Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Jarek_Klimczuk said:

Obawiam się że bez roota nie usuniesz

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Czyli jeżeli root to muszę wgrać xiaomi.eu ? Bo z tego co czytam na forum nie da się zainstalować na globalu bo zepsuje sobie tel ?

I czy stracę gwarancję przez grzebanie w tel?

Edytowane przez Beatbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jarek_Klimczuk said:

Tak, wszystko działa, root i twrp, tylko najpierwej odblokuj bootloader, sam siedzę na globala.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Bootloader właśnie dziś rano odblokowałam podeślesz mi link do jakiegoś sprawdzonego sposobu jak na globalu wgrać root-a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Beatbox napisał:

Zaktualizował się ostatnio do najnowszego global stable

Bez numerków się nie obejdzie. Są tacy którzy nie dostali jeszcze OTA na 8.2.10 a niektórzy już mają 8.2.12.

Ale generalnie to co opisujesz nie występuje u mnie- bateria trzyma min. 2 dni (intensywne używanie), nie wiem o jakich błędach w tłumaczeniu piszesz (jedyne jaki znalazłem do w dialerze źle przetłumaczone nazwy wyjść dźwięku). Na pewno masz global stable? I Redmi 4X? (nie słyszałem o wersji 4X pro- chyba że to nieoficjalne nazwa dla odróżnienia wersji 3/32 od 2/16).

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, pawelll said:

Bez numerków się nie obejdzie. Są tacy którzy nie dostali jeszcze OTA na 8.2.10 a niektórzy już mają 8.2.12.

Ale generalnie to co opisujesz nie występuje u mnie- bateria trzyma min. 2 dni (intensywne używanie), nie wiem o jakich błędach w tłumaczeniu piszesz (jedyne jaki znalazłem do w dialerze źle przetłumaczone nazwy wyjść dźwięku). Na pewno masz global stable? I Redmi 4X? (nie słyszałem o wersji 4X pro- chyba że to nieoficjalne nazwa dla odróżnienia wersji 3/32 od 2/16).

Ja mam 8.2.10 czyli chyba jednak nie najnowszy np w kompasie wschód i zachód no błagam albo sprzątacz.Pro nazywam wersje 3/32 GB to trochę przez redmi 3S. Dziś odblokowałam bootloader i wgrałam roota by pozbyć się apek i niestety jak mi się rozładował tel nie mogę go włączyć świeci się logo MI :-( i nie wiem co zrobić.

Edytowane przez Beatbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Beatbox napisał:

niestety jak mi się rozładował tel nie mogę go włączyć świeci się logo MI :-( i nie wiem co zrobić.

Uruchomić w fastboot i wgrać MiFlashem rom fastboot od nowa. Nawet jak wisi na logo Mi to po bardzo długim przytrzymaniu power powinien zawibrować, wtedy trzeba szybko wcisnąć vol- i power żeby wszedł w fastboot. A TWRP i roota używać z romem eu nie globalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, FromWP said:

Uruchomić w fastboot i wgrać MiFlashem rom fastboot od nowa. Nawet jak wisi na logo Mi to po bardzo długim przytrzymaniu power powinien zawibrować, wtedy trzeba szybko wcisnąć vol- i power żeby wszedł w fastboot. A TWRP i roota używać z romem eu nie globalem.

A jak uratować mogę zdjęcia sms apki? Miałam kopię zapasową zrobioną w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Beatbox napisał:

A jak uratować mogę zdjęcia sms apki? Miałam kopię zapasową zrobioną w ustawieniach.

Jak kopia była zrobiona na karcie sd to zostanie. Jak w pamięci to nie wiem, ale można spróbować flashowania z opcją zachowania danych. Powinien się po takim zabiegu już uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, FromWP said:

Jak kopia była zrobiona na karcie sd to zostanie. Jak w pamięci to nie wiem, ale można spróbować flashowania z opcją zachowania danych. Powinien się po takim zabiegu już uruchomić.

Niestety nie mam karty pamięci więc jest w telefonie. Mam włączony mi flash to zaznaczyć tą drugą opcję nie flash all?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Beatbox napisał:

Niestety nie mam karty pamięci więc jest w telefonie. Mam włączony mi flash to zaznaczyć tą drugą opcję nie flash all?

Tak , nie wiem której używasz, w najnowszej środkowe pole to Save user data i to trzeba zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Beatbox napisał:

Telefon nie wstaje. Tylko logo MI.

Czy mogę zrobić ze wgram w fastboot TWRP i zainstaluje xiaomi.eu?

Teoretycznie tak, powinno się udać, ale bez wipe czyli utraty danych raczej się nie obędzie. Wgrywasz tą samą wersję romu która była? Długo na tym Mi wisi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beatbox napisał:

Ja mam 8.2.10 czyli chyba jednak nie najnowszy np w kompasie wschód i zachód no błagam albo sprzątacz.Pro nazywam wersje 3/32 GB to trochę przez redmi 3S. Dziś odblokowałam bootloader i wgrałam roota by pozbyć się apek i niestety jak mi się rozładował tel nie mogę go włączyć świeci się logo MI :-( i nie wiem co zrobić.

Nie bardzo nadal rozumiem. U mnie w aplikacji kompas wszystko jest OK. A co do uceglenia  (prawie) telefonu- takie są skutki nie stosowania odwiecznej inżynierskiej zasady: działa to nie ruszać bo przestanie. Po to się kupuje telefon z romem stable,  żeby w nim nie grzebać. 

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, FromWP said:

Teoretycznie tak, powinno się udać, ale bez wipe czyli utraty danych raczej się nie obędzie. Wgrywasz tą samą wersję romu która była? Długo na tym Mi wisi?

Udało się tel działa. Instalacja xiaomi.eu pomogła i patrzę że apek śmieci nie ma. Dzięki za pomoc. Poza tym kopię mogłam przywrócić w ustawieniach więc jest super. Jeszcze raz dzięki

 

20 minutes ago, pawelll said:

Nie bardzo nadal rozumiem. U mnie w aplikacji kompas wszystko jest OK. A co do uceglenia  (prawie) telefonu- takie są skutki nie stosowania odwiecznej inżynierskiej zasady: działa to nie ruszać bo przestanie. Po to się kupuje telefon z romem stable,  żeby w nim nie grzebać. 

To niech Ci szanowni inżynierowie robią bardziej dopracowane apki i oprogramowania do tel, wtedy by tego nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Shaq napisał:

Dobra. Udało mi się zaktualizować do 8.2.12.0 i niestety u mnie nadal nie działa wibra w trybie cichym. Nie ma znaczenia czy Whatsapp, czy Textra. 

Dziwne ... Albo o czymś innym mówimy . Jaka ikonka zapala ci się na pasku ? przekreślony dzwonek a zboku dzwonka kreseczki wibracji ? Czy sam przekreślony dzwonek ? Jak włączasz tryb cichy to powinien raz  telefon zawibrować 

 

Co to jest Whatsapp, czy Textra.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawelll napisał:

I wibruje. Tylko przy włączaniu trybu cichego. I tylko wtedy. Niestety w 8.2.12 także nie działa wibracja przy SMS.

Tak przy SMS faktycznie nie wibruje . Przy połączeniu wibruje normalnie . Ale to i tak nic bo wibracja słaba przy połączeniu ledwie co czuć to przy SMS i tak daremna by była :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pawelll napisał:

 

@pawell

Nie idzie usunąć złego odnośnika, więc niestety inny Paweł dostanie powiadomienie ;-)

Mam dokładnie tak jak pisze @pawelll

Textra to aplikacja do smsów a Whatsapp? @Pompon nie osłabiaj mnie pleasse ;-)

 

Przy włączaniu trybu cichego wibruje. Przy nadchodzącym połączeniu również ale w przypadku wiadomości już nie.

Edytowane przez Shaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Shaq napisał:

 

 

@Pompon nie osłabiaj mnie pleasse ;-)

 

Przy włączaniu trybu cichego wibruje. Przy nadchodzącym połączeniu również ale w przypadku wiadomości już nie.

Wybacz nie korzystam z takich aplikacji . Ale ok wyjaśniliśmy temat wibracja nie działa przy SMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pompon napisał:

Wybacz nie korzystam z takich aplikacji . Ale ok wyjaśniliśmy temat wibracja nie działa przy SMS

Żartowałem oczywiście. Obie a zwłaszcza Whatsapp są dosyć znane ;-)

Gorzej że Xiaomi ponownie daje ciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pompon napisał:

Wystarczy w dzwiękach SMS wybrać Brak aby się cieszyć wibracją przy SMS

I nie mieć w ogole powiadomień w trybie głośnym, tylko same wibracje, xiaomi z pierwsza wydana aktualizacją powinno usunąc ten bug, dało ciała po całości, bo telefon bardzo fajny, softów wydali juz kilka, a nadal to samo, żal......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawelll napisał:

I wibruje. Tylko przy włączaniu trybu cichego. I tylko wtedy. Niestety w 8.2.12 także nie działa wibracja przy SMS.

Jak zaktualizowałeś bo u mnie i większości osób nie pojawia sie aktualizacja w OTA 
Aktualizowałeś ręcznie pobierając z tego adresu?? http://bigota.d.miui.com/V8.2.12.0.MAMMIEA/miui_HM4XGlobal_V8.2.12.0.MAMMIEA_1f1695fa9b_6.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gumaa napisał:

Czemu trzeba mieć eu?

Piszą też o problemach z twrp i rootem na globalach, a na romach eu  jest to bardziej bezproblemowe. Dawniej już samo wgranie twrp powodowało problemy z globalem i system nie wstawał (wisial na logo mi). Może ostatnio coś się zmieniło w tym temacie (nie sprawdzałem tego na najnowszych wydaniach), ale chyba nadal trzeba pokombinować żeby mieć np OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...