Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, lward napisał:

W moim bloku dane pakietowe kompletnie sobie odpuszczam. Jednak wystarczy, że wyjdę z bloku to już mam 4/5 zasięg LTE i hula jak ta lala :) , także B20 się przydaje jak jestem poza domem.

To poproszę o pomiary porównawcze LTE B20 vs. 3G, tam, gdzie masz dobre zasięgi.

28 minut temu, kozak123 napisał:

Netwok Cell Info Lite - Powie mi ktoś jak skonfigurować tę aplikację. Chciałbym chociażby zobaczyć te "magiczne B20 :). Póki co w ogóle nie wyświetla mi z jakiego pasma korzystam. Swoją drogą nadal nie otrzymałem aktualizacji do 8.5.1, nie wspominając o Andku 7. 

Jak pisałem wyżej, ta apka pokazuje pasmo bez roota, ale dopiero po aktualizacji Andka do 7.x. Nie wiem, czy z rootem ona pokaże pasmo na niższych Andkach, ale bez problemu zrobi to Network Signal Guru.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem do sklepu w suterenie w Centrum Warszawy i - jest, jest, mam dowód, że mój egzemplarz obsługuje B20! Inne pasma LTE tam nie sięgają (Mi5 przełączył sie na 3G). Netwok Cell Info Lite na R4x pokazał "20". Natomiast testy prędkości wypadły tam tak:

Redmi 4x @ LTE B20 (800 MHz), moc sygnału ok. -120 dB

  • down: 7,85
  • up: 0,86
  • ping: 27

Mi5 @ 3G B8=900 MHz, moc sygnału ok. -100 dB

  • down: 2,24
  • up: 2,91
  • ping: 21

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

To poproszę o pomiary porównawcze LTE B20 vs. 3G, tam, gdzie masz dobre zasięgi.

Okazuje się, że dobry zasięg (przy moim bloku) osiągam przy B3 (3/5 kresek lte, 4/5 h+).

Schodząc do domu, od razu B20, ale zasięg kiepski. Także nie udało mi się porównać :(

Screenshot_2017-09-25-15-31-10-036_org.zwanoo.android.speedtest.png

Screenshot_2017-09-25-15-30-17-524_org.zwanoo.android.speedtest.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, inhosik napisał:

Co to jest lte+? Mam redmi 4x i sony z5 compact. Sony dostał ostatnio aktualizacje do android 7.1.1 i po tej aktualizacji łapie mi zasięg lte+. Redmi obsługuje to? Test prędkości jest zacny:

LTE advanced (czyli agregacja pasm). 4X  teoretycznie mógłby obsługiwać, ale developerom nie chce się zaimplementować tego (chyba, że się mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, inhosik napisał:

Co to jest lte+? Mam redmi 4x i sony z5 compact. Sony dostał ostatnio aktualizacje do android 7.1.1 i po tej aktualizacji łapie mi zasięg lte+. Redmi obsługuje to? Test prędkości jest zacny:

A czy mógłbyś sprawdzić i nam tu wkleić, co pokazuje apka Network Cell Info Lite, w miejscu, gdzie masz to LTE+ na tym Sony z5? Ciekawe, czy pokaże, że ma miejsce agregacja pasm i czy wyświetli którego z którym.

@lward – może wiesz przypadkiem, czy którykolwiek z Xiaomi wykorzystuje agregację pasm?

2 godziny temu, lward napisał:

Okazuje się, że dobry zasięg (przy moim bloku) osiągam przy B3 (3/5 kresek lte, 4/5 h+).

Schodząc do domu, od razu B20, ale zasięg kiepski. Także nie udało mi się porównać :(

Dziękuję za testy. Jak dla mnie to wynika z nich, że raczej byś za bardzo nie odczuł braku B20. Na zewnątrz łapiesz B3, a w środku masz zbliżone transfery na 3G. Zgadzasz się z takim wnioskiem, czy niekoniecznie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, latet napisał:

wynika z nich, że raczej byś za bardzo nie odczuł braku B20

Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Kolega ma taki a nie inny układ (zasięg) dla poszczególnych pasm, co nie zmienia faktu, że w jakiejś innej lokalizacji B20 może być jedynym dostępnym pasmem LTE. Co do zasady jeśli w jakimś kraju jest używany/planowany jakiś zestaw pasm to powinno się kupowac telefony które ten zestaw obsługują.

Ci którzy nie mają B20 (np. Mi6) w sąsiednich wątkach wspierają się i udowadniają sobie, że B20 nie jest im do niczego potrzebne - ale to myślenie magiczne.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tpawel napisał:

LTE+ działa na mi5, mi5s i mi6. Te na 100%

Na co dzień używam Mi5 i nigdy u mnie tego znaczka (LTE+ lub 4G+) nie zaobserwowałem, choć raz wykręciłem 95 MB/s (dwnl), więc może i to jest, tyle, że się nie wyświetla oznaczenie. Ostatnio zresztą takich wyników nie osiągam nigdy, max. to okolice kilkunastu MB/s, więc może było w starszych ROM-ach, a teraz nie ma.

Przed chwilą, pawelll napisał:

Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Kolega ma taki a nie inny układ (zasięg) dla poszczególnych pasm, co nie zmienia faktu, że w jakiejśj innej lokalizacji B20 może być jedynym dostępnym pasmem LTE. Co do zasady jeśli na danym obszarze jest używane/planowane jakiś zestaw pasm to powinno się kupowac telefony które ten zestaw obsługują. Ci którzy nie mają B20 (np. Mi6) w sąsiednich wątkach wspierają się i udowadniają sobie, że B20 nie jest im do niczego potrzebne - ale to myślenie magiczne.

Właśnie dlatego drążę temat, aby uwolnić się od magicznego myślenia i znaleźć konkretne przykłady (lokalizacje, osoby), gdzie będzie widać korzyści z B20 lub ich brak. Szczególnie w dużych miastach, gdzie jedni mówią, że nic to nie daje, inni że w budynkach może sporo dawać.

Wiadomo, że na terenach wiejskich B20 może być jedynym pasmem LTE. W takich miejscach interesuje mnie porównanie transferów z 3G, które zapewne w większości takich miejsc jest i było od dawna. Sprawdzenie w jakim stopniu LTE B20 w takich miejscach realnie poprawia osiągi.

Średnio wierzę, że są w Polsce miejsca, gdzie będzie tylko LTE B20, a nie ma żadnego 3G (znaczy, wszystko możliwe, ale raczej jako egzotyczny wyjątek). Ale może do tego operatorzy będą dążyć w przyszłości (tego nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem screeny z mi5 z LTE+ więc kiedyś to pewnie było. Nie widzę w jakiej sieci jesteś?
Ja telefonu bez B20 juz nie chce. Poruszam się na codzien Warszawa+50km i masa jest miejsc,nawet w Warszawie gdzie mam do wyboru albo szczątkowe 3g na B8 albo szczątkowe 4g na B20. I niestety na szczątkowym 3g nie da się z neta korzystać, na szczątkowym 4g transfer idzie nawet przy jednej kresce zasięgu. To jest pierwsza różnica. Druga to przemieszczanie się. Mogę mieć full zasięg 3g podczas jazdy pociągiem (150-160km/h) i nie da się z neta korzystać, albo mega zamula. 4g spokojnie daje radę.
Dlatego jak jadę pociągiem to od razu wrzucam tryb only LTE. Niestety wtedy nikt się do mnie nie dodzwoni,ale bliscy wiedzą o co chodzi i dzwonią przez Whatsapp (głos idzie po IP więc rozmowy działają) a współpracownicy na służbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, latet napisał:

Właśnie dlatego drążę temat, aby uwolnić się od magicznego myślenia i znaleźć konkretne przykłady (lokalizacje, osoby), gdzie będzie widać korzyści z B20 lub ich brak.

Proszę bardzo. Bywam z żoną u teściowej w Zielonce (18km od centrum Warszawy). Ja mam Redmi 3s z B20, ona Redmi 3 bez. U mnie prawie max LTE, u niej Edge czyli w praktyce internetu brak (sieć Play z włączonym roamingiem danych, wewnątrz budynku). Nie ma w tym magii, tylko brak B20.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Bywam z żoną u teściowej w Zielonce (18km od centrum Warszawy). Ja mam Redmi 3s z B20

Potrójny szczęściarz - nie dość, że z żoną (zakładam własną) u teściowej (j.w.) to jeszcze z B20. To się nazywa życie. :)

To żart oczywiście. Myślę, że przykład który podałeś zamyka dyskusję czy B20 jest potrzebny (ale nie pisz tego w wątkach o Mi6 :) ).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawelll napisał:

(ale nie pisz tego w wątkach o Mi6 :) ).

To jest główny powód tego, że nie kupiłem Mi6, a chciałem. Ciągle Xiaomi nie zrobiło telefonu z wyższej półki który chciałbym nabyć (może teraz MiMix2), a Redmi i Redmi note nawet jak mają B20, wykastrowane z NFC. Napisałem obrazowo, bo to często lepiej trafia do ludzi. Dodam że bez B20 nie znalazł bym elektryka który "na gwałt" był potrzebny. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FromWP napisał:

Proszę bardzo. Bywam z żoną u teściowej w Zielonce (18km od centrum Warszawy). Ja mam Redmi 3s z B20, ona Redmi 3 bez. U mnie prawie max LTE, u niej Edge czyli w praktyce internetu brak (sieć Play z włączonym roamingiem danych, wewnątrz budynku). Nie ma w tym magii, tylko brak B20.

Wierzę, ale nie rozumiem. Wg BTS Search nadajniki Play w Zielonce i okolicy obsługują wszystkie (4) pasma LTE i kilka pasm 3G. Chyba, że dane z BTS Search to tylko teoria.

39 minut temu, tpawel napisał:

Mogę mieć full zasięg 3g podczas jazdy pociągiem (150-160km/h) i nie da się z neta korzystać, albo mega zamula. 4g spokojnie daje radę.
Dlatego jak jadę pociągiem to od razu wrzucam tryb only LTE.

Szkoda, że sieci sama nie działa na tyle mądrze, aby ludzi w ruchu z taką prędkością nie trzymać w LTE, tylko musisz to sztucznie wymuszać.

Sprawdziłem wnikliwiej ten dźwięk w video i rzeczywiście jest znaczna poprawa. Sami oceńcie (najlepiej odtwarzać to b. głośno):

Za to obraz jakby gorszy, ale też inne warunki oświetleniowe, więc może to dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Wierzę, ale nie rozumiem. Wg BTS Search nadajniki Play w Zielonce i okolicy obsługują wszystkie (4) pasma LTE i kilka pasm 3G. Chyba, że dane z BTS Search to tylko teoria.

Może obsługują, ale Zielonka jest rozległa i to było wewnątrz budynku. Sygnał z wyższych częstotliwości jest bardziej tłumiony, o czym pisało już kilka innych osób. Po prostu konkretny przykład z życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały test GPS w Global Stable 8.5.1.0 (Android 7). Bałem się, że zmiana bazy Andka coś sknoci w działaniu GPS (tak było w Mi5, czego efekty są do tej pory i nawet widoczne na obrazku, jako porównanie – w Mi5 najnowszy EU dev) – ale nie, GPS działa znakomicie! Ogólnie tę wersję ROM-u oceniam bardzo pozytywnie. Chyba nic nie jest gorzej, a dźwięk w wideo jest dużo lepiej. Bateria - za wcześnie, by ocenic, ale wydaje się że super.  Zarządzaniem RAM-em – jak dla mnie to wspaniale (nie ma nawet porównania do tego dramatu, jaki mam na Mi5).

Trochę jeszcze posiedzę na 8.5.1.0 i przeskakuję na Global dev z MIUI9, a potem na EU dev. Jakby ktoś chciał, abym coś konkretnie sprawdził, przetestował, porównał – to piszcie, dla mnie to czysta przyjemność i rozrywka :)

GPS-por-M5-R4x.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest główny powód tego, że nie kupiłem Mi6, a chciałem. Ciągle Xiaomi nie zrobiło telefonu z wyższej półki który chciałbym nabyć (może teraz MiMix2), a Redmi i Redmi note nawet jak mają B20, wykastrowane z NFC. Napisałem obrazowo, bo to często lepiej trafia do ludzi. Dodam że bez B20 nie znalazł bym elektryka który "na gwałt" był potrzebny. 
Mi note 3 będzie spoko, pod warunkiem że cena spadnie do ok 300$, wtedy snapa 660 można brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Shaq said:

Czołgiem.

Ja natomiast złego słowa nie powiem na szybkość działania i baterię. Tylko te problemy z dźwiękami (dziś nie zadzwonił budzik) i mega denerwujące sciemnianie ekranu do poprawki.

U mnie dźwięki chodzą w porządku. Jeszcze ani razu nie miałem z tym problemu. A ściemnianie ekranu wkurza niemiłosiernie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shaq napisał:

Czołgiem.

Ja natomiast złego słowa nie powiem na szybkość działania i baterię. Tylko te problemy z dźwiękami (dziś nie zadzwonił budzik) i mega denerwujące sciemnianie ekranu do poprawki.

Niedzwoniący budzik to cholernie poważna sprawa i problem "z bardzo długą tradycją", jak to ktoś fajnie ujął, w tel. Xiaomi. Warto zgłębić sprwę, być może jakaś uchwytna przyczyna się znajdzie. To na ROM-ie 8.5.1.0, tak? (a przy okazji kolejny mit o stabilności i wyższości Stable upada... – niesamowite, że ludzie w ciąż w to wierzą).

  • Stosujesz "Godziny ciszy" i tego typu ustawienia zależne od zegara?
  • Typ budzika? (ponoć jednorazowe zawsze dzwonią, problemy dotyczą powtarzalnych)
  • Jak odblokowałeś tel. to wtedy zaczął budzik dzwonić czy w ogóle nie?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budzik dzwoni (8.5.1). Powtarzalny, nie włączam żadnych "godzin ciszy" itp.

Wydaje się (tez patrząc na inne dźwięki), że problem może byc po stronie samych plików/nazw dźwięków. Coś pozmieniali i niektóre dźwięki zniknęły z systemu. Ja tak miałem z WhatsAppem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budzik dzwoni (8.5.1). Powtarzalny, nie włączam żadnych "godzin ciszy" itp.
Wydaje się (tez patrząc na inne dźwięki), że problem może byc po stronie samych plików/nazw dźwięków. Coś pozmieniali i niektóre dźwięki zniknęły z systemu. Ja tak miałem z WhatsAppem.
Witam, mi budzik chodzi bez problemu nastawiam sobie budzik powtarzalny co 3 godziny...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...