Skocz do zawartości

Mi3 problemy z konfiguracją


niemamloginu

Rekomendowane odpowiedzi

Masz skonfigurowany monitor danych? Zobacz jeszcze tam czy mobilny nie jest gdzieś blokowany.

Nie jest. Już chyba z 10 razy wszystkie takie drobiazgi sprawdzałam, bo wydawało mi się, że nie działa, bo jakąś pierdołę przeoczyłam.

No dobra. Flash niby zakończony powodzeniem. Tylko że telefon staje na złotym logo xiaomi...

No i jak mam wejść w recovery mode, żeby zrobić wipe all data, jak wcześniej ktoś pisał, skoro po wyłaczeniu go, automatycznie po ułamku sekundy sam się włącza spowrotem? :(

Dobra, poćwiczyłam refleks i weszło Mi-Recovery :P

teraz się data wipe'uje, a ja się modlę, żeby się włączył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-| :-| :-|

Wgraj teraz ROM z Miui Polska, polecam ten:

http://91.205.75.29//miui-v5/4.4.11/MIUIPolska_cancro_4.4.11-4.3.zip

przynajmniej ominą cię błędy w próbnych wersjach androida 4.4
Wrzucasz do pamięci wewnętrznej i robisz aktualizację poprzez updater

 

Coś z tą kartą jest nie tak, spróbuj jeszcze starter z Orange na kartę
 

Edytowane przez lucas7911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz sprawdzenia Orange na kartę już nie mam i kolega wcześniej napisał sprawdź tą kartę w innym telefonie może to po stronie Orange - wyłączyli transfer/pakiet zdezaktywowany, może masz możliwość podejrzenia aktywnych usług na swoim koncie Orange przez www?. Przykro mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam na stronie Orange - limit mam dopiero co świeżo przyznany, bo zaczął mi się miesiąc rozliczeniowy (1,5gb), pakietowy transfer danych aktywny. Posprawdzałam, co tylko mogłam, co mi przyszło do głowy albo co Wy tutaj podsuwaliście.

Naprawdę nie mam już pomysłu.

Jutro postaram się ogarnąć jeszcze raz jakieś inne karty sim i zobaczyć, jak to teraz wygląda, po flashu. I równiocześnie spróbuję moją kartę zapodać do czyjegoś telefonu i upewnić się, że śmiga. Kto wie, skoro ją w salonie wczoraj wymienili, może akurat jakaś pechowa... (a ja mam szczęście do takich rzeczy - jeśli jest coś wadliwego w sklepie, ja to na pewno kupię...).

a tak swoją drogą: orientujecie się może, czy jak udowodnię, że to wina operatora/karty sim, a nie telefonu, to czy będzie to podstawą do zerwania umowy? Bo w samej umowie nie ma takiego paragrafu, co by to wyjaśniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam dzisiaj inną kartę Orange na abonament i Play. Ściąga ustawienia bez problemu, ale za lażdym razem MMSy działają, a ineternet nie.

Mam wrażenie, że wtedy, kiedy myślałam, że Play działało, to po prostu on sobie wyciągnął stronę z pamięci podręcznej (bo wtedy jeszcze nie wiedziałam, że tak robi).

Więc może też ściągnął sobie ładnie ustawienia, ale i tak internetu nie było.

 

Co mam więc robić, jeśli nie działa bez względu na sieć i kartę sim? Czy xiaomishop.com przyjmie mi go na gwarancji po tym flashu, który zrobiłam? :(

Opadają mi ręce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałabyś jeszcze sprawdzić, bo jeśli tak to jest usterka po stronie telefonu i jak najbardziej trzeba by wysłać zgłoszenie reklamacyjne, co do oprogramowania to cały czas jest to MIUI - oficjalne oprogramowanie Xiaomi, flash wykonany narzędziami dostępnymi z oficjalnych źródeł więc bez obaw, ja tylko wgrał bym to oprogramowanie/system który wgrałaś przez MiFlash żeby było po ENG, ale teraz już nie przez MiFlash a przez Recovery - jako update.zip ( w razie pytań pisz) na Xiaomishop.com masz 12 miesięcy gwarancji więc sprawdź i wysyłaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W takim razie potrzebuję jakiś krótki opis jak to zrobić z tym update.zip.

I chciałam Was przeprosić za to, że jestem prawdziwą blondynką - bo wcześniej nie wpadłam na to, że on sobie otworzył strony z pamięci podręcznej, a internet i tak nie działał na innej karcie sim...

A Wy tu się biedni głowicie, jak mi pomóc... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeśli możesz wrzuć tu screeny z podanych miejsc:

Ustawienia > Sieci komórkowe

Ustawienia > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe

Ustawienia > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe > apny dla Internetu i MMS

Ustawienia > Sieci komórkowe > Preferowany typ sieci

Ustawienia > Sieci komórkowe > Operatorzy sieci

Panel Sterowania > Monitor danych > Ustawienia (ikona koła zębatego)

Panel Sterowania > Monitor danych > Ograniczenia > Domyślne ustawienia dla nowych aplikacji (ikonka koła zębatego z ptaszkiem)

 

Screenshota robisz z kombinacji klawiszy (menu + vol-down) lub z przełącznika Zrzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzaliśmy screeny są wcześniej, chyba tylko oprócz tych z monitora danych

 

Ściągasz z tej lokalizacji plik z ROMem

http://en.miui.com/download-101.html#164

tylko upewnij się że wyżej jest zaznaczone WCDMA/CDMA, zmieniasz jego nazwę na update.zip, podłączasz telefon do komputera, kopiujesz ten plik (update.zip) do pamięci wewnętrznej ścieżka mnt/sdcard nie do folderu: plik ma być tam gdzie są foldery np: movies,music,download.

Odłączasz telefon od komputera i wyłączasz, włączasz w recovery (Volume+ i Power) i wybierasz język angielski a potem update zip file i telefon po wgraniu powinien się zrestartować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeśli możesz wrzuć tu screeny z podanych miejsc:

Ustawienia > Sieci komórkowe

Ustawienia > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe

Ustawienia > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe > apny dla Internetu i MMS

Ustawienia > Sieci komórkowe > Preferowany typ sieci

Ustawienia > Sieci komórkowe > Operatorzy sieci

Panel Sterowania > Monitor danych > Ustawienia (ikona koła zębatego)

Panel Sterowania > Monitor danych > Ograniczenia > Domyślne ustawienia dla nowych aplikacji (ikonka koła zębatego z ptaszkiem)

 

Screenshota robisz z kombinacji klawiszy (menu + vol-down) lub z przełącznika Zrzut.

Acid, położę tylko dziecko spać i zaraz ogarnę te zrzuty.

 

 

Już sprawdzaliśmy screeny są wcześniej, chyba tylko oprócz tych z monitora danych

 

Ściągasz z tej lokalizacji plik z ROMem

http://en.miui.com/download-101.html#164

tylko upewnij się że wyżej jest zaznaczone WCDMA/CDMA, zmieniasz jego nazwę na update.zip, podłączasz telefon do komputera, kopiujesz ten plik (update.zip) do pamięci wewnętrznej ścieżka mnt/sdcard nie do folderu: plik ma być tam gdzie są foldery np: movies,music,download.

Odłączasz telefon od komputera i wyłączasz, włączasz w recovery (Volume+ i Power) i wybierasz język angielski a potem update zip file i telefon po wgraniu powinien się zrestartować

lucas, dzięki za tutorial. Jak nic dzisiaj nie wymyślimy, to niestety będę musiała z niego skorzystać...

Tutaj to, co mam aktualnie ustawione. Przy czym zaznaczam, że przy każdej zmianie ustawień próbowałam wszystkie trzy pozycje w preferowanych typach sieci.

post-2554-0-71734700-1401653392_thumb.pn

post-2554-0-30945800-1401653394_thumb.pn

post-2554-0-90314000-1401653395_thumb.pn

post-2554-0-56398400-1401653397_thumb.pn

post-2554-0-32365900-1401653399_thumb.pn

post-2554-0-35974000-1401653401_thumb.pn

post-2554-0-16363100-1401653403_thumb.pn

post-2554-0-29879200-1401653404_thumb.pn

post-2554-0-30036300-1401653406_thumb.pn

post-2554-0-83997100-1401653407_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Internet APN - Typ APN ustaw na "default".

Typ uwierzytelniania na "Brak" i poczekaj do 10 sekund aż przy ikonie zasięgu ponownie pojawi się H+.

Preferowany Typ sieci ustaw na na 3G.

Dla APN MMS pierwsze opcje Proxy i Port ustaw puste. Typ uwierzytelniania na Brak.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, niestety wciąż nic to nie zmieniło. I znów dla pewności spróbowałam wszyskie trzy preferowane typy sieci. H się nie pojawia, on nawet nie prbuje się połączyć - dosłownie po ułamku sekundy pojawia się niapis, że nie można wyświetlić strony. Nie ma żadnego zastanowienia albo czegoś, co by wskazywało np. na słaby zasięg albo wykorzystany limit. On po prostu od razu bez próby połączenia pokazuje, że nie da się wyświetlić strony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem nie leży w telefonie bo to niemożliwe by tak było. Problem jest w APN. 

Ja mam nju i APNy powinny być takie same jak do Orange. Ale u mnie są inne niektóre parametry. Nie mam ustawionych proxy i to co pisałem z uwierzytelnianiem. Co ciekawe nie pobierałem nigdy APN ze strony Orange. Samo się ustawiało tak i zawsze działało.

Próbowałaś Resetuj APN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne dziwne. Ale nawet gdyby był to problem systemu to po miflash a nawet zwykłym wipe by się naprawiło. Wipe przywraca ustawienia domyślne systemu a więc i ewentualne złe ustawienia w aplikacji sms lub telefon. Może dla play i Orange pobrane zostały złe apny. Jak widać moje się lekko różnią a wątpię by nju miał tu inne niż w samym Orange.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak? Układy od tak się nie psują. 99.99% usterek i problemów to sprawy programowe. Chyba, że problem jest z anteną wewnetrzną. Ok a co z rozmowami? Jeśli rozmowy działają to nie może być problem sprzętowy. Przesył danych mobilnych a rozmowy to ten sam układ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Orange i wszystko śmiga. Porównałem z danymi u siebie, wszystko jest tak samo oprócz jednej rzeczy: typ uwierzytelniania mam ustawiony na Brak (nie zdefiniowano), u Ciebie jest PAP

Właśnie sprawdziłam - wciąż nie działa :( ale dzięki za próbę pomocy. Sprawdzę wszystko, co tylko powiecie, że może pomóc.

Tak, próbowałam też wybrać 'resetuj APN'. Pan w salonie Orange robił to samo i też nic nie pomogło.

No nie wiem, dzisiaj spróbuję jeszcze może ogarnąć jakąś kartę sim innej sieci (może Plusa?).

Nie wiem już co robić. Z jednej strony wszystkim działa, więc musi być sposób, żeby ten problem rozwiązać. Z drugiej jakoś nie chce mi się wierzyć, że nowy, prosto z pudełka i nie działa. Tym bardziej, że mmsy działają, więc chyba raczej nie uszkodzony modem 3g..? Dobrze myślę? Bo wtedy mmsy też by raczej nie śmigały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując, na chwilę obecną nie działa Ci tylko przesył danych po sieci mobilnej?
Po Wi-Fi jest ok, ale jak wyłączysz i zostawisz przełącznik Dane (na pasku przełączników) a także Ustawienia > Sieci komórkowe > Włącz przesył danych to nie masz internetu? Zgadza się?

Screen z monitora danych mi się nie podoba. Powinno być tak :

erabadep.jpg

 

Masz ustawiony limit danych w Monitorze Danych?

Powinien być wpisany jakiś. Bo nie masz tutaj menu Połączenia z siecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...