Skocz do zawartości

MI5C w Polsce użytkowanie - temat ogólny


Zeork

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mógłbyś podać link do developer i w jaki sposób wygrałeś?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka



Pod oboma linkami są zarówno wersje stable jak i dev. W pierwszym linku china dev i stable w wersji pod recovery(mi recovery) pod updater.
A w drugim china dev i stable pod miflash.

Aby wgrać przez miflash odblkować bootloader za pomocą mi unlocka.
Aby wgrać nowszą stable przez updater musisz tylko pobrać i wgrywasz.

Tobie radzę odblokować bootloader, wgrać twrp i wgrać xiaomi.eu
Wątpie abyś połapał się w china.

Sent from my MI 5C using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 08:01, Zeork napisał:
Ten telefon nie ma globala i na 99% mieć nie będzie a nawet na 199% :-) bo to typowa wersja na Chiny, nawet obsługę pasm tak naprawdę ma pod ich region.Ja swój dostałem z 8.1.13.0 china stable.Przez updater odrazu wyskoczyło do 8.1.15.0 china stable.
Ale nie aktualizowałem. Odblokowałem odrazu bootloader mi unlocker 1.xx i miflashem wgrałem w trybie fastboot china dev. Siędzę obecnie dalej na china dev, ale jak będe miał więcej czasu przejdę na nim na xioami.eu dev.


Dzięki,a bl sprawdzałem na mini adb i jest unlock -true ale i w opcjach dewelopera już była informacja że decice unlock...wiec chyba odblokowany...

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Może i faktycznie masz odblokowany. Nie wiem ja tam nie sprawdza nigdy żadnymi komendami itp, bo i po co? Jeśli mam oficjalny rom china to uruchamiam w trybie fastboot i odblokowuje unlockerem 1.xx bez jakiś tam opcji dev itp.

I wgrywam sobie potem co chce.

 

Najśmieszniejsze są te nazwy :-) operatorów

POL to Play

Era zamiast T-mobile :-)

72c8152dbaa557394bf34d137b786335.jpg

A tu w manualu nie ma wyróżnienia na 4/3/2G co można uznać za minus.

3a7feba9c579c08bb7e43f0de5dd2466.jpg

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 10:35, Zeork napisał:
To dziwne. Może i faktycznie masz odblokowany. Nie wiem ja tam nie sprawdza nigdy żadnymi komendami itp, bo i po co? Jeśli mam oficjalny rom china to uruchamiam w trybie fastboot i odblokowuje unlockerem 1.xx bez jakiś tam opcji dev itp.
I wgrywam sobie potem co chce.


Zamawiałem z ibaygou ibuygou i może oni wgrywając mi rom odblokowali bo jest jeszcze język polski i Google Play...sprawdzałem jeszcze czy niemam syfiastego romu,ale jest oryginalny...!

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem z ibaygou i może oni wgrywając mi rom odblokowali bo jest jeszcze język polski i Google Play...sprawdzałem jeszcze czy niemam syfiastego romu,ale jest oryginalny...! Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
No to masz syfmiui bo China nie ma języka PL i google play. Czyli masz także scrackowany bootloader.[mention=1160]Acid[/mention] także miał takowy na swoim Mi5c do testów. Taki syfmiui proponował mi także sprzedawca gdzie ja swoj telefon kupowałem tzw "global" od sprzedawców. Zarzyczyłem sobie nie otwierane pudełko a tel z tym romem co wyszedł od xiaomi i taki przyszedł zafoliowany z oficjalnym nie przerabianym romem china. Odblokowałem btl i zmieniłem z china stable na china dev. Sprawdziłeś po czym :-) po numerku, że ma x.x.x.x a nie jak syfmiui x.x.x.x.x? Czy że nie ma już opisu global lub jak ma global napis to że powinien mieć MI a ma CN?

To dawne czasy. Teraz sprzedawcy się wycfanili i zmieniają numeracje udającą prawdziwą. Na mi5c nie ma globala, a china nie miał i nie ma języka PL i google play bo mają swój sklep Mi Market na żaden telefon xiaomi, a co dopiero na model skierowany do chińskiej sieci mobilnej.

 

To co Ty masz w końcu za rom z językiem pl? China nie ma j. Polskiego
Ma syfmiui, taki przerobiony china który ma ota i dograny język i gappsy i scrackowany bootloader.

 

Era zmieniła nazwę na T-mobile.
To wiem. Ale na innych telefonach z obsługą naszych bandów, czy to na china dev, stable, global dev/stable czy xiaomi.eu masz T-mobile a na tym masz Era. Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2017 o 21:21, Zeork napisał:

Nie zrywa Ci neta na 4G, 3G chodzi o transfer itp?

Mi 2 razy się zdarzyło, że nagle mimo zasięgu itp transfer spadł do 0-50KB/sa strony się nie wczytały, jakby mimo strzałek od neta i zasięgu full stracił łącznośc więc włączyłem tryb samolotowy potem wyłaczylem i poszło odrazu na 4MB/s

Taki przypadek, mam nadzieje, że tylko te 2 razy były odchyłem

Jaki soft używasz? Możesz wejść w version info?

Volte masz aktywne? Ja mam wyszarzałe.

Jakość dzwięku podczas rozmowy bardzo dobra, zasięg super.

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

Wersja softu 7.5.18 rozwojowa (xiaomi.eu) ale w tej wersji zauważyłem że telefon w momencie gdy chcę do kogoś zadzwonić jakby się zatkał tzn trzeba chwilę odczekać zanim usłyszy się sygnał wybierania na ekranie chwilę wisi napis wybieranie i dopiero po kilku sekundach telefon dzwoni .W poprzedniej wersji softu nie miałem tego problemu.

Jeśli zaś chodzi o sieć 4g to jak do tej pory w miejscu zamieszkania nie zrywało. Volte nie aktywne. 

Bateria trzyma dwa dni przy normalnym użytkowaniu (bez grania )Telefon ładuje się błyskawicznie za pomocą dołączonej ładowarki oczywiście :)

Edytowane przez wonzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak planuję zakup tego modelu, gdyż jeszcze go nie maiłem w rękach. :) Podrzucicie Panowie kilka zdjęć w nocy? To z ciekawości. Reszta jak widzę działa i działa dość poprawnie, oprócz zrywania połączenia danych ale to zapewne się zmieni w nowych softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sp4ubw napisał:

Tak planuję zakup tego modelu, gdyż jeszcze go nie maiłem w rękach. :) Podrzucicie Panowie kilka zdjęć w nocy? To z ciekawości. Reszta jak widzę działa i działa dość poprawnie, oprócz zrywania połączenia danych ale to zapewne się zmieni w nowych softach.

Zdjęcia będą w miarę ok, coś na poziomie Mi4C, ale widziałeś filmy? Nie wiem czy to naprawili, ale podczas pierwszych testów nawet z tyłu przy 1080p było chyba 25 FPS w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zrywaniem na 4G neta mimo pokazywania zasięgu i niby, że jest net, to dość ciekawy problem bo widzę nie każdy go ma. Ja aby wykluczyć kartę sim, wymieniłem na inna, użyłem obu slotów, zmieniłem z china na xiaomi.eu i potem znowu na china. Objaw ten sam. Zresztą kartę sprawdziłem w innym fonie i jest ok. Widziałem na china miało już to kilka osób ale i na xiaomi.eu widziałem wpisy, że takie coś mają co niektórzy. Pewnie to wina, samej obsługi naszego lte, apn itp.

Czekam na rozwój sytuacji. Transfery jak najbardziej ok po 2/3/4G i po wifi. Jakość połączeń głosowych bardzo dobra. Na 6.0 na stable nie było tego problemu, ale tam siedziałem krótko więc do końca tak powiedzieć nie mogę, na wcześniejszych devach na 7.1.2 nie było, ten objaw mam od niedawna.

 

Fotki dziś porobię, ale nie spodziewałbym się na Twoim miejscu jakiś dobrych a raczej marnych :-)

 

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

Zdjęcia będą w miarę ok, coś na poziomie Mi4C, ale widziałeś filmy? Nie wiem czy to naprawili, ale podczas pierwszych testów nawet z tyłu przy 1080p było chyba 25 FPS w dzień.

I w tej kwestii się nic nie zmieniło i się nie zmieni, chyba, że ktoś kto a to odpowiada w miui uderzy się w głowę :-)

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zeork napisał:

I w tej kwestii się nic nie zmieniło i się nie zmieni, chyba, że ktoś kto a to odpowiada w miui uderzy się w głowę

W końcu to wersja C, czyli zubożony flagowiec. Tylko co ciekawi Mi4C nie był jakoś specjalnie okrojony, a nawet nieco lepszy od nominalnego Mi4. A tu mamy downgrade we wszystkich.

Jedyne wytłumaczenie to chęć spróbowania własnego SoC, ale chyba szału nie robi coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że nie mam tak naprawdę o co się tak doczepić na dobre.

Aprat, kamera norma. Wydajność, szybkość bardzo fajnie sobie radzi. Dzwięk na słuchawkach jak i na głośniku dużo lepszy niż na takim mi4 czy redmi3. Jedynie co mogli to nie obcinać bandów, mogli zrobić jak w mi4c, zyskałby szersze zainteresowanie. A jak a chinach w china mobile jego popularność czy się roziwja czy spada tego nie wiem. Najbardziej bałem się baterii bo tu naprawdę obcieli ją poniżej normy, ale nie jest źle.

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Panowie :) Ja chcę nocne dowolne aby zobaczyć krawędzie i szumy. Filmów nie kręcę, zdjęć nie robię. Chcę kupić z czystej ciekawości i ewentualnie coś zmodować bo w RN4 nie mam już czego poprawiać. Dostanę go w cenie mniej więcej 800zł to można się pobawić. Do tego, ładny, czarny kolorek :)

Jak nic się nie zmieni to powinienem go mieć we czwartek, tyle, że to po drodze na urlop więc pierwsze zmiany dopiero w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że chyba żałuję, że nie ma całej wersji białej :-) bo czarny się strasznie palcuje, ale wygląda obłędnie.

Obudowa jest mega śliska.

Tu taki tyci filmik godzina 20. Po ulewie

https://megawrzuta.pl/download/6e4b81cdf5b236e5908a48fde37fbdfe.html

 

Twrp, działa ale tylko z customami jak xiaomi.eu, na china dev nie.

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz wczoraj pamiętałem, pamiętałem i zapomniałem wkońcu, oki już nastawiam przypomnienie w kalendarzu :-)

Dogadaliśmy się na Pw, ale jednak dla innych wrzuciłem tak na szybko foty i filmiki ze słabym oświetleniem.

Fotki w temacie aparat mi5c.

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obejrzałem recenzję tego modelu z początku kwietnia (link niżej). Mam pytania:

  • czy obecnie, na ROM-ie "EU" są takie problemy z prędkością internetu 3G, jak na tym filmie pokazano?
  • jak się sprawuje GPS, bo recenzent na niego trochę narzeka?
  • jak oceniacie baterię?
  • czy nadal jest problem z niskim FPS w filmach (nawet 1080p)?

https://www.youtube.com/watch?v=aWsCC-HAE7Q

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :)

świetne wykonanie, idealnie wygląda i na tym koniec plusów. LTE kuleje, w centrum Warszawy miałem tylko 3G, kiedy na MI5 miałem pełne LTE. SOT to max 3.5h i niezależnie czy grasz czy tylko przeglądasz ustawienia, apetyt procesora na energię jest zdecydowanie zbyt wielki. Aparat jest bo jest i widać nawet co robi ale to koniec jego możliwości. GPS, działa ok. Nie warto wydawać kasy na ten model, srodze się zawiedziesz. Lepiej kupić dowolny inny na normalnym procesorze z pasmami europejskimi. Tak pokrótce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sp4ubw napisał:

 Lepiej kupić dowolny inny na normalnym procesorze z pasmami europejskimi. Tak pokrótce.

 

Dzięki, ale o co chodzi z tymi pasmami? Przecież 5c też je wszystkie ma (oprócz B20 oczywiście), tylko trzeba sobie je włączyć. Źle myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sp4ubw napisał:

Nie ma, niestety. Ma ale nie te co trzeba. Stąd takie problemy.

A których konkretnie z istotnych w PL brakuje?

Wg opisów w sklepach ma on takie pasma:

2G: GSM B2/B3/B8

3G: WCDMA B1/B2/B5/B8

4G: FDD LTE B1/B3/B7

Czy ten opis jest przekłamany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sp4ubw napisał:

Nie jest ale zobacz z jakich korzystają telefony w EU i jakie pasma oferują operatorzy. Wyjdzie, że brakuje połowy. Dla mnie to jest juz kiepsko. O ile B20 można przeboleć o tyle pozostałych już nie bo po prostu nie masz LTE.

Mój Mi5, w t kórym LTE działa świetnie w PL, ma takie pasma LTE:

FDD LTE B3:1800/ B1:2100/ B7:2600MHz

czyli dokładnie takie same jak Mi5c (B1, B3, B7).

Więc brak których konkretnie pasm masz na myśli pisząc " O ile B20 można przeboleć o tyle pozostałych już nie bo po prostu nie masz LTE. " ?

W jakiej sieci byłeś zalogowany, gdy nie działało LTE w centrum Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sp4ubw napisał:

W play. Nie działało i już. Miał odblokowane te co może mieć. Miałem obok MI5 i Redmi Note 4 i tam wszystko śmigało a na MI5C uparcie było H+. Rozumiem to gdzieś na wsi ale nie w Warszawie.

Play stosuje w 4G pasma B1, B3, B7 i B20 - wszystkie (oprócz oczywiście B20) powinny działać w Mi 5c.

Wierzę, że nie śmigało i bardzo ciekawi mnie dlaczego. Może to odblokowanie tych pasm nie poszło ok?

Nie używam Play, ale z tego co wiem, to LTE w Play działa tylko w natywnych nadajnikach, a nie w krajowym roamingu. Może więc z jakichś powodów telefon logował Ci się wtedy do nadajników innych sieci?

A może, co chyba bardziej prawdopodobne, jakiś problem z APN-ami dla Play w MIUI dla tego telefonu? Taki problem, jak dotyczył do niedawna Plusa?

Albo jakiś inny błąd w ROM-ie po prostu, który blokował przełączanie się na 4G. Też bardzo prawdopodobne, widzieliśmy przecież już tego typu błędy w róznych ROM-ach dla różnych urządzeń.

 

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sp4ubw napisał:

A nie wiem i w sumie nawet nie chcę wnikać. Sprawdziłem, nie było ok, do tego na dwóch egzemplarzach. Oddałem i kupiłem MI6 i jestem zadowolony :)

Też mam chrapkę na Mi6, ale trochę za krótko mam Mi5 (od listopada), aby już zmieniać. Ale kusi lepszy aparat, choć w moim odczuciu (po tym co widziałem w testach) jest on raczej trochę lepszy niż dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, latet napisał:

Ale kusi lepszy aparat, choć w moim odczuciu (po tym co widziałem w testach) jest on raczej trochę lepszy niż dużo lepszy.

Raczej zmiana z Mi5 na Mi6 jeśli patrzeć tylko na aparat jest bez sensu... Różnicy nie zauważysz gołym okiem, jedynie po większych testach i cropie. Wolałbym na Twoim Mi5 zwiększyć jakość kompresji, przez co waga pliku się zwiększy a fotki będą nieco lepsze ;) I lepiej na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...