Skocz do zawartości

Mi3 problemy z konfiguracją


niemamloginu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tutaj nowa, więc z góry proszę o wybaczenie, jeśli będę zadawała "głupie" pytania.

Nie jestem w stanie skonfigurować internetu i mms w MI3 (Orange abonament).

Znalazłam tutaj temat zakończony jakiś miesiąc temu o konfiguracji m2s, ale to nie działa. Oczywiście, próbowałam też dobrać ustawienia na stronie Orange, ale ponieważ nie ma tam Xiaomi, próbowałam polecieć na opisie z Galaxy S3 - też się nie udało.

Ktoś coś podpowie?

Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieję - w ogóle nie masz internetu, żadna ikonka ( E,3G.H,H+) się nie wyświetla, spróbuj wyłączyć i włączyć telefon , co masz napisane w Ustawienia - Sieci komórkowe - punkty dostępowe - Internet apn i mms apn

Niby mruga ikona H i strzałki w dwie strony, ale po chwili znika i pojawia się "odrzucono" przy wysyłaniu MMS.

Resetowałam już telefon, nic to nie dało.

A tu zrzuty z ustawień, które wczoraj znalazłam w internecie:

post-2554-0-98682100-1401009362_thumb.pn

post-2554-0-96813600-1401009365_thumb.pn

post-2554-0-82828500-1401009368_thumb.pn

post-2554-0-69396200-1401009370_thumb.pn

post-2554-0-33472000-1401009373_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apn powinny ci się samoczynnie ustawić gdy zakładasz kartę sim do telefonu, spróbuj jeszcze na chwilę włączyć i wyłączyć tryb samolotowy, a jak to nie pomoże to spróbuj jeszcze raz założyć kartę SIM ( jeśli masz mikro to za żadne skarby nie wsuwaj pustego adaptera )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu i wyłączeniu trybu samolotowego wyskakuje, że karta sim zmieniona i trzeba zarejestrować. Wybieram tak i po chwili wyskakuje, że błąd serwera, nie e można zarejestrować i że mam sprawdzić ustawienia sieci. I tak za każdym razem.

Zaraz jeszcze spróbuję wyjąć sim na chwilę.

Spróbuję jeszcze wyjąć kartę SIM na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest abonament czy Prepaid, dzwonić normalnie można?

Przed chwilą tu wyczytałem żeby spróbować zmienić typ sieci na ( tylko GSM)

ostatni post:

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,384100002,title,ustawienia-APN-internet-nie-dzialaja,forumthread.html

Edytowane przez lucas7911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest abonament czy Prepaid, dzwonić normalnie można?

Przed chwilą tu wyczytałem żeby spróbować zmienić typ sieci na ( tylko GSM)

ostatni post:

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,384100002,title,ustawienia-APN-internet-nie-dzialaja,forumthread.html

Przestawiłam na 'tylko SIM'. Faktycznie problem internetu się rozwiązał (dzięki bardzo! przynajmniej jedno załatwione! W życiu bym nie wpadła, że tak ten problem można rozwiązać). Ale MMSy wciąż pokazują "niepowodzenie". Czy to ma jakiś związek z tym problemem z rejestracją karty? Co z tą rejestracją zrobić, bo stale mi teraz pokazuje ten komunikat, że błąd serwera, sprawdź połączenie z siecią.

Przepraszam, walnęłam zmyłkę.

Otwierała się strona główna Google i myślałam, że net działa. Ale niestety tylko ona się otwiera. Wyjęłam i włożyłam kartę SIM. Wciąż rejetracja karty nieudana.

P. S. Orange abonament. Rozmowy i SMSy działają bez najmniejszego problemu od chwili włożenia karty po raz pierwszy.

Kolejny update w tej sprawie (zaspamuję Was tu zaraz ;) ale wolę być dokładna, żeby była sprawa jasna).

MMSy nagle działają - i odbiór i wysyłka odbywa się automatycznie.

Więc właściwie jest odwrotnie, niż myślałam: pozostaje problem internetu.

Przepraszam za te zmyłki, jestem nowa w temacie, telefon mam od 3 dni, a zmylił mnie z MMSami fakt, że nie mogłam wysłać zdjęcia za granicę (czego wciąż nie mogę), ale skoro w kraju działają, to raczej muszę się z Orange skontaktować, bo to już chyba nie wina telefonu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mas


A czy masz możliwość zmiany na chwilę karty sim najlepiej na inną sieć,  może po ponownym zalogowaniu się do nadajnika orange spyta o APN.  Miałem tak w Samsungu że każdorazowo po zmianie SIM wyświetlał opcje do wyboru ( t-mobile czy heyah).

A może głupie pytanie skoro wyświetla się ikona sieci ze strzałkami to nie masz czasem przekroczonego transferu i internet mocno zwolnił . Czy możesz wysłać lub odebrać email, u mnie po przekroczeniu limitu nie da się korzystać strony ładują się w nieskończoność. Mimo że H+ się wyświetla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiero dziś miałam możliwość przetestowania innej sieci - wszystkie karty, które w domu miałam albo są też z orange na abonament (i nic nie zmieniały po włożeniu), albo już nieaktywne.

Więc dzisiaj włożyłam Play na kartę (P4). W 3 sekundy po włączeniu telefon zapytał o jej rejestrację i po zaakceptowaniu od razu poradził sobie z aktualizacją zarówno profilu mms, jak i internetowego.

Niestety, po ponownym włożeniu karty Orange abonament i zaakceptowaniu jej rejestracji wciąż pojawia się błąd serwera - sprawdź ustawienia sieci.

Niby ustawienia się zaktualizowały, bo znikneło P4 i pojawiło się Orange, ale np. pozycja proxy jest pusta.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Czy może np. wymiana karty sim rozwiąże problem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprawnie wykrył inną kartę i wyświetlił monit o ustawienie nowych APN, błąd po stronie telefonu możemy wykluczyć, trzeba by się skupić na tej informacji o błędzie. Jeśli masz możliwość to oczywiście możesz sprawdzić nową kartę SIM, ewentualnie kup najtańszy starter pre paid w Orange, jeśli po wymianie nie zapyta to spróbuj przełożyć jeszcze raz Play i po niej dopiero nową z Orange (na kartę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Orange na kartę miałoby dokładnie te same ustawienia, co abonament? Bo tego nie byłam w 100% pewna. Jeśli tak, to faktycznie dzisiaj kupię najtańszy starter i miejmy nadzieję, że przywrócenie ustawień Play, a potem włożenie Orange na kartę sprawę rozwiąże. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki update: pofatygowałam się do salonu Orange, gdzie pan najpierw wziął mnie za prawdziwą blondynkę i pokazał, gdzie włącza się transmisję danych ;)

Potem spędziłam tam jeszcze godzinę, podczas któraj pan próbował zrobić wszystko to, co ja robiłam do tej pory. Potem wymienił kartę sim na nową. Na koniec zadzwonił do Orange Experta, który powiedział, że jedyne wyjście, które widzi, to włożyć kartę sim do drugiego slotu...?

Powiedziałam, że z tego, co w internecie się poorientowałam, to nikt nie ma podobnych problemów i że włożyłam kartę Play i działało.

Jedyne, co dała wymiana karty sim to to, że po zapytaniu o rejestrację nowej karty wyskakuje komunikat, że zarejestrowano ją pomyślnie. Ale to nic nie zmienia, bo ściągnięte automatycznie ustawienia wciąż pozwalają na obsługę mms, ale nie na połączenie internetem.

Jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?

Proszę, pomóżcie. Za kilka tygodni czeka mnie dłuższy pobyt w szpitalu i naprawdę przydałby się internet... gdyby nie ten jeden drobiazg, Xiaomi mógłby bez problemu zastąpić mój tablet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expert - gdzie on widział drugi slot w MI3

Przychodzi mi na myśl jeszcze tylko przywracanie do stanu fabrycznego - ale to wymaże ci wszystkie posiadane dane, tylko że zastanawia mnie dlaczego na innych kartach działa - to niezrozumiałe, jedyne do czego się skłaniam to jednak problem z danymi APN, nie mam już pomysłów.

Jaki masz ROM - wgrywasz wszystkie aktualizacje?

Czy od początku tak było?

Zrób aktualne screeny ustawień APN internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam orange abonament i działa mi internet i mms (na internet muszę czasem kliknąć 2 razy zanim załapie). Miałem podobny problem jak ty, chciałem już nawet sprzedać ten telefon, bo jak można żyć bez mmsów? Aż wreszcie znalazłem te ustawienia, które zaraz Ci tu wrzucę, a trochę czasu mi to zajmie (zresztą robiłem to już w jakimś innym temacie :-D)

Wpierw mms:yturumet.jpg

u8agema5.jpg

A teraz internet

ypa5a5ar.jpg

nu6aqy3y.jpg.

Spróbuj też po włączeniu sieci zrobić restart telefonu ewentualnie włączyć i wyłączyć.

Mi wysyłka mmsów z poczatku działała tylko wtedy jeśli wcześniej włączyłem 3g,a potem naprawiło się samo i do tej pory wszystko pięknie śmiga :-D

s.

post-1805-1401475136,8534_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie aktualizacje były robione na bieżąco. Nie było ich wiele, bo mam telefon jakoś od niecałych dwóch tygodni. W systemie kompetnie nic nie zmieniałam, bo się na tym nie znam - tylko i wyłącznie aktualizacje.

saimon, dzięki wielkie za podanie wszsytkich danych. Niestety, to nic nie zmieniło. Powiedz mi tylko jeszcze jaki masz ustawiony preferowany typ sieci?

Przed chwilą przywróciłam telefon do ustawień fabrycznych. Ustawienia pojawiły się samoistnie, wciąż internet nie działa. Postanowiłam jednak przywrócić ustawienia fabryczne jeszcze raz, bo pomyślałam, że może przywrócił sobie wszystkie ustawienia z kopii zapasowej w chmurze z automatu, więc nie będę ustawiała od razu kopii zapasowej, żeby był jak nowy. Ale szczerze mówiąc wątpię, czy to coś zmieni.

Skoro już 'Eksperci' Orange załamują ręce i od Was też słyszę, że nie macie więcej pomysłów... nie wiem, po prostu chyba zgłoszę reklamację (ciekawe, czy przyjmą z takiego powodu?) albo go sprzedam. Bo przez ten jeden problem nie mogę już na niego patrzeć.

Nie wiem już nawet, gdzie jeszcze mogłabym się zwrócić o pomoc w tej kwestii...


Aha, i jeszcze jedno: w tych ustawieniach mam jeszcze jedną opcję, na samym końcu listy, czego nie ma na Waszych screenach ustawień: nazywa się Typ MVNO. Nie wiem, co to jest, ale pozostawione jest z automatu na pusto. Do wyboru jest żade, SPN, IMSI, GID. Może w tym szkopuł???


No i teraz jeszcze w przeglądarce pokazuje mi "Nie można odnaleźć strony. Pokaż link URK". Do tej pory też tak było, ale link URL. A dlaczego teraz jest URK???


MMSy działają - ściągają się z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najnowszą wersję Androida która ma jeszcze trochę błędów - z tego co można wyczytać na forum.

Mogłabyś jeszcze spróbować zejść do niższej stabilnej wersji, ale trochę z tym roboty,  ale jeśli Ci zależy to zawsze można się pobawić.

Nie mam naprawdę już pomysłów z tym że wrzuć te screeny z tymi swoimi APN,  trzeba będzie popatrzyć na zestaw ustawień. 

Edytowane przez lucas7911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zejdę do niższej, stabilnej wersji, jeśli tylko sobie z tym poradzę, bo nie mam pojęcia, jak to zrobić. A w załączeniu screeny aktualnych ustawień.


Dla pewności wszystkie ustawienia, które próbowałam testowałam na wszystkich trzech preferowanych typach sieci.

post-2554-0-94947100-1401521373_thumb.pn

post-2554-0-98827200-1401521376_thumb.pn

post-2554-0-17525900-1401521381_thumb.pn

post-2554-0-62126900-1401521385_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień to zobaczę po południu - praca.

Co do zejścia do wcześniejszej wersji opartej na androidzie,  to poniżej masz link z opisem. Ciebie dotyczył będzie punkt 3 ( niestety tylko tak można)

Poczytaj i pytaj w razie czego ale z instalacją się jeszcze wstrzymaj.

http://en.miui.com/thread-11047-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI ROM Flashing Guide for Xiaomi Mi3 - Xiaomi Mi3 - MIUI Official Community

Punkt 3, pierw pobierz Download the ROM flashing tools

Późnieje rom Xiaomi Mi3 - WCDMA MIUI Stable Version http://en.miui.com/thread-14641-1-1.html

Ja pobierałem tą wersję Mi 3-WCDMA JXDCNBD13.0 fastboot(4.3)

 

Telefon uruchom w trybie Fastboot mode, Volume– key and the Power.

Uruchom pobraną aplikację MiFlash.

Podłącz telefon do komputera. W MiFlash daj Refresh, tam wyświetli się Twój telefon, później musisz wskazać pobrany rom. Następnie dajesz flash. Po całej operacji telefon się zrestartuje, W miom przypadku telefon zatrzymywał się na logo xiaomi.com

Pomogło w recovery wipe all data. Później wgrałem Miui Polska 4.4.11

Edytowane przez Arbitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszelkie informacje. Poczytałam i przemyślę, bo nie wygląda to prosto (przynajmniej dla mnie) i nigdy tego nie robiłam, a naczytałam się o takich sytuacjach, co to potem telefon umarł. Co prawda nie Xiaomi, ale nie mam doświadczenia i boję się, że coś schrzanię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pomożemy:  :-P

A może zmiana sieci = brak problemów z internetem, długą masz umowę.

też mi to przez myśl przeszło ;) ale niestety jeszcze ponad rok abonamentu został...

Ostatecznie możesz mi wysłać Mi3 z tą kartą sim. Jeśli faktycznie miflash będzie potrzebny to to zrobię i postawie telefon.

Wysłane z MI3

Spróbuję zaraz sama ogarnąć. W końcu kiedyś musi być ten pierwszy raz ;) jak coś, to będę wołać o pomoc (mam nadzieję, że nie będzie trzeba...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...