rezmus

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)

Recommended Posts

Nie spodziewajcie się Oreo. Jedna dużo aktualizacja Androida (6.0 -> 7.1.2) to i tak sporo w przypadku low-endu od Xiaomi. 

Cóż, OTA 9.5.10.0 zainstalowała się gładko, ale pojawiły się drobne problemy z WiFi. Czasem gubi połączenie, albo mimo połączenia nic nie ładuje. Reszta domowników nie narzeka, więc router wykluczam. Restart pomógł - ale nigdy wcześniej na tym polu smartfon nie zawodził. 

Fajnie, że zaktualizowali łatę zabezpieczeń. Mamy majową, a np. niegdyś flagowa Moto X Style utknęła na andku 7.0 i łata z października 2017. 

Edited by meccaryn

Coś w tym może być. Aktualnie 2h30m SoT i zostało 67%. Czyli teoretycznie, utrzymując takie tempo powinno się dać wycisnąć ~7,5h SOT (wifi). Czyli jakieś ~6h na LTE. Troszkę lepiej, niż na 9.5.4.0/9550, gdzie regularnie uzyskiwałem 5h na LTE i 6-7 na WiFi. Jak na ponad roczny egzemplarz - nie będę narzekał na takie rezultaty. 

No i jakby się mniej grzało to, ale z drugiej strony jest też trochę niższa temperatura na zewnątrz. 

Edited by meccaryn

Co do oreo dla Redmi 4x to raczej nie ma szans kazdy telefon dostaje tylko jednego androida w gore czyli nowego my juz dostalismy 7 takze nie ma szans niestety po drugie widzialem na forum liste na miui.com i nie dostanie redmi 4x oreo dostanie 7 telefonow "nowszych" i tyle szkoda :P Xiaomi daje tylko po jednym nowszym androidzie niestety 

Wiecie może czemu nie mogę odpalić pogody. Jak klikam w ikonkę to tak jak by chciało wyświetlić ale nie może i jakiś komunikat po angielsku wyskakuje.

7 minut temu, Lukas8707 napisał:

Wiecie może czemu nie mogę odpalić pogody. Jak klikam w ikonkę to tak jak by chciało wyświetlić ale nie może i jakiś komunikat po angielsku wyskakuje.

A dałeś jej uprawnienia? I co za komunikat wyskakuje? To chyba ważne.

4 minuty temu, monoaudiostereo napisał:

A dałeś jej uprawnienia? I co za komunikat wyskakuje? To chyba ważne.

Już działa dzięki uprawnień nie miało 

Wiele bym dał żeby znów mieć to miui8 co na początku było jak kupiłem nowego fona. A teraz jest lipa.

Na 9.5.10 global bateria działa lepiej. Nie naprawili niestety smartlock (odblokowanie urządzenia  bez hasła po  podpięciu do  bluetooth czy wifi)

Po aktualizacji 9.5.10 global już kilka razy podczas rozmowy nagle traci zasięg sieci komórkowej i rozłącza połączenie.

Może to zbieg okoliczności i akurat są problemy z siecią Play w Warszawie albo coś z kartą SIM, ale wcześniej nigdy takich problemów nie było.

Witajcie czy ma ktoś z was to konto xiaomi bo ja chcę je aktywować żeby pobierać motywy ale chcą wysłać do mnie SMS potwierdzajacy za który będzie naliczona opłata. Czy dużo mogą naliczyć bo niewiem czy aktywować to ?

35 minut temu, Pijo napisał:

Jak za sms międzynarodowy (numer UK) - od 50 do 70 groszy. 

A jak tyle to spoko myślałem że to coś więcej dzięki za odpowiedź. 

Przecież miał być całkiem nowy :D

No mi nie działa, ja wybrałem tylko paczkę tam w aktualizacji, z twrp nie umiem, trzeba mieć roota pewnie itp (?) 

Z innej beczki, w Redmi 3s na Romie Global 9.6.1.0 można już wyłączyć Asystenta czyli app vault.

Ja dostałem. Zauważyłem, że słuchanie muzyki przez deezera i obsuwanie przeglądarki internetowej powoduje skokowe przerywanie się muzyki. Także wkurza.

Na razie płynnie fajnie, podoba mi się z wyglądu, jak zwykle zmiana dźwięków czy to ładowania czy blokady ekranu, i jak zwykle te dźwięki mi się podobają, w aktualizacjach mam podane że jest to wersja aktualizacji tygodniowa 

9 godzin temu, ziutek11113 napisał:

A czemu tak oznaczona?

Jak wszystkie wersje dev. Nazwa to skrócona data wydania, a nie wersja Miui jak w stable. 2018.07.12

Ja mam od wczoraj zainstalowane MIUI 10 (Xiaomi.eu). Oprócz wizualnego liftingu zauważyłem odczuwalnie wyższą płynność interfejsu, inne animacje, dźwięki systemowe. Działa to wszystko bardzo fajnie, nie dostrzegam na razie żadnych błędów.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka