Jump to content

RedMi 3s - bootloop i restarty

Maljevic
 Share

Recommended Posts

Dysponuję Redmi 3s. Telefon działał bez problemów od listopada 2016 aż do początku kwietnia. Postaram się opisać problem możliwie dokładnie.

Parę tygodni temu telefon zaczął dziwnie się zachowywać - na początku nie uruchamiał czasem niektórych aplikacji, przywieszał się przy szybszym pisaniu, przymulał przy instalowaniu czegoś z Play Store. W końcu zaczął się wyłączać - czasem po paru godzinach aktywności, czasem wpadał w bootloopa. Po uruchomieniu czasem pytał o PIN, a czasem nie. Gdy już przestał być jakkolwiek używalny próbowałem go przeinstalować, ale że miał zablokowanego bootloadera, wysłałem prośbę do Chińczyków i czekałem. Gdy nadeszła pozytywna odpowiedź zainstalowałem global stable na czysto. Zachowywał się normalnie przez parę dni i padł po aktualizacji, wracając najpierw do przywieszania, a później do bootloopów. Kolejna instalacja global stable niewiele dała, bo 20 minut po przywróceniu przy próbie instalacji czegoś z Play Store wyrzucił błędy 504, a potem 960 i znów zaczął się wyłączać. Zainstalowałem global dev, żeby sprawdzić, czy to nie problem z systemem. Wtedy zaczął restartować się już przy logowaniu na konto Google. Za trzecim-czwartym razem udało się przejść przez ten krok, czasem problemem był restart telefonu, czasem samo okno do logowania wskakiwało na nowo co sekundę. Po włączeniu leżał bezczynnie przez około 15 minut i znów się ponownie uruchomił.

Czy ktoś zetknął się z czymś podobnym i/lub zna sposób rozwiązania problemu?

Edited by Maljevic
lit

11 godzin temu, Maljevic napisał:

Wtedy zaczął restartować się już przy logowaniu na konto Google. Za trzecim-czwartym razem udało się przejść przez ten krok, czasem problemem był restart telefonu, czasem samo okno do logowania wskakiwało na nowo co sekundę. Po włączeniu leżał bezczynnie przez około 15 minut i znów się ponownie uruchomił.

W moim RedMi 1S tez takie restarty były przy poczatkowym logowaniu na konto Google. Siostra ma RedMi 2 i tez takie cos wystepowalo. Z tym ze restarty i jakiekolwiek inne zaciecia wystepowaly tylko przy poczatkowych konfiguracjach. Moze po prostu slabsze urzadzenia maja z tym klopot.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...