Skocz do zawartości

Pokrowce, nakładki, silicon case, ochraniacze - opinie i co kupić?


mjedyn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Lepiej późno niż wcale. Otóż oba te pokrowce różni rozmieszczenie otworów na górnej ramce (jack, podczerwień, dodatkowy mikrofon). W zasadzie umieszczając 4x w pokrowcu do 4-ki od biedy minijacka da się podłączyć, reszta jest zasłonięta. Nie będzie też problemu z micro USB bo otwory są w tych samych miejscach. Co do szkieł ochronnych to również mają inne rozmieszczenie "oczek". Niestety dane było mi przerobić ten temat na własnej skórze.

Co do sprzedawców na Aliexpress - jeśli w opisie przy wyborze rodzaju pokrowca (kolor, model) - nie w tytule ogłoszenia - nie stoi napisane, iż jest do Redmi Note 4x lepiej dać sobie spokój - szkoda kasy i nerwów.

Edytowane przez mk737
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli jednak twardy case to polecam Nilkin`a. Mam już cesa tej firmy na n-tym telefonie. Nie pogrubia zbytnio, dobrze leży w ręce, dobrze spasowany z telefonem, nic nie zasłania, chroni rogi i lekko wystaje ponad szkło dzięki czemu można bezpiecznie kłaść telefon "na pysk" na płaskiej powierzchni. 

Dla mnie najlepszy, mają tu na przykład https://www.mielectronics.pl/pl/p/Etui-Nillkin-Frosted-Xiaomi-Redmi-Note-4-4X/170

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, rad_pst napisał:

Posiadasz to etui?

Edytowane przez dstjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się je zakłada i ściąga z telefonu?

Jak na tych zdjęciach http://allegro.pl/oryginalne-etui-lux-msvii-xiaomi-redmi-note-4-pro-i6756482907.html etui posiada swoje boczne przyciski, które stykają się z tymi w telefonie?

Założyłem dwuczęściowe etui IPAKY NEOHYBRID to wrażenie jest takie, że telefon jest dłuższy i szerszy przez to etui, a jak to jest z etui MSVII?

Edytowane przez dstjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rad_pst napisał:

Nie widzę tego etui na allegro... Możesz linka zapodać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się je zakłada i ściąga, na przyciski vol i blokady jest wycięcie (etui nie ma swoich przycisków)). Telefon delikatnie dłuższy i szerszy ale jest to granicą kilku milimetrów.

Przed chwilą, dstjr napisał:

Masz link wyżej w moim poście.

Etui z tego linku nie pasuje do nota 4 Global i 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lionel napisał:

Etui z Twojego linku jak najbardziej pasuje do 4x/4 Global, ale link kolegi dstjr pasuje do note 4 na mediateka. A 2 sprawa na allegro 40 zł a na Ali 15 zł i czekałem 11 dni na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rad_pst napisał:

Łatwo się je zakłada i ściąga, na przyciski vol i blokady jest wycięcie (etui nie ma swoich przycisków)). Telefon delikatnie dłuższy i szerszy ale jest to granicą kilku milimetrów.

Etui z tego linku nie pasuje do nota 4 Global i 4x

Tylko na przyciski jest wycięcie a reszta jest chroniona? Pokazałbyś foto jak to etui rzeczywiście wygląda? Mam Redmi Note 4 Snapdragon 625 (Pro) Global, to które z tego allegro będzie pasować?
 

Edytowane przez dstjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dstjr napisał:

Tylko na przyciski jest wycięcie a reszta jest chroniona? Pokazałbyś foto jak to etui rzeczywiście wygląda? Mam Redmi Note 4 Snapdragon 625 (Pro) Global, to które z tego allegro będzie pasować?
 

Cała reszta jest chroniona.

Na zdjęciu różnica między note 4 mediatek/ note 4x i 4global.

Zdjęcia wyślę na priv

NOTE 4 -NOTE 4X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z was styczność z tym etui?

http://allegro.pl/show_item.php?item=6686989445

Zapytałem sprzedającego o to etui to stwierdził, że nie pasuje do Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 625.

Tutaj jest jakby to samo etui:

http://allegro.pl/etui-viseon-xiaomi-redmi-note-4-pro-4x-szklo-f25-i6786096160.html

Ale z firmy viseon to jest jakaś podróbka? Skoro tamto jest z firmy Ipaky.

Edytowane przez dstjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że w aukcji masz tylko wybór koloru a nie modelu, a tych z kolei wymienione kilka świadczy o tym, że sprzedawca sam nie wie co ma. Szukaj czegoś gdzie wyraźnie jest napisane, że jest do note 4x. Jest tego bardzo dużo na allegro. iPaky z tego co ja wiem robi jeden wzór etui składany z dwóch części, gumowej i plastikowej. Chociaż z chińczykami to nigdy nic nie wiadomo co dalej zaczną robić :D

 

edit: literówka się wkradła jakby to ja szukał etui, a nie miałem akurat problemu ze znalezieniem ;)

Edytowane przez GoldSnickers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GoldSnickers napisał:

Sam fakt, że w aukcji masz tylko wybór koloru a nie modelu, a tych z kolei wymienione kilka świadczy o tym, że sprzedawca sam nie wie co ma. Szukam czegoś gdzie wyraźnie jest napisane, że jest do note 4x. Jest tego bardzo dużo na allegro. iPaky z tego co ja wiem robi jeden wzór etui składany z dwóch części, gumowej i plastikowej. Chociaż z chińczykami to nigdy nic nie wiadomo co dalej zaczną robić :D

Jak rozróżnić etui, szkło do swojego telefonu:

- po pierwsze 4x i 4 global to ten sam telefon ( kupując akcesoria szukamy do 4x)

- na aukcjach Ci co piszą że pasuje do note 4 mają na myśli tel na mediateku,

- note 4x/4global port irda po prawej stronie ( patrząc na wyświetlacz ) dodatkowo 2 razy po 5 otworów na głośnik/mikrofon, dioda powiadomień po lewej stronie;

- note 4 mediatek irda na środku, 2 razy po 6 otworów na głośnik/mikrofon plus przy porcie micro USB z obu stron śrubki, dioda powiadomień po prawej stronie.

Ostatni raz wstawiam to zdjęcie.

 

NOTE 4 -NOTE 4X.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do etui nilkin dodają folie prawda?

Moglby ktos mi napisac jakie ma wymiary ta folia? Kupilem ostatnio od 3mk shield ale folia jest za mala 66x141mm ja potrzebuje conajmniej 70x145.

Co do etui z silikonu z allegro ( http://allegro.pl/etui-szklo-silikon-flexjack-xiaomi-redmi-note-4x-i6747036440.html ) to mi przyslali i jest tylko troszke zle spasowany na przyciskach ze odstaje etui ale w sumie nie przeszkadza za bardzo jak za takie pieniadze to spoko. Za to telefon lepiej teraz sie trzyma niz bez etui, pewniej. Polecam :) Nie wiem po co ale z prawej stronu po boku u dolu mam 2 dziurki tak jakby na smyczke taka jak kiedys byly modne :D

A co do szkla w zestawie to jest tez male jak ta folia 3mk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kupiłem żonie od Goldwaya telefon https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-Special-Edition-Mobile-Phone-3GB-RAM-32GB-ROM-MTK-Helio-X20/32766122092.html?spm=2114.13010608.0.0.RHdzMa  w feedbacku fotki wrzucane przez ludzi ukazują , że ma po 6 otworów na głośnik jak to jest w końcu .. to Redmi Note 4X z b20 czy Redmi Note 4 na Snapdragonie z b20.... ? Chcę jej kupić wcześniej w Polsce etui ze szkłem aby przyszło przed telefonem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 

Nie sugeruj się tym do końca, czasem się zdarza tak, że sprzedający zmienia tylko opis aukcji, a cały "szkielet" zostawia, aby nie stracić feedbacku. Wyraźnie widać, że dotychczas sprzedawał na tej aukcji wersje MTK.

Xiaomi mocno namieszało (jak zwykle zresztą) z nazewnictwem. Redmi Note 4 (MTK) nie posiada pasma B20, natomiast Redmi Note 4X (S625) występuje w dwóch wersjach, global z B20 i china bez B20.  Akcesoria kupuj do RN4X, nie ma znaczenia, czy global, czy china. Wszystko zostało wyjaśnione wyżej łącznie z różnicami między wersją MTK, a S625 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...