Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xoxo napisał:

Witam,

instalował Pan poprzez aplikację ''Aktualizacje''?

I czy przez to można stracić gwarancję?

Wyłącznie odblokowanie bootloadera powoduje utratę gwarancji. Zatem każda aktualizacja przez OTA, która nie wymaga odblokowania go, jest bezpieczna i zgodna z warunkami umowy gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich użytkowników X4.

Co do problemu z zasięgiem z Play sam miewam takie a szczególnie jeżeli przełączy się na nadajnik innej sieci. Np. często brak internetu mam jak połączy z Orange mimo zasięgu 4G. To raczej wina dostawcy niż telefonu i jego oprogramowania.

Co do miui to sama wersja 8.5 mi się podobała a przeszedłem na 9.1 to o wiele lepiej tel chodził teraz będę testował najnowsza 9.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Mon Jan 22 2018 o 14:06, Shaq napisał:

mam pytanie czy tylko ja tak mam czy jest to jakiś ogólny błąd, nieodebrane połączenia licznik na ikonce telefonu mi nie działa, na sms jak i innych jest poprawnie

rom global dev ostatnia wersja.

 

Pytam gdyż przeszedłem z naszego eu dev i jeszcze brak rozeznania w błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe co się podziało powiadomienia w pasku działają mi tak samo jak piszesz, rom na pierwszy rzut oka lepszy niż nasz eu dev który użytkowałem od września. Wgrywać na nowo lipnie czyszczenie aplikacji nie pomaga. Może przy tygodniowej aktualizacji się naprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuczka76 napisał:

Co za różnica jak można pobrać samemu 

Wiadomo, że nie jest to wielki problem, ale takie dziwne zawieszenie aktualizacji OTA przez producenta, który ma niby oficjalną dystrybucją w Polsce, można odebrać jako niepoważne. Dwie ostatnie aktualizacje musiałem wgrywać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po przejściu z MIUI8 na Miui9 warto przywrócić ustawienia fabryczne?

Jak to jest w tymi ustawieniami fabrycznymi, po wejściu w Ustawienia fabryczne są dwie opcje pod napisem Obowiązkowe, pierwsza to Dane osobiste, a druga to Formatuj pozorowaną kartę SD, na samym dole jest jeszcze Resetuj telefon. Klikając w Dane osobiste nic się nie dzieje, a nie chcę klikać na drugą opcję ani Resetuj telefon zanim się nie upewnię, że przywrócone zostanie wszystko ale karta pamięci nie będzie ruszona, tak więc jak przywrócić ustawienia aby nic nie usunęło z karty pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrozilla napisał:

tak więc jak przywrócić ustawienia aby nic nie usunęło z karty pamięci?

Nie warto i nie ma sensu, chyba że masz jakieś problemy. Na 200% niczego nie usunie jak ją wyjmiesz. Pod nazwa "Pozorowana karta pamięci" kryje się chyba emulacja karty SD w pamieci wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma póki co żadnych problemów, to moje pierwsze MIUI i nie wiem czy właśnie przechodząc z 8 na 9 nie jest wskazane przywrócenie ustawień ale wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że jeżeli przywrócenie ustawień jest wymagane to przy aktualizacji pojawi się stosowna informacja.

Jeżeli chodzi o SD to znalazłem taką informację:

http://c.mi.com/thread-229258-1-0.html

Z której jak dobrze rozumiem wynika, że Obowiązkowe oznacza, że czynności te zostanę wykonane po kliknięciu Resetuj telefon, gdyby karta była pod Opcjonalne wtedy dałoby się ją wykluczyć z formatowania i aby z karty nie zostało nic usunięte należy ją usunąć oraz usunąć z niej pliki systemowe a zostawić jedynie zdjęcia, muzykę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmieniłem region na Wielką Brytanię i dostałem aktualizację po OTA do 9.2

 

EDIT. Widzę że po aktualizacji popsuli ikonki. Są teraz bardzo niespójne. Niektóre ikony teraz są okrągłe ( jak w czystym androidzie) w białej kwadratowej ramce, a niektóre są jak wcześniej wypełnione w tej ramce.

Edytowane przez monoaudiostereo
Nowe info, literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanie jak wam się sprawuje najnowsze oprogramowanie  9.2.3.0.NAMMIEK Redmi 4x? Czy warto zaktualizować??

Bo na forum MIUI część użytkowników twierdzi że bateria szybciej się rozładowuje. A i jak jest rootem trzeba odnowa??

Edytowane przez Luki987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...