nic nie dawał.

Dzięki za szybkie odpowiedzi i wskazówki. Chyba naprawdę mam wyjątkowego pecha z tym telefonem...

Ale wciąż się bardzo szybko robi nie tylko ciepły, ale aż gorący w górnej części.

Cóż, dzisiaj go odeślę i niech się bawią.

Bardzo, bardzo się zawiodłam. Przed kupnem czytałam takie komentarze ludzi, że powala na kolana, a tu taki peszek...

Dzięki. Jak coś będę aktualizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drobna pomoca:

 

Miflash: http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone2.11.6.exe

ROMy Fastboot: http://www.miui.com/thread-1666183-1-1.html

 

@ Acid - jak robisz wersje MIUI Polska robisz tez fastboot ?

Nie. Zresztą nie ma takiej potrzeby. MIUI co tydzień wraz w piątkową wersją to robi wersje miflash. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemamloginu - nie tylko Ty masz pecha :P Kupilem MI3 z tego samego sklepu co Ty 31.05 i wlasnie dzis zamowilem kuriera na wysylke powrotna, z tym ze do magazynu we Wloszech (specjalnie doplacilem za wysylke z EU Warehouse, bo w ROI gdzie mieszkam prawie wszystkie paczki spoza EU ktore ida kurierem trafiaja do oclenia).

 

Tez uzeralem sie ze sklepem - najpierw chcieli film z usterka, potem zdjecia telefonu czy aby nie jest uszkodzony i ogolnie prezentuja dosc olewcze podejscie do tematu.

 

Tu masz temat:http://miuipolska.pl/forum/topic/2667-podswietlenie-przyciskow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...