Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego piszecie ciągle o długości działania naszego smartfona względem baterii. Należy cieszyć się tym że mamy taką pojemność ,czego nie dostały inne.

4100 mAh nie dostały niektóre flagowe fony a my na Redmi 4X taką zaje....stą.

Ze smartfona trzeba korzystać a nie wciąż monitorować i ile można z niego wyciągnąć. Ja jak na razie jestem kontent z tego co mam i żadne statystyki mnie nie rajcują.

Jadę cały czas na miui.eu

Edytowane przez ValdeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że bateria 4100Ah jeśli optymalizacja systemu jest skopana? Nie mam tu na myśli naszego 4x, ale mówię ogólnie, że pojemność baterii ma jakiś pogląd na to, ale to jak producent wszystko dopasował w systemie jest ważniejsze. Taki iPhone 7 z baterią 1960 mAh bez problemu daje radę przy 6h ekranu, więc na chłopski rozum ponad 2x większą pojemność w redmi powinna dawać szalony SOT na poziomie 12h przy takim samym użytkowaniu, a tak jest? No niestety nie, tak tylko na potwierdzenie mojej tezy :) Cala nagonka na pracę na baterii wzięła się z tego, że jedni na tym samym telefonie mają taki a drudzy nawet dwukrotnie wyższy wynik na ekranie, na xda ludzie powyżej 11h, ale to już raczej minimalne korzystanie. Zgadzam się z tego, że smartfon jest dla nas a nie my dla niego, ale zadałem proste pytanie czy na nowej baterii 5h sotu bez grania to rzecz normalna czy mam reklamować baterie bo kupiłem xiaomi z drugiej ręki i z tego co na forum wyczytałem raczej to za mało, chyba, że system musi się ułożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, kubulwg said:

Na dzien dzisiejszy który global lub .eu są najlepsze pod względem baterii? Wczoraj zamontowałrm nową baterię i tylko 5h sotu (internet, messenger, spotify) na Pixel Experience i minimalnie lepiej na PixyOS 2.3 

Nowa bateria nie znaczy, że dobra. Mogłeś wsadzić jakąś podróbę albo stary egzemplarz, który już nie ma fabrycznej pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, kubulwg said:

Wsadziłem nowy oryginał ze sprawdzonego źródła data produkcji 8 miesięcy temu 

To dziwne. Ja też mam około 5h SOT, ale ja gram w Pokemon Go i używam GPS, to bardzo zjada baterię. Możesz pokazać zrzut od 100 do kilku procent, ile masz czasu ekranu, wykres rozładowywania itd.?

Edytowane przez poziomek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio fm i tak wtrynia najwiecej bateri w r4x :lol: 

U mnie najlepszy czas na sot byl z 10h z lte na ktoryms 9.6.x i nie mowie tu o killku dniach tylko prawie nontoper uzytek, youtube itp.

Porownywanie iphona i ios z androidem nie ma duzego sensu, bo tam jest duza optymalizacja jednak bo maja tylko kilka sluchawek + lepsze podzespoly/mniej energozerne. Na androidzie sie inaczej sprawy maja + syf googla i miui. A samo Xiaomi to lubi co aktualizacje cos namieszac lub zepsuc.

Jak ktos chce zeby bateria trzymala przy sot to jak dla mnie odblokowanie bootloadera, root i powywalanie niepotrzebnych rzeczy. Plus jakies tam optymalizacje. 

W miui 10 pojechali tez i wlaczyli zram co jest bez sensu przy snapie 435... I nawet nie mozna wylaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały efekt pamięci występuje w telefonie, aczkolwiek nie na baterii tak jak to bylo w starych telefonach z akumulatorami niklowo kadmowymi. Dzisiejsze li ion muszą się ułożyc przy 2 naładowaniu przy nowym systemie

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...