Jump to content

Recommended Posts

57 minut temu, puzon92 napisał:

Witam poszukuje schematu płyty głównej do xiaomi redmi 3s. czy ktoś z forum tutaj posiada takie coś?

Zapomnij - nawet centrum serwisowe w Szanghaju w którym mam kontakt czegoś takiego nie dostało - robią gwarancyjnie m.in. Xiaomi i Oppo.

Co boli Twoją płytę główną?

to akurat nie moje redmi 3s, znajomy podłączył jakąś tanią ładowarkę która się spaliła z widać że uszkodziła jeden scalak na tej płytce(z gniazdem usa, mikrofonem itd).

Po wymianie tego elementu telefon się bardzo wolno ładuje, w nocy aż 5% się naładowało.

Bateria jest ok, czyli zapewne coś dalej na płycie głównej się uszkodziło.

tutaj na forum wiele osób ma problem z tym wolnym ładowaniem...

płytka ta została zakupiona na allegroszu i z tego co tam widze to tam tylko zamienniki mają, na pewno kupowałem od 3s bo pytałem i sprawdzałem specjalnie by była z tym układem od szybkiego ładowania. Na zamienniku w porównaniu do oryginału brakuje jednego scalaka. w oryginale na zdjęciu w czerwonym punkcie jest dodatkowy układ tutaj brak i tylko takie widze dostępne w sprzedaży

2077111.jpeg

Tak się składa, że port kupiony... u mnie ;)
Skoro ma kratkowaną naklejkę (czujnik wilgotności) to był na testowany :)

Identyczne z fabrycznymi porty są nieosiągalne - dlatego wszędzie są dostępne zamienniki. Ich działanie nie różni się niczym - sam je stosuję na serwisie.

Skoro na starym porcie upaliło solidnie elementy to zacznij od przemerzenia miernikiem tego układu (patrz link z fotami) - jeśli będzie "zwarty na dwoździa" to będziesz miał prawdopodobną przyczynę awarii płyty 

https://goo.gl/photos/ADXAAf1DDEBHfM9G8

u mnie na pewno spalony jest ten rezystor największy zaraz przy złączu usb (w oryginalne w czarnej obudowie)

Telefon ma jeszcze takie objawy że jak podładuje baterie i go wyłączę to on potem sam chce się uruchomić i restartuje się co chwile do logo(MI na czarnym tle) lub gdy włączony telefon ładowarkowym przez chwile i potem go wyłączyłem to on  się tak jakby wyłączy ale gdy tylko kliknę przycisk power to wyświetli się bateria z procentem  tak jakby sam się ładował

• 2 months later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...