Skocz do zawartości

Android Pay


Mielcar

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.05.2017 o 16:26, Michacy napisał:

1. NIE może mieć root'a,

2. NIE może mieć odblokowanego bootloadera - czyli wgranego MIUI EU. Na globalu pójdzie.

3. Link co podałeś to instrukcja obejścia na Mi5 z Magisk - wymagany jest dodatkowy patch - myślę, że na Mi6 również będzie potrzebny, ale to tylko przypuszczenie, więc jak coś to warto sprawdzić, żeby się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam globala, roota nigdy nie miałem. Karta dodana, w banku też wszysko ustawiłem. Próbowałem dzisiaj pierwszy raz zapłaci w Żabce i lipa, zero reakcji. NFC włączone, telefon wybudzony.

EDIT 

OK, w zabezpieczeniach musiałem zmienić na HCE Wallet i zaczęło działać. Działało chwilę, teraz żadne płatności już nie przechodzą. Na terminalu płatniczym pokazuje info karta nieobsługiwana. 

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 17:37, Acid napisał:

Nasz rom :-P

 

Dnia 30.06.2017 o 22:31, szymam napisał:

No nie wiem, nie wiem... 

@Acid wie co mówi ;)

EDIT

Zainstalowałem z ciekawości Android Pay i działa ;)

 

Parę tygodni temu android pay przestał mi działać. Z tego co napisaliście wyżej ponownie działa, zrobiłem wszystko od nowa. 

Zaaktualizowałem system w Mi6 do wersji 7.6.29 przez TWRP

Wgralem Magisk 12 przez TWRP

W magisk hide zaznaczylem Sklep Play, android pay juz bylo zaznaczone

Dodalem modul Safetynet Props i zresetowalem telefon

I niestety nie przeszlo testu SafetyNet, wiecie co może być zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mielcar jak kolega wyżej napisał na ostatniej wersji xiaomi.eu 7.6.29 masz już bez żadnych kombinacji SafetyNet pass, od razu po instalacji nic nie musisz dodatkowo instalować. Jeśli natomiast potrzebny Ci root to stara metoda instalacja Magisk v12 + Universal SafetyNet Fix 1.10.1.

Skorzystaj z Magisk-uninstaller albo ponownie wgraj rom 7.6.29 i powinno być ok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slimdick napisał:

@Mielcar jak kolega wyżej napisał na ostatniej wersji xiaomi.eu 7.6.29 masz już bez żadnych kombinacji SafetyNet pass, od razu po instalacji nic nie musisz dodatkowo instalować. Jeśli natomiast potrzebny Ci root to stara metoda instalacja Magisk v12 + Universal SafetyNet Fix 1.10.1.

Skorzystaj z Magisk-uninstaller albo ponownie wgraj rom 7.6.29 i powinno być ok ;) 

czyli jak mam 7.6.29 wersje rozwojowa i zablokuje teraz bootloadera to bedzie dzialac?

Dodalem universal safetynetfix i działa.

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, szymam said:

Ustawienia NFC? Może zmieniło Ci na Mi Pay

Nie , cały czas jest Android Pay. Usunąłem kartę i dodałem jeszcze raz, zobaczymy. 

 

Czy trzeba instalować aplikację Android pay? 

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mielcar napisał:

czyli jak mam 7.6.29 wersje rozwojowa i zablokuje teraz bootloadera to bedzie dzialac?

Dodalem universal safetynetfix i działa.

Nie, jak  wgrasz ten najnowszy build to już nic nie musisz robić działa od razu, nie blokujesz żadnego bootloadera :P Tak jak kolega wyżej napisał działa "out of box".

Druga opcja to jak chcesz mieć root to instalujesz magisk+safetynet fix , tak jak zrobiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
20 minut temu, XaiMeS napisał:

Zainstalujcie miuipolska i wszystko działa bez problemu. Bez magisków itd. 

To wkońcu jak z tym wszystkim jest ? Właśnie z tego co wszyscy piszą to te Magiski to głównie jak ktoś korzysta z Miui Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem najnowszym safetytestnet fix v2 Beta 5 test 7, w magisku 13.3 SafetyNet przechodzi ale podczas płacenia telefonem transakcje są odrzucane, muszę używać karty  - co to może być?

Edytowane przez tutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, na wstępie chciałbym powiedzieć,że w żadnym z tematów o podobnej tematyce nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. No więc przed aktualizacją do najnowszego MiuiPL siedziałem na systemie global stable gdzie Android Pay działał bez zarzutu. Po przejściu na MiuiPL przestał działać :) Kartę dodaję bez problemu ale już przy próbie płatności na terminalu wypierdziela informację że transakcja nie udana czy coś w ten deseń.NFC włączone no i mobliny portfel ustawiony na NFC z HCE. Ktoś może zna rozwiązanie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GostekKP napisał:

Ja posiadam MIUI PL 7.8.17.

Nie mam roota, SafetyNet przechodzi, w ustawieniach portfel NFC z HCE. 

Zainstalowana aplikacja Android Pay oraz mBank. 

Terminale nie reagują w sklepie na mój telefon.... Nie wiem już co zrobić. 

visa/mastercard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...