Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, viader80 napisał:

Dla pewności ustawienia-dodatkowe ustawienia-kopia i kasowanie danych-lokalne kopie zapasowe i tworzę cała kopie na karcie pamięci. 2 GB wyszła mi kopia. Później ustawienia fabryczne i przywróć. I po tym zabiegu przywróci wszystko co mialem?

Ogólnie to był przypadek że to zrobiłem , z recovery TWRP dałem wyczyść pamięć chash ale nie wiem czemu zdjęło mi wszystko , ale całe szczęście przywróciło dzięki kopi na koncie google i xiaomi.

 

1 godzinę temu, andi napisał:

Ja zasałem motyw pod 10 z region indie i jak narazie wszystko ok

 

A jaki motyw??? Bo ja biorę na regionie Rosji lub Stanów Zjednoczonych(w przypadku stanów po restarcie nie wraca na Polski) A co do motywu to zależy mi na ciemnych , czarnych dokładnie https://en.miui.com/thread-2765067-1-1.html  tego gościa projekty.

1 minutę temu, kris259 napisał:

A ktoś się może wypowiedzieć jak na 10" jest z zasięgiem sieci komórkowych? tak samo ?

W moim przypadku raczej poprawy nie zauważyłem, najlepsze jest to że jak jest w pokrowcu skórzanym to spada jak wyjmę jest lepszy czego bym się nie spodziewał ale ogólnie Play ma problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kris259 napisał:

A ktoś się może wypowiedzieć jak na 10" jest z zasięgiem sieci komórkowych? tak samo ?

poprawy nie zauwazylem nic jestem w sieci play rooming krajowy odpalony mieszkam na wsi na poczotku myslalem ze jest jakas poprawa ale tylko odczucia takie gubi jak gubiło zasieg wogóle play ma problemy z tym roomingiem krajowym sa takie minuty ze podczas rozmowy pokazuje mi sie brak uslugi i bylo full zasiegu nagle np sieci plus najlepsze rozwiozanie to jest przejsc do innej sieci niz w playu byc ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne błędy.

Po ściszeniu dźwięków przyciskiem do zera nadal mam sygnał otrzymania sms. Dopiero użycie ikonki z przekreślonym dzwonkiem wyłącza wszystko (po staremu tryb cichy chyba).

Brak polskich świąt (w sumie żadnych) w kalendarzu.

Zaczyna mnie ta 10 ....

Edytowane przez Thomash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Thomash napisał:

Kolejne błędy.

Po ściszeniu dźwięków przyciskiem do zera nadal nadal mam sygnał otrzymania sms. Dopiero użycie ikonki z przekreślonym dzwonkiem wyłącza wszystko (po staremu tryb cichy chyba).

Brak polskich świąt (w sumie żadnych) w kalendarzu.

Zaczyna mnie ta 10 ....

mam tak sam sciszony do zera i mi w kosciele telefon zadzwonił dobrze ze byłem w przecioku i nie było duzo ludzi bo wstybyłby kolejne rzeczy do proprawy tylko kiedy wy to wszystko poprawicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Thomash napisał:

Kolejne błędy.

Po ściszeniu dźwięków przyciskiem do zera nadal nadal mam sygnał otrzymania sms. Dopiero użycie ikonki z przekreślonym dzwonkiem wyłącza wszystko (po staremu tryb cichy chyba).

Brak polskich świąt (w sumie żadnych) w kalendarzu.

Zaczyna mnie ta 10 ....

Dla wyjaśnienia: w MIUI 10 pogłaszanie działa na innych zasadach, tzn. klawiszem głośności zmieniamy TYLKO I WYŁĄCZNIE wzmocnienie dźwięków, które dotyczą multimediów, a dźwięk dzwonka czy sms nie jest do nich zaliczany.

Jeśli chcemy wyciszyć sms-y czy dzwonek to albo ściągamy belkę górną (symbol przekreślonego dzwonka), albo po naciśnięciu klawisza głośności klikamy w taką właśnie ikonkę, bo też się pojawia. Poza tym jak naciśniemy te "trzy kropki" pod przekreślonym dzwonkiem to mamy wybór regulacji poziomu głośności na paskach - osobno alarmy, dzwonki, multimedia.

Córka ma redmi note 5 i od nowości jest dokładnie tak samo. To nie jest żaden błąd, tylko tak ma być i jest to jak dla mnie bardzo fajne i praktyczne.

P.S. U mnie w kalendarzu wszystkie święta są zaznaczone prawidłowo (zaraz po aktualizacji MIUI 10 pojawiła mi się aktualizacja kalendarza - sprawdź w aktualizatorze aplikacji systemowych, czy nie masz przypadkiem kalendarza do pobrania).

Pozdrawiam :-D

Edytowane przez Markuss1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Markuss1 napisał:

U mnie w kalendarzu wszystkie święta są zaznaczone prawidłowo (zaraz po aktualizacji MIUI 10 pojawiła mi się aktualizacja kalendarza - sprawdź w aktualizatorze aplikacji systemowych, czy nie masz przypadkiem kalendarza do pobrania).

Pozdrawiam :-D

Mam najnowszy kalendarz. Zaraz po aktualizacji zassałem wszystko co mi się pojawiło. Synchronizację kalendarza z google też mam (w nawiasie jest "święta polskie"). I d...a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów.

Czy zauważyliście problemy z otrzymywaniem wiadomości SMS po aktualizacji systemu do MIUI 10? Wygląda na to, że od soboty nie dostałem co najmniej połowy wiadomości, które zostały do mnie wysłane przez rodzinę. Przed aktualizacją nie zaobserwowałem podobnych problemów. Reboot systemu ani ponowne wgranie aktualizacji do MIUI 10 nie zadziałało, w dalszym ciągu raz wiadomości dochodzą, raz nie. Nie jest to kwestia operatora, bo rodzina ma numery w tej samej sieci i żadnych problemów nie spotykają.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez mrowa19912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji wszystko oki może troszkę szybciej działa wszytko ładniejsze ale to kwestia gustu  w notatkach jest dodana funkcja głosowa .Tylko trzeba się przyzwyczaić do sposobu  wyciszania i  ściszania  zasięg tel taki sam pogorszenia nie zauważyłem  bateria chyba tak samo  ja aktualizację polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanko odnośnie wersji softu MIUI10 a konkretnie oznaczenia. Wrzuciłem przez TWRP taki soft: miui_HM4XGlobal_V10.1.1.0.NAMMIFI_31186e0176_7.1 opisany jako GLOBAL. Ale coraz bardziej mam wrażenie że coś z nim nie tak, nie mogę zmienić regionu (mam tylko chiński). Gdzieś tam doczytałem że wszystkie aktualizacje z 9 na 10 poleciały na ten "NAMMIFI" ale jak to jest u Was? Co myślicie o tym braku możliwości zmiany regionu?

p.s. dodatkowe rozważanie... po co w MIUI dawają dwie apki do tego samego (galeria i zdjęcia od googla) ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GregorJan napisał:

Witam, mam MIUI 9 w wersji 8.4.26.

Widzę, że co nowa aktualizacja to jakieś problemy. Którą nowszą wersję warto zainstalować z którą jest najmniej problemów?

Ehh, serio? Syn nie narzeka na nic a robię mu aktualizacje na bieżąco. Nie wiem gdzie to widzisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mariusz.ur napisał:

Ehh, serio? Syn nie narzeka na nic a robię mu aktualizacje na bieżąco. Nie wiem gdzie to widzisz 

W tym dziale https://miuipolska.pl/forum/forum/47-aktualizacje-miui/. Może nie wszystkie zgłoszenia dotyczą Redmi 4X, ale i takie się zdarzają.

Edytowane przez GregorJan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GregorJan napisał:

W tym dziale https://miuipolska.pl/forum/forum/47-aktualizacje-miui/. Może nie wszystkie zgłoszenia dotyczą Redmi 4X, ale i takie się zdarzają.

Teraz zauważyłem, że się pomyliłem bo syn ma rn4 ale nie odnoś się do ogólnego tematu aktualizacji. Większość błędów tam zgłaszanych jest spowodowanych przez samych użytkowników. Przede wszystkim rób aktualizację na bieżąco. Największe problemy powodują duże aktualizacje a nie małe cotygodniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że się pomyliłem bo syn ma rn4 ale nie odnoś się do ogólnego tematu aktualizacji. Większość błędów tam zgłaszanych jest spowodowanych przez samych użytkowników. Przede wszystkim rób aktualizację na bieżąco. Największe problemy powodują duże aktualizacje a nie małe cotygodniowe.
Ale to nie oryginalne OTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie i zarazem prośbę w rozwiązaniu problemu.

Posiadam już MIUI 10 od jakiś 2 msc mniej więcej.

Do tej pory wszystko było OK. Natomiast od jakiegoś tygodnia przy kliknięciu w "X" w menedzerze aplikacji działających w tle - pojawia się informacja, że pamięć została zwolnione lecz wchodząc ponownie w ikonkę "=" aplikacje wciąż widnieją. Ponowne kliknięcie w "x" nie zmienia tego a informacja wciąż ta sama, że pamięć została zwolniona wcześniej. Pomaga dopiero ręczne zamykanie każdej aplikacji w tle.

Czy ktoś z takim problemem się już spotkał? Ponowne uruchomienie telefonu nie pomaga. Przywracać do ustawień fabrycznych jeszcze nie chce bo to mi wszystko pousuwa z tel. itd.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez BRONEK89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viader80, pomogło :-) stawiam piwo!

Nie wiem skąd to tak się zrobiło, czy to kwestia nowego Miui ale mniejsza o to. Zrobiłem tak, jak pisałeś (kłódka) odchaczona i elegancko się wszystko zamyka i nie pojawia przy kolejnym sprawdzeniu. 

Dzięki za pomoc.

 

Edytowane przez BRONEK89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 10.1.1.0, czy jest możliwość zmiany domyślnego typu głośności po kliknięciu bocznego klawisza? Teraz domyślnie mi się zmienia głośność multimediów a jednak wolałbym głośność dzwonka pod nim mieć.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 hours ago, GregorJan said:

No rzeczywiście, mi też. Pomyliłem się bo jest w ustawieniach opcja zmiany funkcji przycisków na Multimedia lub Dzwonek (w menu dźwięk i wibracje/dźwięki systemowe). Ale moim zdaniem powinna być też opcja wyłączenia tego całkowicie.

Która Twoim zadaniem to jest opcja? 

Screenshot_2019-01-23-20-23-25-585_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...