Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, macko030 napisał:

Z global na eu wystarczy wgrać rom poprzez ZIP tak?

Nalezy odblkowac bootlader, nastepnie wgrac TWRP, nastepnie wgrac xiaomi.eu z poziomu TWRP.

10 godzin temu, macko030 napisał:

Natomiast jeśli z eu jest coś nie tak a wcześniej miałem zrobiony backup w TWRP wystarczy go przywrócić z poziomu TWRP?

Tak

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dev1407 napisał:

A z eu na global poprzez twrp plikiem zip czym to sie rozni ze niby nie mozna? 

Tym że romy global nie lubią twrp, tylko stockowe Mirecovery. Najczęściej po wgraniu globala przez twrp system nie wstaje i wisi na logo Mi. Można wgrać, ale trzeba lekko zmodyfikować plik romu. Tak czy inaczej lepiej Miflash i rom fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy otrzymaliście już aktualizację do 8.2.10 MAMMIEA stable przez OTA  czy instalowaliście wyłącznie ręcznie?

U mnie niestety cały czas nie wykrywa aktualizacji. Z czego to wynika? Czy Xiaomi wysyła aktualizacje wybiórczo czy to jest jakaś wina mojego softu?

ps mam jeszcze jedną watpiwość - Jeżeli zainstalowałbym taką aktualizacje ręcznie to czy dalej będzie się pojawiała możliwość automatycznej aktualizacji OTA czy już wyłacznie manualnie trzeba będzie aktualizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek04 napisał:

Powie mi ktoś  jak na globalu wgrać SuperSU. Będę bardzo wdzięczny. 

Nie za bardzo się da. Najlepiej wgrać xiaomi.eu i zainstalować binary przez TWRP. Bo jak wgrasz TWRP i włączysz tel to się prawdopodobnie ucegli lub zawiesi na logu MI.

2 godziny temu, biały miś napisał:

Czy otrzymaliście już aktualizację do 8.2.10 MAMMIEA stable przez OTA  czy instalowaliście wyłącznie ręcznie?

U mnie niestety cały czas nie wykrywa aktualizacji. Z czego to wynika? Czy Xiaomi wysyła aktualizacje wybiórczo czy to jest jakaś wina mojego softu?

ps mam jeszcze jedną watpiwość - Jeżeli zainstalowałbym taką aktualizacje ręcznie to czy dalej będzie się pojawiała możliwość automatycznej aktualizacji OTA czy już wyłacznie manualnie trzeba będzie aktualizować?

Jeżeli zainstalujesz ręcznie, dalej będziesz otrzymywać aktualizacje OTA.

Trzeba cierpliwie czekać, lub zmienić region na indie i wtedy spróbować.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jarek_Klimczuk napisał:

mam pytanie czy da się zrobić aktualizację przez TWRP?

Da się, tylko roota będziesz musiał najprawdopodobniej wgrywać od nowa i trzeba trochę zmodyfikować plik romu, żeby nie wisiało na logo Mi po wgraniu romu. http://en.miui.com/thread-477499-1-1.html Jak koniecznie chcesz mieć twrp i roota to lepszy do tego jest rom eu, nie global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jarek_Klimczuk napisał:

Czyli przez twrp mogę wgrać ROM EU, a później ewentualna aktualizacja?

Co chcesz zrobić, aktualizować globala przez twrp? Bo romy eu wgrywa się i aktualizuje przez twrp i tu nie ma problemu. Jak masz globala, to lepiej bez twrp, bo przy aktualizacjach, będziesz musiał robić to co podlinkowałem. Aktualizowanie, wgrywanie romu eu na globala i odwrotnie to raczej z factory reset i trudno to nazwać aktualizacją, bo zmieniasz rom na inny.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jarek_Klimczuk napisał:

Rozumiem, ale mogę wgrać rom eu na globala, po zrobieniu factory reset, przez twrp?

Oczywiście, tak to się robi przy pierwszym wgrywaniu romu eu. Jeszcze format partycji data przed pierwszym wgraniem nie zaszkodzi. Przeczytaj poradnik wgrywania romów eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 10:37, dev1407 napisał:

ma ktoś linka do V8.2.12.0 by pobrać ?

 

 
 
Na oficjalnym forum MIUI w wątku poświęconym 8.2.12.0 na trzeciej stronie ktoś wkleił ten link, ale ja jeszcze nie aktualizowałem. Mam nadzieję, że to nie jest jakiś syfMIUI
Edytowane przez Shaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, coogar2006 napisał:

podobno baterie poprawili a przynajmniej tak pisza na angielskiej stronie miui

Niech oni w koncu poprawia wibracje powiadomien w trybie cichym, bo to zalosne jest, ze juz kilka wersji oprogramowani wyszlo a tak znaczacy bug nie zostal naprawiony.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, kamillm napisał:

Niech oni w koncu poprawia wibracje powiadomien w trybie cichym, bo to zalosne jest, ze juz kilka wersji oprogramowani wyszlo a tak znaczacy bug nie zostal naprawiony.....

trzeba im napisać chyba gdzieś na angielskim forum info

Edytowane przez coogar2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że beta, ale chyba taka sama wersja "nightly" była tego obecnego 8.2.10.0 i oficjalny komunikat był, że nie trzeba nic więcej dogrywać. 

Ja na chwilę obecną i tak nie mogę jej pobrać, możliwe że w czwartek się uda i wtedy ewentualnie spróbuję aktualizować. 

 

Też mnie ciekaw, czy wibracje naprawili, bo zgłoszone na forum MIUI było na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze. Potrzebuje pewnych rad otóż posiadam rom global stable sprawdzałam czy to nie jest syf miui i nie jest więc ok. Wypisze następujące problemy pomóżcie mi je rozwiazać.

1. Chrome tnie mi się na przesuwaniu co zrobić żeby się nie cieło.

2. Wibracje są bardzo słabe bądź wogóle ich nie ma 

3. Bateria wytrzymuje mi około od 8.00 godz do 22.00 i trzeba ładować. Robiąc nawet proste czynności na tym telefonie szybko się nagrzewa i wyskakuje mi powiadomienie żeby to naprawić. Aplikacje jakie posiadam to Facebook i Messenger i Chrome i tylko te uzywam. Poza tym ładuje się 3 godz i 20 minut to dość dlugo. Czy więc bateria do wymiany.

4. Co mogę zrobić żeby tłumaczenie poprawić bo tekst mnie kuje w oczy.

5. Jak wyłączyć reklamy np: w Panelu sterowania.

6. Ja też chciałabym usunąć muzyka Google Play i filmy Play i te inne apki których nie używam bo może telefon mi od tych apek laguje.

7. Telefon również ubija mi apki i np: jak ktoś napisze do mnie na Messenger to nie pokazuje powiadomienia tylko jak wejdę w apke to dopiero pokazuje się że ktoś napisał.

8. Czy ten telefon ma dwa głośniki na dole bo mi tylko jeden działa czy jeden z nich to atrapa (chwyt marketingowy)? 

Dodam że wcześniej miałam redmi 3s pro i nie miałam problemów nie cioł się nie grzał i długo trzymał baterie  ale oddałam go bratu, a sobie kupiłam nowszy redmi 4x pro. Liczę na waszą skuteczną pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wibracja w trybie cichym na 8.2.12.0 . Oczywiście jak mówimy kiedy mamy przekreślony dzwonek to telefon nie dzwoni tylko wibruje (nie sprawdzałem tego na innych miui) Wibracja i tak słaba w kieszeni nie czuję . W dodatku 4x mam w Ipaky to już kompletnie słabo jak leży na stole to słychać że brzęczy .

Po ubiciu wszystkich aplikacji telefon ma dostępne 1.8 ramu z 3 ( ale tego też nie pamiętam ile było na innych Miui) I to na razie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam przygodę z Redmi 4x i do tej pory na innych słuchawkach korzystałem z xiaomi.eu. Mam telefon wersję global i kusi mnie, żeby na niej pozostać.

Była już o tym mowa, ale zapytam ponownie. Jak jest z rootem? instaluje twrtp i supersu i będzie działało ?(korzystam z Titatnium i lubię sobie tam pewne rzeczy powyłączać).

A może szkoda fatygi na globala i jego ograniczenia i lepszy xiaomi.eu?

Pozdrawiam użytkowników forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pompon napisał:

Jest wibracja w trybie cichym na 8.2.12.0 . Oczywiście jak mówimy kiedy mamy przekreślony dzwonek to telefon nie dzwoni tylko wibruje (nie sprawdzałem tego na innych miui) Wibracja i tak słaba w kieszeni nie czuję . W dodatku 4x mam w Ipaky to już kompletnie słabo jak leży na stole to słychać że brzęczy .

Po ubiciu wszystkich aplikacji telefon ma dostępne 1.8 ramu z 3 ( ale tego też nie pamiętam ile było na innych Miui) I to na razie tyle :)

Instalowales może z tego linku co wkleiłem, czy dostałeś OTA jako "wybraniec"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Shaq napisał:

Instalowales może z tego linku co wkleiłem, czy dostałeś OTA jako "wybraniec"?

Z linka . Aktualizacja przebiegła bez problemu ... Tak na szybko wydaje się że z baterią też może być lepiej sporo czasu telefon pozostaje na jednym poziomie tz. po aktualizacji miałem 39 % sporo sprawdzałem i się bawiłem i teraz mam 38% . Na jutro rano naładuję do pełna i się zobaczy ( dam znać)

Edytowane przez Pompon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...