Skocz do zawartości

Zakup Redmi Note 4x LTE B20


lukaszop

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zakupić Redmi Note 4x. Wersja ze Snapdragonem a także z obsługą pasma LTE B20. Kolor Czarny. Od którego sprzedawcy najlepiej zakupić ten model? Rozumiem, żeby zmniejszyć ryzyko VAT'u to należy wybrać przesyłkę DHL? Warto dopłacać do rozszerzonej gwarancji? Korzystał już ktoś z takiej gwarancji? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj 4X, tylko szukaj pod hasłem Redmi Note 4 z dopiskiem Snapdragon 625 i "Global Version", bo tylko takie przejdą przez granicę (z certyfikatami CE i innymi). 4X nie ma B20. Zresztą musisz czytać specyfikację w ofertach sklepów.

Nie warto kupować gwarancji, bo ona nie działa. DHL to pewny VAT, tylko w niższej kwocie, szczegóły znajdziesz w wątkach o zakupach. Nie ma żadnego "zmniejszania ryzyka".

Sprzedawca nie ma wielkiego znaczenia, z reguły czyta się opinie od kupujących i wtedy możesz mieć jakieś rozeznanie jak długo idzie paczka. W dodatku jeśli korzystasz z Aliexpress, to jest system punktów i im więcej, tym lepiej. Smartphony Xiaomi sprzedają z reguły sprawdzeni sprzedawcy, a i samo Aliexpress daje gwarancję, że jeśli w ciągu 30 dni od zakupu nie dostaniesz numeru nadania paczki, to transakcja jest anulowana, a jak dostaniesz numer, ale w ciągu 60 dni paczka nie dotrze na miejsce, to masz zwrot pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś jak z rozmiarami. Czy ten dostępny na Proline Redmi Note 4 z polskiej dystrybucji na snapdragonie to ma obudowę taką jak pierwotny Note 4 czy później wprowadzony 4X - mniemam, że to jest po prostu ten oznaczany jako Global. Prawdę mówiąc zgłupiałem jakiej obudowy i szkła mam szukać pod ten telefon. Jedne aukcje mówią o 4, 4 pro i 4X... Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Edytowane przez Raven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mgcompany napisał:

Nie kupuj 4X, tylko szukaj pod hasłem Redmi Note 4 z dopiskiem Snapdragon 625 i "Global Version", bo tylko takie przejdą przez granicę (z certyfikatami CE i innymi). 4X nie ma B20. Zresztą musisz czytać specyfikację w ofertach sklepów.

 

A jestes tego na 100% pewny? Bo z tego co idzie wyczytac w internecie, celnicy wymagaja certyfikatu i instrukcji w jezyku polskim, tak jakbys chcial wprowadzic telefon na rynek. A nie durnego znaczka CE na pudelku i papierkow po angielsku. 

 

11 godzin temu, Raven napisał:

A wiadomo coś jak z rozmiarami. Czy ten dostępny na Proline Redmi Note 4 z polskiej dystrybucji na snapdragonie to ma obudowę taką jak pierwotny Note 4 czy później wprowadzony 4X - mniemam, że to jest po prostu ten oznaczany jako Global. Prawdę mówiąc zgłupiałem jakiej obudowy i szkła mam szukać pod ten telefon. Jedne aukcje mówią o 4, 4 pro i 4X... Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Redmi note 4 na mediateku ma inaczej rozlozone czujniki i porty niz wersja na snapdragonie (4x i 4 global version to wlasnie snapdragon i one sa identyczne). Dobrze widac to tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=_nfpfTG3hwE

Redmi note 4 pro taki telefon nie istnieje, nazwe ta wprowadzili sprzedawcy i tak naprawde nie wiadomo co sprzedaja nazywajac tak telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tpawel napisał:

Póki co nie chce przez "granice" puszczać tylko Przemyśl więc nie ma co w paranoje wpadać.
Natomiast jeśli da się w jakiejś normalnej cenie kupić global version teraz to zdecydowanie warto

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Ponoc Poznan tez robi problemy. 

A co do samego telefonu i kupowania go w chinach, to moze warto zastanowic sie nad oferta z polskich sklepow po 900zl? Biorac pod uwage regiony podlegajace pod problematyczne UC, oraz ewentualny VAT ta oferta nie jest tak tragiczna, a te 24m rekojmi tez robia robote. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zeork napisał:

[...]
Certyfikat CE - do pobrania ze strony Xiaomi, ale np na model redmi note 4x nie ma.
Instrukcja obsługi w języku PL, do pobrania ze strony ABC Data, jedna do wielu modeli, ale nie obejmuje wszystkich.

Ostatnio ktos pisal o wymogu certyfikatow w jezyku polskim, oraz o tym ze nie chca akceptowac tej ogolnej instrukcji, tylko dla konkretnego modelu telefonu. 
Z reszta moze byc tak, ze co przypadek to inne widzimisie UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani certyfikat po polsku ani instrukcja po polsku nie jest wymagana przy imporcie. Jedyne co to certyfikat CE.

A jesli wymagaja tzn ze ktos oszukuje na wartosci bo jesli ktos daje 100% wartosci prawdziwej to nie maja prawa wymagac certyfikatu CE w jezyku polskim, ktory jest wydawany i akceptowany w calej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy jakich wartosciach deklaracji przedmiotu takie wymogi stawiaja? 99% przesylek jest niedoszacowanych, zamiast Mobile Phone pisza mp4 player a jesli jakas duza firma importuje to zamiast pisac ze to nowy telefon to pisza refurbished albo used phone albo broken phone i w deklaracji zamiast wartosci 100% to jest 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako firma podlegam pod DHL i jeszcze nei zdarzylo mi sie by wymagali ode mnie czegos po polsku, jedynie CE, choc w obecnej chwili(od tego roku) glownie biore Xiaomi z hurtowni polskich czy czesci z Czech wiec nie mam tego problemu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis sprzedalem za 975 z pobraniowa pocztex24, Redmi Note 4 Global 3/32 + nillkin frosted shield + shezi tempered glass.

Jesli chcesz za 950 to samo poza nillkin frosted shield moge Ci sprzedac i bedzie to dystrybucja i serwis od action sa nie w proline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...