Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry. 

Ja natomiast pragnę "odszczekać" wcześniejszą opinię na temat poprawy baterii. Rzeczywiście była super przez jakieś dwa, trzy cykle ładowania. Aktualnie od kilku dni leci i to zdecydowanie szybciej niż wcześniej. Fakt, że nie robiłem formata po instalacji 9.5.4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dobry. 
Ja natomiast pragnę "odszczekać" wcześniejszą opinię na temat poprawy baterii. Rzeczywiście była super przez jakieś dwa, trzy cykle ładowania. Aktualnie od kilku dni leci i to zdecydowanie szybciej niż wcześniej. Fakt, że nie robiłem formata po instalacji 9.5.4.0.
U mnie bateria trzyma nawet do dwóch dni.,...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38097]piotrino[/mention] gratuluję. Przywracałeś ustawienia fabryczne po instalacji?
 
Nie. Bez powodu nie ma co przywracać. Teraz kupiłem sobie redmi 5 Plus, a redmi 4x dałem synowi. Tak nawiasem mówiąc, jest to za***isty telefon.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baterią to trochę problem mam. Android system żre mi 70% baterii i ciężko mi dwa dni wyciągnąć na jednym ładowaniu. Aktualizowałem bez full wipe a do tego teraz mam przywróconą kopię z twrp, bo w miedzyczasie miałem jeszcze Oreo wrzucone i może dlatego tak się dzieje. Jak się nic nie poprawi to zrobię wipe i zobaczę jak wtedy będzie się sprawować.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,z góry przepraszam za wpis chyba nie temacie ale nie mogę przebrnąć przez temat.Posiadam rom MIUI 9.6 wersja  eu.rozwojowa 8.3.29.Od zgoła trzech tygodni nie mogę zrobić cotygodniowej aktualizacji,telefon podaje monit że nie zgadzają się sumy kontrolne.Rom jest ściągany do telefonu,próbowałem przez TWRP ale bezskutecznie,Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Ten temat jest o romach Global, a Panowie wjechaliście z romami Xiaomi.eu i China.

Pisałem na PW z [mention=5168]Nezumi[/mention] i zezwolił by pisać w tym temacie na temat Xiaomi.eu STABLE. Mój wpis dotyczył właśnie Xiaomi.eu stable 9.5.3.0

 

U mnie jest już dostępna wersja 9.5.4

Na jaki telefon? Czy to jest xiaomi.eu?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że mnie coraz bardziej to MIUI w wykonaniu xiaomi.eu zaczyna denerwować. Wersje tygodniowe porzuciłem już dawno temu. Myslalem, że na stable będzie ok a tu się okazuje, że problemy są te same. Zrobiłem aktualizację na 9.5.3.0 i tu niespodzianka, "System Android" żre prawie 80% baterii. Zrobiłem full wipe i był na poziomie 18%, Zainstalowałem aplikacje, ustawiłem pod siebie i z dnia na dzień ten sam proces zaczyna zżerać baterię coraz bardziej, teraz jest 55% gdzie wczoraj jeszcze było 44%.
Już się boję dotykać tego telefonu, bo za chwilę bateria poleci w oczach.

Tyle się naczytałem jakie to MIUI jest wspaniałe a tymczasem po pół roku iżytkowania mam go serdecznie dosyć, już Flyme od Meizu było o niebo lepsze.

Gdyby jeszcze na jakimś custom ROMie z Oreo udało się rozwiązać problem wysyłania i odbierania mmsów przy wyłączonej transmisji danych, już dawno bym olał MIUI.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście że 1 soft jest najlepszy pod dany telefon? Czy może mi się tak tylko wydaje. Mam na myśli pierwszy soft sprzedażowy kiedy telefon wchodzi na rynek. W 4x był to zdaje się 8.2.1.0 ten którego nigdzie nie było oficjalnie, jakiś ruski port nie wiadomo z czym w środku. Ten zachwalany który występował swojego czasu we wszystkich testach redmi 4x by pokazać jaki to on jest dobry. Potem jest coraz gorzej z każdym softem i ciągłe siedzenie na szpilkach w oczekiwanie na nowy bo może poprawią to czy tamto. A najczęściej poprzednie błędy zostają a powstają nowe. Nie jest to tylko kwestia 4x bo wielu producentów wydając nowa wersje robi to trochę na siłę i okazuje się że to nie działa tak dobrze jak wcześniej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rom był na pewno dobry jeśli chodzi o baterię. W deep sleep najnowsze ROMy zdecydowanie pobierają za dużo prądu. 6 dni a 10 to dla mnie spora różnica. Coś tam niby BT słabo chodził. Mnie nie zawiódł, ale używałem go jedynie do smartwatcha i sporadycznego przesyłania plików. Za to wydajność w porównaniu z obecnym to na najnowszych 4X jest zdecydowanie żwawszy. Nawet może chodzi tak szybko jak Mi4 tylko nie grzeje się. Osobiście gdybym dostał oryginał 8.2.1.0 to nie wiem czy wróciłbym. Tak 50 na 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d3tr0

Co jest nie tak z globalem aktualnym, prócz baterii? Nie potrafię mu nic zarzucić. 

W moim przypadku Redmi 4X został "zepsuty" wraz ze zmianą bazy Androida 6.0 na 7.1.2.  Ale to tylko pod względem akumulatora. W przypadku MIUI to często się zdarza - zmiana bazy = zwiastun problemów. A że modelom z dolnej półki pewnie programiści nie poświęcają zbyt wiele czasu, to wiele problemów zostaje nie rozwiązanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się poważnie zastanawiam do powrotu do oryginalnego softu z jakim przyszedł 4X (miui 8) bo rzeczywiście wydaje mi się że lepiej bateria trzymała. Teraz nic nie aktualizowałem i mam wersję 9.1.1.0 i od kilku dni coś baterią się dzieje, no chyba że więcej z telefonu korzystam ;-)  co nie zmienia faktu, że powrót jest całkiem realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...