Skocz do zawartości

Czarny ekran, dotyk nie reaguje po instalacji w MiFlashem


Re4ctioN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Problem jest następujący. Kupiłem Mi5 z Gearbesta. Telefon miał zablokowany bootloader więc złożyłem wniosek, pobrałem MiUnlock i udało się odblokować bootloader. Następnie zainstalowałem ROM MiFlashem według tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

Na telefonie pomyślenie został zainstalowany ROM, nastąpił restart, telefon powisiał na logu Mi i podczas wyboru języka nic nie mogłem kliknąć. Dotyk nie odpowiadał, więc postanowiłem zrestartować urządzenie przytrzymując przycisk POWER no i cóż - telefon się nie zrestartował.

Naciskając power + vol up udawało się przejść do TWRP i pamięć wewnętrzna telefonu nawet przez chwilę była widoczna w komputerze przy podłączonym telefonie kablem. Jednak w TWRP nic nie można było zrobić bo... dotyk nie działał. Widziałem też że w TWRP był wyświetlony kursor od myszki. Generalnie nawet dioda się zapalała w określonych przypadkach jak podłączyłem telefon do kompa.

Za którymś razem udało się włączyć fastboota więc postanowiłem MiFlashem ponowić operację instalacji ROMa i niestety telefon nie uruchomił się po instalacji ponownie w odróżnieniu do pierwszego podejścia w MiFlashu. TWRP też nie udaje mi się już uruchomić. Fastboot metodą prób i błędów się w telefonie włącza bo w Minimal ADB urządzenie jest widocznie, ale ekran jest czarny przy włączonym fastboocie też. Dioda już się nie świeci w żadnym przypadku.

Mając podłączony telefon do komputera i przytrzymując różnie sam przycisk power, power vol-, power vol+ słyszę dźwięk odłączanego i podłączanego urządzenia USB więc coś się niby dzieje.

Pytanie jest następujące - co mogę w takiej sytuacji zrobić?

 

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,
Problem jest następujący. Kupiłem Mi5 z Gearbesta. Telefon miał zablokowany bootloader więc złożyłem wniosek, pobrałem MiUnlock i udało się odblokować bootloader. Następnie zainstalowałem ROM MiFlashem według tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/
Na telefonie pomyślenie został zainstalowany ROM, nastąpił restart, telefon powisiał na logu Mi i podczas wyboru języka nic nie mogłem kliknąć. Dotyk nie odpowiadał, więc postanowiłem zrestartować urządzenie przytrzymując przycisk POWER no i cóż - telefon się nie zrestartował.
Naciskając power + vol up udawało się przejść do TWRP i pamięć wewnętrzna telefonu nawet przez chwilę była widoczna w komputerze przy podłączonym telefonie kablem. Jednak w TWRP nic nie można było zrobić bo... dotyk nie działał. Widziałem też że w TWRP był wyświetlony kursor od myszki. Generalnie nawet dioda się zapalała w określonych przypadkach jak podłączyłem telefon do kompa.
Za którymś razem udało się włączyć fastboota więc postanowiłem MiFlashem ponowić operację instalacji ROMa i niestety telefon nie uruchomił się po instalacji ponownie w odróżnieniu do pierwszego podejścia w MiFlashu. TWRP też nie udaje mi się już uruchomić. Fastboot metodą prób i błędów się w telefonie włącza bo w Minimal ADB urządzenie jest widocznie, ale ekran jest czarny przy włączonym fastboocie też. Dioda już się nie świeci w żadnym przypadku.
Mając podłączony telefon do komputera i przytrzymując różnie sam przycisk power, power vol-, power vol+ słyszę dźwięk odłączanego i podłączanego urządzenia USB więc coś się niby dzieje.
Pytanie jest następujące - co mogę w takiej sytuacji zrobić?
 

Nic miałem to samo wylądował w fabryce . Koszt 70 $ frend po otwarciu stwierdził zalanie chociaż mój fon nigdy wody nie widział . I tak szczęście bo druga opcja przewidywała 190$ i wymianę płyty . Ale jest w necie film Wietnamczyka który opisuje co można zrobić .


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

@Re4ctioN

Ta instrukcja do której się stosowałeś jest stara i teraz można zrobić to lepiej.

Sprawdź moje posty z 

Tylko jak masz już odblokowany bootloader to nie musisz logować się na konto Mi tak jak jest to napisane w jednym z moich postów tam.

Właśnie krótko po stworzeniu tematu znalazłem ten wątek i udało się wskrzesić telefon. System się uruchomił działał, wrzuciłem twrp-3.0.2-2-gemini.img i w twrp zrobiłem format data, potem power off i zacząłem instalować ROM ALE NIE DOCZYTAŁEM, ŻE MA BYĆ TO TEN ROM CO ZALINKOWAŁEŚ. Zamiast tego zacząłem instalować ROM sprzed tygodnia, wyskoczyły błędy, po czym kliknąłem znowu format data w tym twrp i power off. No i znowu cegła...

Tym razem diody działają znowu, klawisze funkcyjne się świecą. Próbowałem ten rom co zalinkowałeś pod MiFlash zainstalować w trybie fastboot jak i w trybie edl i flash kończy się w programie sukcesem, ale telefon nie wstaje. Fastboot i edl działa.

Zbrickowałem telefon raz, udało się go wskrzesić i zbrickowałem go przez swoją głupotę drugi raz i nie wiem co mógłbym zrobić teraz skoro nawet w trybie edl po flashowaniu telefon nie wstaje, logo się nie pokazuje. Jedynie podczas ładowania dioda i klawisze funkcyjne się palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Re4ctioN

Spróbuj jeszcze raz zainstalować system przez MiFlash z zaznaczonym Flash All i aktywnym EDL w telefonie jak zakończy się instalacja to wyłącz MiFlash i odłącz telefon od komputera i spróbuj go włączyć czyli trzymanie włącznika około 8 sekund jak nie ruszy to odczekaj chwile i znowu trzymaj włącznik z 8 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majdan12 napisał:

@Re4ctioN

Spróbuj jeszcze raz zainstalować system przez MiFlash z zaznaczonym Flash All i aktywnym EDL w telefonie jak zakończy się instalacja to wyłącz MiFlash i odłącz telefon od komputera i spróbuj go włączyć czyli trzymanie włącznika około 8 sekund jak nie ruszy to odczekaj chwile i znowu trzymaj włącznik z 8 sekund.

FlashAll w EDL, MiFlash wyłączone, kabel odłączony, próbuję już z 10 raz z przytrzymywanym przez 8 sekund przyciskiem i właśnie pokazały się zapalone klawisze funkcyjne. Zapalają się jak naciskam przycisk power, jak naciskam kolejny raz to się wyłączają. Niemniej loga Mi brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

W sumie nie wiadomo nic co i czym robiłeś flash. Żadnych nazw...

Flash był robiony w MiFlash stąd: 
https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514

Link pochodzi z posta @majdan12 stąd:

Flash był robiony zarówno przez MiFlash (link wyżej) przy aktywnym fastbootcie (normalnie), jak i w tybie edl (kiedy to fastboot się rozłącza i widzimy w MiFlasz urządzenie COM3).
Oba działania kończą się powodzeniem, jedno po ok 116 s, drugie po 126 s.

Gdy pierwszy raz razem z @Re4ctioN zrobiliśmy tak, jak wskazał @majdan12 w poście, który załączyłem, to telefon sam się obudził po wgraniu chińskiego ROM-a. Nawet nie zdążyliśmy go włączyć przyciskiem. Co sie zmieniło? Kiedy wówczas wgraliśmy chińskiego ROM-a przez MiFlash w trybie edl to nastapił dźwięk rozłączenia telefonu i kompa.

Teraz ten dźwięk następuje tylko po flashu przy aktywnym fastbootcie. Po flashu w trybie edl nie ma żadnego dźwięku, a MiFlash wskazuje na pomyślne zakończenie operacji.
Co ciekawe, kiedy naciśniemy Refresh to nadal widzimy urządzenie COM3.

Telefon został już wcześniej przypisany do konta Xiaomi i jest widoczny na koncie, jako urządzenie. 
Czy w związku z tym można przejść dalej mimo czarnego ekranu i spróbować uruchomić TWRP poprzez dwie poniższe komendy?

fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, wgrałeś nie to co trzeba (nadal nie podałeś nazw tego co instalujesz) i sterownik ekranu jest zły. Trzeba wgrać GLobal rom fastboot przez EDL. To jedyna droga ratunku. Pozostaje kwestia czy EDL działa i masz sprawnego kompa i wszystko inne pod miflasha czy trzeba robić testpoints aby przejść w EDL. Testpoints unieważni gwarancję jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Coś mi się zdaje, wgrałeś nie to co trzeba (nadal nie podałeś nazw tego co instalujesz) i sterownik ekranu jest zły. Trzeba wgrać GLobal rom fastboot przez EDL. To jedyna droga ratunku.

Wgrałem początkowo (wczoraj po pierwszym zbrickowaniu) w trybie edl: 
gemini_global_images_6.11.10_20161110.0000.00_6.0_global_45adfa1927.tgz

i telefon się obudził. Póżniej znastąpiła konfiguracja i zalogowałem się na konto Xiaomi

Potem do folderu Minimal wrzuciłem TWRP:
twrp-3.0.2-2-gemini.img  (2016-11-08)

Jednakże do TWRP z 2016-11-08 chciałem dopasować ROM:
xiaomi.eu_multi_MI5_7.4.27_v8-7.0
zamiast 
xiaomi.eu_multi_MI5_6.11.10_v8-6.0

Zorientowałem się od razu i zrobiłem FORMAT DATA
Potem nacisnąłem POWER OFF, żeby przejść do fastboota i tym sposobem mam drugi raz bricka.

Chciałem powtórzyć czynność z ROM-em:
gemini_global_images_6.11.10_20161110.0000.00_6.0_global_45adfa1927.tgz
bo wcześniej zadziałało, ale nie tym razem.

Nie wgrywa się system, a telefon się nie restartuje, ale po kilku minutach tel sam się włącza i aktywne są klawisze funkcyjne i dioda. Naciskając power odpowiednio gasną lub zaświecają się. Nie jest to możliwe od razu po flashowaniu, tylko po kilku minutach.

Dodam, że po flashu odłączam od razu telefon od kompa, więc nie jest to dioda ładowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baszko256

To jedyne co możesz sam zrobić to spróbować zainstalować w trybie EDL i zaznaczonym Flash All (MiFlash) system Global Developer Android 7 z 

Może ruszy ci telefon.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Acid napisał:

Tak. Tylko to. Jak ruszy to twrp i rom xiaomi.eu najnowszy.

Żeby nikt nie miał wątpliwości to dla Xiaomi.eu Android 7 to poprawnym TWRP jest

Spoiler

Kliknij na stronie w Download twrp-3.1.0-1-gemini.img

https://dl.twrp.me/gemini/twrp-3.1.0-1-gemini.img.html

@baszko256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgranie wersji:
gemini_global_images_7.5.4_20170504.0000.00_7.0_global
nie pomogło... Nic się nie wydarzyło...

Tak jak wcześniej po flashu telefon nie restartuje się, ale po kilku minutach włącza się (pali się niebieska dioda i klawisze funkcyjne), a po podłączeniu do kompa jest widoczny na liście, ale jako pusty folder (załącznik). 
590eff78cf730_mi5folder.thumb.jpg.ea3b1b5a861ef733fe8cfc9807c2ccdd.jpg

Może miałbym coś tam wrzucić?

Ma to miejsce zarówno po flashu przy aktywnym fastbootcie (device: eea9791d), jak również po flashu w trybie edl (device: COM3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Re4ctioN napisał:

Problem jest następujący. Kupiłem Mi5 z Gearbesta. Telefon miał zablokowany bootloader więc złożyłem wniosek, pobrałem MiUnlock i udało się odblokować bootloader. Następnie zainstalowałem ROM MiFlashem według tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

Na telefonie pomyślenie został zainstalowany ROM, nastąpił restart, telefon powisiał na logu Mi i podczas wyboru języka nic nie mogłem kliknąć. Dotyk nie odpowiadał, więc postanowiłem zrestartować urządzenie przytrzymując przycisk POWER no i cóż - telefon się nie zrestartował.

Naciskając power + vol up udawało się przejść do TWRP i pamięć wewnętrzna telefonu nawet przez chwilę była widoczna w komputerze przy podłączonym telefonie kablem. Jednak w TWRP nic nie można było zrobić bo... dotyk nie działał. Widziałem też że w TWRP był wyświetlony kursor od myszki. Generalnie nawet dioda się zapalała w określonych przypadkach jak podłączyłem telefon do kompa.

W czasie powyższego ekran był aktywny.
Dopiero gdy zainstalowaliśmy przez MiFlash ROM, to ekran stał się czarny.  

14 godzin temu, Re4ctioN napisał:

Za którymś razem udało się włączyć fastboota więc postanowiłem MiFlashem ponowić operację instalacji ROMa i niestety telefon nie uruchomił się po instalacji ponownie w odróżnieniu do pierwszego podejścia w MiFlashu. TWRP też nie udaje mi się już uruchomić. Fastboot metodą prób i błędów się w telefonie włącza bo w Minimal ADB urządzenie jest widocznie, ale ekran jest czarny przy włączonym fastboocie też.

Potem zastosowaliśmy się do Twoich instrukcji z innego posta:

11 godzin temu, Re4ctioN napisał:
13 godzin temu, majdan12 napisał:

@Re4ctioN

Ta instrukcja do której się stosowałeś jest stara i teraz można zrobić to lepiej.

Sprawdź moje posty z 

Tylko jak masz już odblokowany bootloader to nie musisz logować się na konto Mi tak jak jest to napisane w jednym z moich postów tam.

Właśnie krótko po stworzeniu tematu znalazłem ten wątek i udało się wskrzesić telefon. System się uruchomił działał, wrzuciłem twrp-3.0.2-2-gemini.img i w twrp zrobiłem format data, potem power off i zacząłem instalować ROM ALE NIE DOCZYTAŁEM, ŻE MA BYĆ TO TEN ROM CO ZALINKOWAŁEŚ. Zamiast tego zacząłem instalować ROM sprzed tygodnia, wyskoczyły błędy, po czym kliknąłem znowu format data w tym twrp i power off. No i znowu cegła..

Faktycznie udało się wskrzesić telefon i ekran był znów aktywny i dotyk normalnie działał. Tyle, że zrąbaliśmy oboje ciesząc się że telefon wstał i najpierw wrzuciliśmy:
twrp-3.0.2-2-gemini.img  (2016-11-08)
a potem 
wgraliśmy ROM:
xiaomi.eu_multi_MI5_7.4.27_v8-7.0
zamiast 
xiaomi.eu_multi_MI5_6.11.10_v8-6.0

To spowodowało, że mamy czarny ekran do teraz i jakiekolwiek działania z MiFlash nie polepszają sprawy.

Zapomniałem dodać, że gdy świecą diody od klawiszy funkcyjnych to poza tym, że tel widać w kompie to można robić zrzuty ekranu poprzez krótkie naciśnięcie POWER i VOL-, jak to ma miejsce normalnie.
Może faktycznie przez połączenie TWRP ze złym ROM-em padł jakiś sterownik ekranu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...