Skocz do zawartości

xiaomishop.com - opinie


rafitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem telefonu Redmi 1S.

Chcę uniknąć problemów z cłem itp., dlatego chcę kupić telefon z europejskiej dystrybucji.

 

Na tej stronie:

 

http://www.xiaomishop.com/28-eu-direct

 

mają tzw. European Warehouse, czyli jakiś magazyn gdzieś w Europie. Domyślam się, ze wtedy paczki przechodzą bez kontroli celnych.

 

Czy ktoś z Was kupował tam produkty Xiaomi?

Czy znacie jakieś opinie o tym sklepie?

Czy to oficjalny dystrybutor?

 

 

Pozdrawiam,

R.

Edytowane przez rafitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, to witam wszystkich serdecznie.

Od pewnego czasu zaglądam na Wasze forum i noszę się z zamiarem zakupu MI3. Jako, że już dwa razy płaciłem vat przy zakupach z Chin, tym razem chciałbym tego uniknąć. Co za tym idzie, postanowiłem kupić na xiaomishop.com, ponieważ teoretycznie wysyłają z europejskiego magazynu. Cenowo wychodzi kilkadziesiąt złotych więcej. Czy komuś udało się kupic z tego sklepu i ma jakieś doświadczenia?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Edytowane przez Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że polecacie ibuygou.com, ale jakoś mam wrażenie, że z moim szczęściem to vatu nie ominę. Ale jeśli rzeczywiście w xiaomishop maja jakieś uszkodzone egzemplarze, to chyba lepiej zaryzykować cło.

A czy komuś przy wysyłce z ibuygou doszedł do opłacenia vat? Czy jednak patent opakowania w ładny papier prezentowy i dodatkowe życzenia pomagają uniknąć dodatkowych opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przy dodatkowej opłacie vatu, to za telefon wychodzi już ponad 1500, wiec zakup przestaje być opłacalny. Bo za taką cene można mieć Oppo Find 7a, który ma część podzespołów lepszych od MI3. Tylko te rozmiary:-( Kurcze, mam zagwostkę, bo pamiętam jak nie było miło płacić vat plus obsługa celna DHL za tablet, z którego właśnie piszę. Swoją drogą, to mam wrażenie jakby właśnie na tym najbardziej zależało DHL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś by Ci wysłali z prywatnego adresu, wtedy gifty są zwolnione z opłat ( przecież nikt cioci Frani nie zabroni wysłać telefonu swojemu najukochańszemu siostrzeńcowi ;P ).

W sumie oni chyba tak robią w standardzie dlatego tak duży tu jest odsetek szczęśliwców których VAT ominął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a mogą się wypowiedzieć tu te osoby które zakupiły w tym sklepie MI3? co było nie tak? czemu zostały odesłane na gwarancje? Nie potrafię zrozumieć czemu akurat tylko ten sklep miałby rozsyłać wadliwe egzemplarze. czy to raczej nie kwestia przypadku, a Wy po 2 takich akcjach od razu przekreślacie sklep?

 

może kupował tam ktoś jeszcze i się wypowie?

 

ja osobiście ciągle się zastanawiam skąd ewentualnie się zaopatrzyć w MI3...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...