Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Xiaomi Redmi 4x w wersji Global. Mam pytanie odnośnie aktualizacji softu bo znalazłem że dostępna jest wersja MIUI 9 Stable w tej chwili mam MIUI 8.5.2.0 i jak sprawdzam w poszukiwaniu aktualizacji to pisze że brak a na tej stronie jest aktualizacja do MIUI 9: http://en.miui.com/download-323.html#475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Xiaomi Redmi 4x w wersji Global. Mam pytanie odnośnie aktualizacji softu bo znalazłem że dostępna jest wersja MIUI 9 Stable w tej chwili mam MIUI 8.5.2.0 i jak sprawdzam w poszukiwaniu aktualizacji to pisze że brak a na tej stronie jest aktualizacja do MIUI 9: http://en.miui.com/download-323.html#475
Zmień region na Niemcy i pójdzie.


Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję. Dam znać.

Screenshot_2018-01-19-16-05-56-291_com.android.updater.pngScreenshot_2018-01-19-16-05-17-385_com.android.updater.png

 

Na szybko: śmiga całkiem nieźle. 

Zdublowane powiadomienia od Whatsapp się jeszcze nie przytrafiły ale nadal nie mogę w nim ustawić własnego dzwonka na powiadomienie, tylko systemowe.

Nadal brak zautomatyzowanych zadań, chyba najlepszej rzeczy jaka istniała w MIUI 8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shaq napisał:
Właśnie testuję. Dam znać.
 Na szybko: śmiga całkiem nieźle.

Skąd zdobyć te wersje? Na stronie nie ma

Gesendet von meinem Redmi 4X mit Tapatalk

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=42631]Sevos[/mention] to jest Global Stable na Redmi 4x.
możesz sprawdzić, czy w tej wersji wprowadzili w końcu możliwość zamiany przycisków na panelu? I czy powiadomienia są ładniejsze, automatycznie rozwijane?

Gesendet von meinem Redmi 4X mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Shaq napisał:

Zdublowane powiadomienia od Whatsapp się jeszcze nie przytrafiły ale nadal nie mogę w nim ustawić własnego dzwonka na powiadomienie, tylko systemowe.

Nadal brak zautomatyzowanych zadań, chyba najlepszej rzeczy jaka istniała w MIUI 8...

Trzeba utworzyć folder o nazwie Notifications i tam wrzucić swoje mp3 wtedy ustawiasz sms powiadomienie itp

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kuczka76 napisał:

Trzeba utworzyć folder o nazwie Notifications i tam wrzucić swoje mp3 wtedy ustawiasz sms powiadomienie itp

Można też dodać swoje mp3, czy ogg w ustawieniach dźwięku, dzwonek telefonu, klikając w "+" i plik sam trafi tam gdzie powinien. Będzie widoczny na liście wyboru dźwięków systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP powtórzę. Chodzi o własny dźwięk powiadomienia Whatsapp. W ustawieniach tej aplikacji mogę wybrać dowolny, własny plik dźwiękowy, ale niestety kiedy otrzymam jakąś wiadomość, to nie ma żadnego dźwięku. Kiedy wybiorę dźwięk.systemowy, np. FadeOut, to działa.

Nie potrafię już lepiej tego wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Shaq napisał:

Nie potrafię już lepiej tego wytłumaczyć.

Ja też. Jak dodasz ten swój własny dźwięk do dźwięków telefonu, to stanie się systemowy i wtedy wybrany w ustawieniach aplikacji będzie działał analogicznie jak np.  wybrany FadeOut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Shaq napisał:

@FromWP dźwięk który chce wykorzystać, jest w systemowych od pierwszego dnia i działał pod MIUI 8 bez problemu. Dopiero na 9 przestał. Dziwne.

Jutro będę miał możliwość sprawdzenia na 4x z Miui9. Próbowałeś z najnowszą wersją  Whatsappa z apkmirror?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Shaq napisał:

@FromWP Mam wersję 2.18.9. Na apkmirror widziałem 2.18.18. ale coś mi mówi, że to raczej nie wina aplikacji, tylko MIUI

Dam znać, ale ta 2.18.18 chyba rozwiązuje problem: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1512781&highlight=whatsapp

 

@Shaq Sprawdziłem, niestety rzeczywicie nie działa. Działa tylko z systemowymi dźwiękami, nawet z najnowszym Whatsapp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP dziękuję za potwierdzenie. Już się czułem jak jakiś kosmita ;-) którego nikt nie rozumie.

 

To nawet nie jest taki problem. Wolałbym żeby zautomatyzowane zadania wróciły, bo to była świetna rzecz. Jedyna, moim skromnym zdaniem, przewaga MIUI nad czystym Androidem.

 

 

I teraz zagwózdka: jak wyłączyć ten cały Smart Assistant?

Edytowane przez Shaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bloom napisał:

@Shaq - i co, udaje się wyłączyć Smart Assistanta? (bo na ostatnim Global Dev nie ma takiej opcji)

Nie daje się. W romach global jeszcze na ten pomysł nie wpadli. Jedynie inny launcher w którym tego nie ma rozwiązuje problem, jeżeli bardzo ten brak wyłączenia przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...