Jump to content

Mi 4. Czy oryginalny?


beszamel

Recommended Posts

Cześć, wiem że takich wątków powstało już multum :-)

 

Ale mam wątpliwości co do swojego telefonu, chociaż już mniejsze niż na początku

 

Telefon ma zainstalowane MIUI 8.3 xiaomi.eu - MIUI Polska

android 6.0.1

 

- ale, kiedy wciskam power button + volume up, to pojawia się Teamwin Recovery Project 3.0.2-0

 

Czy możliwe jest, że po prostu sprzedawca to zainstalował? jakby pojawił się Miui recovery, to nie miałabym wątpliwości

 

 

Na plus za oryginalnością przemawia sprawdzanie numeru imei i meid. W obydwu wyskoczyło, że weryfikacja po raz 1, chociaż w tym drugim nie pojawia się nic szczegółowego, a te chińskie szlaczki zgadzają się z tymi na opakowaniu do 2 znaczków po "2GB"

W sprawdzaniu oryginalności na stronie jd.mi.com, pojawia mi się "not enough info", "device perfomance does not match factory specifications" oraz że było sprawdzane raz.

 

Test antutu benchmark 6.2.7 wyszedł 57477

CPU benchmark w geekbench 4 - single-core 922 multi-core 2037

 

Tutaj https://miuipolska.pl/podrobka-mi4-jak-rozpoznac-podrobiony-telefon/ wszystko w wyglądzie zgoda, bateria ok i pod obudową w rogach są pomarańczowe okienka z logiem mi, w rozdzielczości antutu też ok, w cpu-z informacje o procesorze jak w oryginale, ale w zakładce system pisze coś zupełnie innego niż w obydwu wersjach. (u mnie pisze wersja andka, API level 23, bootloader unknown, build ID xiaomi.eu, kernel acthitecture atmv71 i parę innych) Za to pudełko mam z wersji chińskiej, niby podróbki (ale to nie do końca pewny wyznacznik, tak samo jak w jednym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=tNlqGIBVc-w cpu-z w fake wersji wyświetlał prawidłowo procesor :-()

 

Jeśli chodzi o akcesoria, to ładowarka nie ma nigdzie logo MI i posiada ang przejściówkę. Ale dość zacnie ładuje

Może lekko przesadzam z tym sprawdzaniem ,ale nie chcę się bujać z podrabianym telefonem przez lata a potem żałować, że nie kupiłam bardziej zaufanego modelu z pewnej aukcji :-)

mam wrażenie, jakby ten telefon był tak stary (2014), że to jest powód dla których nie pojawiają się szczegółowe informacje na stronach sprawdzania autentyczności, a pudełko jest takie z powodu wersji 16GB i 2Gb ramu, 4G lte, które były ponoć tylko na rynek chiński

 

/na początku zdawało mi się, że telefon się szybko nagrzewa. czytałam tylko regulamin, uruchamiając telefon, a plecki już miał bardzo ciepłe, chociaż nic nie zrobiłam wymagającego. na początku skakał mi ekran gdy próbowałam wejść do galerii, wyskakiwało mi okno o zgodę na połączenie z kontaktami, ale to okno skakało co pół sekundy i nie dało się go wcisnąć, prawie nie dało się anulować. Dopiero pozmienianie zgody dwa razy tam- i z powrotem w ustawieniach naprawiło problem. To wyglądało strasznie w nowym telefonie, ten skaczący ekran i trochę przez to zaczęłam wątpić w oryginalność, stąd wzięłam się za sprawdzanie/

 

Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna :-D chciałabym już się dowiedzieć, że to nie podróba! ;)

 

ps. najbardziej zależało mi na aparacie. Jak na razie nie powalił mnie rozdzielczością i ostrością, ale to może wina tego ,że robię zdjęcia w sztucznym świetle. Nie chciałabym przez lata nieświadomie robić zdjęcia podrabianym aparatem :-(

2.png

3.png

Edited by beszamel
literówki
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości. Forum przeglądałam, a miui miałam zainstalowany już ze sklepu, więc nie wiedziałam czy to wyznacznik, bo przeglądając wątki o rozpoznawaniu podróbki mój telefon powinien bezwzględnie mieć MI recovery wg nich, a nie miał. Teraz już wszystko jasne :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...