ZduneX25

MIUI 7.5.11

Recommended Posts

MIUI 7.5.11

• Dodana opcja wł/wył pokazywania ilości RAM w ostatnich aplikacjach
  • Poprawione problemy z Google Play na MiPAD 3
  • Note 2/Mi5s/5sPlus: ostatnie wydanie MIUI na Androidzie 6.0. Potem przerwa 3 tyg. przez przygotowania do Androida 7.
  • MIMIX: Aktualizacja do Androida 7

DFG_2017-05-11-08-28-04.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

Aktualizacja dla HM3/HMNote3PRO/HMNote3SE

Aby zainstalować aktualizację należy uruchomić telefon kombinacją przycisków w TWRP > Install

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

Jak skalibrować OIS w MI5?

Instalacja poprawki wg tego poradnika

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę Xperia
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Lut 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Dziś, pierwszy raz od początku posiadania Mi Note, zdarzyło mi się, że wskazanie poziomu baterii spadło o 20%. Po restarcie było ok.

7.5.11 poziom zabezpieczeń już jest kwietniowy.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Witajcie
Nie wiem może się czepiam albo do końca nie znam przeznaczenia tych opcji, ale nie bardzo wiem jaki jest sens w opcjach zmiany klawiatury Ustawienia -> Opcje dodatkowe -> Języki i metody wprowadzania po kliknięciu w tą opcję pojawiało się okienko jak na załączonym screenie tylko z jedną klawiaturą i żeby aktywować drugą, to trzeba kliknąć w Wybierz klawiatury.

klawiatura.thumb.png.3901bfe9c7f3842985cd58a0d77657dc.png

Czy nie można zrobić żeby od razu na tej liście pojawiały się dostępne klawiatury i tylko należy wybrać, którą się chce?
Ewentualnie by przenosiło do ekranu, który jest pod Wybierz klawiatury.

59157a74cb180_zainstalowaneklawiatury.thumb.png.4a5266d4683837dd51a0c2364429b351.png

Generalnie, to też nie bardzo wiem jaki jest sens posiadania 2 aktywnych klawiatur na ekranie Ustawienia -> Opcje dodatkowe -> Języki i metody wprowadzania -> Dostępna klawiatura wirtualna - skoro w danym czasie i tak można używać tylko jednej?, a żeby ją zmienić i tak trzeba wejść w tą opcję - chyba, że można gdzieś użyć reguł jakich klawiatur gdzie się chce używać lub można przełączać w trybie "live" podczas korzystania z jakiejś aplikacji?
Wg mnie te przełączniki powinny umożliwiać aktywowanie tylko jednej klawiatury.

Druga rzecz dotyczy diody powiadomień mam włączone Pulsowanie diody podczas ładowania - w jakich okolicznościach ta dioda pulsuje? Czy tylko na ładowarce QC?
Aktualnie ładuję telefon z komputera i dioda świeci się cały czas (<90% na żółto, >= 90% na zielono), taki sam efekt mam podczas ładowania z ładowarki sieciowej bez QC.

dioda.thumb.png.c5e23e43a9f682b868b046a0325182c2.png

Dzięki za info

Pzdr

@krzygaj z tą diodą to od jakiegoś czasu są hece i w zasadzie połowy swoich funkcji nie sprawuje o których napisałeś. Zasadniczo u mnie działa tylko to, że świeci gdy mam nieodebrane połączenie lub SMS. Podczas ładowania natomiast cały czas ciągłym zielonym świeci...

Kwestia OIS natomiast mnie zaskoczyła, bo wygląda na to że działa w pełni poprawnie na moim Mi5.

Tutaj pełny changelog z Xiaomi.eu:

Notes

New - Notes can be saved automatically now (05-05)
Optimization - Image format for sharing (05-05)
Optimization - View and Edit menus (05-05)

Contacts
Fix - The app didn't respond when multiple contacts were deleted (05-09)

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar
Fix - Couldn't view the details of a photo taken by swiping left on the Lock screen (05-09)
Fix - Brightness bar wasn't displayed in its position (05-09)
Fix - A white bar appeared in the Notification shade (05-09)

Home screen
Optimization - RAM info isn't shown in Recents by default (05-09)
Optimization - Animation for clearing cache (05-09)
Fix - Couldn't close Recents in some cases (05-09)

Themes
New - New items in Themes: 20 themes, 75 wallpapers, 69 ringtones, 20 fonts . (05-11)

Music
Fix - The progress bar and the time overlapped when system fonts we're set to big (05-09)

Settings
Fix - The issue with missed calls after switching spaces. (05-09)

Screen Recorder
Fix - The recording couldn't be played regularly after the process of recording was stopped by locking the device (05-09)

Calendar
Fix - Couldn't sync time on the newly added calendar (05-09)

Fixed Play Store issue for MIPAD3

@krzygaj

Edited by QBAQ
  • Like 1

Co wyczyścić w TWRP przy instalacji systemu na czysto?

Wipe system, cache, dalvik, data?

16 minut temu, krzygaj napisał:

Druga rzecz dotyczy diody powiadomień mam włączone Pulsowanie diody podczas ładowania - w jakich okolicznościach ta dioda pulsuje? Czy tylko na ładowarce QC?
Aktualnie ładuję telefon z komputera i dioda świeci się cały czas (<90% na żółto, >= 90% na zielono), taki sam efekt mam podczas ładowania z ładowarki sieciowej bez QC.

Dzięki za info

Pzdr

Pulsowanie diody podczas ładowania dotyczy zdarzeń, które wykorzystują diodę do powiadomień. Czyli ładujesz telefon > świeci się pomarańczowa dioda > dostajesz sms > dioda pulsuje, ale już na niebiesko itd.

Wychodzi, że tak. Dziwne też jest to, żę prawidlowy (chyba) rom jest dostępny tylko na alternatywnym serwerze. Na głównym nie ma mojego modelu. 

10 minut temu, przemekamag napisał:

Instalacja na Redmi note 3 SE daje bootlopa. 

Potwierdzam. Udało się jednak wrócić do 7.5.4, a wieczorem FW i na czysto 7.5.11

Aktualizacja do najnowszej wersji bez problemu, Root działa, ARISE również bez problemów.

• Like 1

Aktualizacja do najnowszej wersji bez problemu, Root działa, ARISE również bez problemów.

Witaj, arise możesz się podzielić? Działa na słuchawki bt? Duża różnica w jakości?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

7 minut temu, acocieto napisał:

Potwierdzam. Udało się jednak wrócić do 7.5.4, a wieczorem FW i na czysto 7.5.11

9 minut temu, acocieto napisał:

nie widzę romu do kate,piszą że opóźniony

Na moim Mi 5 - 3/64 GB bardzo dobrze działa OIS, tak przynajmniej mi się wydaje patrząc na to jak wygląda ruch telefonem na wyświetlaczu. Bez problemu aktualizowałem 7.5.4

• Like 2

Na moim Mi 5 - 3/64 GB bardzo dobrze działa OIS, tak przynajmniej mi się wydaje patrząc na to jak wygląda ruch telefonem na wyświetlaczu. Bez problemu aktualizowałem 7.5.4

Mogę potwierdzić, nagrałem video i tak dobrej stabilizacji na moim telefonie dawno nie widziałem

5 minut temu, fuxmen napisał:

Mogę potwierdzić, nagrałem video i tak dobrej stabilizacji na moim telefonie dawno nie widziałem

Na 7.5.4 to miałem martwy OIS, to jedna jedyna wersja u mnie była taka :-D

• Like 1

@Zenon Czekaj, chyba, że masz czas na zabawę. Wieczorem, a raczej późnym wieczorem podejmę kolejne próby.

Edited by acocieto
  • Like 1

Zaktualizowałem na Redmi Note 4X ze snapem i działa, trochę dziwnie zachowuje się pamięć RAM bo po kilku otwartych aplikacjach schodzi do 800/900mb wolnego a jak wyczyszcze to jest 1,4gb.

Zginęła opcja wysłania SMSa o zaplanowanym czasie! :x

Qrde opcja z której najczęściej korzystałem

Edited by krzygaj
  • Like 1

Na Mi4c nie mogę wysłać SMS-a, czy ktoś może potwierdzić?

Fałszywy alarm. Zwykły restart załatwił sprawę. 

Edited by maciek04

u mnie też nie ma już planowania sms, a też tego używałem :/ A co z tą opcją 

• Dodana opcja wł/wył pokazywania ilości RAM w ostatnich aplikacjach

Uruchomiłem w Pulpit i co dalej?

3 minuty temu, Heisenberg napisał:

Uruchomiłem w Pulpit i co dalej?

No dalej jak uruchomisz historię uruchomionych aplikacji (tam gdzie masz ich zamykanie, czyszczenie pamięci) pokaże ci zajętość ramu. Bez tego nie pokaże. Dodatkowo zmienili animację przy czyszczeniu, zmiana i funkcja średnio przydatna.

2 minuty temu, FromWP napisał:

No dalej jak uruchomisz historię uruchomionych aplikacji (tam gdzie masz ich zamykanie, czyszczenie pamięci) pokaże ci zajętość ramu. Bez tego nie pokaże. Dodatkowo zmienili animację przy czyszczeniu, zmiana i funkcja średnio przydatna.

Czy mam uruchomione czy nie, dalej jest pokazane przykładowo 1.3GB z 3GB dostępne

Co ciekawe SMSy, które miałem zaplanowane jeszcze na wersji 7.5.4 wysłały się o czasie, który był zaplanowany już po przesiadce na 7.5.11.

Wydaje się, że brakuje tylko ikonki tej opcji.

Edited by krzygaj

U mnie również wykracza sie po instalacji, widocznie zip jest skopany

Guest
This topic is now closed to further replies.