Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Da się wyłączyć w opcjach ale co z tego jak karta pozostaje? Po wyłączeniu w ustawieniach niektóre pola (notatki, kalendarz) i tak działają, a po uruchomieniu niektórych pojawia się informacja,że aplikacja nie została zainstalowana.
Jest to chyba największy bubel i rozczarowanie w miui ten cały asystent.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to faktycznie chyba tak było przy aktualizacjach na globalu, że trzeba było TWRP na nowo wgrywać, jednak stuprocentowej pewności nie mam.
Próbowałeś wyłączyć telefon i dopiero wtedy wciskać wszystkie trzy przyciski na raz?
Jeśli to nie pomoze, to flash twrp na nowo.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, monoaudiostereo napisał:

Edit. Ok, dlaczego wbudowana aplikacja pogody teraz wymaga uprawnień do wykonywania połączeń oraz dostęp do plików?

To samo zauważyłem i mnie to zirytowało, przeginają już z tym.

Z wersji na wersję dokładają coraz więcej softu, którego nie można usunąć. Przed wypuszczeniem 9 obiecywali, że umożliwią odinstalowanie zbędnych programów bez żadnych problemów, a okazuje się, że jest całkiem inaczej. Ostatnio dodali kolejnego śmiecia o nazwie panel informacyjny, który jest całkowicie zbędny i na dodatek nie da się go wywalić.

Mój następny telefon będzie już z czystym Androidem, może też Xiaomi, ale bez MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zainstalować Magiska jak zainstalowany jest już SuperSU?

Wcześniej instalowałem od razu Magiska , ale teraz po aktualizacji zainstalowałem SuperSU i mi magisk nie działa (pokazuje ze nie zainstalowany i nie da się zainstalować), a potrzebny jest do instalacji Viper4android (błąd z ciągłą prośbą o instalacje sterowników)

 

Następną aktualizacje wykonam chyba jak będzie już bardzo dużo zmian, kilka wersji w przód. Ale najpierw się przygotuje żeby od razu wszystko poinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motywów to jakieś tam przepisy się zmieniły i w naszym regionie niema , zmień z poza ue i się pojawi.. A co do baterii to własnie tez mam wrażenie że szybko się rozładowuje chociaż  w poprzedniej aktualizacji też miałem takie wrażenie. Jak jest u was z baterią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w Panelu Sterowania pojawił się "Przyspieszacz gier". Może kogoś to zainteresuje. Wyłącza on synchronizacje w tle, optymalizuje połączenie sieciowe dla gry, wyłącza powiadomienia, czyści RAM przed odpaleniem gry itp. Po aktualizacji zmieniły mi się również dźwięki klawiatury Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry.

Co do baterii to powtórzę się ale uważam, że jest lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. "standby drain"

@d3tr0Co do zasięgu, to również uważam że się poprawiło.

Wybaczcie ale motywy mnie kompletnie nie interesują, natomiast nigdy Xiaomi nie wybaczę usunięcia zautomatyzowanych zadań.

Edytowane przez Shaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cos zauważyłem z tym zasięgiem w pracy i w domu gdzie zawsze zasięg Orange był pełny na wszystkich starszych MIUI a tu po aktualizacji do 9.2.5.0 skoki, nie mówiąc już o virgin mobile który potrafi całkiem stracić zasięg a nigdy tak źle nie było. Może to przypadek, ale jak Shaq mówi że na 9.5 jest lepiej to może coś w tym jest. Bateria lepsza to zasięg słabszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas aktualizacji do 9.5.4 zaktualizowała mi się również MI Browser, a ponieważ kompletnie mi nowa wersja nie podchodzi chciałbym wrócić do starszej. Rozumiem, że mogą samą przeglądarkę usunąć i starszą wersję ściągnąć i zainstalować ręcznie z apkmirror? I tak samo z aplikacją pogody też da się zrobić? Nie wiem po co jej teraz dostęp do połączeń i pamięci urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dragonek napisał:

mogą samą przeglądarkę usunąć i starszą wersję ściągnąć i zainstalować ręcznie z apkmirror?

Nie zawsze starsza wersja sie instaluje, nawet po odistalowaniu bieżącej. Jest nowsza 9.5.9 MiBrowser-a na apkmirror, ta wersja jest ok i powinna się zainstalować na to co masz. Co do pogody, to chyba żadna wersja teraz nie działa dobrze, niezależnie od uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PiotrekR napisał:

Panowie coś się niby pobiera,ale później komunikat, że instalacja nie powiodła się. Jakaś aktualizacja systemu???

Nie, to badziewie od reklam w systemowych aplikacjach Xiaomi. Nie przejmuj się, co najwyżej będziesz miał nieaktualne propozycje reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, PiotrekR napisał:

To dobrze że nie chce się zainstalować.

Można to zupełnie odinstalować, tak jak i inne nieużywane, niepotrzebne aplikacje np. od Googla: https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/?do=findComment&comment=440576

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...