Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wlader napisał:

Po pobraniu aktualizacji ota telefon po restarcie ładuję mi się do twrp, tak ma być  ?

Tak ma być. Romy recovery sa instalowane przez recovery. U ciebie stockowe recovery jest zamienione na twrp, dlatego ono się otwiera po pobraniu romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że skoro wgrywam przez ota apką aktualizację to po restarcie właduję się w jakieś miui recovery, nie twrp. Nie wiedziałem, że aktualizacja wywali twrp, to moja pierwsza, siedzę na globalu i zwlekałem jak mogłem, ale dzisiaj się skusiłem na to 8.5.2

Twrp zostało i odblokowany BL, teraz się wpycha 9.5.4

Edytowane przez wlader
Nowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie śledził działu nowości.

Zapowiedź Miui 10 android 8 oreo

Druga połowa czerwca – Mi 8, MIX 2S, MIX 2, MIX 1, Redmi S2, Mi 6X, Mi 6, Mi 5, Mi Note 2 i Redmi Note 5 (Note 5 Pro)

Druga połowa lipca – Mi 5X, Mi 5c, Mi5s, Mi 5s Plus, Mi 4, Mi 4c, Mi 4S, Mi Note 3, Mi Max 2, Mi Max, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Pro, Redmi Note5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X i Redmi Note 3

edit: racja moje niedoczytanie. to są daty China test.

ogólny wątek o Miui 10:

 

Edytowane przez viader80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pisało, że to terminy dla wersji China a nie Global, ale nie mam pewności że ktoś czegoś nie pokręcił.

 

Natomiast MIUI 10 Global Beta ROM will be released to beta testers gradually starting from Mid June, and the supported devices are as follows: Mi MIX 2, Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5, Mi 4, Mi 3, Mi Note 2, Mi Max 2, Mi Max, Redmi Note 5 India, Redmi Note 5 Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 5A Prime, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 4X, Redmi Note 3 Qualcomm, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 3S, Redmi Y2, Redmi Y1 Lite, Redmi Y1

Edytowane przez Shaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc. Co zrobić jeżeli mam aktualnie 7.9.7 MiuiPolska i chciałbym wgrać nowszą wersję?  Wgrać po prostu przez recovery .zip? Można robić taki update bez utraty danych czy wipe się zrobić?

Recovery mam najnowsze jakie było dostępne, wgrałem przed chwilą TWRP 3.2.1-0.

 

_____

Edit: Ściągnąłem z miupolska.pl, wgrałem przez recovery i śmiga na razie ok.

Edytowane przez Rygiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 Piątek, 01 Czerwiec 2018 17:39, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
miui-10-xiaomi
Nakładka nadciąga!

MIUI to jedna z najciekawszych nakładek systemowych stosowanych przez producentów smartfonów - już niebawem do naszych rąk trafi jej dziesiąta edycja, która (jak praktycznie wszystkie poprzednie) jest bardzo oczekiwana przez wszystkich użytkowników sprzętów od Xiaomi.

Wczoraj informowaliśmy Was o nowościach, jakie przyniesie ze sobą nadchodząca wersja tej popularnej nakładki systemowej, dziś natomiast możemy Wam przedstawić oficjalną, pełną listę smartfonów, które już pod koniec czerwca otrzymają zaktualizowane MIUI 10: 
 
  • Xiaomi Mi 8
  • Mi MIX 2S
  • Mi MIX 2
  • MIX
  • Redmi S2
  • Mi 6X
  • Mi 6
  • Mi 5
  • Mi Note 2
  • Redmi Note 5
  • Redmi Note 5 Pro

miui-10 1
Kolejne modele otrzymają stosowną aktualizację pod koniec lipca:
 
  • Mi 5X
  • Mi 5c
  • Mi 5s
  • Mi 5s Plus
  • Mi 4
  • Mi 4c
  • Mi 4S
  • Mi Note 3
  • Mi Max 2
  • Mi Max
  • Redmi 5
  • Redmi 5A
  • Redmi 5 Plus
  • Redmi 4
  • Redmi 4A
  • Redmi 4X
  • Redmi 3S/3X
  • Redmi Pro
  • Redmi Note 5A
  • Redmi Note 4
  • Redmi Note 4X
  • Redmi Note 3

Jak widzicie, lista jest naprawdę długa - to cieszy, bowiem jest to naprawdę dobitny dowód potwierdzający, że Xiaomi wspiera swoje smartfony jeszcze przez długi czas po ich rynkowej premierze. Cóż, czekamy zatem na stosowne aktualizacje i chętnie przetestujemy MIUI 10 w praktyce!

źródło: Android Headlines
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziutek11113 napisał:

A dzięki, czyli każdy kto dostanie miui 10, będzie miał też oreo, o to mi chodziło :)

Nie, błędne wnioski. Z listy wynika, że praktycznie każdy model mający Androida 6 i wyżej dostanie Miui 10. Czyli Miui 10 będzie na Adroidach 6, 7, Oreo i nowszym.

Co do przeglądarki, to np. Via jest szybsza, ma mniej błędów i własnego "adblocka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, dragonek napisał:

Właśnie wyskoczyła mi aktualizacja do 9.5.10.0. Zobaczymy jak teraz będzie z baterią, nawet minimalna poprawę przyjmę z radością.

I jak oceniasz po aktualizacji? Coś dodali, bo w 9.5.4 nie było niektórych funkcji, czego Ci brakowało w porównaniu do poprzednich wersji? Pytam, bo sam pochopnie wziąłem te 9.5. 4,a nie ma motywów, kilku funkcji itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na liście zmian nie było informacji o poprawie pracy baterii, ale liczyłem po cichu, że może coś ta aktualizacja zmieni.

Na chwilę obecną poza ponowną informacją o ilości zwolnionej pamięci nie widzę żadnej różnicy. Aplikacja pogoda dalej działa mi średnio, baterię dalej coś drenuje w nocy o 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lukas8707 napisał:

 

Witajcie chyba coś nie tak zrobiłem i źle się dodał post. Ale chodzi mi o tą ostatnią aktualizacje 9.5.10.0 bo zastanawiam się czy warto mi to pobierać i czy znowu czegoś nie zabiorą.?

Ja bym czekał na większą aktualizacją, może 9.6 albo wyczekiwać na 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewajcie się Oreo. Jedna dużo aktualizacja Androida (6.0 -> 7.1.2) to i tak sporo w przypadku low-endu od Xiaomi. 

Cóż, OTA 9.5.10.0 zainstalowała się gładko, ale pojawiły się drobne problemy z WiFi. Czasem gubi połączenie, albo mimo połączenia nic nie ładuje. Reszta domowników nie narzeka, więc router wykluczam. Restart pomógł - ale nigdy wcześniej na tym polu smartfon nie zawodził. 

Fajnie, że zaktualizowali łatę zabezpieczeń. Mamy majową, a np. niegdyś flagowa Moto X Style utknęła na andku 7.0 i łata z października 2017. 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym może być. Aktualnie 2h30m SoT i zostało 67%. Czyli teoretycznie, utrzymując takie tempo powinno się dać wycisnąć ~7,5h SOT (wifi). Czyli jakieś ~6h na LTE. Troszkę lepiej, niż na 9.5.4.0/9550, gdzie regularnie uzyskiwałem 5h na LTE i 6-7 na WiFi. Jak na ponad roczny egzemplarz - nie będę narzekał na takie rezultaty. 

No i jakby się mniej grzało to, ale z drugiej strony jest też trochę niższa temperatura na zewnątrz. 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oreo dla Redmi 4x to raczej nie ma szans kazdy telefon dostaje tylko jednego androida w gore czyli nowego my juz dostalismy 7 takze nie ma szans niestety po drugie widzialem na forum liste na miui.com i nie dostanie redmi 4x oreo dostanie 7 telefonow "nowszych" i tyle szkoda :P Xiaomi daje tylko po jednym nowszym androidzie niestety 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...