Skocz do zawartości

Blokada ekranu przy połączeniu


Limex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od czasu ostatniej aktualizacji na androida 7.0 rom 7.5.11 xiaomi.eu mam problem z blokowaniem ekranu, czyli zapewne z czujnikiem zbliżeniowym.

Mianowicie podczas wykonywania połączenia nie blokuje mi się ekran po przyłożeniu do ucha.

Ekran muszę blokować przyciskiem blokady, bo sam się nie wygasza w trakcie rozmowy.

Może to być wina testowego oprogramowania (android 7) czy awaria czujnika?

Czy ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Limex napisał:

Może to być wina testowego oprogramowania (android 7) czy awaria czujnika?

A sprawdzałeś w ustawieniach dialera (telefonu) czy masz w Ustawieniach połączeń przychodzacych zaznaczone Wygaś przy twarzy? Jak tak a nadal nie działa, to problem, bo nie znalazłem w Mi Mixie ustawień, testowania, czy kalibracji czujnika zbliżeniowego. W (chwilowo moim) działa prawidłowo ale na Global stable 8.2.4. Przetestowałem wszystko co mogłem w menu serwisowym, ale testu i kalibracji czujnika zbliżeniowego nie znalazłem (może źle szukam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam zaznaczone. Podobno w globalu właśnie nie ma. U mnie jest test kalibracji czujnika ultradzwiękowego, ale nie wiem jak to uruchomić i na czym ten test polega.

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Tak, mam zaznaczone. Podobno w globalu właśnie nie ma. U mnie jest test kalibracji czujnika ultradzwiękowego, ale nie wiem jak to uruchomić i na czym ten test polega.

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka



Tu jeszcze screeny:

a5b2ef322196d8539fa11de0e97cc965.jpgdaec807a05b8c1230ba75b47334aafab.jpg

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Limex napisał:

Tu jeszcze screeny:

Nie mam tego na globalu, to nie pomogę. W Redmi 3, 3s, 2 polega to na  kilkukrotnym przyłożeniu i oddaleniu np ręki od czujnika i po odsunięciu kliknięciu w Kalibrację. Tu niby masz jakiś suwak i dodatkowo w którymś momencie powinna sie pojawić kalibracja, albo ustawioną ręcznie czułość zapamiętuje. Musisz pokombinować, chyba że ktoś już to rozpracował i się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...