sp4ubw

Usuwanie zniekształceń podczas rozmowy

Recommended Posts

Lekko ściszone rozmowy w celu uniknięcia przesterowania dźwięku osoby, z którą rozmawiamy. Dotyczy ROMów z miuipolska. Na każdym innym zadziała też ale nie wiem czy na innych jest potrzeba stosowania.

Edited by sp4ubw
  • Like 1

Jest jakiś wpływ na net mod po instalacji? np. jakby mi nie przypadł do gustu czy cuś innego :P ??

Które wpisy zmieniłeś? Bo próbuję ogarnąć BT i szukam jakiegoś punktu zaczepienia

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

To i tak mało dało. Robiłem testy na wielu ROMach opartych na nougacie. Ciągle było przesterowanie. Za chwilę utworzę temat z ROMem, na którym dzwięk jest idealny, oparty na globalu 8.2.5.

Zaryzykowałem instalacje tego moda i jestem zadowolony, zarówno na słuchawce bt, jak i podczas normalnej rozmowy brak przesterów i co ważne wreszcie da się przyciszyć rozmowę do normalnego poziomu. Wcześniej kiedy rozmawiałem w domu, na najniższych ustawieniach musialem odsuwać telefon od ucha, bo było tak głośno.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

To cieszę się, że pomogło :)

U mnie też już wszystko prawidłowo na ROMie, który wrzuciłem w innym temacie.

• Like 1

Zrobiłem to i potwierdzam że działa. Brat narzekał a teraz jest lepiej.

Nie działa mi na 7.5.18. Błąd w stylu md5 not found przy flashowaniu. Jakby romu nie mógł zidentyfikować? niby na końcu pisze successfull, ale żadnej poprawy dźwięku nie ma. Zrobić wipe cache i dalvik romu i flashowac mod jeszcze raz? 

To tylko jeden plik, niczego nie musisz wipować. MD5 nie ma bo skąd ma mieć, temu info :) Jak nie widzisz różnicy to po prostu nie widzisz różnicy albo plik się nie podmienić. Są tylko takie dwie opcje.

Hmm, nie wiem, po tym modelu przesiadlem się na MI6 i przestałem śledzić rozwój softow Note 4.

Witam, może mnie ktoś pokierować jak zainstalować to na telefonie? Jestem zielony w tych sprawach :) 

Instalujesz paczkę zip przez TWRP jak ROM. Jak jesteś zielony w kwestii TWRP, to musisz najpierw przeczytać instrukcję wgrywania Xiaomi.eu na stronie głównej, a trochę powinno Ci się rozjaśnić.

Okej, pobrałem TWRP ( z sklepu play) i przez aplikacje instaluje tę paczkę z plikami tak, dobrze to rozumiem tylko że tu mam tylko dwie opcje TWRP FLASH i BACKUP EXISTING RECOVERY znalazłaby się jakaś osoba co by mi to rozjaśniła ewentualnie odesłała do odpowiedniego tematu? Czy po zainstalowaniu tej paczki mogę po prostu usunąć te aplikacje bez obawy ze to co zainstalowałem przestanie działać, bo to raczej tylko do jednorazowego użytku.

Edited by KeX

Musisz mieć odblokowany BL i TWRP w systemie. Pobieranie aplikacji ze sklepu play niczego Ci nie da, jeśli nie masz tego co napisałem.

16 godzin temu, KeX napisał:

ewentualnie odesłała do odpowiedniego tematu?

A czego nie rozumiesz w fragmencie, który napisałem, czyli:

Cytat

Jak jesteś zielony w kwestii TWRP, to musisz najpierw przeczytać instrukcję wgrywania Xiaomi.eu na stronie głównej, a trochę powinno Ci się rozjaśnić.

Trudno jest przeczytać ze zrozumieniem? Na stronie głównej masz instrukcję i wszystko pięknie opisane jak odblokować bootloader, wgrać TWRP i inne rzeczy.

u mnie zadziałały takie zmiany jak w załącznikach, jak ktoś umie zrobić z tego zipa pod twrp to na pewno byłoby wygodniej.

wcześniej czego bym nie próbował to żona mówiła że na poprzednim telefonie jakość poł głosowych była lepsza, teraz mówi że jest tak samo.

zmodyfikowałem pliki z romu xiaomi.eu 7.6.29, nie użyłem "całych" plików nie wiadomo skąd, żeby nie zaciągnąć jakichś innych zmian.

zmienionych zostało dosłownie kilka linii, można sobie porównać z czystymi plikami.

wymagany root, chyba trzeba po nadpisaniu plików poprawić uprawnienia na takie jak przed podmianą (rw r-- r--).

ja dla bezpieczeństwa edytowałem plik build.prop, nie nadpisywałem go. nie znam się na tym, więc wolałem nie ryzykować.

build.prop do /system, reszta do /system/etc

wychodzi na to że problemy z połączeniami głosowymi powoduje górny mikrofon, poniższe zmiany go wyciszają w trakcie rozmowy.

podczas nagrywania np filmików jakość dzwięku też powinna być lepsza.

credit: hxxps://www.youtube.com/watch?v=j-vLXQy1aB8

build.prop

audio_platform_info.xml

media_profiles.xml

mixer_paths_mtp.xml

Przyznam szczerze, że źle to zrozumiałem :D Ale spoko dzięki ogromne znalazłem już.

Dajcie info czy wszystko działa to zrobię paczkę do TWRP. Nie trzeba będzie mieć roota i będzie wygodniej to robić.

30 minut temu, sp4ubw napisał:

Dajcie info czy wszystko działa to zrobię paczkę do TWRP. Nie trzeba będzie mieć roota i będzie wygodniej to robić.

Dobry pomysł. Jeżeli wykonasz taką paczkę to chętnie potestuje. Nie korzystam z root'a więc było by fajnie. Rozumiem, że poprawki zawierają również zmiany (ściszenie rozmów), które zamieściłeś jako pierwszy?

Jak przetestujecie to zrobię paczkę. Nie mam pojęcia co zawierają, nie mam RN4 i nie sprawdzę tego :)

paczka z pierwszego postu zmienia jeden plik mixer_paths_mtp.xml, ale w trochę inny sposób.

u mnie po jej zaaplikowaniu zrobiło się lepiej, ale nie tak jak po tych zmianach które wyżej załączyłem.

po tych "moich" zmianach rozmówcy twierdzą że znacznie lepiej mnie słyszą.

można sobie porównać te zmiany (także z oryginalnym plikiem z romu xiaomi.eu), albo np zrobić mix jednych i drugich.

to co ja załączyłem skupia się przede wszystkim na poprawie działania mikrofonu.

Edited by ciukacz

U mnie pomogło to na rozmowy. Zmieniłem w /system/build.prop:

persist.speaker.prot.enable = false
persist.audio.fluence.voicecall = true

na

persist.speaker.prot.enable = true
persist.audio.fluence.voicecall = false

Potem restart telefonu. Teraz mam odczucie jakbym rozmawiał przez całkiem inny telefon.

nie zrozum mnie źle, nie chcę się licytować, ale tego też próbowałem i fakt, było lepiej,

ale na tych co podałem było najlepiej dla odbiorcy po drugiej stronie.

nie wiem, może dlatego, że inne zmiany które robiłem nie mutowały górnego mikrofonu?

dobrze by było jakby więcej osób popróbowało i się wypowiedziało...

Edited by ciukacz

Możliwe, że są jakieś różnice w sprzęcie, bo u mnie nic nie pomagało. Cały czas dźwięk był przesterowany. Kolega kupił telefon ana aliexpress i nie miał takich problemów.

no też racja. z tego co czytałem to trochę osób też narzeka na to, że w ich słuchawce

głośnik do rozmów gra za głośno, u mnie jest raczej w tą drugą stronę. może faktycznie różne bebechy w środku dają.

u mnie jest note 4 (bez X) 4/64 snap global version, przyszedl z romem global stable (proline z b20).

Edited by ciukacz

5 minut temu, ciukacz napisał:

ftp server na telefonie, tc na pc jako klient ftp

Mógłbyś przybliżyć konfigurację klienta na pc?

Jeszcze postestuje. 2x zdarzyła mi się taka sytuacja jak opisywałem. O dziwo kilkanaście innych rozmów przeprowadziłem bez problemów. Co do jakości połączeń nie słyszę różnicy.
Po bluetooth dalej dźwięk jest przesterowany.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

te modyfikacje poprawiają jakość mikrofonu, a więc to co słyszy twój rozmówca.

na pewno rozmawiamy o tym samym? :)