Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, jumpertomek napisał:

Używa ktoś już miui 9 na 4x ? jest już ? jakies bugi ? warto przeskoczyć z 8 ? 

Używam, ale dopiero od paru dni. Jeszcze żadnych błędów nie znalazłem, ale to mój dodatkowy tel., a nie podstawowy, więc mogłem coś przeoczyć.

Nie wiem co piszą Ci, co odradzają MIUI9 dla R4x. Chętnie się dowiem i zweryfikuję to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Redmi 4x]

Donoszę z przyjemnością, że na ROM-ie Global dev 7.9.22 (MIUI9, Android 7) nie występuje problem z jakością nagrywanego audio w filmach.

Z płynnością ruchu jest jakby minimalnie lepiej niż na Stable z MIUI8, ale wciąż nie jest idealnie (rozwiń).

Spoiler

Redmi 4x (dane filmiku z linku niżej, ROM "dev", MIUI9)

Frame rate                  : 29.200 FPS
Minimum frame rate          : 14.874 FPS
Maximum frame rate          : 30.090 FPS

 

Nakręcony w tych samych warunkach i w tym samym czasie filmik na Mi5:

Frame rate                  : 30.000 FPS
Minimum frame rate          : 29.772 FPS
Maximum frame rate          : 30.283 FPS

 

Redmi 4x (film nakręcony w tym samym miejscu, innego dnia, przy podobnym świetle – ROM Stable MIUI8)

Frame rate                  : 28.810 FPS
Minimum frame rate          : 14.878 FPS
Maximum frame rate          : 30.120 FPS

 

https://www.youtube.com/watch?v=-DakXgsB4eo

Zwróćcie też uwagę, że coś się stało pod koniec z ostrością, pomimo, że była na początku ustawiona na sztywno (dotknięciem), a nie "ciągły AF". Tak jakby ruszanie telefonem (skierowanie obiektywu w górę i potem z powrotem do poziomu) powodowało, że coś się tam w tym maleńkim aparaciku grawitacyjnie przesuwa??!?! Potestujcie to proszę w swoich egzemplarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Decusek napisał:

Mam 8.5.2.0 i wkurza mnie kilka błędów, ściągnąłem ręcznie 8.5.1.0 ale nie jestem w stanie zainstalować, pojawia sie informacja że to wersja dev i potrzebuje autoryzowane konto testera, jest jakiś sposób na to? bez żadnych odblokowywań bootloadera itd hah? 

U mnie się po prostu zainstalowało, choć (o ile pamiętam) wymusiło Factory Reset ze względu na zmianę bazy. Ale żadne 'konto testera' potrzebne nie było.

Wymień, co Cię wkurza w 8.5.2.0, sprawdzę, co z tego pozostało w najnowszym dostępnym ROM-ie Global dla tego modelu (7.9.22).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z darmowego aero 2, na poprzednich wersjach system sam otwierał mi okienko by przepisać kod captcha bez jakichkolwiek aplikacji zewnętrznych, teraz tego nie mam.

Dodatkowo pojawił sie problem polegający na tym iż nie zawsze wyświetla mi sie klawiatura, co prawda w nie każdej aplikacji ale jednak, by to naprawić muszę włączyć apkę od nowa. Reszta jest  chyba ok lub sobie nie przypominam. 

Jak wgl mogę uzyskać konto testera w przypadku Xiaomi? 

 

Edytowane przez Decusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

@latet wydaje mi się, że zainstalowanie oficjalnego romu przez miflash powinno zaszyfrować partycję data,

Najwyraźniej tak jest, choć 100% pewności nie mam: https://miuipolska.pl/forum/topic/29517-szyfrowanie-partycji-data-–-jak-to-jest/Chcę sprawdzić, czy Global zainstalowany bez szyfrowania działa nieco żwawiej. Czytałem ostrożne opinie, że tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , od dwóch tygodni korzystam z Redmi 4x i kusi mnie by zainstalowac nowszy rom tylko czy bede mógł wrocic wrazie czego do tego co mam ( zrzut ekranu ) i czy ktos posiada ten rom lub link do niego bo jak narazie wszystko co mi potrzebne dziala na nim jak nalezy , dzwieki , powiadomienia i bateria spoko trzyma , a jakby na nowszym cos szwankowalo to zebym mogl wgrac go spowrotem.

Screenshot_2017-10-12-06-56-39-916_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuba1184 napisał:

Witam , od dwóch tygodni korzystam z Redmi 4x i kusi mnie by zainstalowac nowszy rom tylko czy bede mógł wrocic wrazie czego do tego co mam ( zrzut ekranu ) i czy ktos posiada ten rom lub link do niego bo jak narazie wszystko co mi potrzebne dziala na nim jak nalezy , dzwieki , powiadomienia i bateria spoko trzyma , a jakby na nowszym cos szwankowalo to zebym mogl wgrac go spowrotem.

Bez obaw. Nowsze od Twojej wersje działają bez zarzutu. Śmiało polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @kamillm napisał przede mną zrób reset do ustawień fabrycznych Jak nie wiesz jak to się robi to poczytaj na ten temat internecie albo w obsłudze telefonu

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez piotrino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, stomek01 napisał:

Pewnie po tym resecie wszystkie ustawienia od początku? Jak tak to poczekam na następną aktualizację do MIUI 9

Po resecie do ustawień domyślnych masz telefon  jakby prosto z  salonu kupiony. Przed resetem dobrze zrobić backup danych telefonu (zdjęcie, kontakty, dokumenty , aplikacje itp....)Napiszę tak, po  wgraniu aktualizacji nie trzeba robić resetu do ustawień fabrycznych, jak tobie wszystko działa. Dopiero jak masz jakieś problemy z działaniem telefonu, czy aplikacjami po aktualizacji telefonu, wskazane jest zrobić reset do ustawień fabrycznych. To samo sie tyczy jakiekolwiek aktualizacji w tym jak MIUI 9....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najnowszego globala stable aktualizowałem już dawno, ale coraz bardziej mnie to irytuje. Czy tylko u mnie jakość zdjęć po aktualizacji stała sie tragiczna? Nie zmieniałem nic w ustawieniach a zdjęcia wychodza okropne, niezależnie od aplikacji. Zdjęcie jest potraktowane okropnym odszumianiem, już na ekranie telefonu przed zrobieniem zdjęcia wygląda to okropnie. To samo filmy, patrze na testy kamery na yt, i mam wrażenie że na yt mają zupełnie inne telefony. Tu mój przykład.

Nie pamiętam dokładnie ale kojarzę że przed aktualizacją było znacznie lepiej, bo od całkiem niedawna (właśnie okolice aktualizacji) zaczęło mi się to rzucać w oczy.
Propo dzwięku, w aplikacji Cinema FV-5 teoretycznie w ustawieniach da się ustawić jakość dzwięku, to mimo ustawienia na 128kbps (choć mozna do 160. powyżej jest czerwony pasek oznaczający że procesor tego nie obsługuje), plik wyjściowy ma dźwięk 96kbps...

Czy tylko ja tak mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku melduję:

Po aktualizacji z Global dev 7.9.22 na 7.10.12 nie zauważyłem w moim egzemplarzu Redmi 4x żadnych istotnych zmian, ani nowych problemów.

  • Automatyczna jasność działa lepiej, spokojniej, mniej "dziko".
  • W Panelu Sterowania pojawiła się dodatkowa funkcja wygodnego zarządzania aplikacjami. Niby nic, ale jest to pewne ułatwienie. Jej fajną cechą jest możliwość sortowania m.in wg zużycia danych czy prądu (jestem na 90% pewny, że wcześniej jej w Globalu nie było, ale mogę się mylić. W "EU" jest ona od początku MIUI9).
  • Bateria bez zmian, co potwierdził test PC Mark (SOT ok. 13,5 h z jasnością nieco poniżej 1/2 pozycji suwaka bez Auto).

Screenshot_2017-10-14-23-31-26-974_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-10-14-09-39-50-910_com.futuremark.pcmark.android.benchmark.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...