Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Brecho napisał:

Ktoś jeszcze nie dostał nougata na swojego 4X? U mnie cały czas 8.5.2 z androidem 6.0.1

To samo u mnie. Pobrałem go ręcznie, ale i tak poczekam na OTA, z ciekawości choćby, kiedy się zjawi.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 8.5.1 co się naprawiło coś się zepsuło :)

Niestety jest jednak problem z Samsung Gear.- nie mogę się połączyć z Samsung Store (na 8.5.2 działało).

Za to powróciła możliwość logowania do iPKO odciskiem palca (zniknęła kilka aktualizacji wcześniej).

PS. Forum ma chyba cudowną moc sprawczą- chwilę po napisaniu powyższej skargi Samsung Store zaczął działać :)

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelll ciesz że ci działa. Ja przy przejściu na Androida7 musiałem pobrać z xda paczkę zmodyfikowanych apek Samsunga do GearS2. Problem wynikał z nieprawidłowego wykrywania czy apka jest uruchamiana na tel od Samsunga czy nie i usługi która jest tylko na S.... Ponoć znany problem Androida7 i występujący nie tylko na urządzeniach Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowszy rom, updater nie pozwoli Ci zrobic downgradu do nizszej wersji. Pozostaje miflash.
Ja bez problemu ściągłem tą paczkę i zainstalowałem ręcznie mimo że miałem nowszy rom... u mnie zadziałało Ale czy u ciebie zadziała to nie wiem, choć powinno.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlaśnie zainstalowalem aktualizację do 8.5.2.0 z OTA. Niestety przestały mi dzialać emotki, nie wyświetlają mi się bużki, które ktoś mi wyśle a moje bużki dochodzą jako pusta wiadomość. U znajomego  po aktualizacji to samo. Jak sytuacja wygląda u Was? Jak to ogarnąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, biały miś napisał:

Witam. Wlaśnie zainstalowalem aktualizację do 8.5.2.0 z OTA. Niestety przestały mi dzialać emotki, nie wyświetlają mi się bużki, które ktoś mi wyśle a moje bużki dochodzą jako pusta wiadomość. U znajomego  po aktualizacji to samo. Jak sytuacja wygląda u Was? Jak to ogarnąc?

A czytam sobie opinie na mGSM  o i w sprawie emotikon ktoś pisał że nie działają myślałem że to ty :)

Dnia Sat Sep 23 2017 o 21:14, lward napisał:

Rozumiem. Będę starał się utrzymywać ten poziom.
W poprzednim ładowałem jak miał mało %, ale na szczęście pomimo dwóch lat takiego użytkowania prawie zawsze wytrzymywał do końca dnia (ładowarka 700mA, bateria 2400mAh).

Dzięki mrosi i Piotras214 za rady :)

 

Edytowane przez Piotras214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuczka76 napisał:

Poszło ręcznie bez problemu

U mnie podobnie. Ciekawe, czy teraz pozwoli mi tą metodą zainstalować ot tak po prostu aktualizację do Global dev 7.9.21/MIUI9. Ale zanim sprawdzę, to parę dni potestuję jeszcze tę wersję (Global Stable 8.5.1.0 na Andku 7.1), a potem już definitywnie "żegnaj MIUI8" :)

Dzięki Andkowi 7.x pojawiło się w apce Network Cell Info Lite wyświetlanie informacji o paśmie, w jakim aktualnie telefon się łączy z siecią komórkową (screen), aczkolwiek ta informacja pojawia się na chwilę co jakiś czas i znika na dłużej. Dziwne, w Mi5 mi się cały czas pokazuje. No, ale wcześniej było tam puste miejsce, więc teraz może w końcu gdzieś uda mi się ujrzeć tam tę owianą legendą liczbę "20" i uzyskać dowód, że naprawdę mam egzemplarz z obsługą tego pasma :)

 

a7.jpg

band7.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pawelll napisał:

Cały dowcip polega na tym, że to 8.5.1 jest póżniejszy :)

 

No cóż... Xiaomi...Ktoś, kto tam nadaje numery ROM-om zaraził się wirusem ograniczającym sprawność mózgu od kogoś, kto wymyśla nazwy nowym telefonom ;)

Chaos is a ladder, jak zwykł mawiać pewien znany nieboszczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2017 o 16:26, Viking_ napisał:

To mój pierwszy xiaomi 4X . Mam taką sytuację może Ktoś będzie wiedział co z tym zrobić i czy warto.

Telefon kupiony w dystrybucji w Polsce. Aktualnie mam MIUI Global 8.2, 8.2.10.0 (MAMMIEA). W aktualizacji pojawiła się możliwość pobrania 8.5.2.0 MAMMIED.

Gdy potwierdzę Aktualizuj, zaczyna pobierać do 10% i na tej wartości zatrzymuje się. Co może być powodem ?  Ktoś ma pomysł co z tym zrobić ?

Próbowałem Waszych rad i nic. Odpowiadając:  przy 10% zatrzymanie np na 12 min (więcej nie zdzierżyłem). Udało się gdy zacząłem pobierać przez GSM i gdy doszło do 11% włączyłem WIFi, wyłączyłem pobieranie przez gsm i udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

U mnie podobnie. Ciekawe, czy teraz pozwoli mi tą metodą zainstalować ot tak po prostu aktualizację do Global dev 7.9.21/MIUI9. Ale zanim sprawdzę, to parę dni potestuję jeszcze tę wersję (Global Stable 8.5.1.0 na Andku 7.1), a potem już definitywnie "żegnaj MIUI8" :)

Dzięki Andkowi 7.x pojawiło się w apce Network Cell Info Lite wyświetlanie informacji o paśmie, w jakim aktualnie telefon się łączy z siecią komórkową (screen), aczkolwiek ta informacja pojawia się na chwilę co jakiś czas i znika na dłużej. Dziwne, w Mi5 mi się cały czas pokazuje. No, ale wcześniej było tam puste miejsce, więc teraz może w końcu gdzieś uda mi się ujrzeć tam tę owianą legendą liczbę "20" i uzyskać dowód, że naprawdę mam egzemplarz z obsługą tego pasma :)

 

a7.jpg

band7.jpg

Ktoś wzywał band 20? :)

U mnie w modelu bez problemu to osiągnąłem (pewnie dlatego, że innego pasma lte u mnie nie chwyta w domu, brawo plus za zasięg) :)

 

Screenshot_2017-09-25-00-27-43-106_com.wilysis.cellinfolite.png

Edytowane przez lward
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lward napisał:

Ktoś wzywał band 20? :)

U mnie w modelu bez problemu to osiągnąłem (pewnie dlatego, że innego pasma lte u mnie nie chwyta w domu, brawo plus za zasięg) :)

No proszę, B20 jak żywe! A możesz zrobić test prędkości po LTE (Ookla Speed Test). Ciekawe, czy w praktyce w B20 osiągi są rzeczywiście ograniczone w stosunku do np. B7. Albo inaczej – zrób parę testów i podaj najlepszy wynik osiągnięty w B20.

Czy u Ciebie zakres pokazuję się cały czas, czy też pojawia się i znika?

Tymczasem załączam inne małe porównanie po zmianie Andka z 6 na 7. Zapewne to niewiele znaczy, ale znów – miło jest widzieć zmianę osiągów w górę, nawet jeśli to w praktyce bez znaczenia, czyż nie? :)

R4x GSa6 vs GSa7.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, latet napisał:

No proszę, B20 jak żywe! A możesz zrobić test prędkości po LTE (Ookla Speed Test). Ciekawe, czy w praktyce w B20 osiągi są rzeczywiście ograniczone w stosunku do np. B7. Albo inaczej – zrób parę testów i podaj najlepszy wynik osiągnięty w B20.

Czy u Ciebie zakres pokazuję się cały czas, czy też pojawia się i znika?

Tymczasem załączam inne małe porównanie po zmianie Andka z 6 na 7. Zapewne to niewiele znaczy, ale znów – miło jest widzieć zmianę osiągów w górę, nawet jeśli to w praktyce bez znaczenia, czyż nie? :)

R4x GSa6 vs GSa7.jpg

Rano porobię testy, bo mam lte tylko blisko okna :(

Jeżeli chodzi o zakres to musiałem zrobić 30 screenów, by chwyciło wreszcie na nim band :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się (jutro uzyskam pewność i pokażę nagrania), że w tej wersji 8.5.1.0 na Andku 7.1.2 nie występuje problem z jakością dźwięku w video. Nie tylko dźwięki tła są nagrane poprawnie (nie są masakrowane), ale także głos osoby mówiącej z bliska wydaje się bardziej naturalny, przyjemniejszy dla ucha.

Tylko bez euforii... bo to, że w tej wersji jest OK, nie znaczy, że w kolejnych (np. po zmianie na MIUI9) znów tego nie zepsują. Ba, bawet się zdziwię, jeśli nie zepsują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, latet napisał:

Skoro masz tam słaby zasięg 4G, to równie ciekawe będą testy porównawcze w trybie 3G. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że w 3G masz szybciej.

Oto wyniki najlepszych pomiarów (wykonałem 3 dla lte i 3 dla 3g).

Na edge nie udało mi się wykonać pomiarów :(

 

IMG_20170925_102338.jpg

Edytowane przez lward
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lward napisał:

Oto wyniki najlepszych pomiarów (wykonałem 3 dla lte i 3 dla 3g).

No to teraz sobie odpowiedz na pytanie - czy bardzo byś ucierpiał nie mając B20, czyli w tej konkretnej lokalizacji- w ogóle nie mając LTE? Patrząc na Twoje wyniki - nie odczułbyś żadnej różnicy (a może nawet na plus, biorąc pod uwagę ten koszmarny ping w pierwszym pomiarze, jeśli to nie jakiś przypadek).

Edge to sobie odpuść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, latet napisał:

No to teraz sobie odpowiedz na pytanie - czy bardzo byś ucierpiał nie mając B20, czyli w tej konkretnej lokalizacji- w ogóle nie mając LTE? Patrząc na Twoje wyniki - nie odczułbyś żadnej różnicy (a może nawet na plus, biorąc pod uwagę ten koszmarny ping w pierwszym pomiarze, jeśli to nie jakiś przypadek).

Edge to sobie odpuść :)

W moim bloku dane pakietowe kompletnie sobie odpuszczam. Jednak wystarczy, że wyjdę z bloku to już mam 4/5 zasięg LTE i hula jak ta lala :) , także B20 się przydaje jak jestem poza domem.
W drugim pokoju czasem nie mam zasięgu 2G, a jest LTE (dlatego nie mam na sztywno ustawionego 2G)
A co do pingu, to miałem dwa pomiary z tak dużym pingiem (i to oba na LTE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netwok Cell Info Lite - Powie mi ktoś jak skonfigurować tę aplikację. Chciałbym chociażby zobaczyć te "magiczne B20 :). Póki co w ogóle nie wyświetla mi z jakiego pasma korzystam.
Swoją drogą nadal nie otrzymałem aktualizacji do 8.5.1, nie wspominając o Andku 7. 

Edytowane przez kozak123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...