Skocz do zawartości

Usuwanie zniekształceń podczas rozmowy


sp4ubw

Rekomendowane odpowiedzi

Lekko ściszone rozmowy w celu uniknięcia przesterowania dźwięku osoby, z którą rozmawiamy. Dotyczy ROMów z miuipolska. Na każdym innym zadziała też ale nie wiem czy na innych jest potrzeba stosowania.

 

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem instalacje tego moda i jestem zadowolony, zarówno na słuchawce bt, jak i podczas normalnej rozmowy brak przesterów i co ważne wreszcie da się przyciszyć rozmowę do normalnego poziomu. Wcześniej kiedy rozmawiałem w domu, na najniższych ustawieniach musialem odsuwać telefon od ucha, bo było tak głośno.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi na 7.5.18. Błąd w stylu md5 not found przy flashowaniu. Jakby romu nie mógł zidentyfikować? niby na końcu pisze successfull, ale żadnej poprawy dźwięku nie ma. Zrobić wipe cache i dalvik romu i flashowac mod jeszcze raz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Okej, pobrałem TWRP ( z sklepu play) i przez aplikacje instaluje tę paczkę z plikami tak, dobrze to rozumiem tylko że tu mam tylko dwie opcje TWRP FLASH i BACKUP EXISTING RECOVERY znalazłaby się jakaś osoba co by mi to rozjaśniła ewentualnie odesłała do odpowiedniego tematu? Czy po zainstalowaniu tej paczki mogę po prostu usunąć te aplikacje bez obawy ze to co zainstalowałem przestanie działać, bo to raczej tylko do jednorazowego użytku.

Edytowane przez KeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KeX napisał:

ewentualnie odesłała do odpowiedniego tematu?

A czego nie rozumiesz w fragmencie, który napisałem, czyli:

Cytat

Jak jesteś zielony w kwestii TWRP, to musisz najpierw przeczytać instrukcję wgrywania Xiaomi.eu na stronie głównej, a trochę powinno Ci się rozjaśnić.

Trudno jest przeczytać ze zrozumieniem? Na stronie głównej masz instrukcję i wszystko pięknie opisane jak odblokować bootloader, wgrać TWRP i inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zadziałały takie zmiany jak w załącznikach, jak ktoś umie zrobić z tego zipa pod twrp to na pewno byłoby wygodniej.

wcześniej czego bym nie próbował to żona mówiła że na poprzednim telefonie jakość poł głosowych była lepsza, teraz mówi że jest tak samo.

zmodyfikowałem pliki z romu xiaomi.eu 7.6.29, nie użyłem "całych" plików nie wiadomo skąd, żeby nie zaciągnąć jakichś innych zmian.

zmienionych zostało dosłownie kilka linii, można sobie porównać z czystymi plikami.

wymagany root, chyba trzeba po nadpisaniu plików poprawić uprawnienia na takie jak przed podmianą (rw r-- r--).

ja dla bezpieczeństwa edytowałem plik build.prop, nie nadpisywałem go. nie znam się na tym, więc wolałem nie ryzykować.

build.prop do /system, reszta do /system/etc

 

wychodzi na to że problemy z połączeniami głosowymi powoduje górny mikrofon, poniższe zmiany go wyciszają w trakcie rozmowy.

podczas nagrywania np filmików jakość dzwięku też powinna być lepsza.

 

credit: hxxps://www.youtube.com/watch?v=j-vLXQy1aB8

build.prop

audio_platform_info.xml

media_profiles.xml

mixer_paths_mtp.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sp4ubw napisał:

Dajcie info czy wszystko działa to zrobię paczkę do TWRP. Nie trzeba będzie mieć roota i będzie wygodniej to robić.

Dobry pomysł. Jeżeli wykonasz taką paczkę to chętnie potestuje. Nie korzystam z root'a więc było by fajnie. Rozumiem, że poprawki zawierają również zmiany (ściszenie rozmów), które zamieściłeś jako pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka z pierwszego postu zmienia jeden plik mixer_paths_mtp.xml, ale w trochę inny sposób.

u mnie po jej zaaplikowaniu zrobiło się lepiej, ale nie tak jak po tych zmianach które wyżej załączyłem.

po tych "moich" zmianach rozmówcy twierdzą że znacznie lepiej mnie słyszą.

można sobie porównać te zmiany (także z oryginalnym plikiem z romu xiaomi.eu), albo np zrobić mix jednych i drugich.

to co ja załączyłem skupia się przede wszystkim na poprawie działania mikrofonu.

Edytowane przez ciukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło to na rozmowy. Zmieniłem w /system/build.prop:

persist.speaker.prot.enable = false
persist.audio.fluence.voicecall = true

na

persist.speaker.prot.enable = true
persist.audio.fluence.voicecall = false

Potem restart telefonu. Teraz mam odczucie jakbym rozmawiał przez całkiem inny telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozum mnie źle, nie chcę się licytować, ale tego też próbowałem i fakt, było lepiej,

ale na tych co podałem było najlepiej dla odbiorcy po drugiej stronie.

nie wiem, może dlatego, że inne zmiany które robiłem nie mutowały górnego mikrofonu?

dobrze by było jakby więcej osób popróbowało i się wypowiedziało...

Edytowane przez ciukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też racja. z tego co czytałem to trochę osób też narzeka na to, że w ich słuchawce

głośnik do rozmów gra za głośno, u mnie jest raczej w tą drugą stronę. może faktycznie różne bebechy w środku dają.

 

u mnie jest note 4 (bez X) 4/64 snap global version, przyszedl z romem global stable (proline z b20).

Edytowane przez ciukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ciukacz napisał:

Podmieniłem pliki za pomocą TC w wersji android. Sprawdzę jutro efekty.

Czy jest możliwość połączenia TC w wersji PC z androidem do przerzucania plików?

Edytowane przez xernes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze postestuje. 2x zdarzyła mi się taka sytuacja jak opisywałem. O dziwo kilkanaście innych rozmów przeprowadziłem bez problemów. Co do jakości połączeń nie słyszę różnicy.
Po bluetooth dalej dźwięk jest przesterowany.


Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...