Skocz do zawartości

MI5C w Polsce użytkowanie - temat ogólny


Zeork

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Wiesiekkodzierzyn11 napisał:

Ja polecam ten telefon. Kupiłem w empixie jest wszystko ok. Tanio i szybka dostawa. Widać, że telefon jest nowoczesny, ma wszystkie najnowsze funkcje, a o to mi chodziło. 

Rozumiem, że nie nagrywasz nim Video?

18 minut temu, tpawel napisał:

Sklepu się nie ocenia po poziomie obsługi sprzedaży. Ocenia się po poziomie obsługi posprzedazowej. Gwarancje, reklamacje itp.

Święte słowa. BTW: jak pod tym względem wypada oficjalny dystrybutor marki Xiaomi w Polsce? Gdy ostatnio o to pytałem na forum, to jeszcze nikt nie wiedział, bo dopiero zaczynali sprzedaż. Do tej pory musiało być już dość przypadków napraw gwarancyjnych, aby jakaś wiarygodna opinia na ten temat powstała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

Sam się niedawno bardzo interesowałem tym sprzętem i przejrzałem trochę różnego rodzaju testów. Wiadomo, że z czasem pewne rzeczy są poprawiane (lub nie), ale to, co przykuło mój wzrok to fakt, że wydajnościowo ten telefon w prostych testach na YT wyglądał nie raz słabiej niż Redmi 4X, które jest znacznie tańsze... Aparat szału nie robi, choć w świetle dziennym coś tam śię da tym pstryknąć.
Bateria jest wyjątkowo mała i z zasięgiem niektórych częstotliwości ludzie mieli na YT problemy.

Co na plus? Na pewno wygląd. Telefon jest na prawdę ładny i jego wymiary są jak najbardziej przyjazne :)
Cena nomen omen też jest przyzwoita, no ale jak się pomyśli, że wydajnościowo taka wpadka, to juz nie robi się tak koloro.
 

Poza tym wydaje mi się, że w przyszłości może być problem  z serwisowaniem tego fona a także z jego ewentualną odsprzedażą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Aparat to ma gorszy od Mi4c i to kilkukrotnie.

Wydajność? Przecież to autorski procesor od Xiaomi, nic dziwnego, że laguje, że gubi zasięg i tym podobne. To eksperyment jak Mi Mix, szczerze to bym tego nie kupił w życiu, lepiej wziąć Redmiaka na Snapie.

Problem taki że nie ma.

5ka jest białą, ohydna, z czarną ramką i droższa.

6ka to już cena 2x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wszystkim tym, którzy sie zastanawiają nad zakupem tego modelu. Po 10 dniach zepsuł się wyświetlacz, nie da się go naprawić jak innych modeli Xiaomi poprzez wgranie nowego softu. Jeśli jesteście zainteresowani moim tematem, to zapraszam na subforum - problemy techniczne do tematu "Nie działający wyświetlacz". UNIKAĆ TEGO MODELU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że tego nie zrobiłem wczesniej tylko odrazu z krzykiem niczymmale dziecko przybieglem tutaj na form, że nie działa? Ten telefon to złom, postapilem zgodnie z poradnikami w sieci i caly czas mam blad. Ba w sieci nie ma nigdzie poradnika jak wgrac soft na niedzialajacym wyswietlaczu, jak mam cokolwiek potwierdzic na komie. NIC SIE NA NIM NIE WYSWIETLA, nie ma fastboota, nic. Miflash wykrywa go i tyle. 5 ROM sciagnalem i zadenego nie moglem zainstalowac. Jak mam sie nie wkurzac skoro wydalem prawie 1k zl a tel mi nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za pomyłkę, tak płaciłem VAT. Byłem dzisiaj w serwisie GSM, powiedzili, że jeżeli nie działa wyświetlacz to nic sie nie da zrobic, bez jego wymiany. Czyli wpierw wymiana wyświetlacza za 400 zł, a pozniej wgranie softu? Czy TYLKO 400 zł na wyswietlacz i bedzie smigal?

Chinczyk odpisal, że mam pojsc do lokalnego serwisu i wycenic naprawe. Po czym napisac ile kosztuje i zastanowią się czy bedą partycypować w kosztach naprawy, co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po pierwsze to największe pretensje bierz do siebie. Bo to za kupowanie byle gdzie na ali gdzie wszyscy wiedzą, że chińczyk zawsze Cię wykiwa i powie idź sam do serwisu, niech zrobią a oni oddadzą kasę. W praktyce to nie oddadzą pewnie nic albo do 30 dolarów a za tyle nie wymienisz nic. Jakbyś kupił w Polsce już nie ważne gdzie bo np. na allegro to bys jako tako gwarancję miał albo i rękojmię bo bierzesz od polskiego sprzedawcy. 

Po drugie da się wgrać soft bez LCD. Wchodzisz w EDL i wgrywasz - tylko trzeba umieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYlem w serwisie powiedzieli 400-500 zł i w Poznaniu i w Warszawie. To nie jest sprawa softu, bo telefon działa, ewidentnie wyświetlacz. Napisałem do chinczyka, ze to bedzie kosztowało 150$ to napisał ze mam go do nich wyslac i oni go naprawi, mieliscie takie sytuacje juz? Wczesniej od tego sprzedawcy kupilem 4 inne telefony, ktore działają do dzisiaj, to twoi zdaniem marna rekomendacja? Zupełnie nie potrzebne uwagi z twojej strony. 

Edytowane przez illusion3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.07.2017 o 16:10, Acid napisał:

Bo to za kupowanie byle gdzie na ali gdzie wszyscy wiedzą, że chińczyk zawsze Cię wykiwa i powie idź sam do serwisu, niech zrobią a oni oddadzą kasę.

Mi Chińczyk napisał, żeby odesłać to zrobią full refund, a że zapłaciłem wysoki VAT to zapytałem jeszcze KIS czy skoro zwracam sprzęt to oni zwrócą mi VAT.

I odpisali, że zwrot VATu mi nie przysługuje.

Kto kogo tutaj kiwa - pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...