Skocz do zawartości

MI5C w Polsce użytkowanie - temat ogólny


Zeork

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że posiadam ten model, zakładam temat do dyskusji o tym telefonie.

Na xiaomi.eu widziałem sporo użytkowników tego telefonów w Europie. Ciekawi mnie jak jest u nas, ile osób się pokusiło o zakup tego modelu.

Na ali widziałem sporo zakupionych także z flagą Polski. Ciekawe czy klną, że ich pokusiło czy są zadowoleni z zakupu jak ja.

Na tą chwilę użytkuję wersję china dev 7.5.11 z wgranym google play.

Telefon przyszedł na moją prośbę nie w nieotwieranym pudełku, zafoliowanym z oficjalnym softem miui china stable 8.1.13.0 na andku 6.0 czy jakoś tak, z zablokowanym btl. Odblokowanie btl bezproblemowe bez czekania, bez włączania opcji dev i oem unlock, łączeniem z kontem xiaomi na mi unlocku 1.xx. Odblok także przeszedł tak samo pomyślnie na devie z andkiem 7.1.2.( po zablokowaniu xiaomiflashem z clean and lock)

 

Niestety na china dev nie da się na stałe usunąć szyfrowania a twrp jest tymczasowe i wywala się po restarcie do systemu miui, który podczas konfiguracji nadpisuje mi recovery w wersji 3.0 po chinsku.

Da się bez problemu jednak usunąć szyfrowanie i wgrać pod twrp xiaomi.eu a na xiaomi.eu szyfrowanie znika i twrp zostaje.

Wifi działa bardzo dobrze, lepiej niż na innych moich fonach.

Na start mamy tylko 2G, co jest zrozumiałem bo tylko u nas na standardowych ustawieniach obsługuje tylko nasze GSM. Po wpisaniu kodu *#*#1#*#* i po wybraniu odpowiednich opcji zyskujemy nasze 3G i 4G.

4G działa super, 3G także niczego sobie ale nie jest tu tak super.

Na ta chwilę po wpisaniu kodu *#*#miui#*#* w dialerze w 1 opcji vetsion info nie mogę nic zobaczyć bo jest FC.

Wersja dev jest na andku 7.1.2.

Bateria mała ale o dziwo daję rade, wiadomo nie poszalejemy jak w redmi 3/4, ale sot 5-6h spokojnie wyciąga.

Jakość dzwięku na słuchawkach jest sporo lepsza niż na redmi4, mi4, mi4c.

Jest głośniej, soczyściej, czystszy dzwięk. Testowane na senhak hd i xiaomi hybrid.

Na tą chwilę tyle. Bedę dopisywał wrażenia, problemy, plusy i minusy.

Dodam tylko, że telefon na żywo naprawdę robi wrażenie, jest lekki, cienki i ma minimalne ramki po bokach ekranu.

21436695feabf64fb733410655ac8067.jpg7e69650b0945951cccfa42b9f0356c88.jpg

496efaa62faad519a1805c1ae25c0191.jpg9df6b25ffe1da416dfc6c89e6954da3f.jpg

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również posiadam ten model :).Telefon faktycznie na żywo robi wrażenie wydaje mi się iż nawet jest chyba ładniejszy od Mi5 no przynajmniej jak dla mnie.Telefon zakupiłem z tak zwanym śmieciowym Miui ale telefon miał odblokowany bootlader wiec udało mi się zainstalować Xiaomi.eu. Jako iż telefon mam od dwóch dni wiec jeszcze niewiele mogę powiedzieć ale 4G śmiga 3G śmiga rozmowy telefoniczne bardzo dobrej jakości a jeśli chodzi o zasięg to jak do tej pory nie zauważyłem problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrywa Ci neta na 4G, 3G chodzi o transfer itp?

Mi 2 razy się zdarzyło, że nagle mimo zasięgu itp transfer spadł do 0-50KB/sa strony się nie wczytały, jakby mimo strzałek od neta i zasięgu full stracił łącznośc więc włączyłem tryb samolotowy potem wyłaczylem i poszło odrazu na 4MB/s

Taki przypadek, mam nadzieje, że tylko te 2 razy były odchyłem

Jaki soft używasz? Możesz wejść w version info?

Volte masz aktywne? Ja mam wyszarzałe.

Jakość dzwięku podczas rozmowy bardzo dobra, zasięg super.

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=33189]Zeork[/mention]

Na telefonie zainstaluj np. VLC i w informacjach o pliku będziesz mieć ilość klatek na sekundę.

Jak nagram w ciemnym pokoju film z tv :-) ma jakiś wpływ na fpsy :-) ?

Nagrałem 34s i nie ma 30fps a 24,xx

Za to aparat ma w manualu czas ekspozycji do 32s :-)

cad453868e6e3cbb4412f09b8c22da7f.jpg785cd9f5d0699f227f078f7b15d96a11.jpg

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zeork napisał:


Jak nagram w ciemnym pokoju film z tv :-) ma jakiś wpływ na fpsy :-) ?
Nagrałem 34s i nie ma 30fps a 24,xx

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Na dobrym sprzęcie i sofcie powinno być zawsze 30, nawet w piwnicy ;) Ale spróbuj nagrać 5 centymetrów od telewizora / monitora z białym tłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym sprzęcie i sofcie powinno być zawsze 30, nawet w piwnicy  Ale spróbuj nagrać 5 centymetrów od telewizora / monitora z białym tłem.

W mi5c jest gorszy aparat sporo niż w mi5, więc myślę, że filmy także :-)

Czy jasne czy ciemne tło także 24.xx

Odległość 15 cm od tv.

Szału ni ma :-)

ec8d0a32fee96ad814c936bae29d68d4.jpg

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=33189]Zeork[/mention]
Widzę że 4K 30 fps jest już przeżytkiem w Xiaomi...
W 1080p masz 30 fps w nocy? bo ja teraz nagrałem i jest 30 fps ma na Mi 5.

Hehe nie :-) uszczęśliwili mnie pełnymi 25:-)

Sent from my MI 5C using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

A w przedniej kamerce masz 30 fps w nocy?

VLC w telefonie pokazuje 10 klatek przy absolutnej ciemności ale coś innego odkryłem że nie działa OIS na Xiaomi.eu 7.5.4 a jeszcze go skalibrowałem na działającym systemie ale sprawdzę jak będzie po restarcie bo ma się niby kalibrować no ale jak się okaże że wycieli OIS to chyba nie ręczę za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

VLC w telefonie pokazuje 10 klatek przy absolutnej ciemności ale coś innego odkryłem że nie działa OIS na Xiaomi.eu 7.5.4 a jeszcze go skalibrowałem na działającym systemie ale sprawdzę jak będzie po restarcie bo ma się niby kalibrować no ale jak się okaże że wycieli OIS to chyba nie ręczę za siebie.

Wut? Na Mi4C jest 30. Nie ogarniam już :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Wut? Na Mi4C jest 30. Nie ogarniam już :D 

Po restarcie MIUI też brak OIS to by oznaczało że ta wersja ma problem z OIS bo ktoś to zaplanował albo coś poszło nie tak w tej wersji. Zainstaluje o tydzień starszą ale jeszcze jedna chwila i wyrzucę ten telefon przez okno!

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

Po restarcie MIUI też brak OIS to by oznaczało że ta wersja ma problem z OIS bo ktoś to zaplanował albo coś poszło nie tak w tej wersji. Zainstaluje o tydzień starszą ale jeszcze jedna chwila i wyrzucę ten telefon przez okno!

Współczuję... Mi4C nie psują, bo to już staroć i nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, jest to że romy pod mi5c mają inna budowę niż te na snapa. Tam na china do romu przed instalacją mogłem wrzucić zegary @Acida i ikony a tu nie da rady bo same img. Tam odrazu miałem po instacji. Na china takze nie moge wgraz paczek zip np dodatków miuipolska i gappsow.
Trzeba potestować i przejść na xiaomi.eu


Sent from my MI 5C using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2017 o 23:13, Zeork napisał:

Oryginał hehe.

Pytanie za 100 punktów... :)

Chcę synowi kupić telefon. Zastanawiałem się nad Mi5s, ale jest sporo droższy. Tym bardziej, że zakupiłem telefon dla siebie, więc te 300-400 PLN to spora różnica.

Warto zainwestować w Mi5c?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów...

Chcę synowi kupić telefon. Zastanawiałem się nad Mi5s, ale jest sporo droższy. Tym bardziej, że zakupiłem telefon dla siebie, więc te 300-400 PLN to spora różnica.

Warto zainwestować w Mi5c?

Wszystko zależy jakie Ty i Twój syn macie wymagania :-) powiem szczerze nie żałuję zakupu. Dzwięk na słuchawkach jest znacznie lepszy niż na mi4, redmi4 i mi max. Zdjęcia robi poprawne, wkońcu to xiaomi :-) Nic z pamięci telefonu nie wyrzuca jak to miało na redmi 2 i mi4 miejce, że musiałem dodawać jakieś autostarty, kłódki itp, tu nie dodawałem nic a siedzi w ram ładnie. Ekran i kolory super. Ogólnie telefon na żywo mega fajnie, lepiej niż na video na yt :-)

Zasięg mam 4/3/2G zobaczę w tym tyg na wsi jak to będzie.

Jedyne co wkurza to szkło, którw dostałem do niego, fakt przykrywa ekran do samego zaookraglenia ale na środku ma skazę i widzę to powszechne w tych barwionych szkłach mocolo.

Kolejny minus to mega palcujące się skło i przeszkadza na początku w czytniku. Niestety tył telefonu też się palcuje.

A i bateria myślałem, że będzie gorzej ale jest jak na tak małą dobrze. Ale wiadomo szału nie będzię, to nie seria redmi.

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio tak latwo odblokować te 3G?? i jest LTE b20?

Jakby to było takie możliwe i proste to więcej osób miałoby ten tel :-)

Narazie to, żaden program do sieci, lte , sygnału nie może odczytać na jakim bandzie aktualnie siedzę, bo procek egzotyk :-)

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a porob jakies testy predkosci na speedtest i wrzuc screeny

Mam porobione:-) ogólnie miałem zrobić szczwgółowy opis telefonu na tym weekendzie z fotkami i filmikami ale nie mam czasu nawet po tyłku się podrapać przez ostatnie miechy.

Ogólnie speedtesty wypadają słabo w porównabiu do osiągów przy downloadzie.

Np .po wifi idzie max mojego łącza 5-7,2MB/s na 4G w zależności gdzie jestem to tak 1-5MB/s ale przeważnie w granicy 2-2,5MB/s a na speedtestach wypada gorzej.

Wifi mam 60 a pokazuje 25:-)

5ba77540497e829f6569fdc7fa3a96f5.jpg

A tu dla 4G

f3fac084b1651a588256f0320d4df995.jpg

Tu dla 3G

4585787925ca1c225a88300898786b9d.jpg

 

4a5fb8265a1da32a74a2c29e06b919a3.jpg

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem mi 5c z ibg,narazie testuje bez karty SIM,na stronie miui jest aktualizacja do Version: V8.1.15.0.MCJCNDI (MIUI8) ale mi telefon tej aktualizacji nie widzi...bo zanim przejdę na miui.eu chciałem zobaczyć jak na glabalu śmiga i na developer,ale jakoś niewiem skad pobrać i a ja i jak wgrac prze miflasfa, fajna że bl był odblokowany, teraz tylko niewiem czy wgranie miui.eu mi go zablokuje

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem mi 5c z ibg,narazie testuje bez karty SIM,na stronie miui jest aktualizacja do Version: V8.1.15.0.MCJCNDI (MIUI8) ale mi telefon tej aktualizacji nie widzi...bo zanim przejdę na miui.eu chciałem zobaczyć jak na glabalu śmiga i na developer,ale jakoś niewiem skad pobrać i a ja i jak wgrac prze miflasfa, fajna że bl był odblokowany, teraz tylko niewiem czy wgranie miui.eu mi go zablokuje Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ten telefon nie ma globala i na 99% mieć nie będzie a nawet na 199% :-) bo to typowa wersja na Chiny, nawet obsługę pasm tak naprawdę ma pod ich region.Ja swój dostałem z 8.1.13.0 china stable.

Przez updater odrazu wyskoczyło do 8.1.15.0 china stable.

Ale nie aktualizowałem. Odblokowałem odrazu bootloader mi unlocker 1.xx i miflashem wgrałem w trybie fastboot china dev. Siędzę obecnie dalej na china dev, ale jak będe miał więcej czasu przejdę na nim na xioami.eu dev.

 

Także pod ten telefon masz softy:

CHINA STABLE na Andku 6.0

CHINA DEVELOPER(BETA) na Andku 7.1.2

Oba mają tylko język 2xChiński, Angielski, Arabski i jeszcze 1 jakiś egzotic.

Na China dev i stable nie działa twrp ani chińskie ani wersja angielska.

 

A drugi soft z wieloma językami w tym PL, to soft Acida czyli:

XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA DEVELOPER(BETA) na Andku 7.1.2

 

Nie wiem czy robił stable, bo wersje stable mnie nie interesują więc nie sprawdzałem, ale wątpie bo i po co.

Na tym sofcie działa twrp.

 

A skąd pomysł, że masz bootloader odblokowany? Z tego co wiem raczej IBG nie wgrywa syfmiui ze scrackowanym bootloaderem.

Zresztą z tego co napisałeś wynika, że dostałeś z.oficjalnym romem china stable więc bootloader jest zablokowany dalej skoro go nie odblokowałeś.

Jak odblokujesz bootloader, wgranie twrp ani xiaomi.eu przez twrp czy nawet miflash na china developer go nie zablokują, no chyba, że zaznaczysz aby Ci zablokowało.

No i co tu testować bez kart sim, chodzi o to, żeby sprawdzić czy u Ciebie po odblokowaniu fdd-lte działa ok, zarówno net po 4/3G jak i rozmowy. Bo to chyba największa wada telefonu, że podstawowo nie obsługuje naszych pasm.

 

China

Wersje pod recovery(updater)

 

http://en.miui.com/download-322.html

 

Wersja fastboot pod miflash

 

http://www.miui.com/shuaji-393.html

 

 

 

Sent from my MI 5C using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...