Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że każdy ma launcher, do którego się przyzwyczaił. Ja mam Next Launcher 3D, którego używam od kilku lat na różnych telefonach w rodzinie. Teraz na Redmi 4X. Wczoraj postanowiłem przetestować inne systemy. Zaaplikowałem LineageOS 14.1 (7.1.2, którego używałem m.in. na S4mini) i Nitrogen 8.1. Nitrogen jakoś zamulał. Testuję Lineageos. Na razie zadowalająco. Oczywiście z Next Launcher-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Niechce zakładać nowego tematu:

Posiadam 4x z dystrybucji chińskiej (China Mobile na pudelku) z B20 LTE. Zainstalowane Xiaomi.eu i tu moje pytanie czy może różnić sie jakoś łapanego zasięgu na GLobalu a na Xiaomi.eu?? Pytam bo kolega ma xiaomi redmi note 4 pro na globalu i łapie mu LTE ładnie a mi łapie ale żadziej niż jemu chyba ze to wina operatora ja mam w PLAYU a on w Plusie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając miui 9.2.4.0 mogę odblokować bl i wgrać sobie custom rom oreo lub inny ? jak wygląda potem powrót do miui bo gdzieś czytałem że bootloader się potem sam blokuje na miui 9. Proponuje stworzyć jakiś oddzielny przypięty wątek o custom romach tutaj albo w modyfikacjach systemowych.

Edytowane przez danio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odblokowywałem na globalu i poszło bez problemu, nic mi nie zablokowało. Jak odblokujesz, wygrasz twrp to możesz robić co chcesz. Możesz wgrać customa, nawet oreo z xda, zmienić kernel w razie potrzeby, a jak Ci się znudzi możesz wrócić do globala, albo miflashem albo przez twrp.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marrik napisał:

Ja odblokowywałem na globalu i poszło bez problemu, nic mi nie zablokowało. Jak odblokujesz, wygrasz twrp to możesz robić co chcesz. Możesz wgrać customa, nawet oreo z xda, zmienić kernel w razie potrzeby, a jak Ci się znudzi możesz wrócić do globala, albo miflashem albo przez twrp.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

tak dla pewności jeszcze nasz redmi 4x to santoni ? później wracając na globala nie będzie śladów że był root/custom rom w razie gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marrik odblokowując bl telefon czyści się cały jak to było na xperiach że po odblokowaniu robił sie format factory ? Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na to. Myślałem, że dłużej się czeka na  na zgodę a tu po 15h już jest :)

Edytowane przez danio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bigota.d.miui.com/V9.2.5.0.NAMMIEK/miui_HM4XGlobal_V9.2.5.0.NAMMIEK_c6f74c37a1_7.1.zip

Przed chwilą zainstalowałem. Wyraźnie system działa szybciej. Innych zmian nie zaobserwowałem

Edit : Ustawienia-informacje o telefonie-aktualizacja systemu-3 kropeczki w prawym górnym rogu-wybierz paczkę aktualizacji.  Robić powyżej 50% baterii

Edytowane przez viader80
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wgrałem twrp na globala 9.2.5 to telefon stoi na logo xiaomi zdecydowałem się na format wszystkiego i wgranie miui z tego forum.

 

EDIT: jak się okazało to była wina twrp inna wersja później odpaliła normalnie tyle, że nie widać SD

Edytowane przez danio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danio napisał:

jak wgrałem twrp na globala 9.2.5 to telefon stoi na logo xiaomi zdecydowałem się na format wszystkiego i wgranie miui z tego forum.

 

EDIT: jak się okazało to była wina twrp inna wersja później odpaliła normalnie tyle, że nie widać SD

Cześć. Jakie recovery wgrałeś? Próbowałem 3.1.1.0 i tel nie wstał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danio napisał:

@Luki987 już pozbyłem się problemu i mam już na stałe twrp 3.2.1.0 a wgrałem sobie androida oreo :)

jednak custom romy wciąż lepsze jak stocki :D dioda w pełni jest rgb na customach da rade ustawić każdy kolor 

I działa google smartlock :)

W custom romach brakuje mi dobrego dialera z obsługą dualsim (w miui możesz ustawić domyślną kartę SIM, ale po przytrzymaniu dłużej menu, możesz zadzwonić z drugiej SIM, w customach tego nie ma).

 

Na global TWRP chyba nie pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, elPoochini napisał:

I działa google smartlock :)

W custom romach brakuje mi dobrego dialera z obsługą dualsim (w miui możesz ustawić domyślną kartę SIM, ale po przytrzymaniu dłużej menu, możesz zadzwonić z drugiej SIM, w customach tego nie ma).

 

Na global TWRP chyba nie pójdzie

Też mi kilku rzeczy brakuje z miui ale telefon nawet lepiej działa średnio z apkami w tle mam 1.3GB ram wolne gdzie na miui po 600MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, danio napisał:

@Luki987 już pozbyłem się problemu i mam już na stałe twrp 3.2.1.0 a wgrałem sobie androida oreo :)

jednak custom romy wciąż lepsze jak stocki :D dioda w pełni jest rgb na customach da rade ustawić każdy kolor 

Mam pytanie , czy dziala ci automatyczne wysyłanie i odbieranie MMS przy wyłączonej transmisji danych jak to ma miejsce w MIUI bo mi niestety nie udalo się tego ustawic na Oreo i dlatego wróciłem do MIUI. Dodam że posiadam karte z Play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuba1184 napisał:

Mam pytanie , czy dziala ci automatyczne wysyłanie i odbieranie MMS przy wyłączonej transmisji danych jak to ma miejsce w MIUI bo mi niestety nie udalo się tego ustawic na Oreo i dlatego wróciłem do MIUI. Dodam że posiadam karte z Play. 

Niestety nie mam jak sprawdzić wgrałem miui eu bo kilka rzeczy mi nie chodziło czekam na bardziej stabilne i dopracowane romy na oreo. A z ciekawości jaki ty miałeś rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...