ZduneX25

MIUI 7.5.11

Recommended Posts

5 godzin temu, Zeork napisał:

Jakbyś czytał w tym temacie posty, to byś to wiedział i wiedział, że na żadnym telefonie na buildzie 7.5.11 nie ma już tej opcji.

Sent from my MI 5C using Tapatalk

Pytanie czy przywrócą...

35 minut temu, painball napisał:

Czy ktoś z użytkowników Redmi Note 4X ma w ustawieniach deweloperskich "sterowanie głośnością" przy rozmowach czy coś takiego?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Skąd pytanie? Czyżbyś miał przesterowane rozmowy? Bo u mnie tak jest. Dziwny efekt podczas rozmowy.

A u mnie po instalacji aktualizacji nie ma części widgetów. Jeżeli zainstaluję apkę na nowo to się pojawiają. Macie jakiś pomysł jak to bez instalacji naprawić?

chcialem sie spytac kogos  z uzytkownikow       ktory   ma  andka  7   cos wielkiego wskoczylo   i czy miui   cos wprowadzilo     nowego  ?

sp4ubw

dzieki za odpowiedz ,przy 7  tez sie zmienia widze recovery ,czyli sie zastanowie   5 razy aby do instalowac ,pierwsze wydania pewnie     zrabane  bedzie to samo co na  linuxie

Niestety flashowałem do poprzedniej wersji dzisiaj bo nie wytrzymałem, Redmi Note 4X -> nie działa gps, aplikacja Muzyka oraz w aparacie jest HDR w trybie on/off. RAM chyba gorzej zoptymalizowany bo po kilku aplikacjach z 3GB wolne mam 500/700MB.

Skąd pytanie? Czyżbyś miał przesterowane rozmowy? Bo u mnie tak jest. Dziwny efekt podczas rozmowy.

U mnie przez BT jest tragedia. Zwykłe rozmowy czy przed klasyczne słuchawki z kablem jest normalnie. Ale po BT nie da się korzystać. Zarówno global jak i dev. Dlatego pytam czy ta opcja gdzieś tam jest. Nie chce na marne znowu zmieniać softu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Witam, wczoraj miałem problem z aktualizacją na Redmi Note 3 Pro SE i wyczytałem, że to prawdopodobnie wina zipa (wczoraj był dostępny z Alternatywnego 2.
Teraz jest już na głównym i tu pytanie naprawili tego bootlopa?

6 minut temu, Ayen2 napisał:

Witam, wczoraj miałem problem z aktualizacją na Redmi Note 3 Pro SE i wyczytałem, że to prawdopodobnie wina zipa (wczoraj był dostępny z Alternatywnego 2.

Wystarczy sprawdzić. Chyba, że myślisz o kimś jako króliku doświadczalnym?

4 minuty temu, Ayen2 napisał:

I tak już pobieram, ale może ktoś już testował
Królikiem nie pogardzę :-P

Na 3 dni? Bez sensu. Wiadomo co dodali co zabrali, reszta to samo.

Po aktualizacji do 7.5.11 na redmi 3 mam problem z otwieraniem linków oraz przesłanie linków w aplikacji Facebook messenger. Gdy kliknie w link albo chce go przesłać to dymek się minimalizuje ale nic się nie otwiera. Ktoś też tak ma?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

14 godzin temu, Brzuch napisał:

A u mnie po instalacji aktualizacji nie ma części widgetów. Jeżeli zainstaluję apkę na nowo to się pojawiają. Macie jakiś pomysł jak to bez instalacji naprawić?

Może masz zainstalowane aplikacje na karcie SD - jeżeli tak, to po każdym restarcie telefonu widgety będą znikać - tak samo jak wyciągnięte na pulpit ikony tych aplikacji.

Do weryfikacji przez kogoś, bo ja mam Mi4C a tu nie ma slotu na kartę SD, ale tak mam na drugim telefonie Huawei z LineageOS 14.1

Edited by krzygaj

11 godzin temu, Ayen2 napisał:

działa jak ta lala:-)

Dnia 15.05.2017 o 09:24, Zeork napisał:

Nie przesadzaj, w domu nie masz ładowarki? Wychodzisz na ten balkon na 20h lub 30 bez telefonu? Telefon leżąc pobiera minimalnie prąd. U mnie na każdym xiaomi jaki miałem z wł bt, wifi, mobilnymi danymi pobierał przez noc 1-2% czasem 3-4% na te 8-10h? Tak dużo?Po co mieć go w kieszeni? Aha komunikat jest aktywny cały czas dopoki go nie usuniesz, jak masz włączone dzwięki to go też usłyszysz.

Zresztą nie wierzę, że na aż tak długo zostawiasz telefon i jak go ostatni raz brałeś do ręki to nie widziałeś ile ma % baterii :-)

No i to Twoje wyjście na balkon bez telefonu, skoro nie masz go w kieszsnie i nie patrzysz na telefon komunikatu nie zuważysz ale już diodę z balkonu tak :-) ?

Dziecinne tłumaczenie. Większość z was sięga kilka, kilkanaście razy dziennie po telefon i nie widzicie stanu bateri bez jaj.

No i zaraz mi napiszesz, że wychodzisz np na miasto, no tak bez telefonu poruszasz sie 24h i diodę widzisz z każdego miejsca a komunikatu lub stanu baterii nie widzisz jak sięgniesz po telefon, czy to napisać sms,zadzwonić czy coś sprawdzić czy to w necie itp.

No i to bezsensowne miganie diody baterii przy niskim stanie jak się telefonu używa, to wtedy też nie wiesz i nie widzisz jaki stan tej baterii?

Zresztą nie ważne chińczycy uznali, że tak ma być i już :-) i nasze widzi mi się nie ma tu sensu.

Chłopie, czytaj ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że wychodzę na balkon na 20h? Albo, że zerkam na diodę z balkonu? Żeby ci to wyjaśnić bardziej zrozumiale - pisałem o przegapieniu momentu powiadomienia o niskim stanie baterii - mogę nie usłyszeć dźwięku, i raczej nie zobaczę komunikatu przy wygaszonym ekranie, ale diodę raczej zauważę, wystarczy zerknąć na telefon. Od tego mam diodę powiadomień, żebym nie musiał co kilkanaście minut wybudzać telefonu. Zdaję sobie z tego sprawę, że devsi robią co chcą, ale nie muszę łykać wszystkiego jak młody pelikan. Piszesz "wreszcie usunęli tą durną diodę", widać tobie to pasuje, ale nie oznacza to, że wszystkim innym też musi. Mogli do tego podejść tak jak do dźwięku przy podłączaniu ładowarki - najpierw dodali ten dźwięk, bo pewnie Samsung albo Apple tak ma, a za jakiś czas dali możliwość jego wyłączenia. I za to plus. Kto wie, może za jakiś czas podobnie będzie z diodą - pojawią się opcje do wyboru o czym chcemy mieć powiadomienia. I to by miało sens.

• Like 1

Przecież jak pojawia się to powiadomienie to zaswieca Ci się dioda na kolor jaki masz ustawione powiadomienia. Odpalasz tel akceptujesz powiadomienie i dioda gaśnie... 

Edited by Sephriot
  • Like 2

6 godzin temu, Sephriot napisał:

Przecież jak pojawia się to powiadomienie to zaswieca Ci się dioda na kolor jaki masz ustawione powiadomienia. Odpalasz tel akceptujesz powiadomienie i dioda gaśnie... 

Dokładnie. Nie rozumiem tego oburzenia. Powiadamianie o konieczności naładowania telefonu działa bardzo dobrze w obecnej formie.

• Like 2

Zainstalowałem na Redmi Note 4 MTK.

-Nic nowego nie widzę.

-Opcje słuchawek są po angielsku i za każdym podłączeniem słuchawek odpala się komunikat o konfiguracji.

-Nie pokazuje ilości wolnego RAMU 

Mam pytanie:

Jak zrobić żeby nie wyświetlał się komunikat o wyborze klawiatury i czy da się wyciszyć dźwięk informujący o niskim stanie baterii?

Edited by kacpor34

Virgin mobile lekko zmodyfikował APN'y (oferta na abonament)

Czy możecie je dodać w następnej wersji?

MMS

Punkt dostępu (APN): virgin-mms

Uwierzytelnianie: brak

Nazwa użytkownika: puste

Hasło: puste

Strona główna: http://mms.virginpol.jsc

Adres serwera proxy: wap.virginpol.jsc

Port: 8080

Połączenie z siecią Internet z telefonu

Punkt dostępu (APN): virgin-internet

Numer dostępowy: puste

Nazwa użytkownika: puste

Hasło: puste

DNS: puste

info ze strony:

https://virginmobile.pl/pomoc/abonament?q=jak-mam-skonfigurowac-swoj-telefon

opcja z wysłaniem sms konfiguracyjnego nie działa u mnie

Edited by 0kti

Po aktualizacji 7.5.11 Mi MIXa (na Android 7.0) nie działa czujnik zbliżeniowy przy rozmowie. Albo otwiera się górna belka opadając na dół, albo po czasie ekran się wygasza i nie można skończyć rozmowy szybkim wciśnięciem słuchawki czerwonej. Po przyłożenie ucha ekran cały czas podświetlony. Proszę o potwierdzenie innych użytkowników.

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Czy mi się wydaje, czy bateria chodzi dłużej na jednym ładowaniu? 

Chyba coś grzebali w wydajności bo AnTuTu mam na poziomie 110 000. 

Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne echo w słuchawce podczas rozmowy(słyszę swój zniekształcony głos w oddali) ,jest to bardzo uciążliwe 

co może być tego powodem

spr.na karcie Orange i Plus, jest tak samo

MMSPunkt dostępu (APN): virgin-mmsUwierzytelnianie: brakNazwa użytkownika: pusteHasło: pusteStrona główna: http://mms.virginpol.jscAdres serwera proxy: wap.virginpol.jscPort: 8080Połączenie z siecią Internet z telefonuPunkt dostępu (APN): virgin-internetNumer dostępowy: pusteNazwa użytkownika: pusteHasło: pusteDNS: puste

info ze strony:

Ta konfiguracja jest zależna od nich, mam dwie karty gdzie jedna dziala na starym ustawieniu, a nowa na nowych parametrach i sms konfiguracyjny u mnie tez nie dziala

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

MMSPunkt dostępu (APN): virgin-mmsUwierzytelnianie: brakNazwa użytkownika: pusteHasło: pusteStrona główna: http://mms.virginpol.jscAdres serwera proxy: wap.virginpol.jscPort: 8080Połączenie z siecią Internet z telefonuPunkt dostępu (APN): virgin-internetNumer dostępowy: pusteNazwa użytkownika: pusteHasło: pusteDNS: puste

info ze strony:

Ta konfiguracja jest zależna od nich, mam dwie karty gdzie jedna dziala na starym ustawieniu, a nowa na nowych parametrach i sms konfiguracyjny u mnie tez nie dziala

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Znowu pojawiły się problemy z Wi-Fi - przez kilka aktualizacji było ok, teraz po odblokowaniu ekranu (gdy był zablokowany przez np. kilka minut) muszę wyłączyć i ponownie włączyć Wi-Fi, gdyż pomimo tego, że cały czas jest połączenie, nie można otworzyć żadnej strony, a licznik wyświetla wartości w okolicach 0,00 kB/s. Oprócz tego teraz muszę wejść w ustawienia i wybrać sieć, gdyż telefon samodzielnie nawet nie chce żadnej znaleźć (dopiero w momencie włączenia ustawień Wi-Fi zaczyna szukać).

• Like 1

Panowie pytanko bo nie siedze w temacie, instalowalem miui z pol roku temu ostatni raz. Czy na redmi note 3 pro kate bedzie wydanie pod androida 7?

Wysłane z mojego Redmi+Note+3 przy użyciu Tapatalka

Nie macie takiego objawu na tym buildzie, że w danych w Historia baterii widać, jakby GPS był włączony, pomimo że w ustawieniach jest wyłączona lokalizacja? Nie wiem czy to coś nie tak z tym buildem czy nie tak z aplikacją MiFit, którą ostatnio zainstalowałem. Pomaga na jakiś czas włączenie i wyłącznie GPS z poziomu ustawień, ale potem znowu losowo to wraca.
9f4ffed324d098a0c2548d7a69fcb9f8.jpg

od prawie roku GPS-u nie wyłączam w opcjach i jak nie korzystam z niego, to uwierz - nic mi z baterii nie zje;-)

Guest
This topic is now closed to further replies.