Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, matiasmovie napisał:

Na pierwszy rzut oka nie widać nic nowego, pewnie dopiero jak MIUI9 wyjdzie to wprowadzi nowości

Mam pytania w takim razie. Wynikające z moich doświadczeń z niedawnej zmiany wersji andka na Mi5 z 6 na 7:

Czy po zmianie bazy na 7.x

  1. przestały prawidłowo działać apki takie jak ta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.als.usagetimelines  – pokazujące bieżące zużycie zasobów przez działające procesy?
  2. czy zaczęła działać prawidłowo bez roota apka Wake Lock Detector Lite: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector.noroot&hl=pl
  3. czy apka ta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=pl  zaczęła pokazywać pasmo (jak widać na załączonym screenie z Mi5) – na 8.5.2.0 pasmo nie jest pokazywane, a bardzo by mi sie to przydało, bo wciąż poluję na miejsce, gdzie zdobyłbym dowód, że mój testowy R4x wykorzystuje słynne B20.

Sprawdź też proszę, czy nie pogorszył się GPS (na Mi5 po zmienia Andka 6 na 7 tak się stało).

Dzięki!

ba.jpg

1 godzinę temu, Piotras214 napisał:

41tyś

U mnie (8.5.2.0 / andek 6.0.1) Antutu: 44006, więc jeśli mi podskoczy do 45 tys,. z hakiem to uzam za margines błędu pomiaru.

28 minut temu, Sneakers napisał:

Mam dylemacik czy aktualizować czy jeszcze poczekać. Kurka

O ile dobrze rozumiem, to dzięki temu, że najpierw w global stable się zmieni andek na 7, to potem będę mógł zainstalować global dev bez odblokowania boot loadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawelll napisał:

Nie bardzo rozumiem wpis (lub żart). 8.2.10 ani 8.2.12 nie obsługuje MirrorLInka.

a ok, bo ja myślałem, że szukasz mirrorlink do 8.5.2.0, a to chodzi o jakąś funkcję

1 godzinę temu, latet napisał:

czy apka ta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=pl  zaczęła pokazywać pasmo (jak widać na załączonym screenie z Mi5) – na 8.5.2.0 pasmo nie jest pokazywane, a bardzo by mi sie to przydało, bo wciąż poluję na miejsce, gdzie zdobyłbym dowód, że mój testowy R4x wykorzystuje słynne B20.

Nie używam roota więc nie sprawdzę jej, bo z tego co wiem do sprawdzania pasma jest potrzebny root

1 godzinę temu, latet napisał:

Sprawdź też proszę, czy nie pogorszył się GPS (na Mi5 po zmienia Andka 6 na 7 tak się stało).

Nie używam GPS'a więc nie wiem czy działa lepiej czy gorzej.

1 godzinę temu, latet napisał:
  1. przestały prawidłowo działać apki takie jak ta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.als.usagetimelines  – pokazujące bieżące zużycie zasobów przez działające procesy?
  2. czy zaczęła działać prawidłowo bez roota apka Wake Lock Detector Lite: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector.noroot&hl=pl
  1. Co do Usage Timelines w opisie:
    " Please note that Usage Timelines cannot show information about individual processes (other than itself) on Android N/7.0 and above. Starting with Android N/7.0, "
  2. Do apki wakelock w opisie jest jakaś instrukcja skorzystałeś z niej?
    " The purpose of this [LITE] version is to make Wakelock detector work WITHOUT Root.
    This requires you to go through the steps to make this app work without ROOT.
    Open below link and follow presentation to make this app work!!
    http://goo.gl/Yqdh2F "
Edytowane przez matiasmovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matiasmovie napisał:

z tego co wiem do sprawdzania pasma jest potrzebny root

Co do Usage Timelines w opisie:
" Please note that Usage Timelines cannot show information about individual processes (other than itself) on Android N/7.0 and above. Starting with Android N/7.0, "
 

Do apki wakelock w opisie jest jakaś instrukcja skorzystałeś z niej?
 

1) Na Mi5 bez roota ta apka pokazuje pasma. Myslę, że to kwestia wersji Andka. Stąd prośba o sprawdzenie na tym nowym Globalu na Nougacie

2) Tak, to jest problem, niestety. To był idealny sposób, by na bieżąco podglądać, która z apek lub procesów (w tym systemowych) w tle ssie baterię zamiast spać. Słabo bez takiego narzędzia. Jak żyć?

3) Ta instrukcja jest potrzebna, gdy bez roota Wake Lock nic nie pokazuje. Ale tu  znów- na Mi5 po zmianie bazy z 6 na 7, mimo braku roota - WL zaczął wszystkie pięknie pokazywać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa w 8.5.1.0.

Sterowanie uśpieniem (wyłączeniem ekranu) jest w zakładce: Ekran blokady i odcisk palca

Nie powinno być przypadkiem w zakładce: Wyświetlacz

Nie pamiętam jak było w 8.5.2.0, ale dla mnie to dziwnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łysy napisał:

Sterowanie uśpieniem (wyłączeniem ekranu) jest w zakładce: Ekran blokady i odcisk palca

Nie powinno być przypadkiem w zakładce: Wyświetlacz

Nie pamiętam jak było w 8.5.2.0, ale dla mnie to dziwnie wygląda.

W 8.5.2.0 też tam jest i chyba w każdej innej wersji MIUI jakąś widziałem to ustawienie tam właśnie się znajduje. Przyzwyczaj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w czwartek dostałem automatyczna aktualizacje do  MIUI Global 8.5.2.0 (MAMMIED), wczoraj dostałem ponownie automatycznie aktualizacje, tylko tym razem do MIUI Global 8.5.1.0 (MAMMIED) po niej mam problemy za automatycznym podświetleniem ekranu, bardzo wolno reaguje. Chciałem zainstalować ręcznie MIUI Global 8.5.2.0 (MAMMIED) po przez wybranie paczki aktualizacji wyskakuje mi błąd w rodzaju że nie można zweryfikować aktualizacji. Ma ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

W 8.5.2.0 też tam jest i chyba w każdej innej wersji MIUI jakąś widziałem to ustawienie tam właśnie się znajduje. Przyzwyczaj się ;)

W sumie ważne, że jest. Ale rozsądek podpowiada, że aby nie błądzić w ustawieniach lepszym miejscem była by zakładka wyświetlacz. To moje zdanie. No i znowu te braki w tłumaczeniu. Eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łysy napisał:

W sumie ważne, że jest. Ale rozsądek podpowiada, że aby nie błądzić w ustawieniach lepszym miejscem była by zakładka wyświetlacz. To moje zdanie. No i znowu te braki w tłumaczeniu. Eh.

Kwestia filozofii. W ustawieniach wyświetlacza są parametry związane z formą i sposobem wyświetlania, wygaszanie jest związane wprost z blokadą i właśnie tam powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal nie ma aktualizacji do 8.5.1.0 to dobrze? 
Dziwne, że niektórzy z Was mają dopiero po aktualizacji 44/45k w Antutu, ja taki wynik miałem od razu po zakupie telefonu. 3/32 Global z Proline.
, też nie mam aktualizacji do tej pory do wersji 8 5 1 0 ciekawe trzeba będzie poczekać

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Shaq napisał:

http://bigota.d.miui.com/V8.5.1.0.NAMMIED/miui_HM4XGlobal_V8.5.1.0.NAMMIED_c9c0526b0d_7.1.zip

 

na oficjalnym forum już ktoś wrzucił.

Kilka osób rzeczywiście skarży się na problem z rozświetlaniem.

Ściąga i instaluję ręcznie....Zobaczymy co  i jak.... Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 8.5.1.

Tym razem Gear nie zgubił zegarka Gear S3 i wszystkie dane zostały.

Jak dla mnie jeśli poprawią/uzupełnią dwie rzeczy:

- słownik T9 w Dialerze

- obsługę MirrorLinka

to Redmi 4X będzie telefonem idealnym. Jeśli w miarę szybko się to nie zmieni to niestety wrócę (przynajmniej jako telefon służbowy) do Samsunga - S7 lub A52017

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrino pewnie tak, ale to całe Xiaomi zaczyna mnie powoli irytować. Wiem, że to beta dla wybranych a ja się "nielegalnie" pospieszyłem, ale w ilości baboli ta firma przoduje i to jest słabe.

Szkoda, bo jest taki potencjał...

 

 

Edzia: powiadomienia z Twittera i Instagrama również BEZ dźwięku.

Edytowane przez Shaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Shaq napisał:

Potwierdzam problemy z rozjaśnianiem. 

Ale brak dźwięku powiadomienia Whatsapp to naprawdę porażka...

 

Nie potwierdzam problemu z Whatsapp.

A dokładniej- po przeczytaniu wpisu Shaq'a sprawdziłem i też wydawało mi się, że nie działa. Ale po wejściu w opcje powiadomień i ponownym wyborze dźwięku działa.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelll napisał:

Nie potwierdzam problemu z Whatsapp.

A dokładniej- po przeczytaniu wpisu Shaq'a sprawdziłem i też wydawało mi się, że nie działa. Ale po wejściu w opcje powiadomień i ponownym wyborze dźwięku działa.

Opcje powiadomień Whatsapp, czy systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=38097]piotrino[/mention] pewnie tak, ale to całe Xiaomi zaczyna mnie powoli irytować. Wiem, że to beta dla wybranych a ja się "nielegalnie" pospieszyłem, ale w ilości baboli ta firma przoduje i to jest słabe.
Szkoda, bo jest taki potencjał...
 
 
Edzia: powiadomienia z Twittera i Instagrama również BEZ dźwięku.


Przed chwilą sprawdzałem, są powiadomienia z dźwiękiem z Twittera... spróbuj od nowa wyłączyć i włączyć powiadomienia w ustawieniach

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lward napisał:

Wam też aplikacja SMS inaczej zlicza znaki?

Tj użycie polskich znaków nie wpływa na długość wiadomości (w poprzedniej było tak, że użycie powodowało zmniejszenie limitu znaków w wiadomości)

To oznacza, że odbiorca otrzyma SMS bez polskich liter oraz bez pseudo-graficznych emotek! A to już może mieć poważne konsekwencje społeczne i towarzystkie :)

(U siebie w wysłanych widzisz z polskimi znakami i z emotkami – odbiorca nie!).

Chyba, że wyłączysz w ustawieniach apki SMS opcję "Używaj alfabetu GSM" - bo to ona za tym stoi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy xiaomi 4X . Mam taką sytuację może Ktoś będzie wiedział co z tym zrobić i czy warto.

Telefon kupiony w dystrybucji w Polsce. Aktualnie mam MIUI Global 8.2, 8.2.10.0 (MAMMIEA). W aktualizacji pojawiła się możliwość pobrania 8.5.2.0 MAMMIED.

Gdy potwierdzę Aktualizuj, zaczyna pobierać do 10% i na tej wartości zatrzymuje się. Co może być powodem ?  Ktoś ma pomysł co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że dźwięk który od lat miałem przypisany do powiadomienia Whatsapp nie działa. Inne tak, tylko ten nie. Nawet jak mu zmienię nazwę, i ponownie ustawie, nic to nie daje.

Twitter również nie działa.

Nie chcę krakac, ale bateria też znika w dziwnie szybkim tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że dźwięk który od lat miałem przypisany do powiadomienia Whatsapp nie działa. Inne tak, tylko ten nie. Nawet jak mu zmienię nazwę, i ponownie ustawie, nic to nie daje.

Twitter również nie działa.

Nie chcę krakac, ale bateria też znika w dziwnie szybkim tempie.

Używam teraz telefonu całą godzinę i 4% baterii mi zeszło Internet i te sprawy u mnie bateria trzyma na razie dobrze zobaczymy do końca jak będzie trzymała w razie czego dam znać może reset do ustawień fabrycznych pomogłoby tobie. Twitter u mnie działa bez żadnych zastrzeżeń

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelll napisał:

Jak dla mnie jeśli poprawią/uzupełnią dwie rzeczy:

- słownik T9 w Dialerze

- obsługę MirrorLinka

to Redmi 4X będzie telefonem idealnym.

Zabawne, jakie ludzie mają różne potrzeby. Ja nawet nie wiem, do czego służą te dwie wymienione przez Ciebie funkcje :--)

2 godziny temu, Shaq napisał:

Ale brak dźwięku powiadomienia Whatsapp to naprawdę porażka...

Tylko dźwięk, czy w ogóle powiadomienia? Różna diagnoza, różne leczenie.

2 godziny temu, Shaq napisał:

@piotrino pewnie tak, ale to całe Xiaomi zaczyna mnie powoli irytować. Wiem, że to beta dla wybranych

Beta? W tym wątku, w każdym razie w ostatnich postach gadamy o STABLE 8.5.2.0 i 8.5.1.0.

39 minut temu, Viking_ napisał:

Gdy potwierdzę Aktualizuj, zaczyna pobierać do 10% i na tej wartości zatrzymuje się. Co może być powodem ?  Ktoś ma pomysł co z tym zrobić ?

Spróbowałbym na stale włączonym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...