Skocz do zawartości

Aparat Mi5c


Zeork

Rekomendowane odpowiedzi

Takie tam poglądowe słabych fot w dzień z mi5c na sofcie miui china dev andek 7.1.2

Z ręki na spacerku, Hdr on.

7753772IMG_20170515_144440_HDR.jpg

Tu hdr off ustawienia Auto.

 

 2669586IMG_20170515_144446.jpg

 

A tu hdr on i jakiaś funkcja podbica kolorów w mi5c

 

5013701IMG_20170515_144458_HDR.jpg

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2017 o 18:48, Zeork napisał:

Takie tam poglądowe słabych fot w dzień z mi5c na sofcie miui china dev andek 7.1.2

Z ręki na spacerku, Hdr on.

7753772IMG_20170515_144440_HDR.jpg

Tu hdr off ustawienia Auto.

 

 2669586IMG_20170515_144446.jpg

 

A tu hdr on i jakiaś funkcja podbica kolorów w mi5c

 

5013701IMG_20170515_144458_HDR.jpg

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Możesz wrzucić w lepszej rozdzielczości, nie można powiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się zrobić w takich warunkach na manualu zdjęcie np 32s czas ekspozycji? Czy musi być ciemno aby wyszła fota :-) ? Probowałem to wyszło białe zdjęcie :-D dokładnie w tym miejscu co te foty, akurat te z "marszu" a ten na manualu z "zatrzymania"

Sent from my MI 5C using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś, ale ok...  

Bo ja fotki robie tak dla pamiatki :-) i nic wiecej, nie znam się więc wymagania co do aparatu mniejsze. Owszem fajnie patrzeć na wyraźną, szczegółową z naturalnymi kolorami fote niż na jakąś kaszkę :-) ale nic wiecej nie jest dla mnie ważne.

Sent from my MI 5C using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zeork napisał:


Bo ja fotki robie tak dla pamiatki :-) i nic wiecej, nie znam się więc wymagania co do aparatu mniejsze. Owszem fajnie patrzeć na wyraźną, szczegółową z naturalnymi kolorami fote niż na jakąś kaszkę :-) ale nic wiecej nie jest dla mnie ważne.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Chodziło mi o to, że jak na takie warunki aparat ustawił długie naświetlanie, na moje oko za długie. A Ty wyskoczyłeś z jakimiś 32 sekundami :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że jak na takie warunki aparat ustawił długie naświetlanie, na moje oko za długie. A Ty wyskoczyłeś z jakimiś 32 sekundami  

To zrozumiałem, a przypomniałem sobie w związku z tym z manualem :-) dlatego tak wyszło.

Sent from my MI 5C using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w gorszych nieco warunkach (z domu na podwórko) robi zdjęcie 2x szybciej, ale jednak przesłona większa. Tylko znowu Mi5C ma większe piksele, powinno to dać lepszy rezultat... Wniosek? Soft znowu do poprawki.

Soft w wielu sprawach nadal do poprawy. Kilka opcji jest że daje FC ( nie w aparacie :-) ) albo dana opcja nie działa np.w song assistant. Klikasz i nic :-) 1.https://postimg.org/image/jrtleik5d/

2.

  https://postimg.org/image/cun1ih929/

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, galakty napisał:

Nie jest źle, ale zdjęcia to każdy Xiaomi w takich warunkach zrobi dobre. Porażka zaczyna się wieczorem / w pokoju i przy wideo.

PS. Trochę długi czas ekspozycji, ale jednak F 2.2 robi swoje.

1/500 (najdłuższy czas) to według Ciebie trochę długi czas ekspozycji?

To ile by wyszło jakby było 2.0? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sp4ubw napisał:

1/500 (najdłuższy czas) to według Ciebie trochę długi czas ekspozycji?

To ile by wyszło jakby było 2.0? :)

Robiąc zdjęcie z parapetu więc nie mają bezpośredniego słońca, a jedynie rozproszone mój naświetla 2x szybciej, więc tak, to długi czas. W dodatku nie ma OIS, więc mogę sobie wyobrazić co się stanie jak straci światło, albo ISO pójdzie niebotycznie w górę, albo czas naświetlania, a widać że telefon ma tendencję do priorytetu ISO, a nie ekspozycji co jest, no złe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest złe, jest dobre. Tutaj masz ISO 40 i czas 1/500. Przy zejściu czasów poniżej 1/100 zaczyna podwyższać ISO. U Ciebie zapewne masz wyższe iso startowe i temu krótszy czas. W MI5C jest zastosowany algorytm z Iphone.

Nie dodałeś jaki byłby czas zamiast 1./500 przy zmianie z F2.2 na F2.0, a zarzuciłeś, że to przez przysłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam Ci czas wyliczyć? Nie jestem ekspertem jak Ty, myślałem że mi pomożesz :P

Tak, u mnie jest ISO 100, ale między 40 a 100 na takim telefonie w pełnym słońcu różnicy nie będzie w jakości. Dopiero przy 800 ISO zaczynają być widoczne szumy, więc na moje lepiej mieć ISO 100 i krótszy czas tym bardziej w telefonie bez stabilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z F2.2 na F2.0 daje tyle co nic w fotografii. Tak ogólnie. Jest to zmiana o 1/3 wartości ekspozycji (ev). CO na światłomierzu przekłada się na jedną kreskę. Różnice widać dopiero przy 1ev, dlatego wypisywanie, że przysłona F2.2 to ciemna, a F1.8 to super jasna pokazuje tylko, że piszący to nie mają pojęcia o fotografii i zależnościach czas/przysłona/ISO.

Pomiędzy 1.8, a 2.2 jest różnica 2/3 ev co jest równe zmianie czasu powiedzmy z 1/500 na 1/800 (lub 1/640 przy F2.0). To wszystko są marginalne sprawy, niewarte nawet wnikania. Gdyby to było F1.4 w stosunku do F2.0 t tak, różnica 1ev już jest i czas skraca się o połowę (lub wydłuża, zależy z której strony patrzymy). Kolejna wartość po F2.0 to F2.8, żeby czas znowu wzrósł dwukrotnie.

Co do czasu 1/500 (średniego bo w EXIF jest przybliżona wartość), przy ekwiwalencie ogniskowej - tutaj dam średnią bo to ogólne rozważania - 35mm to ten czas nie daje opcji poruszenia obrazu. Warto stosować powszechną zasadę dla obiektywów niestabilizowanych, że minimalny czas to odwrotność ogniskowej, w tym wypadku 1/30s, dłuższy nie gwarantuje nieporuszonego zdjęcia.

Co do ISO, ogólnie im mniej tym lepiej. rozpiętość tonalna jest największa przy najniższym ISO (uogólniam, bo to nie jest zawsze i zależy od matrycy).

To, że w MI4C jest minimalne ISO 100 i u Ciebie byłby czas 1/1000 do 1/1500 niczego nie zmienia, zdjęcie byłoby tak samo nieporuszone.

PS. chyba w Redmi Note 4 mam ten sam sensor co MI4C, nie pamiętam. :)

Tyle wyjaśnienia, mam nadzieję, że komuś się to przyda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sp4ubw napisał:

35mm to ten czas nie daje opcji poruszenia obrazu

Przy normalnym zdjęciu tak, ale przy HDR... Tu już można zrobić efekt widmo nawet na stacjonarnych obiektach. G5 ma tę przypadłość a sprzęt o niebo lepszy.

9 minut temu, sp4ubw napisał:

PS. chyba w Redmi Note 4 mam ten sam sensor co MI4C, nie pamiętam.

Tak, ale nawet Mi4C mają różne optyki i softy, nie ma sensu takie porównanie. Skoro 2 egzemplarze mogą się różnić tego samego modelu, to co dopiero inny, budżetowy model z innym softem. 

Aplikacja aparatu inna, biblioteka inna - i tak to jest z tymi telefonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...