Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

V8.5.2.0 Zaówazylem dodana ikonę piorun w kółku podczas ladowania ladowarką qc3.0 tak jak w redmi 3S żony , ikony mają białe tło wcześniej ikony nie miały tego białego tła, sprawdzę czy od 0 do 100% wolniej czy szybciej się ładuje redmi 4X jak tylko bateria padnie a i jeszcze dioda powiadomień gaśnie jak telefon się naładuje do 100%

Edytowane przez Piotras214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę już jednak przejść z Global Stable na Global Dev. Myślalem, że da się łatwo i prosto przez systemową apkę "aktualizacje" (po ręcznym podstawieniu pliku miui_HM4XGlobal_7.9.15_ac4fa6204a_7.1.zip)

co robiłem nie raz na innych telefonach Xiaomi wgrywajac Global dev na Global Stable. No, ale nie ma lekko w tym przypadku, ponieważ - jak czytam:

If you upgrade from MIUI Stable ROM based on Android M to MIUI Developer ROM based on Android N, please flash it via Fastboot update. Recovery update might cause upgrade failure.

No dobra, ale jak zrobić update przez Fastboot przy zablokowanym BL? Mogę go odblokować, jasne, ale dopiero za 3 doby. To może użyć EDL? (o ile R4x nie ma go zablokowanego). Po prostu jestem zaskoczony, że trzeba odblokowywać lub sięgać po EDL przechodząc z Global na Global.

Co radzicie w tym przypadku?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lward napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał ile ubywa baterii w trybie samolotowym (na 8.5.2.0), to odpowiadam: 11h -> 2%

Mi też ok. 2-3%, ale przez 7 godzin, tyle że nie w samolotowym, ale normalnie, wszystko włączone (WiFi, dane, GPS) – a przy tym zasięg LTE 2-3 kreseczki max. Tak więc raczej jakichś szczególnych problemów z baterią ta wersja nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotras214 napisał:

Opłaca się zmieniać ? Chyba długo się czeka od momentu zgłoszenia prośby o odbl. BL

Zgodę na koncie to mam od bardzo dawna i długo z niej nie korzystałem. Natomiast czeka się ponoć teraz 72 godz. od ... (no właśnie, od czego konkretnie to nie wiem - podejrzewam, że od wykonania tego specjalnego przypisania telefonu do konta w Opcjach Programistycznych) do możliwości jego odblokowania.

Czy warto zmieniać Stable na Dev? To pytanie jest równoznaczne pytaniu - czy warto używać nowszej wersji ROM-u zamiast starszej. Odpowiedź brzmi: zależy czy bardziej Ci przeszkadzają błędy stare, czy nowe.

Ale w moim przypadku to tylko testy – dwa tyg. na Global Stable, kilka tygodni na kolejnych wersjach Global dev, a potem kilka tygodni na EU dev. Chcę sobie wyrobić pogląd o tych ROM-ach oparty na dowodach i własnych doświadczeniach, bo mam dość sprzecznych opinii innych w tej kwestii. Zwłaszcza, że ostatnio stykam się coraz częściej z głosami, że global dev jest lepiej zoptymalizowany niż EU dev. Trochę w to trudno mi uwierzyć, dlatego sam się przekonam.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotras214 napisał:

Chyba długo się czeka od momentu zgłoszenia prośby o odbl. BL

Ja raz zgode mialem w 5 minut, raz czekalem 24h, wiec roznie to bywa. Pozniej 72h po przypisaniu do konta jak kolega wyzej napisal i mozesz odblokowac. Czy warto zmieniac, chyba nikt Ci na to pytanie nie odpowie, zalezy na czym Ci zalezy. Ja np. wole romy stable od dev i wole te xiaomi.eu niz te z en.miui, ale ilu ludzi tyle opinii, kieruj sie wlasnymi odczuciami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kamillm napisał:

. Pozniej 72h po przypisaniu do konta jak kolega wyzej napisal i mozesz odblokowac.

Przy czym trzeba odróżnić dwa różne poziomy tego przypisania (nie wiem po co zrobili dwa, jeden by wystarczył chyba). Jedno przypisanie następuje, gdy logujesz się telefonem do konta Xiaomi (i to i tak musisz zrobić najpierw), a drugie - gdy w Opcjach programistycznych właczasz sobie możliwość odblokowania i pod nią taka właśnie dodatkowa funkcja "przypisz telefon do konta". Wygląda to na przekomplikowane, no ale tak jest i działa.

53 minuty temu, kamillm napisał:

Ja np. wole romy stable od dev

Tak z czystej ciekawości, bez żadnych uprzedzeń – ciekawi mnie, dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, latet napisał:

Tak z czystej ciekawości, bez żadnych uprzedzeń – ciekawi mnie, dlaczego.

Chyba z czysto psychologicznego punktu widzenia i może troche lenistwa. Zawsze wgrywam xiaomi.eu stable i nie chce mi sie co tydzien nowych wydan wgrywac, bo cos nie dziala i naprawiane jest nastepnej wersji. Zawsze poluje na jakis stable i jak dziala ok, to go wgrywam i nie ruszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie aktualizacji. Wczoraj wieczorem zaktualizowałem 4X do miui 8.5.2.0 która zajmowała ok 250mb, a teraz mam powiadomienie że jest do zainstalowania wersja 8.5.1.0 i zajmuje ona 1,3gb. Pytanie moje brzmi, czemu chce zainstalować starszą wersję?

Dodam że mam w telefonie global stable.

Screenshot_2017-09-22-13-03-43-896_com.android.updater.png

Screenshot_2017-09-22-13-04-08-419_com.android.settings.png

Edytowane przez PabloPlay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PabloPlay napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie aktualizacji. Wczoraj wieczorem zaktualizowałem 4X do miui 8.5.2.0 która zajmowała ok 250mb, a teraz mam powiadomienie że jest do zainstalowania wersja 8.5.1.0 i zajmuje ona 1,3gb. Pytanie moje brzmi, czemu chce zainstalować starszą wersję?

Dodam że mam w telefonie global stable.

Mam to samo po prostu xiaomi wydaje losowo Romy stable i tak jak by dało poprzedni rom ja nie aktualizuje nie będę się cofać 

Screenshot_2017-09-22-12-58-18-847_com.android.settings.png

Screenshot_2017-09-22-12-58-42-921_com.android.updater.png

1 minutę temu, Piotras214 napisał:

Mam to samo po prostu xiaomi wydaje losowo Romy stable i tak jak by dało poprzedni rom ja nie aktualizuje nie będę się cofać 

Screenshot_2017-09-22-12-58-18-847_com.android.settings.png

Screenshot_2017-09-22-12-58-42-921_com.android.updater.png

Chociaż jest też różnica w literach MAMMIED i NAMMIED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2017 o 08:52, kamillm napisał:

@matiasmovie a jest cos co zostało popsute? Jednak zdecydowanie wole xiaomi.eu stable, moze w koncu i na nim poprawia wibracje.

nie zauważyłem żeby coś popsuli, nic mi się nie sypie ani nie wywala od aktualizacji więc jest stabilnie chyba

26 minut temu, PabloPlay napisał:

Może android 7 nougat?

Jak zainstaluje to napiszę czy nowy android.

też jestem ciekaw, bo u mnie to samo, może 8.5.2.0 miało jakiś błąd i dlatego cofają? albo chcieli poczekać z naprawieniem wibracji do Andka 7.1 ale zrobili falstart xD

EDIT//
Na zagranicznym forum potwierdzili Nougata

Edytowane przez matiasmovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...