Skocz do zawartości

Mi3 problemy z konfiguracją


niemamloginu

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze znalazłam w necie, że kombinacja *#*#4636#*#* otwiera jakieś ukryte menu (i faktycznie tak jest). I tam jak się wejdzie w 'informacje o telefonie', to preferowanych typów sieci jest mnóstwo. Nic tam nie grzebałam, bo się nie znam. Tylko spojrzałam.

Może tam coś trzeba przestawić?

 

A w załączeniu screen, który pokazuje, że sieć odłączona mimo, że transmisja danych jest włączona...?

post-2554-0-77422900-1401705286_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem byś wyłączyła WiFi. Bo jak jest WiFi to stan sieci komórkowej pokazuje Rozlaczono.

Podłącz telefon do ładowania bo zaraz się wyłączy. Nie rozladowuj tak baterii.

Podaj jeszcze screena z tego menu serwisowego informacje o telefonie.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wyłączyłam wifi. Naprawdę. Teraz sprawdziłam jeszcze raz i przy wyłączonym wifi pokazuje Stan sieci komórkowej: rozłączona :/

W załączeniu zrzuty.

 

P. S.

Podłączony. Nie wiedziałam, że eksploatowanie baterii do końca jej szkodzi. Dzięki.


O kurdę... a na zdjęciu wifi jest... to zaraz, bo chyba się pomotałam...


Dobra, to jeszcze raz z wyłączonym wifi:

post-2554-0-36370900-1401707059_thumb.pn

post-2554-0-94401000-1401707061_thumb.pn

post-2554-0-11350600-1401707439_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kończą mi się pomysły. Jedynie jeszcze w Ustawienia > Sieci komórkowe > Preferowny typ sieci > Ustaw na pierwsza opcję bo teraz masz ustawione na Tylko WCDMA czyli telefon rozłączy się z siecią jak straci zasięg z HSDPA. 

 

A włącz jeszcze z ciekawości:

Ustawienia > Sieci komórkowe > Dane w roamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kończą mi się pomysły. Jedynie jeszcze w Ustawienia > Sieci komórkowe > Preferowny typ sieci > Ustaw na pierwsza opcję bo teraz masz ustawione na Tylko WCDMA czyli telefon rozłączy się z siecią jak straci zasięg z HSDPA. 

 

A włącz jeszcze z ciekawości:

Ustawienia > Sieci komórkowe > Dane w roamingu.

Tak, teraz już roaming dla pewności też mam cały czas włączony. I to też nic nie zmienia. Znalazłam jeszcze w necie rady typu: zmień system na jakiś naprawdę stary albo zmień pan zasilania na wydajny, bo normalny rozłąza H+.

Ale to też nic nie zmieniło.

Nie wiem już, co robić...

Edytowane przez niemamloginu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCDMA. Ale dla jasności i pewności telefon zamówiłam dokładnie z tego linka:

 

http://www.xiaomishop.com/78-xiaomi-3-mi-3-64gb-23ghz-quad-core-2gb-ram-5-inch-ips-13mp-camera-wcdma-version-white.html


pofatygowałam się jeszcze do sklepu po najtańszy starter plusa - ustawienia owszem ściągnął, ale wciąż internet nie działa. Objawy dokładnie takie same - po ułamku sekundy wyskakuje komunikat o strona nieznaleziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat po stronie programowej został wyczerpany

Obstawiam dalej sprzęt - czyli wadę telefonu, przecież musi być jakiś moduł który ściąga te dane i przekazuje do aplikacji, niezależnie od rozmów głosowych, tym bardziej że można go wyłączyć zachowując możliwość dzwonienia.Złe ustawienia APN rozumiałbym wtedy gdyby powodowały te niedogodności na jednej karcie, w jednej sieci, ale na wszystkich to raczej niemożliwe, każdy z was wkładając kartę SIM nie musiał nic robić telefon sam ściągał sobie konfigurację i był gotowy do korzystania z sieci E/3G/H/H+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat po stronie programowej został wyczerpany

Obstawiam dalej sprzęt - czyli wadę telefonu, przecież musi być jakiś moduł który ściąga te dane i przekazuje do aplikacji, niezależnie od rozmów głosowych, tym bardziej że można go wyłączyć zachowując możliwość dzwonienia.Złe ustawienia APN rozumiałbym wtedy gdyby powodowały te niedogodności na jednej karcie, w jednej sieci, ale na wszystkich to raczej niemożliwe, każdy z was wkładając kartę SIM nie musiał nic robić telefon sam ściągał sobie konfigurację i był gotowy do korzystania z sieci E/3G/H/H+

No właśnie zaczynam myślieć w ten sam sposób. Jeśli już 4 różne karty sim z 3 różnych sieci nie są w stanie nic zdziałać, do tego ludzie, którzy się na tym znają, nie ogarniają, no to już innej opcji nie widzę po prostu.

Już sprawdzaliśmy screeny są wcześniej, chyba tylko oprócz tych z monitora danych

 

Ściągasz z tej lokalizacji plik z ROMem

http://en.miui.com/download-101.html#164

tylko upewnij się że wyżej jest zaznaczone WCDMA/CDMA, zmieniasz jego nazwę na update.zip, podłączasz telefon do komputera, kopiujesz ten plik (update.zip) do pamięci wewnętrznej ścieżka mnt/sdcard nie do folderu: plik ma być tam gdzie są foldery np: movies,music,download.

Odłączasz telefon od komputera i wyłączasz, włączasz w recovery (Volume+ i Power) i wybierasz język angielski a potem update zip file i telefon po wgraniu powinien się zrestartować

Wszystko poszło dobrze. Dzięki wielkie za cenne wskazówki. Opadają mi ręce. Napisałam do Xiaomi. Zobaczymy, co powiedzą.

Edytowane przez niemamloginu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie przeprowadzałaś aktualizacje telefonu od momentu wyjęcia z pudełka?

W sensie możesz mi napisać w kolejności jakie wersje i ich numery instalowałaś?

Nie jestem w stanie spamiętać. Tylko te, które się automatycznie pojawiały (wiem, że to niewiele wyjaśnia). Wydaje mi się, że wszsytkie były tymi cotygodniowymi...

 

Jesteś już chyba najbardziej rozeznaną kobietą na forum w kwestii instalacji ROMów :-P :-P

Życzę powodzenia w rozmowach.

Hihihi ;) kiedyś takie rzeczy były moją pasją. Dlatego do szału mnie doprowadza, że nie mogę tego problemu internetu rozwiązać - bo zawsze dążyłam do rozwiązania tak długo, aż je znalazłam. Najpierw sama, potem z pomocą. A potem pojawił się na świecie ważniejszy Gadżet o imieniu Julka. Teraz drugi w drodze i po prostu brak czasu na ogarnięcie nowinek technologicznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zaraz działała z tym logcatem. Może to coś wyjaśni (mam nadzieję...). Ale gdybym przedtem chciała wrzucić ten multilanguage wcdma rom, co jest na stronie xiaomishop polecany? bo męczy mnie strasznie bez polskiego języka, szczególnie pisanie smsów... i w ogóle to, co teraz mam niestabilne jest, same się apki zamykają, touch screen trochę robi, co chce... A Xiaomi chyba próbuje przed przyjęciem reklamacji wykorzystać wszystkie możliwości - proszą o screeny ustawień i wszystko to, co przerobiłam ty z Wami ;) ale to nic, poczekam cierpliwie. Tylko potrzebuję przynajmniej ten polski w pisaniu...


http://www.xiaomishop.com/content/12-xiaomi-rom-downloads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. SDK się instaluje, a na Mi3 leci MIUI Polska teraz.

A tu taka ciekawostka: nagrałam filmik, jak próbowałam wysłać zdjęcie mailem (tylko że nie mam uprawnień, żeby go tu zamieścić...). Apka sama się zamyka. Wiecie może o co chodzi? Po prostu czasami tak robi i to z różnymi aplikacjami. Czasami np. też przytrzymanie palcem traktuje jako 2-3 kliknięcia. Czy aktualizacje rozwiążą problem?


Dobra, otrzymałam coś takiego, nie mam pojęcia, czy to się nadaje...

Próbowałam otworzyć stronę allegro i po chwili znowu kliknęłam odśwież.

log.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze bo to stabilna wersja ,na problemy z aplikacjami może pomóc przywracanie do ustawień fabrycznych z poziomu telefonu. Aplikacja poczty u mnie czasami też zamknie się bez powodu

Aha. Czyli tragedii nie ma. To dobrze, przywrócę go zaraz i mam nadzieję będzie lepiej. Chciałabym, żeby Xiaomi jednak wyczarowało jakieś magiczne rozwiązanie z tym Internetem bez odsyłania telefonuj do nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No parę rzeczy jest zastanawiających:

wpisujesz adres a tam daje:

E/com.android.browser.util.d( 9056): java.net.UnknownHostException: Unable to resolve host "r.browser.miui.com": No address associated with hostname

A potem:

E/com.android.browser.util.w( 9056): get sim operator exception : java.lang.NoSuchMethodException: getSimOperatorGemini [int]

E/com.android.browser.util.d( 9056): java.net.UnknownHostException: Unable to resolve host "security.browser.miui.com": No address associated with hostname

Nie mam pojęcia czemu taka metoda się pojawia: getSimOperatorGemini

getSimOperatorGemini można się spodziewać w telefonie dual sim ale nie w MI3.

 

Możesz mi sprawdzić jaki jest napisany numer urządzenia na tylnej klapce?

Masz tam napis: 2013062 WCDMA?

Czy Twój telefon nie wygląda jakoś inaczej? Nie ma powiedzmy jakiegoś dziwnego loga z przodu lub z tyłu urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu, na klapce ma oczywiście chińskie krzaczki, a poza nimi CMIIT ID: 2013CP1608, 2013062, WCDMA.

A na górze, na naklejce ma znowu krzaczki, a pomiędzy nimi: Nano [krzaczek] Micro SIM.

A żeby nie było wątpliwości, to z przodu wygląda dokładnie tak, jak w załączeniu.


Oczywiście widzę tylko jeden slot na kartę sim i jest to karta standardowa, nie nano, ani micro.


A z tyłu poza nakleją, logiem "mi" i danymi, które podałam nie ma nic innego.


P. S.

Z Xiaomi support przysłali mi maila z linkiem do ich forum pytając, czy może to rozwiązuje problem. Mało, że nie ma tam podanego rozwiązania, to jeszcze jest temat, który ja sama zaczęłam ;)

 

http://forum.xiaomishop.com/forum.php?mod=viewthread&tid=359368&extra=

post-2554-0-49792200-1401873742_thumb.jp

post-2554-0-13603900-1401873749_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od początku i cały czas coś mi nie gra.

Albo to jakaś nowa super podróba mająca recovery i kompatybilna z polskimi miui albo rzeczywiście problem sprzętowy.

Jak rozumiem neta nie ma nie tylko z Orange-a ale od innych operatorów też?

Na forum Orange jest sporo tematów związanych z brakiem neta mobilnego więc jakby problem znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemamloginu

 

W związku z tym, ze logcat zrobiłaś dobrze to masz aktywne połączenie adb.

Także poproszę jeszcze o komendy poniżej. Tzn podłączasz telefon przez kabel do PC i odpalasz terminal czy tam CMD w windows:

adb shell
getprop > sdcard/getprop.log

Ta druga powinna wygenerować wpisy getprop i zapisać je na pamięci USB pod nazwą getprop.log.

Jeśli się uda to taki plik poproszę do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od początku i cały czas coś mi nie gra.

Albo to jakaś nowa super podróba mająca recovery i kompatybilna z polskimi miui albo rzeczywiście problem sprzętowy.

Jak rozumiem neta nie ma nie tylko z Orange-a ale od innych operatorów też?

Na forum Orange jest sporo tematów związanych z brakiem neta mobilnego więc jakby problem znany.

Nie wiem, czy to może być podróbka, bo celowo, aby uniknąć tego typu sytuacji kupiłam go bezpośrednio przez xiaomishop.com.

Nie, net nie działa niezależnie od sieci. Początkowo myślałam, że tylko Orange. Teraz po wielu próbach wiem, że sieć i karta sim nie robią różnicy.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

@niemamloginu

W związku z tym, ze logcat zrobiłaś dobrze to masz aktywne połączenie adb.

Także poproszę jeszcze o komendy poniżej. Tzn podłączasz telefon przez kabel do PC i odpalasz terminal czy tam CMD w windows:

adb shell
getprop > sdcard/getprop.log
Ta druga powinna wygenerować wpisy getprop i zapisać je na pamięci USB pod nazwą getprop.log.

Jeśli się uda to taki plik poproszę do wglądu.

Acid, już się za to zabieram. Zaraz podeślę.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Acid, mam ten plik, ale nie mam urawnień do zamieszczenia go tutaj...

Link do pliku:

 

http://www.speedyshare.com/9W7df/getprop.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...