Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej pytanie jak wam się sprawuje najnowsze oprogramowanie  9.2.3.0.NAMMIEK Redmi 4x? Czy warto zaktualizować??
Bo na forum MIUI część użytkowników twierdzi że bateria szybciej się rozładowuje. A i jak jest rootem trzeba odnowa??
Według mnie warto aktualizować. Przynajmniej według mnie bateria trzyma na tym oprogramowaniu bardzo dobrze. Aktualnie mam tak: a druga sprawa to kwestia bezpieczeństwa...4b590741ad7884ea0eb24d7932e6010d.jpg1ac558f7f0e84bb0de5b17a0d095fd03.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrino napisał:

Według mnie warto aktualizować. Przynajmniej według mnie bateria trzyma na tym oprogramowaniu bardzo dobrze. Aktualnie mam tak: a druga sprawa to kwestia bezpieczeństwa...4b590741ad7884ea0eb24d7932e6010d.jpg1ac558f7f0e84bb0de5b17a0d095fd03.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

W jaki sposób używasz tego telefonu, że masz prawie 11h SOTu? Ja wyciągam zaledwie 6h.


Global czy xiaomi.eu? Jakie aplikacje masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób używasz tego telefonu, że masz prawie 11h SOTu? Ja wyciągam zaledwie 6h.

Global czy xiaomi.eu? Jakie aplikacje masz?
Mam Globala. Z portali używam tylko TT. . Facebooka nie używam.... Jestem w pracy to LTE , w domu WiFi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji że telefon Redmi 4X jest moim rezerwowym telefonem nie śledzę na bieżąco forum.

Aktualna wersja oprogramowania to 8.2.9.0 z chyba czerwca 2017.

Zależy mi na stabilnej wersji która trzyma najlepiej tel w dłuższym okresie czasu obecnie tel lezy na półce i czas rozładowania to około 8-10 dni bez wi-fi.

A sot to 11-12 godzin - ale telefon jest mało używany.

Zastanawia mnie jeden fakt 4x ma baterię 4000 i trzyma około 10dni bez obciążenia a mój samsung a5 2016 ma baterie 3000 i trzyma 6 dni z obciążeniem.

Czy obecny soft dla Redmi 4X jest w stanie wyciągnąć więcej niż 10 dni --> np. 15 dni

Aktualnie dostępne aktualizacje dla mnie to 8.5.2.0 MIUI 8

Czy przez OTA jestem w stanie zaktualizować do MIUI 9 + najnowszy soft

A jak z aktualizacją androida pewnie jest tu jeszcze 6.0.1 czy to osobna aktualizacja czy aktualizując do MIUI 9 to jednoczesna aktualizacja androida ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do14 dni czuwania, ale na moim 1szym globalu 8.2.1.0. Niestety pokusiło mnie na aktualizację :( . Różnica była taka, że teraz tel chodzi jak burza a wcześniej były nawet przycinki w animacjach. Choć mi to bardzo nie przeszkadzało bo wyłączam animacje. Teraz to jest 6-7 dni na xiaomi.eu. 8 to święto. Co gorsza nie widać aby się to miało poprawić, bo od kilku wydań nie czuję różnicy ani na plus ani na minus. Z drugiej strony nie wrócę na Global bo jeśli aktualizacja zablokuje telefon to trzeba czyścić cały. Z TWRP wystarczy usunąć 3 pliki i nie ma hasła oraz blokady palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio kupiłem redmi 4x (polska dystrybucja) i od razu zaktualizowałem przez ota do 9.2.3.0 global. Wszytko działa super tylko ten aparat. Po zrobieniu zdjęcia z flashem (nieważne czy dam ma auto w ciemności czy na właczonym na stałe flashem w dzień) telefon sam robi restart. Bez flasha wszystko działa ok. Przywracałem ustawienia fabryczne, próbowałem innych apek do aparatu, efekt ten sam, restart. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem jest następujący. Zaktualizowałem do najnowszej wersji poprzez zmianę regionu. Mam teraz problem z czujnikiem zbliżeniowym i światła które nie działają. Tzn działają, ale jak usunę odcisk palca i zrestartuje telefon. Ewentualnie zrestartuje z odciskiem ale po jakimś czasie problem powraca. 

Ma ktoś podobnie?  Czy zmiana na wersję developerska coś da czy trzeba czekać na kolejną większą aktualizacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem jest następujący. Zaktualizowałem do najnowszej wersji poprzez zmianę regionu. Mam teraz problem z czujnikiem zbliżeniowym i światła które nie działają. Tzn działają, ale jak usunę odcisk palca i zrestartuje telefon. Ewentualnie zrestartuje z odciskiem ale po jakimś czasie problem powraca. 
Ma ktoś podobnie?  Czy zmiana na wersję developerska coś da czy trzeba czekać na kolejną większą aktualizacje. 
Zrób factory reset w telefonie. Tak jak radził kolega Kamillm. Przed pełnym resetem wykonaj backup danych.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nic nie daje robilem to juz wcześniej. Wgrałem rom dev i też to samo. Poprawia się po restarcie telefonu na jakąś godzinę. Ewentualnie usunięcie zlikwidowanie blokady. 

Ustawiłem na razie sama blokadę wzorem i juz dłuższy czas wszystko jest ok. Zobaczymy 

Edytowane przez Marian1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nic nie daje robilem to juz wcześniej. Wgrałem rom dev i też to samo. Poprawia się po restarcie telefonu na jakąś godzinę. Ewentualnie usunięcie zlikwidowanie blokady. 
Ustawiłem na razie sama blokadę wzorem i juz dłuższy czas wszystko jest ok. Zobaczymy 
Jak reset do ustawień fabrycznych nic nie daje i wgranie nowego romu to problem jest ewidentnie natury sprzętowej. Reklamacja telefonu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marian1987 napisał:
Raczej nie, na 8 działo bez problemu. 

To możesz aktualnie przywrócić do ósemki i potestuj jak to się sprawuje znowu.....A dopiero po jakim czasie zaktualizuj znowu.....

Z tego co się orientuję , żeby zrobić powrót do starszej wersji ROMu, musisz to zrobić przez  miflash  (jak to zrobić na forum było o tym). Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie tej wypowiedzi.  Przez updater z poziomu telefonu to możesz wrzucić nowe dev.... Tu masz starsze wersje do pobrania: http://en.miui.com/download-323.html . Jak nie wiesz jak to zrobić, to nie rób tego. Niech ktoś to zrobi kto zna się na tym....


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kamillm
Połączenie wypowiedzi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam oto taki problem posiadam redmi 4x od roku niedawno przelaczylem region na niemcy i wgralem miui global 9.2 | stabilna 9.2.3.0 (NAMMIEK) i Android 7 nougat 7.1.2 pewnego dnia mam odpalonego fejsa przy bateri 11% po spadnieciu bateri do okolo 8% telefon zaczal dziwnie chodzic aplikacje dluzej sie wczytywaly nie chodzil juz tak plynnie stwierdzilem ze go wylacze i wlacze gdy odpalilem niechcąco wlaczyl sie fastboot nic nie robilem wylaczylem go i odpalilem znowu takze wykluczam ze moglo sie stac cos od fastboota skoro robilo sie juz tak wczesniej jak pisalem wyzej ze przed juz cos zle mi chodzil no nic podlaczylem go do ladowania naladowal sie do 100% i znowu chodzil elegancko i pieknie i o to moje pytanie czy cos jest z miui 9 ze jak bateria spada pozniej 10% to cos sie z telefonem dzieje? dodam ze na miui 8 nic sie nie dzialo takze nie mozliwe ze cos sie nagle stalo bateria trzyma mi 2/3 dni w zaleznosci jak korzystam mysle ze to cos od miui 9 ps. zobaczcie u siebie czy tak sie nie dzieje ogolnie aktualizacja na plus ale dziwi mnie to ze poniżej 10% bateri telefon sie tak dziwnie zachowuje. Dodam ze w opcjach bateri nie mam zaznaczone oszczedzanie energi jak mi spada do 8% np. tak samo nie mam zadnych ustawien dla poszczegolnych aplikacji zeby ogarniczal w tle przepraszam jesli cos zle napisalem jestem tu pierwszy raz :)

Edytowane przez Czerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się nad wgraniem sobie MIUI Polska i się zastanawiam jaka jest różnica między wydaniem najnowszym Miui PL dla 4X a wersją 9.2.3 Global na pewno tak mi się wydaje że wersja PL jest jeszcze na Miui 8 to akurat mi nie przeszkadza tylko czy są jakieś widoczne różnice dla naszego regionu przydatne by wrócić na Miui 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Matison napisał:

jaka jest różnica między wydaniem najnowszym Miui PL dla 4X a wersją 9.2.3 Global na pewno tak mi się wydaje że wersja PL jest jeszcze na Miui 8

Najnowsze Miui pl jest na bazie najnowszej wersji china dev już od dawna z Miui 9. czyli nowszewydanie (rozwojowo) od global stable 9.2.3. Różnice są, możesz o nich przeczytać tu: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamilln a czy ty masz miui 9 taka sama wersje moze ktos tez ma podobnie? dodam ze znajomy ma redmi 4x tylko ze miui 8 i u niego sa podobne ustawienia do moich :| ogolnie telefon chodzi szybciej niz na miui 8 ale dziwne ze od 10% w dol łapie dziwne lagi ps. wiecie kiedy bedzie dostepna jakas kolejna aktulizacja jak teraz mam 9.2.3.0 (NAMMIEK)

Edytowane przez Czerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu telefonach, na każdej wersji działało bardzo dobrze, tzn. była kłódka i apka się nie zamykała. Teraz wprawdzie tylko żona ma globala w najnowszej wersji ale nie ma z tym problemów.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2018 o 23:11, piotrino napisał:

To możesz aktualnie przywrócić do ósemki i potestuj jak to się sprawuje znowu.....A dopiero po jakim czasie zaktualizuj znowu.....

Więc po kilku formatach, wgraniu ostatecznie miui 9 stable global, ustawianiu wszystkiego od początku i wracaniu starego problemu czyli wyłączaniu się czujnika zbliżeniowego i światła chyba udało mi się rozwiązać problem. Chyba ponieważ działa już dłuższy czas i jest ok. Problemem prawdopodobnie jest aplikacja mobilna banku bgż i logowanie do niej odciskiem palca. Po ustawieniu jej problem pojawiał się w ciągu godziny. Sprawdzałem telefon bez konfiguracji aplikacji i blokowaniem wzorem, potem z odblokowywaniem liniami i logowaniem się poprzez odblokowywanie palcem i był problem. Aktualnie mam ustawione odblokowywanie telefonu dotykiem oraz logowanie do apki poprzez pin i już dłuższy czas wszystko jest ok. Nie wiem czemu sprawia to taki problem ale trudno i będę musiał logować się przez pin

Edytowane przez Marian1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2018 o 22:21, FromWP napisał:

Najnowsze Miui pl jest na bazie najnowszej wersji china dev już od dawna z Miui 9. czyli nowszewydanie (rozwojowo) od global stable 9.2.3. Różnice są, możesz o nich przeczytać tu: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Namówiłeś mnie by sprawdzić polską wersję. Będę miał czas to posiedzę nad instalacją tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy i nie znam się na tym miui. Obecnie mam xiaomi redmi 4x z miui 9 global wgrLem go niedawno wcześniej miałem miui 8 global. Napiszcie mi prosze jak bym chciał wrócić do poprzedniego romu miui 8 jak mogę to zrobic. Jestem zielony w całym tym systemie mimo że czytałem to forum o tych romah to nic z tego nie rozumiem . Dlatego proszę o jakieś rady czy cofać aktualizacje czy zostać przy tej co mam. Z góry dziekuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy i nie znam się na tym miui. Obecnie mam xiaomi redmi 4x z miui 9 global wgrLem go niedawno wcześniej miałem miui 8 global. Napiszcie mi prosze jak bym chciał wrócić do poprzedniego romu miui 8 jak mogę to zrobic. Jestem zielony w całym tym systemie mimo że czytałem to forum o tych romah to nic z tego nie rozumiem . Dlatego proszę o jakieś rady czy cofać aktualizacje czy zostać przy tej co mam. Z góry dziekuje
Też mam tego miui 9 i też się dołączam do tego posta.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nie trzeba zmieniać regionu. Może ten update rozwiąże u mnie problem z baterią? Ostatnio strasznie krótko trzyma - wcześniej przy tym samym użytkowaniu schodziło mi 20% na dzień, teraz 40-50%...

Edytowane przez dragonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest do miui 9 ?

1 godzinę temu, Mrowkarz napisał:

Zauważyłem że wyszła mała (92MB) aktualizacja stabilności. Naprawiła u mnie problem z zasięgiem.

A czy coś jeszcze zmienia np. W wyglądzie czy ikonach albo aplikacjach ?

Bo u mnie na przykład z zasięgiem nie było problemów ani z bateria .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lukas8707 napisał:

Ale to jest do miui 9 ?

A czy coś jeszcze zmienia np. W wyglądzie czy ikonach albo aplikacjach ?

2

Do MIUI 9 można zaktualizować od paru tygodni zmieniając region. Dzisiejsza aktualizacja to poprawa stabilności. Nie widzę żeby coś zmieniła w wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...