Skocz do zawartości

Redmi Note 4x, warto, czy może inny?


hevi26

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przymierzam się do zakupienia pierwszego telefonu Xiaomi dlatego pisze ten temat, żeby prosić Was o pomoc i poradę w tej kwestii.

To co sobie upatrzyłem to, tak jak w temacie, Redmi Note 4x. Próbowałem przeszukiwać różne rankingi i wyniki testów, ale szczerze mówiąc nic konkretnego nie znalazłem.Polecacie ten model? Od razu mówię, że dysponuje budżetem ok. 800zł, także jeżeli jest jakiś model w tej cenie bardziej godny uwagi to chętnie go rozważę :)
To co mnie interesuje najbardziej to wydajność (szybkość pracy), dobra bateria, obsługa LTE, fajny aparat i w zasadzie tyle. 32GB ROMu myślę, że w zupełności mi starczy, bo nie mam jakoś wiele danych z reguły na telefonie (jakieś 5GB muzyki, 5GB zdjęć i aplikacje najbardziej podstawowe + 3 czy 4 dodatkowe typu gry).

Telefon chciałbym zamówić z Chin (aliexpress), bo z tego co wiem opłaca się to finansowo. Na co uważać? Jakiego sprzedawcę polecacie? Jak to teraz wygląda z tą dodatkową gwarancją?

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i wszelką pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hevi26 napisał:

Hej,

Przymierzam się do zakupienia pierwszego telefonu Xiaomi dlatego pisze ten temat, żeby prosić Was o pomoc i poradę w tej kwestii.

To co sobie upatrzyłem to, tak jak w temacie, Redmi Note 4x. Próbowałem przeszukiwać różne rankingi i wyniki testów, ale szczerze mówiąc nic konkretnego nie znalazłem.Polecacie ten model? Od razu mówię, że dysponuje budżetem ok. 800zł, także jeżeli jest jakiś model w tej cenie bardziej godny uwagi to chętnie go rozważę :)
To co mnie interesuje najbardziej to wydajność (szybkość pracy), dobra bateria, obsługa LTE, fajny aparat i w zasadzie tyle. 32GB ROMu myślę, że w zupełności mi starczy, bo nie mam jakoś wiele danych z reguły na telefonie (jakieś 5GB muzyki, 5GB zdjęć i aplikacje najbardziej podstawowe + 3 czy 4 dodatkowe typu gry).

Telefon chciałbym zamówić z Chin (aliexpress), bo z tego co wiem opłaca się to finansowo. Na co uważać? Jakiego sprzedawcę polecacie? Jak to teraz wygląda z tą dodatkową gwarancją?

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i wszelką pomoc! :)

Poczytaj na forum i sprzedawcach o zakupach, o mozliwosci zaplaty VAT, problemami z CE jesli podlegasz pod urzad celny w Przemyslu lub Poznaniu.  A potem zestaw to z mozliwoscia kupna telefonu w PL w sferis/proline za 900zl. Na miejscu z gwarancja itd...
Najsensowniej obecnie wychodzi kupno na banggood z wysylka priority direct mail, ktora PONOC pozwala uniknac zainteresowania ze strony celnikow. Ale to muisz sobie sam policzyc i przeliczyc co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Tą dodatkową gwarancje sobie odpuść. Chcesz kupić na AliExpress czy w jakimś sklepie? Masz konto PayPal?

Myślałem o AliExpress bo z tego co widze ceny tam są najbardziej atrakcyjne. Tak, mam konto na PayPal.
 

 

56 minut temu, PurpleHaze napisał:

Poczytaj na forum i sprzedawcach o zakupach, o mozliwosci zaplaty VAT, problemami z CE jesli podlegasz pod urzad celny w Przemyslu lub Poznaniu.  A potem zestaw to z mozliwoscia kupna telefonu w PL w sferis/proline za 900zl. Na miejscu z gwarancja itd...
Najsensowniej obecnie wychodzi kupno na banggood z wysylka priority direct mail, ktora PONOC pozwala uniknac zainteresowania ze strony celnikow. Ale to muisz sobie sam policzyc i przeliczyc co i jak. 

Podlegam pod urząd celny w Warszawie (tam gdzie szła by przesyłka) lub pod urząd celny w Radomiu (tam gdzie mam adres zameldowania). Nie wiem, który jest bardziej wiążący w takiej sytuacji, ale pewnie ten warszawski. Czyli z tego co widzę potrafią być spore problemy z taką paczką z Chin? Widziałem kilka tematów gdzie ludzie musieli dopłacać jakieś 80zł za Vat, bo kontaktował się z nimi w tej sprawie DHL. A jak to jest gdy na AliExpress jest ogłoszenie z dopiskiem TariffFree? Jest to wiarygodne? Z tego co widze to sklep Xiaomi Online Store ma często takie dopiski.

No i pozostaje kwestia samego telefonu żeby porównać jak to wychodzi w Polsce z kupnem, a jak w Chinach. Który byście polecili biorąc pod uwagę wydajność, szybkość, dobrą baterię, LTE? Ten Redmi Note 4x jest pod tym względem ok, czy za podobne pieniądze lub niewiele większe można mieć sporo lepszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 99% zastosowan spokojnie ten telefon starczy. Nie ogarnia wymagających gier na full detalach, ale za to mega dobrze zarządza energią. Aparat tyłka nie urywa, ale ten telefon kosztuje 600zl,wiec trudno żeby Trzaska łatwo foty jak flagowce. Do ceny w Chinach musisz być przygotowanym na bardzo prawdopodobne zapłacenie VAT (23%)
Ale to podstawy, milion razy już było poruszane na forum. Poświęć z godzinkę i poczytaj bo bez sensu klepać to samo co chwila komuś nowemu

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeork napisał:

W Radomiu nie ma UC Pocztowego (chyba, najlepiej zadzownic na Wer i zapytać lub sprawdzić na stronie) więc podlegasz tylko pod UC Wawa Pocztowy, jak tam Ci zatrzymają na vat to na 99% zapłacisz, jeśli nie a w radomiu na Wer Radom nie ma UC Pocztowy to już nigdzie vat nie zapłacisz. Co do CE i instr w takim razie jak pod Wer Wawa i Wer Radom to nie masz co się obawiać, nawet możesz wersję china zamawiać.

Zamawiałem raz paczkę za ok 30$ i było spoko, bez żadnego VATu. Dziewczyna co chwila w zasadzie zamawia coś z Ali, ale to takie pierdółki do 5$ i też nic. Wiadomo, że coś za 200$ to już bardziej rzucająca się w oczy sprawa. Czy gra jest warta świeczki?

Czytałem tu na forum, żeby broń boże nie wybierać DHL, bo czepiają się o wszystko, brać tylko AliExpress Standard Shipping, bo wtedy jest szansa że tego VATu w UC nie będzie i zwolnią.
Z tego co widziałem to też wszyscy mówią że najlepiej kupować w Goldwayu, bo tam też jest jakieś mniejsze prawdopodobieństwo. Na niektórych ogłoszeniach tego sprzedawcy jest konieczność wyboru skąd płyną statki i do wyboru są tylko Chiny, a na niektórych nie ma nic. Czy to znaczy, że na tych drugich ogłoszeniach telefony są z EU, bo czytałem że Glodway ma magazyny w EU?
Jak to jest z PayPalem? Dodatkowo mnie chroni przed tym VATem, czy to mrzonka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, hevi26 said:

telefony są z EU, bo czytałem że Glodway ma magazyny w EU?
Jak to jest z PayPalem? Dodatkowo mnie chroni przed tym VATem, czy to mrzonka?

Nie są z UE.

PayPal to pośrednik płatności jeśli nie masz konta walutowego to się nie opłaca, lepiej zapłacić przez przelewy24

Pozatym 170+USD+VAT=~830zł

W tej cenie kupisz już w polsce gdzie nawet jak coś możesz poszczuć sprzedawce policją podczas gdy biorąc od chińczyka nic mu nie zrobisz.

Wiele osób pisze że gwarancja u goldwaya nie istnieje tak praktycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tpawel napisał:

Paczka idzie do PL i do Ciebie już z Warszawy więc VAT nie Zapłacisz. Minus taki ze sprzedawcą wprost pisze ze nie ma gwarancji. Wejdź na telchine, jest tam obszerny temat o nim

O którym mówisz sprzedawcy? Goldway czy ten HKTR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja takie inne pytanko troszke.

 

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi4c-3gb-32gb,xiaomi-redmi-4x3gb-32gb

 

Na ile to porownanie jest prawdziwe ? Mozliwe zeby byl taki niski wynik w antutu ? Roznica w rozdzielczosci ekranu ? Ilosc pixeli ?

Mam aktualnie MI4C i zastanawiam sie nad zmiana... sadzilem ze ten 4X bedzie lepszy a tu takie dzikie porownanie az sie wierzyc nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...