Jump to content

Nie można zaktualizować ani przywrócić ustawień fabrycznych


1677506205

Recommended Posts

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum - więc sorry za jakieś wpadki. Mam Redmi 4, wersja MIUI Global 8.2/sTABILNA 8.2.1.0 (mbemidl) - mam informację o aktualizacji, która się pobiera (MIUI V8.2.4.0.MBEMIDL/Stabilna) ale nie mogę jej zainstalować, nawet przez wskazanie piku instalacji (tzw trzy kropki), chciałem przywrócić ustawienia fabryczne ale ich też nie mogę przywrócić - ewentualne podpowiedzi proszę pisać prostym językiem (nie naprawiam telefonów zawodowo ani hobbistycznie:)

Z pomocą forum udało mi się przywrócić ustawienia fabryczne - ale problem z aktualizacją pozostał.

Edited by 1677506205
nowe fakty
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi unlocked this topic

Dziękuję za zapytanie, problem wygląda następująco:

1.

- w telefonie wybierając ikonę aktualizacji mam informację iż jest dostępna MIUI V8.2.4.0.MBEMIDL/Stabilna

- wybieram aktualizuj, aktualizacja się pobiera, rozpakowywuje i klikam aktualizuj teraz

- telefon się wyłącza, przez chwilę jest na środku ekranu obracające się koło, za minutkę pojawia się ikona miui i za chwilę trzy kropki z napisem android na dole ekranu, za minutę pojawia się ekran telefonu

- odblokowywuję ekran palcem, podaję pin karty sim i za chwile mam dymek że aktualizacja nie powiodła się - spróbuj pobrać pełny rom

2.

- kolejny krok który zrobiłem to kliknąłem pobierz aktualizację, aktualizacja się pobrała i po kliknięciu ikony aktualizacje wybrałem trzy kropki w górnym prawym rogu i wybrałem wskaż plik, zaczyna się rozpakowywanie aktualizacji i po rozpakowaniu jest informacja iż nie można zweryfikować nadawcy aktualizacji (czy jakoś podobnie - nie mam w tej chwili telefonu przy sobie)

3. Pomyślałem że jak przywrócę ustawienia fabryczne to telefon sobie z tym poradzi - miałem problem i skorzystałem z porady na forum aby ściągnąć chińskie pc suite i podłączyć telefon i nacisnąć przyciski głośności i włączenia i w ten sposób wymazałem dane - ale z aktualizacją dzieje się to samo - nie mogę jej wgrać.

Link to comment
Share on other sites

@1677506205 to ostatnio dość częsty problem w Redmi 4 pro na systemie Global - w ciągu ostatniego miesiąca miałem 3 takie przypadki na serwisie - to sporo. Niestety ilość tego typu problemów z systemami linii Global całkowicie je dyskwalifikuje do użytku. Zresztą nie ma się co dziwić - Global ulepiony jest niczym auto z 4ch ćwiartek. 

Finalnie w każdym z nich skończyło się na instalacji boxem serwisowym systemu china developer, odblokowaniu bootloadera i instalacji miuipolska/xiaomi.eu.

Do instalacji systemu ogólnodostępnymi narzędziami (MiFlash, QFil) konieczne będzie rozebranie telefonu i wprowadzenie go w tryb EDL za pomocą test point - kabel deep flash tutaj już nie zadziała. 

Edited by Zexon72
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Zexon72 napisał:

Do instalacji systemu ogólnodostępnymi narzędziami (MiFlash, QFil) konieczne będzie rozebranie telefonu i wprowadzenie go w tryb EDL za pomocą test point - kabel deep flash tutaj już nie zadziała. 

a fastboot oem edl nie dziala na redmi 4? na redmi 4x dziala.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, przy założeniu iż chcę to wysłać do micenter celem wgrania miui polska - powinienem wcześniej wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloadera i po otrzymaniu sms wysłać, a oni zrobią resztę czy jeszcze coś leży po mojej stronie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam serdecznie

Xiaomi Redmi Note 4 to mój pierwszy telefon ze stajni Xiaomi. Jestem zadowolony ale mam pewien problem. Do pewnego czasu, aktializacje systemowe przebiegały bez problemu. Teraz jak chciałem zaktualizować to pobiera, uruchamia się ponownie i wyskakuje że nie można było zaktualizować, pobierz pełną wersję. Pobieram pełna wersję 1,5G, uruchamia się ponownie i znów że nie można było zaktualizować pobierz pełną wersję. I tak w kółko. Jest to update MIUI V8.2.10.0.MCFMIDL - stabilna - 1.5G. A mój drugi problem, to jak podłączyć telefon do komputera, żeby widział jako pamięć masowa? Podłączam i tylko ładuje telefon. Zmieniałem w ustawieniach MTP itd nic nie pomogło. Włączałem debugowanie, nie pomogło. Czytałem o jakiś programach, też nie pomogło.

 

Liczę, że pomożecie mi rozwiązać moje problemy, bym mógł dalej bezawaryjnie użytkować telefon. 

 

Pozdrawiam, hiszp4nn :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, hiszp4nn napisał:

Podłączam i tylko ładuje telefon.

Udało ci się napisać w dziale innego telefonu, ale, jak podłączysz, ściągniesz w dół palcem otwierając ekran ustawień i powiadomień i klikniesz w to Tylko ładowanie, to nie pojawia się opcja MTP?

Co do aktualizacji to czasami tak się na globalach dzieej coś się zawiesi i nie chce aktualizować. Można spróbować pobrać zip-a romu przez komputer, wgrać do tel i uruchomić aktualizację z pliku. Albo poczekać może następna aktualizacja się zainstaluje.. Najlepiej odblokować bl i wtedy można użyć MiFlasha i romu fastboot. To najlepsza metoda na wszelkie problemy. Dodatkowo można rom eu wgrać.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Mam problem z instalacja miui ponieważ kiedy zainstalowalem twrp nie moglem zainstalować systemu bo był błąd Updater process ended with error: 7

A potem nie pokazywało danych z karty sd ani z pendrive

Dlatego chciałem zrestartować twrp ale już się nie wlącza, a system usunąłem :(

Mogę właczyć fastboot ale nie wykrywa telefony na pc

Proszę o pomoc

System wykrył telefon i odpaliłem twrp ale nie moge zainstalować systemu :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera od producentra. Podczas instalacji systemu według tutorialu https://miuipolska.pl/forum/topic/21369-wgrywanie-china-dev-i-odblokowanie-bootloadera-i-instalacja-xiaomieu-dla-opornych-telefon%C3%B3w-na-przyk%C5%82adzie-redmi-4-pro/wystąpił błąd W PUNKCIE 5. (w zał. w pliku)telefon się zrestartował i tylko na środku napis MI się pojawia. Po tej awarii stracił kontakt ze światem i nie reaguje na żadne programy połączenia.

Co począć i dlaczego tak się stało.

Czytałem w różnych forach iż kwestią zajścia jest lub może być brak zastosowania przy zabiegu przewodu deep flash ale tu zdania są podzielone.

BŁĄD.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...