Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem tam wersję:

xiaomi.eu_multi_HM4X_V8.5.4.0.MAMCNED_v8-6.0 - z androidem 6.0

Oraz 9.1:

xiaomi.eu_multi_HM4X_V9.1.2.0.NAMCNEI_v9-7.1
xiaomi.eu_multi_HM4X_V9.1.1.0.NAMCNEI_v9-7.1

Oryginalny rom miałem 8.5.4.0 NAMMIED

Czy CN nie oznacza chin? Romy z podanego linku wgrywać przez recovery? BL mam odblokowane.

 

Nie działa smartlock z googla (ale to chyba w kazdym miui jest skopane). W nowej nie działa automatyczne oszczedzanie baterii. Ale przyznam, że nakładka MIUI jest 100 razy lepsza od LineageOS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elPoochini napisał:

Czy CN nie oznacza chin? Romy z podanego linku wgrywać przez recovery? BL mam odblokowane.

 

Nie działa smartlock z googla (ale to chyba w kazdym miui jest skopane). W nowej nie działa automatyczne oszczedzanie baterii. Ale przyznam, że nakładka MIUI jest 100 razy lepsza od LineageOS :)

Poczytaj troszkę portal i forum.

Wersja xiaomi.eu bazuje na wersji chińskiej romów stable (a nie Global).  ,  zapomnij i wyłącz automatyczne oszczędzanie baterii więcej problemów niż korzyści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzik75 napisał:

Pomógł root uninstaller, ale ze sklepu google play

Hmmm, to wcześniej instalowałeś z jakiegoś innego źródła? Sprawdź tamten apk na obecność niepotrzebnych / nadmiarowych dodatków na virustotal.com

/edit/ Jak znalazło jakiś syf, to reset do ustawień fabrycznych i instalacja systemu od nowa

Edytowane przez piskor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że wtedy safetynet będzie na czerwono. Niektóre apki bankowe nie będą działać, oraz inne jak np Netflix.
Jeśli to nie problem, to możesz wgrywać supersu, jeśli jednak korzystasz z aplikacji, która do poprawnego działania wymaga niezrootowanego urzadzenia to zdecydowanie lepszy jest Magisk.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Luke38 napisał:

Cześć wszystkim.

Zastanawiam się nad przejściem na MIUI 9 Global. Teraz mam 8.5.2.0. Jak z zużyciem baterii pod MIUI9? Czy zauważył ktoś zmianę na +/-? Nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na to pytanie w przypadku Redmi 4x...

Tak samo ....W moim przypadku nie narzekam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z pasmem LTE B20 w przypadku gdy zmienimy region na Rosję i taki rom wgramy? Mam urządzenie MAG138 z B20 a po wgraniu softu po zmianie regionu na Rosję urządzenie zgłasza się jako MAI132 ? nawet jak z powrotem ustawiłem region na Polska? Wydaje mi się że MAG to global z pasmami B20 a MAI to wersja International bez pasma B20. Nie mam jeszcze root'a więc nie mam jak sprawdzić dostępnych pasm.

Edytowane przez Szpila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Redmi 4X w lipcu w sklepie Saturn. Aktualizację do MIUI9 nasz model miał dostać podobno w grudniu, jednak mój telefon nadal posiada MIUI8. Pytałem się w Saturnie, gdzie nowe 4X mają już lepszą wersję MIUI, jaki jest powód tego że jeszcze nie mam aktualizacji. Pracownik dziwił się tym faktem , powiedział że może to wynikać z wirusa, albo z problemu z telefonem. Sprawdzałem antywirusem - wirusów brak. Czy też macie taki problem czy po prostu muszę być bardziej cierpliwy i czekać nadal na aktualizację. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...