Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, latet napisał:

Zabawne, jakie ludzie mają różne potrzeby. Ja nawet nie wiem, do czego służą te dwie wymienione przez Ciebie funkcje :--)

Słownik służy do tego żeby można było wybierać z klawiatury kontakty z "polskimi znakami" a nie wyszukiwać je bezpośrednio w kontaktach.

Nie ma problemu gdy kontaktów ma się 50 ale gdy jest ich 900 to już nie jest proste,

A o MirrorLinku poczytasz tutaj http://moto.onet.pl/aktualnosci/jak-skorzystac-z-mirrorlink-w-samochodzie/31ljyt

I znowu - jeśli rocznie jeździsz 40 kkm i masz samochód który to obsługuje to szkoda nie mieć. Używam AndroidAuto ale ML ma kilka zalet - np. mozna uruchomić nawigacje inne niż GoogleMaps.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet dźwięk. Kiedy dostanę nową wiadomość, to dioda zaczyna migać ale nie ma dźwięku. Załączam ekran i widzę, że rzeczywiście jest nowa wiadomość. Ogólnie, to działa tylko kiedy ustawię któryś z dźwięków systemowych, natomiast wybór któregoś "extra od siebie" sprawia że nic nie słychać. 

Powiadomienia dźwiękowe z Twittera też nie działają a rozbłysków i pociemnienia ekranu nawet nie chce mi się komentować.

Mówiąc Beta, miałem na myśli wersje Global Stable ktora jeszcze nie jest oficjalnie wszystkim udostępniona a więc w wersji beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelll napisał:

Zainstalowałem 8.5.1.

Tym razem Gear nie zgubił zegarka Gear S3 i wszystkie dane zostały.

Jak dla mnie jeśli poprawią/uzupełnią dwie rzeczy:

- słownik T9 w Dialerze

- obsługę MirrorLinka

to Redmi 4X będzie telefonem idealnym. Jeśli w miarę szybko się to nie zmieni to niestety wrócę (przynajmniej jako telefon służbowy) do Samsunga - S7 lub A52017

To prawda Taki Redmi 4X dożyje dłużej niż S7 dla tych co nie lubią wymieniać telefonu co roku to taki redmi 4X zachowa jeszcze sporo pojemności w baterii chodź by i przez 5 lat baterii nie trzeba będzie wymieniać jak się będzie dbać o baterię, ja swojego katuje bardzo mocno LTE dużo YouTube pobieranie plików przez LTE z czego wiadomo modem się grzeje i pobiera dużo energii hotspot i gry a bateria po 4miesiacach jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Taki Redmi 4X dożyje dłużej niż S7 dla tych co nie lubią wymieniać telefonu co roku to taki redmi 4X zachowa jeszcze sporo pojemności w baterii chodź by i przez 5 lat baterii nie trzeba będzie wymieniać jak się będzie dbać o baterię, ja swojego katuje bardzo mocno LTE dużo YouTube pobieranie plików przez LTE z czego wiadomo modem się grzeje i pobiera dużo energii hotspot i gry a bateria po 4miesiacach jak nowa
, Nie orientujecie się czasem czy jest coś takiego jak współdzielenie ekranu? Niby w jakiejś wersji to miało być...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shaq napisał:
[mention=38097]piotrino[/mention]ma być dopiero w MIUI 9. Taka logika

Dzięki źle się wyraziłem Chodziło mi o multicasting ale to jest ale to jest to samo jak się nie mylę Myślałem że w tej wersji Androida to będzie...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

1 godzinę temu, Pompon napisał:

Pierwsze ładowanie na 8.5.1.0 ... Dioda gaśnie po naładowaniu . I zapowiada się chyba dobrze wykonałem zrzuty ekranu w momencie kiedy ze 100 % zeszło na 99 % w tym czasie przeglądanie internetu i bawienie się ustawieniami oraz telefon leżał na stole  
 

U mnie bateria ciut gorzej przy jednym w procencie ubytku 15-20 minut użytkowania. Testuje dalej.... ogólnie wynik aktualny mam taki:
Podobnie jak w poprzedniej wersji nie jest źle myślałem że będzie lepiej

1c44af3ff3784a8d79eea2c03ff18b2f.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pompon napisał:

Pierwsze ładowanie na 8.5.1.0 ... Dioda gaśnie po naładowaniu . I zapowiada się chyba dobrze wykonałem zrzuty ekranu w momencie kiedy ze 100 % zeszło na 99 % w tym czasie przeglądanie internetu i bawienie się ustawieniami oraz telefon leżał na stole :) 

Niedawno podładowałem telefon i spadło z 100% na 99% w ciągu... jednej minuty na ekranie :/
A telefon w tym czasie (tej jednej minuty) się zaledwie zsynchronizował

Screenshot_2017-09-23-19-51-38-268_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-23-19-51-24-924_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lward napisał:

Niedawno podładowałem telefon i spadło z 100% na 99% w ciągu... jednej minuty na ekranie :/
A telefon w tym czasie (tej jednej minuty) się zaledwie zsynchronizował

Podladuj jeszcze raz do 100% ale na włączonym ekranie by nie zgasł ładowanie jest dłuższe ale bardziej efektywniejsze ;)

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotras214 napisał:

To pewnie zadko rozladowujesz baterie do 0% dobrze myślę ?

Prawie zawsze podłączam jak jest ok. 1% (chyba, że nie zdążę dobiec do ładowarki, to się wyłączy sam).
Zazwyczaj rozmawiam/piszę z kimś na telefonie i nie chcę by się rozłączyło po prostu.

Edytowane przez lward
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lward napisał:

Prawie zawsze podłączam jak jest ok. 1% (chyba, że nie zdążę dobiec do ładowarki, to się wyłączy sam).
Zazwyczaj rozmawiam/piszę z kimś na telefonie i nie chcę by się rozłączyło po prostu.

To źle robisz. Za pół roku, rok, będziesz mógł mieć pretensje tylko do siebie, kiedy bateria zacznie tracić pojemność, a jej procent naładowania będzie nawet w spoczynku będzie leciał na łeb i szyję.

Nie rozładowuje się baterii poniżej 20-30%. Ładowanie też powinno się odbywać nie do samego końca.

Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lward napisał:

Prawie zawsze podłączam jak jest ok. 1% (chyba, że nie zdążę dobiec do ładowarki, to się wyłączy sam).
Zazwyczaj rozmawiam z kimś na telefonie i nie chcę by się rozłączyło po prostu.

Ja podłączałem parę cykli ze 3 do komputera na noc bo prąd mniejszy i bateria się ładuje prądem 300-450mA równomiernie sie ładuje czyli od 0 do 100% prawie tak samo a nie że ładowarka do 90 a potem wolniej . To ma związek z formowaniem baterii że równomiernie się laduje bateria też wolniej schodzi ze 100% zrób ze 3 takie cykle ładowania z komputera i sprawdź różnice :)

3 minuty temu, mrosi napisał:

To źle robisz. Za pół roku, rok, będziesz mógł mieć pretensje tylko do siebie, kiedy bateria zacznie tracić pojemność, a jej procent naładowania będzie nawet w spoczynku będzie leciał na łeb i szyję.

Nie rozładowuje się baterii poniżej 20-30%. Ładowanie też powinno się odbywać nie do samego końca.

Ech...

Wyjątek jest taki że jak kolega rozładuje do 0% musi ładować ładowarka jak najmniejszym prądem np. Z portu USB kompa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mrosi napisał:

To źle robisz. Za pół roku, rok, będziesz mógł mieć pretensje tylko do siebie, kiedy bateria zacznie tracić pojemność, a jej procent naładowania będzie nawet w spoczynku będzie leciał na łeb i szyję.

Nie rozładowuje się baterii poniżej 20-30%. Ładowanie też powinno się odbywać nie do samego końca.

Ech...

Podłączam telefon zazwyczaj wieczorem, także nie mam jak "pilnować" żeby się samo wyłączyło ładowanie (aby nie dochodziło do końca).
Chyba, że znasz jakąś aplikację, która "odetnie" proces ładowania po osiągnięciu danych procentów
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lward napisał:

Podłączam telefon zazwyczaj wieczorem, także nie mam jak "pilnować" żeby się samo wyłączyło ładowanie (aby nie dochodziło do końca).
Chyba, że znasz jakąś aplikację, która "odetnie" proces ładowania po osiągnięciu danych procentów
 

Najbardziej optymalnym jest utrzymywanie się z poziomem naładowania 30-80%. To nie wymaga pilnowania w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Najbardziej optymalnym jest utrzymywanie się z poziomem naładowania 30-80%. To nie wymaga pilnowania w nocy...

Rozumiem. Będę starał się utrzymywać ten poziom.
W poprzednim ładowałem jak miał mało %, ale na szczęście pomimo dwóch lat takiego użytkowania prawie zawsze wytrzymywał do końca dnia (ładowarka 700mA, bateria 2400mAh).

Dzięki mrosi i Piotras214 za rady :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotras214 napisał:

To pewnie zadko rzadko rozladowujesz baterie do 0% dobrze myślę ?

Pierdzielone T9

50 minut temu, lward napisał:

Podłączam telefon zazwyczaj wieczorem, także nie mam jak "pilnować" żeby się samo wyłączyło ładowanie (aby nie dochodziło do końca).
Chyba, że znasz jakąś aplikację, która "odetnie" proces ładowania po osiągnięciu danych procentów
 

Nie ma apki do odcinania prądu po naładowaniu ale jest budzik który wyje jak się naładuje do 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotras214 napisał:

To ma związek z formowaniem baterii że równomiernie się laduje bateria też wolniej schodzi ze 100% zrób ze 3 takie cykle ładowania z komputera i sprawdź różnice :)

Formowanie akumulatora odeszło wraz z akumulatorami niklowo-kadmowymi i niklowo-metalowo-wodorkowymi, które traciły przy niepełnym rozładowaniu obecnie montowane akumulatory nie powinny być rozładowywane do 0% ze względu na utratę właściwości, tak samo 100% też nie jest w pełni zalecane, najlepiej utrzymywać go na poziomie 50% takie jest najbardziej zdrowe naładowanie (taki akumulator posiada napięcia minimalne i maksymalne, które nie doprowadzą akumulatora do trwałego uszkodzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendy o tym, że xiaomi jest jakiś super. Soft 8.5.2.0 jak każdy inny jest upośledzony. Bateria 4 razy większa niż w poprzednim S4 mini, trzyma może 2 razy dłużej. Idiotyczne ubijanie wszystkiego co się da przez system. Nigdy więcej tego chińskiego szajsu nie kupię, choćby nie wiem co. Samsung to tez gówno, ale chociaż nie ma niepełnosprawnego zarządzania aplikacjami i ogólnie jest sensowniej napisany, a nie co chwilę jakieś chińskie pseudo wynalazki. 1f4e85c6794f87ae53e564eff4c9d257.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z telefonem na najnowszym globalu.

Podczas próby pobierania (aktualizacji) niektórych aplikacji w Google Play otrzymuję komunikat błędu 495. Inne aplikacje pobierają się bezproblemowo.

W akcie desperacji przywróciłem nawet ustawienia fabryczne hard resetem i wciąż to samo. Kasowanie cache, danych aplikacji i sklepu nic nie daje.

 

Czy ktoś miał podobny problem?

Edytowane przez barszczu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zostawiłem załączone dane pakietowe w nocy. W ciągu 6,5 godziny poziom baterii spadł o ok 15%.

Nic korzystałem wtedy z telefonu. Apki w tle były w większości wyłączone oprócz messengera, snapa oraz adguarda. GPS wyłączony, wifi też, nawet synchronizacja.

Po wyłączeniu danych pakietowych poziom baterii nie spadł nawet o 1% w ciągu 3 godzin.

Bardzo duże zużycie mają usługi Google Play, ale czy to one są winowajcą tego nie wiem. 

Screenshot_2017-09-24-10-22-38-776_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-24-10-23-45-300_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia baterii i względności wszelkich porównań.

Dwa 4X (żony i mój). W obu włączone wszystkie możliwe kanały łączności, w tym samym momencie odłączone od ładowania. Na moim zainstalowane mnóstwo aplikacji, podłącozny zegarek, sprawdzanie 4 kont pocztowych itp. W omawianym czasie 0 rozmów, trochę SMS, u mnie trochę chatu na WhatsApp. Ta sama wersja softu (8.5.1). Ta sama lokalizacja, u mnie dwie karty SIM (obaj operatorzy dość kiepski zasięg) u żony jeden z nich.

W czasie 14 godzin u mnie bateria zeszła do poziomu 68% u żony 83%. Tyle.

Edytowane przez pawelll
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia baterii i względności wszelkich porównań.
Dwa 4X (żony i mój). W obu włączone wszystkie możliwe kanały łączności, w tym samym momencie odłączone od ładowania. Na moim zainstalowane mnóstwo aplikacji, podłącozny zegarek, sprawdzanie 4 kont pocztowych itp. W omawianym czasie 0 rozmów, trochę SMS, u mnie trochę chatu na WhatsApp. Ta sama wersja softu (8.5.1). Ta sama lokalizacja, u mnie dwie karty SIM (obaj operatorzy dość kiepski zasięg) u żony jeden z nich.
W czasie 14 godzin u mnie bateria zeszła do poziomu 68% u żony 83%. Tyle.
Przy danych pakietowych bateria schodzi szybciej przez WiFi wolniej Jak zauważyłem to często bateria chodzi przy używaniu synchronizacji do map i dlatego wyłączyłem synchronizacje mapy przez dane pakietowe

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 o 10:35, lward napisał:

Z ciekawości zostawiłem załączone dane pakietowe w nocy. W ciągu 6,5 godziny poziom baterii spadł o ok 15%.

Nic korzystałem wtedy z telefonu. Apki w tle były w większości wyłączone oprócz messengera, snapa oraz adguarda. GPS wyłączony, wifi też, nawet synchronizacja.

Po wyłączeniu danych pakietowych poziom baterii nie spadł nawet o 1% w ciągu 3 godzin.

Bardzo duże zużycie mają usługi Google Play, ale czy to one są winowajcą tego nie wiem.

Co się dziwisz, skoro wyłączasz Wi-Fi? Błąd! Zostaw włączone Wi-Fi i włączone dane pakietowe, oraz włączony GPS, a powinno być OK. Zobacz, tak jak u mnie - gdzie mam WSZYSTKO włączone (screeny - z Global Stable 8.5.2.0). A duży % zużycia przez "system" oraz "usługi google" to wg moich obserwacji cecha charakterystyczna dla Globala, w porównaniu do EU (choć i tam system zwykle na 1. miejscu w zużyciu).

Screenshot_2017-09-24-11-03-24-730_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-24-11-03-13-014_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-24-11-04-02-470_com.miui.powerkeeper.pngScreenshot_2017-09-24-11-05-33-065_com.miui.home.pngScreenshot_2017-09-24-11-05-07-825_com.android.settings.png

Screenshot_2017-09-24-11-04-30-670_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-09-24-11-08-30-168_com.android.settings.pngScreenshot_2017-09-24-11-07-36-839_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez mrosi
Można napisać post tak, aby nie zajmował całej strony wątku? Można!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iward- przecież widać że Adguard , Messenger Facebook Ci zjadł - słyną z tego , a latet to nawet na chwilę na neta nie wszedł (ze screenów widać) . Przestańcie pisać o tych bateriach bo szlag trafia , każdy używa inaczej  i inaczej mu zżera . Wyłączone usługi na noc i schodzi 1-2% , i SOT około 8 godz. (też zależny od używanych apek) i nic więcej do powiedzenia w temacie baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ziku90 napisał:

Legendy o tym, że xiaomi jest jakiś super. Soft 8.5.2.0 jak każdy inny jest upośledzony. Bateria 4 razy większa niż w poprzednim S4 mini, trzyma może 2 razy dłużej. Idiotyczne ubijanie wszystkiego co się da przez system. Nigdy więcej tego chińskiego szajsu nie kupię, choćby nie wiem co. Samsung to tez gówno, ale chociaż nie ma niepełnosprawnego zarządzania aplikacjami i ogólnie jest sensowniej napisany, a nie co chwilę jakieś chińskie pseudo wynalazki.

zawsze możesz pomyśleć o Xiaomi A1, który będzie miał czystego Andka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ziku90 napisał:

Legendy o tym, że xiaomi jest jakiś super. Soft 8.5.2.0 jak każdy inny jest upośledzony. Bateria 4 razy większa niż w poprzednim S4 mini, trzyma może 2 razy dłużej. Idiotyczne ubijanie wszystkiego co się da przez system. Nigdy więcej tego chińskiego szajsu nie kupię, choćby nie wiem co. Samsung to tez gówno, ale chociaż nie ma niepełnosprawnego zarządzania aplikacjami i ogólnie jest sensowniej napisany, a nie co chwilę jakieś chińskie pseudo wynalazki.
 

Też mnie denerwuje nieprzemyślana polityka Xiaomi wypuszczania często softów- za to nie przetestowanych. Lepiej dla wszystkich byłoby gdyby aktualizacja była co kilka miesięcy ale sensowna i przetestowana. Finalnie firma na tym mocno traci wizerunkowo.

Akurat Twój argument z S4 mini jest zupełnie nie trafiony- to był telefon (sprzętowo) z innych czasów, dzisiejszy telefon dowolnej marki z taką baterią działałby może 12 godzin. Za to sprzętowo (przynajmniej w serii redmi) 4X jest naprawdę bardzo pożądnie (i ładnie) zrobiony. W porównaniu do np. 3S postęp jest wyraźny.

Napisałem wcześniej co mnie boli w Xiaomi i dlaczego być może wrócę do Samsunga - bolejąc nad ceną oczywiście.

PS. Niestety jest jednak problem z Samsung Gear.- nie mogę się połączyć z Samsung Store (na 8.5.2 działało).

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...