Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy wiadomo kiedy będzie dostępna wersja 9 stable bez konieczności zmiany regiony, czy aktualizacja usunie dane, czy jak zrobię backup poprzez twrp i pobiorę aktualizację 9 i jak się mi nie spodoba będę mógł wrócić z tym backupem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matiasmovie napisał:

no mój też MAG138, może nie ma to znaczenia w sofcie, który jest który dlatego puścili jeden zip dla wszystkich modeli, chociaż wtedy mogli usunac info o modelu.

Wydaje mi się, że jest jakiś bug w tym Bis Standard Mark. Nawet SN jest niezgodny. Znajomy ma MI6 i po aktualizacji do MIUI9 jest identyfikowany tak jak być powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fido napisał:

Koledzy czy wiadomo kiedy będzie dostępna wersja 9 stable bez konieczności zmiany regiony, czy aktualizacja usunie dane, czy jak zrobię backup poprzez twrp i pobiorę aktualizację 9 i jak się mi nie spodoba będę mógł wrócić z tym backupem ?

Jeśli masz 8.5.2 to nie wiem czy się doczekasz. W tym wątku była informacja, że na stronie xiaomi.eu zostało to poruszane i jako rozwiązanie problemu zalecane było ręczne zaktualizowanie softu poprzez pobranie pliku zip. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mocin napisał:

Jeśli masz 8.5.2 to nie wiem czy się doczekasz. W tym wątku była informacja, że na stronie xiaomi.eu zostało to poruszane i jako rozwiązanie problemu zalecane było ręczne zaktualizowanie softu poprzez pobranie pliku zip. 

Też mam 8.5.2 (z polskiej dystrybucji) i rozumiem, że mogę jeszcze długo czekać aż się sam zaktualizuje więc zostaje albo ręcznie (link podany kilka postów wyżej) albo zmiana na UK. Tylko rozumiem, że to będzie tylko MIUI 9 a android dalej zostanie 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mocin napisał:

Jeśli masz 8.5.2 to nie wiem czy się doczekasz. W tym wątku była informacja, że na stronie xiaomi.eu zostało to poruszane i jako rozwiązanie problemu zalecane było ręczne zaktualizowanie softu poprzez pobranie pliku zip. 

Lepiej jest aktualizować poprzez zmianę regionu czy pobrać plik zip i wgrywać poprzez TWRP, nie chciałbym stracić danych. Czy np. jak wgram poprzez zmianę regionu to po powrocie na region polski będą kolejne aktualizacje czy tylko po zmianie regiony będzie jakaś informacja o aktualizacji.

 

A tak swoją drogą jak sprawuje się android 7 i Miui 9 na 4x warto przechodzić ? Czy wersja Miui 9 z andkiem7 jest zrootowana, czy jak zaktualizuję to stracę roota ?

Edytowane przez kamillm
Połączenie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fido napisał:

Lepiej jest aktualizować poprzez zmianę regionu czy pobrać plik zip i wgrywać poprzez TWRP, nie chciałbym stracić danych. Czy np. jak wgram poprzez zmianę regionu to po powrocie na region polski będą kolejne aktualizacje czy tylko po zmianie regiony będzie jakaś informacja o aktualizacji.

 

A tak swoją drogą jak sprawuje się android 7 i Miui 9 na 4x warto przechodzić ? Czy wersja Miui 9 z andkiem7 jest zrootowana, czy jak zaktualizuję to stracę roota ?

Co prawda MIUI 9 jest zauważalnie szybsze, aplikacje uruchamiają się szybko i płynnie ale kosztem baterii, na wersji 8.5.2.0 bateria wytrzymywała mi spokojnie 2 lub ponad 2 dni, w Miui9 jest to krótko ponad 1 dzień. Co do roota to nic nie tracisz, po aktualizacji pozostaje zablokowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że bateria gorzej trzyma, gdzieś chyba w tym wątku ale może się mylę pisali że bateria trzyma lepiej czy porównywalnie.

Jak zablokowany - ja mam odblokowany i taki bym chciał żeby został.

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że bateria gorzej trzyma, gdzieś chyba w tym wątku ale może się mylę pisali że bateria trzyma lepiej czy porównywalnie.
Jak zablokowany - ja mam odblokowany i taki bym chciał żeby został.
Bateria na pewno lepiej trzyma na MIUI 9. Przynajmniej u mnie tak jest. Bootloader odblokowany.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja od jakichś dwóch dni mam problem z baterią. Coś mi ją żre i zbytnio nie wiem o co chodzi. W ciągu nocy poszło ponad 10% a wcześniej tak nie było. mam MIUI9 i było ok. Widać, że ciągle telefon jest wybudzany ale zbytnio nie iem o co chodzi. Co to jest to Wi-Fi running?

995caed3657603c3bda7806899381d26.jpg32a741f033fef1ee0adfca06b594b464.jpga361541b77746d570e6d31251301568b.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marrik napisał:

Co to jest to Wi-Fi running?

Może jakiś program ma uprawnienia do zarządzania Wi-Fi i ciągle go szuka, nawet jak wyłączone. Masz ustawione skanowanie Wi-Fi zawsze dostępne? Sprawdził bym uprawnienia,  do sterowania Wi-Fi głównie aplikacji googla. Dodatkowo sam ten BatteryBetter trochę na monitoring prądu potrzebuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie w ustawieniach Wi-Fi było włączone skanowanie.
Ale dziwne jest to, że sam tego nie włączyłem a problem z baterią zaczął się dwa dni temu, wcześniej wszystko było ok.
Wyłączyłem to i zobaczymy jakie teraz będą statystyki.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie z innej beczki - czy możliwe żeby TWRP samo znikło bo jestem pewien że wgrywałem żeby zrobić roota a teraz jak chcę wejść do recovery to mi się telefon normalnie uruchamia a chciałem zrobić backup przed wgraniem miui 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fido napisał:

czy możliwe żeby TWRP samo znikło

Raczej niemożliwe. Może tylko zniknąć sposób wejścia w twrp z poziomu aktualizacji, czy menu serwisowego. Prawie zawsze działa wejście kombinacją klawiszy. W Redmi 4x i innych zwykłych Redmi (nie Note), wszystkie trzy (vol+ vol- i power) przy włączaniu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje bardzo dziwne. Kombinacja którą podałeś pomogła udało się wejść w recovery ale nie wiem dlaczego nie działa sposób który zawsze korzystałem poprze uruchomienie telefonu w takim menu i naciśnięciu przycisku recovery i zawsze wchodziło.

 

IMG_20171216_021309.jpg

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, acocieto napisał:

Może ktoś przerabiał - jak wyłączyć pływające okienko o nieodebranym połączeniu? Wyłączyłem we wszystkich apkach systemowych "pływaka" i jest nadal.

Sprawdzałeś w: Aplikacje -> Zainstalowane ->  Telefon -> Powiadomienia -> Pływające okna...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fido napisał:

zawsze korzystałem poprze uruchomienie telefonu w takim menu i naciśnięciu przycisku recovery i zawsze wchodziło.

Wchodziło i przestało. Nie zastanawiaj się dlaczego, bo tego sami Chińczycy mogą nie wiedzieć. Może chcą całkiem z tego chińskiego menu zrezygnować, bo coraz więcej rzeczy w nim nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale rozumiem jakby się coś zaktualizowało w tym menu ale nic od tamtej pory nic się nie aktualizowało. Ważne że recovery działa, czas na wgranie miui9

Coś nie tak zmieniłem region na UK i pokazało że jest aktualizacja, pobrało zrestartowało telefon i lipa pozostało miui 8. Co może być nie tak ?

Pokusilem sie dzis i z poziomu twrp zainstalowalem miui9 i tu zonk po uruchomieniu okazalo sie telefon ma z powrotem roota. W rootchecker pokazuje ze telefon nierootowany. Jeste na to sposob ? Ciekawe czy bootloader sie nie zablkowal.

Edytowane przez kamillm
Połączenie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fido napisał:
po uruchomieniu okazalo sie telefon ma z powrotem roota. W rootchecker pokazuje ze telefon nierootowany. Jeste na to sposob ?

Ale sposób na co? Skąd wiesz, że telefon masz zrootowany jak pokazuje Ci w roorchecker, że nie jest?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...